Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8101G Modemin arayüzüne giremiyorum arkadaslar. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
4
Favori
453.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de var aynı sorun. Çözümü yokmu bunun
  • Tp-link in sitesinden güncel firmware yi indirip kurun, bende sorun düzeldi. (Güncel firmware ingilizce)
  • arkadaşlar bu sorun genelde wireless üzerinden veya kablolu ile çok kişi bağlanıyorsa oluyor. mesela internete 5 komşu birden bağlanıyorsanız ondan oluyor bu sorun. az önce dediğim gibi modemin modeline göre kendi sitesinden güncel yazılımını indirip kurarsanız ve "LAN" sekmesindeki "IP Pool Count" kısmını yükseltebildiğiniz kadar yükseltirseniz (ben 250 yaptım) sorun ortadan kalkıyor. Bende yaklaşık iki aydır bir sorun vermiyor. Bakalım nereye kadar gidecek.... (modemin güncel programını yüklemeden önce mutlaka yedeğini alın)
  • Arkadaşlar tp_link marka ttnet tarafından sağlanan td854w td864w td8101g - td8901g(üzerinde ttnet logosuna) destek modem_destek@sentim.com.tr adresi destek vermektedir. Bu saydığım bu modemler Sentim Bilişim Firmasına aiitir. Ayrıca zte (zxv10w300, zxv10w300s, zxdsl931), sagemcom fast 2945 marka ve modellerine Sentim firması destek vermektedir. Çağrı Merkezini ararsanız kurulum hariç her modem ile alakalı her arızada yardımcı olacaklardır. Sadece modemlerde TTNET logosu olması şartıyla

Ayrıca hallemediğiniz bir konu olursa benden gerekli teknik desteği alabilirsiniz. Mail Adresim yavuztutcu@gmail.com (Modem Destek, Android Destek, İnternet Destek Uzmanı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuztutcu -- 30 Mayıs 2014; 21:00:11 >

• Sentim son derece düşük kalitedeki ürünlerini TTnet kullanıcılarına dağıtmaya devam ediyor.İşin tuafı Tp-link Türkiye'de büyük bir marka olmaya çalışırken bu tarz durumlar Tp-link'in prestijine gölge düşürmeye devam ediyor ve Tp-link ısrarla ürün bizim ama teknik desteği biz vermiyoruz diyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssregitoss

evet arkadaşlar tp link modemlerinde yeni hortlayan bir problem bendede 1 aydir olmaya başladı.evde ki bilgisayarda 2 kere oldu bu ay.
    iş yerindeki modemde ilk kez bu hafta oldu.reset reset bıktım artık.bir arkadaştada aynı modem var ondada bir aydir olmaya başlamiş.nedir bunun cözümü?

bu sorun bende de başladı
    reset reset bıktım firmware attım bu seferde belli aralıklarla modemtamamen gidiyor net ile birlikte
    ne arayüze girebiliyorum ne bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterilerimiz;

TD-W8101G - TD-W8901G vs. Modemlerimizin Web Arayüz Kullanıcı Adı ve Şifreleri Zaman içerisinde kendilerini resetlemektedir. Bu aşamada yapılması gereken Cihazı resetleyip tekrar kurulması gerekmektedir. Bu şekilde işlem yapılması halinde Kullanıcı Adı : admin Parola : admin olarak giriş sağlayabilirsiniz.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye

hergun girdiğim arayüz neden şifresini resetliyor acaba? ayda yıldır bir girsem tamam
    her gün giriyorum

bende bu sorundan bıktım
    firmware attım sitenizden indirip

atmaz olayım, modem tamamen kafayı yedi. belli aralıklarla kendisi ile birlikte neti de göturuyor. ne nete bağlanabiliyorum nede 192den modeme şifre sorma şeyi bile çıkmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuztutcu

Arkadaşlar tp_link marka ttnet tarafından sağlanan td854w td864w td8101g - td8901g(üzerinde ttnet logosuna) destek modem_destek@sentim.com.tr adresi destek vermektedir. Bu saydığım bu modemler Sentim Bilişim Firmasına aiitir. Ayrıca zte (zxv10w300, zxv10w300s, zxdsl931), sagemcom fast 2945 marka ve modellerine Sentim firması destek vermektedir. Çağrı Merkezini ararsanız kurulum hariç her modem ile alakalı her arızada yardımcı olacaklardır. Sadece modemlerde TTNET logosu olması şartıyla

Ayrıca hallemediğiniz bir konu olursa benden gerekli teknik desteği alabilirsiniz. Mail Adresim yavuztutcu@gmail.com (Modem Destek, Android Destek, İnternet Destek Uzmanı)

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterilerimiz;

TD-W8101G - TD-W8901G vs. Modemlerimizin Web Arayüz Kullanıcı Adı ve Şifreleri Zaman içerisinde kendilerini resetlemektedir. Bu aşamada yapılması gereken Cihazı resetleyip tekrar kurulması gerekmektedir. Bu şekilde işlem yapılması halinde Kullanıcı Adı : admin Parola : admin olarak giriş sağlayabilirsiniz.

