Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
3
Favori
260.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: modakartalı

Modemin şifresini unuttum admin admin denedim olmadı arkasındaki yerden resetlemeye çalışıyorum o da olmuyor ne yapmalıyım (faturasını kaybettim alalı 3 yıldan fazla oluyor ) normalde hiç sdorunsuz kullanıyorum fakat ipad 2 ve tabdan youtube ile facabook bağlanmıyor dns değştirmek gerekiyor her seferinde cihazlardan değiştireceğime modemden ayarlamak istiyorum ne yapmalıyım teşekkürler.

Aynı sorun bende de var. Kimse bilmiyor galiba.

Güncellemeden sonra oldu ne olduysa.

admin-admin şifresi yemiyor.

Huawei IDEOS X5 telefonumla her yere giriyorum sadece Youtube ve Facebook'a girilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafaky

quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Orjinalden alıntı: bariss93

54 mps aktarımı var yani 1024 hızı olan internet düşmüyor değil mi :D bilgisizim bu konuda

Sen 1 Mbps lik kısmı kullanıyorsun 53 boşta Olurda ilerde 100 Mbit bağlantıya geçersen yetersiz gelir

Bende bu modemi düşünüyorum ama bakalım.

Arkadaş sizinle biraz eğlenmiş, galiba...

1024, 2048 kbps (kilobit/saniye) gibi hızlar TTNet ve diğer Servis Sağlayıcıların size tahsis ettiği "teorik" veri indirme hızlarıdır. 54, 108, 125 mbps (megabit/saniye) gibi belirtilen hızlar ise kablosuz modeminizin (veya erişim noktasının) yani "kablosuz vericilerin" antenleri ile bilgisayarınızdaki kablosuz alıcı devresi arasındaki TEORİK veri aktarım (alışveriş) hızlarıdır. Pratikte bunun %40-50'sine erişilmektedir. Bu veri aktarım (alışveriş) hızı kablolu bağlantı olması halinde teoride de pratikde de 100 mbps mertebesindedir.

gardaş %40 lara %50 lere avrupada erişiliyor ortalama olarak. ha evine 100 mps internet alırsın yetmez doğru ama şu an türkiyede ortalama 4 mbps falan oldugu için en fazla 54 mbps nin %10 u kullanılıyor.
  • arkadaşlar bilgisayarlar ve modemler hakkında pek bilgim yok
    modemimiz TP-LİNK TD-W8151N
    1.si modemimizin arayüzünü nasıl türkceleştirebilirim
    2.internet güvenliğim için ağı kullanacak pc leri modemde nasıl belirlerim
    ( 1 kablolu 2 wireless 3 pc kullanıyor ) yardımederseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: garip_1

arkadaşlar bilgisayarlar ve modemler hakkında pek bilgim yok

slm.
    cihazı türkçeleştirme konusunda bir yorum yapmıyacam. bu uğurda yada tam tersi
    ingilizce uğrunda cihazını bozan çok arkadaş oldu.

lakin wifi güvenliği konusunda wpa yada wpa2 şifre kullanman
    gayet yeterlidir.
    her ne kadar wpa kırıyoruz felan diyenler olsada inanma
    wpa'daki güzel bir şifre kombinasyonunu mevcut tekniklerle kıracak adam henüz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Orijinalden alıntı: garip_1

arkadaşlar bilgisayarlar ve modemler hakkında pek bilgim yok

slm.
    cihazı türkçeleştirme konusunda bir yorum yapmıyacam. bu uğurda yada tam tersi
    ingilizce uğrunda cihazını bozan çok arkadaş oldu.

lakin wifi güvenliği konusunda wpa yada wpa2 şifre kullanman
    gayet yeterlidir.
    her ne kadar wpa kırıyoruz felan diyenler olsada inanma
    wpa'daki güzel bir şifre kombinasyonunu mevcut tekniklerle kıracak adam henüz yok.

Katılıyorum.

Misal benim evdeki modemimin WPA2 şifresi 4 harf - 4 rakam - 2 harften oluşuyor ve her biri yalnızca 1 kere kullanılmış.

