Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
3
Favori
260.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu modemde hız sınırlamasının mac değerlerine göre nasıl yapılacağını çözebilen oldumu?

Çözen varsa anlatabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

Arkadaşlar bu modemde hız sınırlamasının mac değerlerine göre nasıl yapılacağını çözebilen oldumu?

Çözen yok herhalde
    bende bekliyorum
    ne hız sınırlaması ne bağlı bilgisayarlar
    ne vei transfer bilgileri bir şey yok
    ya da kimse bilmiyor
  • TP-LINK TD-W8901G modeme sahibim.
    V3 yazılımı yerine V6 yazılımını wifi ile bağlıyken modeme update ettim ve cihazın sadece power ışığı yanıyor.
    Modemi kablolu şekilde pc ye bağladım ama nafile pc görmüyor modemi donanım olarak.
    Bu durumda ne yapmalıyım?
    Garanti süresi dolmadı ama şuan cihazın içini açmış bulunmaktayım.
    Hoş kapatabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okoroglu

TP-LINK TD-W8901G modeme sahibim.
    V3 yazılımı yerine V6 yazılımını wifi ile bağlıyken modeme update ettim ve cihazın sadece power ışığı yanıyor.
    Modemi kablolu şekilde pc ye bağladım ama nafile pc görmüyor modemi donanım olarak.
    Hoş kapatabilirim.

aynı sorun bende de var kardeş şuanda airties ile bağlanıyorum...bu sorunu çözmenin bir yolu yok heralde çözse çözse servisi çözer gibi...Sorunun çözümünü bende bekliyorum...2-3 gün içinde servisine götüreceğim...Ürün tekrar elime geçerse ozaman cevap yazabilirim...İyi Akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan915915

quote:

Hoş kapatabilirim.

aynı sorun bende de var kardeş şuanda airties ile bağlanıyorum...bu sorunu çözmenin bir yolu yok heralde çözse çözse servisi çözer gibi...Sorunun çözümünü bende bekliyorum...2-3 gün içinde servisine götüreceğim...Ürün tekrar elime geçerse ozaman cevap yazabilirim...İyi Akşamlar...

Arkadaşlar peki modem arayüzüne giremiyormusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ehlisafa

quote:

Arkadaşlar bu modemde hız sınırlamasının mac değerlerine göre nasıl yapılacağını çözebilen oldumu?

Çözen yok herhalde
    bende bekliyorum
    ya da kimse bilmiyor

Kardeşim ben tplink türkiye'yi aradım ama ulaşamadım, ulaşırsam bu haftaiçi öğrenmeye çalışacam, burdan bildiririm.

Bu arada ben şuanda modem arayüzünde nat kısmında 0.0.0.0 diye yazıp deneme yapıyordum,

bu arada kaydettim ama artık modem aryuzune hiç geçemiyorum Reset atmadan Nat'ı nasıl devre dışı bırakabilirim,

bir yöntemi varmı acaba?

Şuanda girmeye çalıştığımda sunucu çok geç cevap veriyor diyor, açmıyor ve hatta şifre sorma ekranı bile gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 20 Kasım 2011; 23:16:07 >

• quote:

quote:

quote:

Çözen yok herhalde
    bende bekliyorum
    ya da kimse bilmiyor

Kardeşim ben tplink türkiye'yi aradım ama ulaşamadım, ulaşırsam bu haftaiçi öğrenmeye çalışacam, burdan bildiririm.

Bu arada ben şuanda modem arayüzünde nat kısmında 0.0.0.0 diye yazıp deneme yapıyordum,

bu arada kaydettim ama artık modem aryuzune hiç geçemiyorum Reset atmadan Nat'ı nasıl devre dışı bırakabilirim,

bir yöntemi varmı acaba?

Şuanda girmeye çalıştığımda sunucu çok geç cevap veriyor diyor, açmıyor ve hatta şifre sorma ekranı bile gelmiyor.

nat işini pek bilmiyorum ama
    tplinkten bir şey öğrenirsen muhakkak yaz
    cevabını bekliyorum

• Ne demek tabiki de yazarım kardeşim.
  • Bende sadece power ışığı yanıyor.
    Lan ışığı falan yok.
    Modemi pc ye bağladım ama nafile modemi görmüyor bile.
    O yüzden hiçbirşey yapamıyorum.
    02.08.2010 tarihinde almışım 3 yıl garantili şekilde ama nanay oldu herhalde.
    Hayır yaa adamlar neden yazılımı online update ettirmiyorda bu şekilde cinslik yaptırıyorlar.
    Ondan sonra hatalar yüzünden insanların modemi garanti kapsamında dahi olsa uçup gidiyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozan915915

quote:

Hoş kapatabilirim.