Saygılarımızla
    Tp-Link Türkiye

hergun girdiğim arayüz neden şifresini resetliyor acaba? ayda yıldır bir girsem tamam
    her gün giriyorum

bende bu sorundan bıktım
    firmware attım sitenizden indirip

atmaz olayım, modem tamamen kafayı yedi. belli aralıklarla kendisi ile birlikte neti de göturuyor. ne nete bağlanabiliyorum nede 192den modeme şifre sorma şeyi bile çıkmıyor

• Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Değerli Müşterimiz;

Mesaj yoluyla bizlere irtibat bilgilerinizi ilettiğiniz taktirde tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır.

Saygılarımızla
    TP-LINK TÜRKİYE
  • Böyle saçma şey mi olur ? Sürekli kendini resetliyor. Valla ben yeni modem aldım kurtuldum. Darısı diğer arkadaşlara...
  • 8101g modellerde kar?yla?ylan sorun modemin ethernet ile kurulum yapylmamasyndan kaynaklydyr. Ethernet ile yapylamayan kurulumlarda ise ethernet sürücünüzü veya a? payla?ym merkezinde yer a? ba?lantysyna girip ttnet yaptyrmy? oldu?u dns veya ip yapylandyrmasyny otomati?e almak gerekiyor. e?er o ayarlar otomatikte olmazsa hiçbir ?ekilde modem arayüzüne eri?im sa?layamazsynyz. E?er bilgisayarynyzda herhangi bir ?ekilde yer a? ba?lantysyny göremiyorsanyz yüklü de?ildir. Bunun içinde bir bilgisayarcy veya bilen birinden ethernet sürücüsünü yüklemesi gerekti?ini söylemesi yeterlidir. Modemlerde arayüze ula?amama sorunu budur. Bir çok ki?i kurulumu kablosuz ba?lantydan yapmaya çaly?yyor. ilk etapda kurulum i?lemleri kablolu bir ?ekilde yapylmaly modemle bilgisayar arasynda ba?lanty olup olmady?y kontrol edilmeli. E?er modemde adsl ve internet y?yklary yanmyyorsa bu hat kontrolleri için 444 0 375 aramanyz gerekebilir. Ve aryza kaydy açtyryp eve ekip talep ederek hattyn evden kontrolünü sa?lanmasy istedi?inizi söyleyip yardymcy olmalary gerekiyor.

Dns ve Yp Adresinden Bahsetmi?tim Ayarlara Giri? Yçin A?a?ydaki Adymlary Uygulayalym

TP-LINK TD-W8101G Modemin arayüzüne giremiyorum arkadaslar.

• Arkadaşlar merhaba,

Eve internet bağlattırmak için Türk telekoma gittim fakat ihtiyacım olmadığı halde ev telefonu da bağlattırmak zorundayız yoksa telefonsuz diye sunulan tarifede aynı paraya denk geliyor. 50 liralık internet 70 oluyor yani.

Bunun için komşi ben sana benim şifreyi vereyim dedi sağolsun kerata.

Lakin wifi kapsama alanı bir alt kattan benim evin sadece 1 odasında çekiyor öteki odalarda kullanamıyorum ve çeken odada da az çekiyor kopmalar oluyor.

Bunun için resimde çizdiğim şemayı uygulamak mümkün müdür ?

Komşuda olan w8101g modemde tek bir tane ethernet çıkışı var. Çoklayıcı ile bu çıkışın bir tanesinden komşunun masaüstü bilgisayarına ötekinden gelen ethernet ile benim eve w720n AP yi bağlayabilmem mümkün müdür?

yani tek bir ethernet çıkışını HUB ile çoklayabilir miyim ?