Buyursun kırsınlar.
  • ceaplarınız için teşekkür ederim ilgilendiğiniz içinde
    modemi türkçeleştirme konusunda hem fikirim doğrudur
    wpa konusundada haklısınız wpa ya bende güvenmekteyim yanlız kullanıcılara güvenmemekteyim takdirinize
    modemden kullanıcıları sabiteyebilirsem içim daha rahat olacak
    forumlarda mac ve ıp ile kullanıcıların modemde belirlenmesi hakkındaki konuları inceledim
    ancak bunu bir türlü TD-W8151N ciğazımda gerçekleştiremedim birazda arayüzün ing olması tedirgin etti doğrusu.
    bu konuda yardımlarınıza ihtiyaçduymaktayım
    cevaplarınız için teşşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tam_zaman

SONUNDA!

TP-LINK TD-W8901G modemlerde farklı donanım sürümlerine yanlışlıkla farklı bellenim (firmware) yüklenmesi sonucu kullanılamaz hâle gelmesi sonrası aygıtı tekrar çalışır duruma getirmek için aşağıdaki yolu izleyin.

Uyarı: Bu yolu TP-LINK firmasının Çin'deki yetkililerinden bizzat yazışarak öğrendim ve sorunumu çözdü. Ben de bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Lütfen bu yolu aygıtın bozulabileceği riskini göz önünde bulundurarak izleyin. Ayrıca çözüm de garanti değil. En doğru bilgi tp-link.com adresinden ulaşabileceğiniz Çinli yetkililerde. Ben sadece bilgilendirme amaçlı yazıyorum ve sorumluluk kabul etmiyorum.

Sorunun Kaynağı

Benim aygıtımın donanım sürümü 2.3 (V2) idi. Ben tp-link.com sitesinden yanlışlıkla donanım sürümü 3 olan (V3) bellenimi (firmware) indirip kurdum. Daha sonra alet V3 sürümüne yükseldi, ancak V2 sürümüne geri dönemedim. V2 bellenimini yüklemeye çalışırken şu uyarıyı alıyordum: HATA: Güncelleştirme Başarısız... Hata nedeni: Yüklenen dosya modem tarafından kabul edilmedi. İngilizcesi: ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... The uploaded file was not accepted by the router.

Özetle Ver 2.3 olan aygıta V3 bellenimi yükledim ve V2'ye geri döndüremedim. Sonuçta aygıt kullanılamaz duruma geldi.

Şimdi amacımız aygıta eski bellenimi yüklemek ve çalışır duruma getirmek.

Çözüm

Çinli yetkililer bana şu yolu önerdi ve sorunum çözüldü:

1. Modemi bilgisayara bağlayın. Güç ve ethernet bağlantı ışıklarını yanıyor olmalı.

2. Windows XP'de Başlat > Çalıştır yolunu izleyin ve çıkan pencereye cmd yazıp Tamam'a basın. Karşınıza Windows komut sistemi ekranı gelecek. Windows 7'de ise başlat düğmesine basıp arama çubuğuna cmd yazıp, çıkan sonuçtan cmd'yi seçin ve çalıştırın.

3. Komut sistemi ekranında telnet 192.168.1.1 yazın ve Enter düğmesine basın. Windows 7'de Telnet kurulu değil. Kurmak için Denetim Masası > Programlar ve Özellikler > Windows özelliklerini aç veya kapat yolunu izleyin ve listeden Telnet istemcisini seçip Telnet'i kurun.

4. Size kullanıcı adı ve parola soracak. (Password: ) Oraya modeme giriş kullanıcı adınızı ve parolanızı girin. Bu parola başlangıçta admin olan parola. Hatırlamıyorsanız aygıtı sıfırlayın, parola admin olsun. Bana sadece parola sordu, kullanıcı adı sormadı ki o da admin.