Arkadaşlar peki modem arayüzüne giremiyormusunuz?

aynı sorun bendede var arayüze falan giremiyorum

• Servise yolladım kargoyla bakalım nolcak
  • cihazdan umudu kesmistim aksam olana kadar.
    gun icerisinde tp link sitesinde verilen telefonlari aradim ama cogu zaman mesgul dusurdugum zmaanda telefonu acan olmadi.
    aksam ustu yeni bir modem alacaktim ama bu sefer yillar once kullandigim dlink marka alacaktim.
    neyse internetten yetkili servis aradim ankarada oturmama ragmen isranbulda bir telefon buldum. aradim sekreter hangi distributor mali oldugunu sordu bende bilmedigimi soyledim. amacim cihaz hatali yazilim yukleme sonunda bu cihazin geri donusumunun olup olmadigini telefonla ogrenip ona gore hareket etmekti.
    kadin aldiginiz yer ile gorusun dedi. bimeksi aradim durumu anlattim.
    fatura numaramdan urunun hangi distribitor oldugunu ogrendim telefonunu aldim. hatta ankarada ki yetkili servisin numarasinida verdi bimeks. ankaradaki servisi aradim teknik servis disardaymis.
    yarin ararmisiniz dedi yada istanbul numarasi verdi burayla gorusun belki telefonda halledilebilecek bir sorundur dedi.
    neyse istanbul numarasini aradim adama anlattim adam bana cihazon kitlendigini ve cihazin servise verilmesi gerektigini gerekirse yeni cihaz ile degisitiriledegini soyledi. sizin icin kayit acalim dedi ve cihazin arkasindaki seri noyu sordu. ben o esnada serviste isten eve gelmekteydim ve yoldayim dedim o yuzden size bu bilgiyi veremiyorum eve gidince arayim vereyim dedim tamam dedi.
    neyse bi umutlandim eve geldim e telefonla aradim 45 dk bekledikten sonra adama durumu tekrar anlattim cihazin seri nosunu verdim.
    adam bana bir istanbul numarasi daha verdi. yarin arayin sizi yonlendireceklerdir dedi.
    ulan 45 dk bana bir telefon vermek icinmi bekletildim dedim. ama ayni zamanda adam seri noyuda aldi bir yere kaydettimi bilmiyorum. hatta soylemeseydimmi dedim kendi kendime.
    ankaradaki servisin yolunu zaten biliyorum ve adam bana yarin cihazi getirin demisti. ben ne diye bu adamlarla gousuyorum dedim kendi kendime. neyse yarin istanbulu bi ararim cevap veren olmazsa yarin bir sekilde modemi direk servise goturecegim.ilginc bir dialog gecti anlayacaginiz. ben umutlandim kisaca bu durumdan. sanki eskisini alip yenisini verecekler gibi yada eskisini tekrar bir sekilde eski haline getirecekler. yarina haberleri veririm.

• arkadaş tam bir F/P ürünü uzun zaman oldu kullanıyorum memnunum... birde türkçe olmasaydı gerçi inglizce firmware buldum ama birkaç kişi yakınca korktum yapmadım.
  • quote:

Bende sadece power ışığı yanıyor.
    Lan ışığı falan yok.
    Hayır yaa adamlar neden yazılımı online update ettirmiyorda bu şekilde cinslik yaptırıyorlar.
    Ondan sonra hatalar yüzünden insanların modemi garanti kapsamında dahi olsa uçup gidiyor.

en soldaki lan girişine takınız kabloyu
    ya da en sağdaki miydi
    neyse işte
    benimde olmamıştı öylelikle oldu
    yani yer değiştirerek
    ethernet girişinden ulaştım.

ayrıca modem açıkken direk kabosuzdan ismi görünüyor bağlan diyerek ardından 192.168.1.1 adresinden k adı parola admin admin diyerek giriş yapıyorsunuz
    bunlarda olmadıysa ya da zaten yaptım onları kardeşim sen bizi ne sandın diyorsanız
    artık gerisini bilemiyorum.