• Yeni modemim Tp-link W8970. Eski 8101G v2 modemimi aileme verdim, onlarda kullanıyoruz. O modem çalışıyordu ancak sality virüsünden anında etkilendiği için elle ya da otomatik seçim olarak belirlenen DNS adresi derhal değişiyor. Modem artık üretilmiyor olabilir ancak modemin üretildiği dönemde sality virüsü etkindi ve tp-link bu virüsü etkisiz kılacak firmware'i yayınlamadı. Bu yüzden eminim bir çok kişi farkında bile olmadan bu virüs yüzünden virüse ait dns adresini kullanıyordur. Yeni modemde de sağlamlık sebebiyle tp-link tercih ettim ancak destek zayıflığı yüzünden bir kez daha aynı sorunu yaşarsam artık tp-link'i evime sokmam, okula aldırmam.

tp-link8101g v2 modem için sality'e karşı koyan firmware'i yayınlamak tp-link'in görevidir çünkü üretilmese de hala kullanılan bir modeldir. Aynı modemden arkadaşlarımda da vardı ve bazıları sırf bu yüzden çalışan modemi atıp asus'a yöneldiler. Ayrıca kurulumdan çok kısa süre sonra modem arayüzüne (kullanıcı adı-şifresi bölümü dahil) ulaşılamaması da firmware ile çözülmelidir. reset tulşuyla çözüm üretmek tp-link markasına yakışmıyor.

• TP-LINK TD-W8101G Modemi kullanıyorum. Modem arayüzüne girememe sorununu artık önemsemiyorum ama bu modemin DNS acığı iyice sorun oluyor. Bilgisayar başında saatlerimi dns değişimi sonucu oluşan sorunu halletmekle geciyor.http://burasicarsi.com/oyun.html?mdget dns değişimi ile uğraşıyorum. Tp-link için bi firmware yayınlamak bu kadar zor mu? Asus DSL-N14U modem almak şart oldu.
  • Tp link pişmanlıktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu modem eski bir modemdir bende TP_LİNK TD854W ve TP_LİNK TD8968 modemleri var. En iyi verimi TD8968 modemimden alıyorum tp link yeni modemleri iyidir. O bahsettiğiniz modem kampanyalı ttnet modemi olabilir o yüzden genellikle sorun olabilir. modem_destek@sentim.com.tr adresinden güncel yazılımını iste derim. Cihazınızın seri numarasıyla ...
  • Geonitz G kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız;

TP-LINK ürünlerinde herhangi bir DNS açığı bulunmamaktadır. Modeminizi yapılandırdıktan sonra ACL özelliğini Etkin yapmanız gerekmektedir. Bu özellik aktif olduktan sonra bağlantınızda herhangi bir problem oluşmamaktadır.

Saygılarımızla
    TP-LINK TÜRKİYE
  • suçlu olan modem ( TP-LINK ) değil TTNET ne kadar ekmek o kadar köfte... olay bu... TTNET özellikle bu şekilde istemiştir...
  • herhangi bir model tp-link modemin kurulum paneline webten erişmeye çalıştığınızda şifreyi değiştirmenize rağmen kullanıcı adı admin ve şifresinide admin yemiyorsa bunun sebebi o modeldeki yazılım hatasıdır.bu sorun tp-link in bazı modellerinde bulunmakta modem kurulumu yapılırken eğer şifreyi standart olarak admin admin şeklinde bırakırsanız bir süre sonra şifresini kendi random olarak başka bir şifre ile değiştirmekte ve sizde asla modeme ulaşamamaktasınız ,bunu çözmenin 2 yolu var ,birincisi basit yol modemi resetleyin tekrar kurun ve kurulumdan sonrada admin şifresini unutmayacağınız başka bir şifre ile değiştirin,kurulum sonrası değişik şifre koyarsanız o şifre kalıcı oluyor ve istediğiniz zaman tekrar girebilrsiniz,2. yol ise yine tp-linklerin bazı modellerinde olan güvenlik açığını kullanarak yapılabiliyor ,modemin rom dosyasını indirip zynos exploit ile modemin yeni şifresini bulabiliyorsunuz :) haydi geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

bugün bu sorunu bende yaşadım. teknik destek numarasını arayıp sorunu hallettim.
    modemin arkasında reset yeri var . bir iğne ile 2 dakika kadar oraya basılı tutuyorsunuz bunu modem açıkken yapıyorsunuz. modem fabrika ayarlarına geri dönüyor .
    internet şifrenizi falan hepsini yeniden girmeniz gerekiyor.

teknik destekdeki arkadaş erişim yerindede bir kaç sey daha yaptırdı . en iyisi teknik destegi arayın yardımcı oluyorlar.

mevcut olan wifi kullanıcı adınıza girip sadece şifrenizimi yazmak lazım resetledikten sonra ? çünkü bende 192.168.1.1 girmiyor. reset yaptıktan sonra sadece internetin şifresinimi yazıcam ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.