5. Karşınıza Copyright TP-LINK vs. şeklinde bir yazı gelecek. Oraya sys modelcheck off yazın ve Enter düğmesine basın. Burada ekranda old model check flag: on ve altındaki satırda new model check flag: off yazması lazım. (Yazmazsa da devam edin, bende 2. denemede yazdı bu ve öyle çözüldü. Bu noktada sanırım eski bellenime dönme sırasındaki kontrol devre dışı bırakılıyor.) Ancak henüz işlem tamamlanmadı. Komut sistemi ekranını kapatın ve bir sonraki adıma geçin.

6. Şimdi sıra geldi aygıtı eski hâline çevirmeye, yani eski bellenimi kurmaya. Nasıl mı? Öncelikle, aygıtın altına bakıp donanım sürümünü öğrenin. Benimkinin altında Ver 2.3 yazıyor, yani V2. O yüzdenhttp://www.tp-link.com/tr/support/download.asp?a=1&m=TD-W8901G sayfasında TD-W8901G v2 bağlantısına tıklayıp en güncel bellenimi indirdim. Diyelim ki sizinki de V2. O zamanhttp://www.tp-link.com/tr/support/download.asp?a=1&m=TD-W8901G&h=v2 sayfasından en güncel bellenimi indiriyoruz. Sonra tarayıcıdan 192.168.1.1'i açıp Bakım > Yazılım (İngilizcesi Maintenance > Software) yolunu izliyoruz ve indirdiğimiz bellenimi seçip Güncelleştirme düğmesine basıyoruz. Bu sırada aygıtı elektriksiz bırakmayın, aygıta müdahale etmeyin. İşlem bitince modem kapanıp açılacak.

7. Ardından aygıtı ya sayfadan ya da üstünden sıfırlayın ki kendine gelsin. ADSL ayarlarınızı yapın. Sonra gelsin internet. :D

Sorularınız olursa özel olarak yazın. Bu başlığı sürekli takip etmiyorum.

kardeş Allah rağzı olsun naaptıuysam düzeltemedim ama sayende modem kurtguldu çünkü garantiyede girmiyo bu durumda. çok teşekkürler
  • modemi 2 yıldır SORUNSUZ kullanıyorum.yaşadığınız sorunlar aletin firmware indeki bazı hatalardan kaynaklanıyor.şöyle ki:
    1-hızlı başlatla kurmayın.ordan kurulum yapınca sorunsuz bağlanmış gibi görünüyo ama modem kapatılıp tekrar açıldığında kablosuz bağlanmıyo , şifreyi falan hafızada tutmuyo nedense.
    2-modem arayüzüne girin, arayüzü ayarları-internet menüsünden vpi:8 vci:35 ayarlayın (bunlar fabrikasyonda yanlış yüklenmiş),pppoe-ppoa ayarlımı kontrol edin , kullanıcı adı (....@ttnet)ve şifrenizi girin, en altta kaydet var ona basın (çoğu arkadaş basmadığından sorun yaşıyor.9.kablosuz menüsünden wpa veya wpa2 seçin , şifre girin kaydede basın modem arayüzü kopacak (kablosuzdan bağlanıp ayarladığınızı farzediyorum)bilgisayarınızdan modeme bağlan diyin , demin modeme yazdığınız kablosuz şifresini girin . bitti sorunsuz yıllarca kullanmanız lazım
  • Arkadaşlar ben bu modemi TTnetten geçen ay kampanya kapsamında aldım. Sorunum modeme ethernet ile bağlıyken herhangi bir sıkıntı olmazken wireless ile bağlandığım evimdeki 2 laptop ve smartphone da bir süre sonra bağlantım gidiyor. Şöyleki, sinyal gücü mükemmel görünüyor ancak sayfa açılmıyor. bağlantıyı kesip yeniden bağlan diyince yeniden sayfalar açılmaya başlıyor, yada modemi kapatıp yeniden açınca düzeliyor. Ancak bunu her 2 ila 10dk da bir yapmak can sıkıcı oluyor, 10dk dan daha uzun süre wireless da bağlantı gitmeden duramıyorsunuz. çeşitli forumlarda firmware güncellemesi öneriliyor ama cihazın üzerinde version yazmıyor, bu yüzden onu deneyemedim. birkaç defa modemi resetledim ama düzelmedi. Wireless ayarlarınıda doğru yaptığımı düşünüyorum, çünkü bir süre bağlantım var ancak daha sonra modeme bağlı olduğu halde sınırlı internet erişimi hatası alıyorum. böyle bir sorunu olupta halledebilen oldumu?
  • firmware v6 sürüme yükseltebilen var mı. modem kabul etmiyor .
    daha önce v2 den v3 e geçtim bir sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkun85

firmware v6 sürüme yükseltebilen var mı. modem kabul etmiyor .
    daha önce v2 den v3 e geçtim bir sorun yoktu.