• quote:

quote:

Lan ışığı falan yok.

ya da en sağdaki miydi
    neyse işte
    yani yer değiştirerek

ayrıca modem açıkken direk kabosuzdan ismi görünüyor bağlan diyerek ardından 192.168.1.1 adresinden k adı parola admin admin diyerek giriş yapıyorsunuz
    bunlarda olmadıysa ya da zaten yaptım onları kardeşim sen bizi ne sandın diyorsanız

En son cümlenize katılıyorum:-)
    Yani kardeşim sen bizi ne sandın diyorsanız:-))) Hoş her ne kadar bu modemi bu hale getiren ben olsamda aceleyle okumadan direk iş yaptım.
    Evde o kadar cihaz varki yazılım attığım yükleme yaptığım okumaya bile gerek duymadan hareket ediyorum.
    Ben nerden bileyim cihazın v3 olup v3 olan yazılımı kurmayı.
    Ben modeli girerim en son versiyon olarak gördüğümü yüklerim normalde.
    V6 varsa v6 yı yükledik bu hale geldik.
    Neyse yarın göreceğiz anyayı konyayı ama eğer değiştirmesinler veya ücretsiz yapmasınlar o zaman asla bu markaya yanaşmam.
    5 db lik anteni var diye altık alt kat komşumuza interneti veremiyoruz.
    Ben DLINK alacağım bildiğimden şaşmayacağım yada US Robotics de iyiydi.
    Bunlardan şaşmam.

Almayacağım markalar arasında : airties başta geliyor.

• quote:

quote:

quote:

Lan ışığı falan yok.

ya da en sağdaki miydi
    neyse işte
    yani yer değiştirerek

En son cümlenize katılıyorum:-)
    Yani kardeşim sen bizi ne sandın diyorsanız:-))) Hoş her ne kadar bu modemi bu hale getiren ben olsamda aceleyle okumadan direk iş yaptım.
    Evde o kadar cihaz varki yazılım attığım yükleme yaptığım okumaya bile gerek duymadan hareket ediyorum.
    Ben nerden bileyim cihazın v3 olup v3 olan yazılımı kurmayı.
    Ben modeli girerim en son versiyon olarak gördüğümü yüklerim normalde.
    V6 varsa v6 yı yükledik bu hale geldik.
    Neyse yarın göreceğiz anyayı konyayı ama eğer değiştirmesinler veya ücretsiz yapmasınlar o zaman asla bu markaya yanaşmam.
    5 db lik anteni var diye altık alt kat komşumuza interneti veremiyoruz.
    Ben DLINK alacağım bildiğimden şaşmayacağım yada US Robotics de iyiydi.
    Bunlardan şaşmam.

Almayacağım markalar arasında : airties başta geliyor.

bu anten işide karışık bbu arada
    ben 8 db tp link anteni aldım.
    bu modeme taktım
    %1 bile etki etmedi.
    modemin gücümü yetersiz antenlerimi çakma yada arıza mıdır bilmem
    ama işimi görüyor şimdilik
    yoksa bende yanına yaklaşmam bir daha

ama şu haliyle kullanabilmenin yollarını arıyorum işte

tek sevindiren tarafı ısınmıyor ve hattan düşüp tekrar bağlanma huyları yok çok şükür

• arkadaslar ankara seyranbaglari baglar cd no 15 datastar firmasina gecen cuma biraktim modemi.bu gun aradilar ve yeni modem ile degistirildigini urunu almak icin gelebilirsiniz dendi. ustelik ne fatura soruldu ne baska birsey:-)
    kisacasi modemim yenilendi. aksam eve gidip kurulum yapacagim.Bayagi kastirdik ama
    sonunda oldu.Yasasin TPLİNK gonlumu aldilar:-))
  • Tp-linkde uzak durun cok sorunlu bir modem ap router.
  • Arkadaşlar verdiğim modem TP-LINK TD-W8901G idi.
    Bana yeni verilen modem TD-W8951ND modeli verildi. Sanırım daha üst modeli.
  • Modemin şifresini unuttum admin admin denedim olmadı arkasındaki yerden resetlemeye çalışıyorum o da olmuyor ne yapmalıyım (faturasını kaybettim alalı 3 yıldan fazla oluyor ) normalde hiç sdorunsuz kullanıyorum fakat ipad 2 ve tabdan youtube ile facabook bağlanmıyor dns değştirmek gerekiyor her seferinde cihazlardan değiştireceğime modemden ayarlamak istiyorum ne yapmalıyım teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.