Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
3
Favori
260.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

dene sanirim calisacaktir, cunku bahsettigin linkte bu adrese degistirmisler muhtemelen sende ole yapmis fakat unutmussun:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazimbey48

192.168.100.10

dene sanirim calisacaktir, cunku bahsettigin linkte bu adrese degistirmisler muhtemelen sende ole yapmis fakat unutmussun:)

yok kardeş onu denedim açılmıyor bir türlü...
  • O zaman en son care Aletin arkasinda reset edecek yer vardir, reset edince fabrika ayarlarina geri donecektir, o zaman 192.168.1.1 den girip tekrar ayarlari yapman gerekecek:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazimbey48

O zaman en son care Aletin arkasinda reset edecek yer vardir, reset edince fabrika ayarlarina geri donecektir, o zaman 192.168.1.1 den girip tekrar ayarlari yapman gerekecek:)

evet son ve tek çarem o onu da yaptım şimdi bağlantı sorunsuz ama yanlız bilgisayar ve telefon bağlanıyor 3. bir bağlantı olmuyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilalpman

Merhaba;

Elimde bir adet gecmiste ttNet in verdigi TP-Link TD-8901G adsl modem&router var...

Bu aleti simdi farkli bir servis saglayici ile ADSL icin kullanmak istiyorum ama modem arayuzunde cihazin kullanici adi kisminda @ttnet kismindaki acilir menuden "Diger" secenegini secip @xxx seklindeki son kismi yazdigimda modem kullanici adimi kabul etmiyor...

Modemin fw ini guncellemek icin versiyon numarasini bulmak uzere modemin etiketine bakiyorum ama normalde seri numarasinin olmasi gereken yerde, TtNet in verdigi ozel seri numarasi yaziyor...

Bu nedenle hangi versiyon oldugunu bulup dogru versiyon fw i yukleyemiyorum...

TP-Link in kendi sitesinden indirip fw yuklemek istedigimde ise hata aliyorum...

Bu modemi TtNet disinda bir adsl servis saglayici ile kullanamaz miyim? Kullanabilirsem, nasil?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler....

Öncelikle Başlat>Çalıştır>CMD yazıp komut satırını açıyoruz.

telnet -modem ip adresi-
    yani ; telnet 192.168.1.1
    pass : modem arayüz şifresi genelde admin olur
    yani ; Pass: admin

sys ppp on @turk.net veya @superonline.com -hangi sağlayıcıyı kullanıyor isek-

sonra şöyle bir yazı çıkıyor 'ppp user name locked string=@turk.net

işlem tamam modem ara yüzünü kontrol ettiğinizde değiştiğini göreceksiniz...
    bende oldu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gss2012 -- 3 Haziran 2012; 23:03:45 >

• Arkadaşlar bir sorum olucaktı. bende 3 yıl önce bu modemden almıştım yazlıkta kullabilmek için.
    şimdi tekrar kullanmak istedim bu modemi. interneti açtırdım.
    gerçi netimin adsl ışığı yanıp sönüyor. ttnet tekilerde diyorki sinyal bizden gidiyor ama sizin modem kurulumunuz olmadığı için sinyali görmüyor dediler.
    ben bunun cd sini 2 sene önce diğer laptopuma kurmuşlardı. ben bilgisayarımı değiştirdim şimdi. tekrar cd kurmam gerekmez diye düşünüyorum.
    tp linki açtığımda bilgisayar kablosuz bağlantıyı görüyor.
    ben arayüzüne girdim modemin. bana verilen yeni ttnet şifremi ve kullanıcı adımı girdim.
    onun dışında baktım durum: bağlı değil yazıyordu.
    benim başka ne yapmam lazım arkadaşlar? adsl ışığım da yanıp yanıp sönüyor şuanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugcete

Arkadaşlar bir sorum olucaktı. bende 3 yıl önce bu modemden almıştım yazlıkta kullabilmek için.
    gerçi netimin adsl ışığı yanıp sönüyor. ttnet tekilerde diyorki sinyal bizden gidiyor ama sizin modem kurulumunuz olmadığı için sinyali görmüyor dediler.
    ben bunun cd sini 2 sene önce diğer laptopuma kurmuşlardı. ben bilgisayarımı değiştirdim şimdi. tekrar cd kurmam gerekmez diye düşünüyorum.
    ben arayüzüne girdim modemin. bana verilen yeni ttnet şifremi ve kullanıcı adımı girdim.
    benim başka ne yapmam lazım arkadaşlar? adsl ışığım da yanıp yanıp sönüyor şuanda.

modeme reset atıp bilgileri yeniden girmeyi bir dene istersen arkadaşım.. inşallah olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfdks

quote:

Arkadaşlar bir sorum olucaktı. bende 3 yıl önce bu modemden almıştım yazlıkta kullabilmek için.

modeme reset atıp bilgileri yeniden girmeyi bir dene istersen arkadaşım.. inşallah olur.

nasıl reset atıcamm?
    kusura bakmayın bir bayan olarak çok fazla bilmiyorum teknik konuları.
    genede elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum.

• quote:

quote:

quote:

nasıl reset atıcamm?

modem açıkken arkasında açma düğmesinin yanında bulunan reset yazan yere ince uclu birşey ile basın 2-3 sn bekleyin sonra modem açılınca 192.168.1.1 den bilgileri yeniden girin..

• quote:

quote:

quote:

quote:

nasıl reset atıcamm?

modem açıkken arkasında açma düğmesinin yanında bulunan reset yazan yere ince uclu birşey ile basın 2-3 sn bekleyin sonra modem açılınca 192.168.1.1 den bilgileri yeniden girin..

anladım teşekkür ederim.
    ben gene ayarlara bir kez daha baktım hatta şifreyi falan girdim bağlandı yazıyor.
    ama sınırlı erişim yazıyor.
    bu virüs programıylada alakalı olabilir mi?
    arayüzünü açınca virüs programı çıkıyor nedense.

• tplink cihazlar eset programları ile problem yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yardımlarınız için teşekkür ederim.
    ttnetten geldiler biraz önce. meğer bende sorun yokmuş. herşeyi tam olarak yapmışım.
    sinyalde sorun varmış. hallettiler.
    teşekkür ederimm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

tplink cihazlar eset programları ile problem yapıyor.

Ne gibi bir problem oluyor?
  • arayüze girerken sorun yapıyor.
  • Bende bir sorun çıktı. Birisi yardım edebilir mi?

Modemi 6 aydır kullanıyorum. Ancak artık ADSL senkronizasyonunda takılıyor. Devamı tamamen FAIL veya SKIPPED.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

arayüze girerken sorun yapıyor.

Bende bir problem olmadı şimdiye kadar. Yalnız arayüze girerken şu anda girdiğim şifreyi değiştirmeden önce dediğiniz arayüze girememe sorunları yaşıyordum, arayüz şifresini değiştirdim bir sorunum kalmadı.
  • Modeme yanlış yazılım yükledim, modemde sadece power ışığı yanıyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözebilen var mı?
  • 10 Eylül'de benim hatam dolayısıyla bozulan ve garantisi biten w8901g modemimi ups ile kargo ücreti ödemeden gönderdim ve 15 Eylül'de yeni kutusunda w8951nd modeli yine ups ile ücretsiz bir şekilde elime ulaştı. Teknik servisten çok memnun kaldım açıkçası.

Teknik servis bilgisi için;

http://www.tp-link.com.tr/about/?categoryid=107

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 15 Eylül 2012; 2:20:04 >
  • tplink aştı kendini bu işlerde.
  • Modemi 5 gündür aldım. İkinci el birisinden aldım 1-2 gün kullanmış kutusunda her şeyi sıfırdı. Bu modemi kullanmadan önce AKKyı aştığım için 3megabiti görüyordu bu modemi kullandıktan sonra download hızım 1megabite düştü. Neyse aybaşı gelsin hızım artar dedim ama ayın 1i olmuş hızım hala 1 megabit acaba modemin ayarlarından hızımı max. 1 megabite mi sabitlemişler. Ttneti aradım 3megabiti görüyor dedi. Modem ayarlarından bir şey olabilir mi yoksa yine ttnetin sorunu mu?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.