Burda; firmware "v6" yada "v3" yada "v2" den kasıt modemin içindeki "donanım" ile alakalı , v6 yükleyemediğiniz için şanslısınız... :) eğer makina kabul etseydi büyük ihtimal ile modem içindeki donanım ile uygun olmayan bir yazılım yüklediğiniz için modeminiz çalışmayacaktı.... Düzeltme, tekrar çalıştırmak için sizi biraz uğraştıracaktı diyelim, doğrusu nasıl olduğu biraz yukarda anlatılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himan -- 11 Şubat 2012; 23:04:47 >
  • ya arkadaşlar bende yanlış yazılım yüklenmesi sonucu modemi bozdum sanırım..çözümünü bi arkadaş vermiş yalnız telnet istemcisini açın diyor... sorun da tam bu ben bu telnet istemcisini açamıyorum tıklayıp tamam dediğimde bi dakıka kadar bekliyor ama sonra aldığım hata uyarısı" bir hata oluştu windows bu bileşenleri düzlün olarak yükleyemedi" yeniden başlat dediğinde başlatıyorum ama yıne işaretlenmemiş şekilde duruyor :( win7 home premium işletim sistemim var ve şu anda ne yapacağımı bilmiyorum lütfen biri bana yardım etsin .... modemin tp link w8901G
  • quote:

Modeme girmek için explorer adres çubuğunahttp://192.168.1.1 yazarak "enter" basıyoruz karşımıza çıkan şifre kutusuna "admin" ve yine "admin" yazıyor ve modemin arayüzüne girmiş oluyoruz

Arkadaşlar ben bu şekilde denedim ama modem arayüzüne giremedim sanırım şifremi değiştirip şimdikini hatırlamıyorum, bunu bir şekilde çözmek mümkün mü?
  • slm. Bu durumda modemi resetlemekten başka çare yok.
  • arkadaşlar bana bi çözüm üretebilecek yok mu ???? lutfeeeeennn ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: baharat

quote:

Orijinalden alıntı: daadsy

merhaba arkadaşlar. bende TP-LINK TD-8901G den aldım. ondan önce airties rt205 im vardı. ve şuan gerçekten ciddi sıkıntılar yaşıyorum. evde bir notbook ve pc var. pc de wirless ile bağlanıyor. tplink in usb wireless i ile.

durduk yere pc nin interneti gidiyor ve modemle saçma bir şekilde bağlantısı kesiliyor. yani şu şekilde. bağlantı sekmesinin üzerinde ünlem işareti çıkıyor yani bu internet yok anlamına geliyor. diyorum bağlantıyı kes tekrar bağlan. bağlantı yapılırken bir sorunyaşandı bağlantınız yapılamıyor. komşunun modemi zoom. onunkine tıklıyorum şifre bölümüne yannış şifre giriyorum uyarı geliyor normal olarak. kendi bağlantımı kaldırıyorum tekrar bağlan diyorum şifreyi özellikle yanlış giriyorum bana verdiği cvp aynı. bağlantı kurulamıyor. yani şifre yanlış ibaresi gelmiyor. zaten saniyesinde gelmesi lazım yanlış diye. modemin adaptör girişini çıkartıyorum bi süre bekliyip takıyorum ondan sonra bağlanıyor. ama durup dururken bağlantı tekrar gidiyor. inanın rt205 te böyle hiçbir problem yaşamadım. sadece miladı doldu güç girişinde bir sorun olduğu için yeni birşey almak istededim ve kesinlikle pişmanım kimseyede tavsiye etmiyorum..
    aklıma gelmişken üzerinde gelen anten 5 dpı lık anten. ben gittim müstakil evde oturuyoruz diye 9 dpı lık tplink in antenini aldım. inanın airties bundan çok daha iyi verim sağlıyordu. yani bukadar dandik bir ürün olcağı aklımın ucundan bile geçmezdi modeme 72 tl verdim 55 tl de antene verdim = 127 tl yi çöpe attım arkadaşlar buna üzülüyorum. ve yazılanlardan anladığım kadarıyla bu benim başıma gelen olayada bir çare yok malesef.

evinizde jammer falan mı var ya bu kadar sinyal gidiyor tamam benmki de arada kopuyordu ama hiç bu kadar olmadı hiç lanet olsun demedim
    ayrıca siz 55 tlye anten aldığınızı söylüyorsunuz ben 2 hafta önce 55.05 TL + 4.00 TL Kargo bedeliyle almıştım cihazı şu ana kadar hiç bir şey çıkarmadı
    bu arada madem airties' dan çok memnundunuz neden gidip TP-Link aldınız 80 TL ye airties rt-204 var

yıllar sonra verdiğim cevap için özür dilerim öncelikle (: çook başka bir problemimi paylaşmak için girdim bu post ları gördüm (: O tarihte airties modemim elektrik kesintisi yüzünden bozulmuştu. ve aynı modelden bulamamıştım. Sonradan bu aldığım modemi servisine yolladım ve cihazın problemi olduğunu o yüzden yenisi ile değiştirdiklerini söylediler. O günden sonrada pek sıkıntı çıkartmadı başımıza. Bu arada verdiğiniz fiyatı görünce kazıklandığımı düşünüp birdaha üzüldüm :D eheh
  • quote:

Orijinalden alıntı: hancii05

Servise yolladım kargoyla bakalım nolcak

kargoda kayboldu demeyesin.. noldu sonuç, var mı bir gelişme? bu arada forum kağnı gibi çalışıyor bu saatde. sanırım çok yoğun bir tempo içerisindeler
  • Modemin arkasındaki Reset düğmesine 5-10 saniye basılı tuttum.

Ardından modem ışıkları oturunca 192.168.1.1 adresine admin-admin yazıp web arayüzüne girebildim.

Hatta cep telefonumdan sadece Facebook ve Youtube açılmıyordu. Diğer her şey açılıyordu.

Şimdi ise Youtube'u deemedim ama Facebook açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Modemin arkasındaki Reset düğmesine 5-10 saniye basılı tuttum.

Ardından modem ışıkları oturunca 192.168.1.1 adresine admin-admin yazıp web arayüzüne girebildim.

Hatta cep telefonumdan sadece Facebook ve Youtube açılmıyordu. Diğer her şey açılıyordu.

sanırım virus yemiştin sende .. benim ISP nin sayfasında uyarıyordu.. TP-LINK modmelere virus gelmiş diye bazı kullanıclaırmız facebook youtube a giremiyor diye.. çözümü ISP yi aramak ayarları resetlemek falan .. iyide bana bulaşmamış bu virus zaten modeme nasıl bulaşıyor anlamış değilim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Modemin arkasındaki Reset düğmesine 5-10 saniye basılı tuttum.

sanırım virus yemiştin sende .. benim ISP nin sayfasında uyarıyordu.. TP-LINK modmelere virus gelmiş diye bazı kullanıclaırmız facebook youtube a giremiyor diye.. çözümü ISP yi aramak ayarları resetlemek falan .. iyide bana bulaşmamış bu virus zaten modeme nasıl bulaşıyor anlamış değilim ?

Benim problemimin başlangıç noktası güncelleme yapmamdı.

O andan itibaren arayüze giremediğim gibi Facebook ve Youtube'a da giremiyordum.

Geçen hafta sonu bi' arkadaşın güncelleme sırasında anti virüs programın açıksa ondan olmuştur dedi ve bu işlemi önerdi.

Yaptığımda da problem kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.