Şimdi Ara

TP Link Kullananlar Kulübü [Ana Konu] [OpenWrt]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 22 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Question-X (3 mesaj) Maxwell1 (2 mesaj) Android Efendisi (1 mesaj) ugur_Akd (1 mesaj) Akplt (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (1 mesaj) (1 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Modemler >> TP Link Kullananlar Kulübü [Ana Konu] [OpenWrt]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    549 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7b/3a/a0/7b3aa0577f6ea1db6174a61c5ca32a0b.jpeg&t=0&width=480&text=1

Konunun Amacı:

Kullanan kişiler için ortak bir buluşma noktası oluşturmak bilgi paylaşımı, sorun çözme vs. gibi açılardan, konunun çok aktif olmasını beklememekte fayda var zira network sektörü çok ilgi çeken bir mecra değil çoğu insan için. 

İşe Yarıyabilicek Bilgiler:

-Yazılım Güncellemesini Modeminizin İçinden TP Link Sunucularını Sorgulayarak Yapmanız Önerilir Zira Siteye Güncel Sürüm Geç Eklenebiliyor, Ek Olarak Uğraşmamış Olursunuz.

-"Tp Link Tether" İsimli Mobil Uygulamayı Kurmanız Önerilir, İşinize Yarıyabilir Temel Özelliklere Hızlı Erişim Açısından.

-Open WRT Kurmayı Düşünüyorsanız Şuan Tüm Modelleri Desteklemiyor.Güncel Destek Durumunu Bu Bağlantıdan Kontrol Edebilirsiniz.Aşağıdaki Video dan Kurulum Sürecini İzleyebilirsiniz.Kablosuz Bağlantı Üstünden Kurulum Yapmanız Önerilmez. 

-DNS Ayarlarınızı IPV4 "1.1.1.1 Ve 1.0.0.1" Ve IPV6 "2606:4700:4700::1111 Ve 2606:4700:4700::1001" Olarak Ayarlamanız Önerilir.DNS ler Cloudflare Aittir.

-Birçok Model TR Dil Seçeneği Sunmakta, Şahsen Sunmayan Görmedim Ama Olabilir.

-Yönetim Ayarlarından Log Seviyesinin Minimum Ayarını İhtiyacınıza Göre Ayarlamanız Önerilir Zira Aksi Halde Gereksiz Çok Fazla Log Birikiyor.

-İşletim Sistemi Tanıtım, TP Link Tüm Modellerinde Aynı Tasarım Dilini Kullanıyor Bu Bağlamda Bu Video Size Genel Olarak Fikir Vericektir.

Öneriler:

-Modem Router => "Archer VR2100, Archer VR400 V3". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)

-Router => "Archer AX50". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)

-Repeater => "RE 300". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)

Not: Tamamen Yoruma Açıktır, Farklı Kategorilerde Önerilerde Yapabilirsiniz Konu İçinde.

Devam Eden Süreçler:

-TP Link İşletim Sisteminde Bazı Şeyler Eksik DSL SNR Margin Ayarı, İndirme Yöneticisi Vs. Gibi.Bunlar Ve Fazlası İçin Gerekli İstekler Yapıldı Gerekli Yerlere. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 24 Mart 2021; 15:57:30 >

|
    |

• Yüzbaşı
    945 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: razor111

Slm arkadaşlar 5 yıldır
    Tplink WD 9970 V3 türk Telekom un modemini kullanıyorum.. 35 mbps limitsiz fibernet paketim var. Öğrenmek istedigim bir şey var. Ethernetle bağlı cihaz Tv'de IPTV izlerken wifi dan telefona oyun download ederken tvde donmalar oluyor. Ethernet in hızını korumak sabitlemek mümkün mü..

Kullandığınız cihaz eski ve çok zayıf donanımsal ve teknolojik olarak, bu tarz sıkıntılar yaşamanız normal, QoS veya bantgenişliği ayarı var ise onun üstünden bahsettiğiniz şeyi yapabilirsiniz ama önerim yeni bir modem almanız. 

Bütçe Dostu F/P Modeller:

-TP Link Archer VR300 - 400 TL Civarı

-TP Link Archer VR400 V3 - 500 TL Civarı (Bu Modeli Almanızı Öneririm, 100 TL Farkın Karşılığını Fazlasıyla Veriyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 24 Mart 2021; 16:7:48 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    945 Mesaj

Hayırlı olsun, faydalı olucak bir konu. 

Archer VR2100 kullanıyorum.

• Yüzbaşı
    316 Mesaj

TP Link te AX modem varmı ?

• Yüzbaşı
    549 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Wollowon

TP Link te AX modem varmı ?

Malesef şuan için pek kimsede yok bildiğim kadarıyla, bi Asus yakın zamanda bir model çıkardı TR fiyatının 4000 TL+ olması muhtemel , AX in DSL tarafında oturmasına daha var. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 22 Mart 2021; 16:15:47 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    483 Mesaj
    Slm arkadaşlar 5 yıldır
    Tplink WD 9970 V3 türk Telekom un modemini kullanıyorum.. 35 mbps limitsiz fibernet paketim var. Öğrenmek istedigim bir şey var. Ethernetle bağlı cihaz Tv'de IPTV izlerken wifi dan telefona oyun download ederken tvde donmalar oluyor. Ethernet in hızını korumak sabitlemek mümkün mü..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    616 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: razor111

Slm arkadaşlar 5 yıldır

Wifi ye bağlı cihazların bant genişliğini sınırlarsanız düzelir sanıyorum örneğin size ulaşan İnternet 35 mbps wifi ye bağlı cihazlara 15 mbps bant genişliği vereceksiniz bu gibi yükleme durumlarında neti komple sonuna kadar kullanıp diğer cihazınızın internetini kısıtlamayacaktır yada bu işi otomatik olarak iyi yapabilen iyi bir modem alacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    164 Mesaj

Merhabalar,

Öncelikle bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. TP-Link VR300 Archer modem kullanıyorum ve modemle ilgili bir sorum olacak.

Türk Telekom'un 35 megabitlik VDSL paketini kullanıyorum. Modemin 2.4 ghz kanalından telefonla bağlandığımda max alabildiğim hız 18 megabit, 5.4 ile bağlandığımda ise 30-31 megabitleri görüyorum. Durum telefonlarda böyleyken, telefonla 2.4 ghz kanalından 1 megabit hız alabildiğim odalardan bilgisayar ile 30 megabit'e yakın hız alabiliyorum. Bu bana normal geliyor çünkü telefonların wifi çekim gücü bilgisayarlara göre çok daha az. Fakat modem ile aynı odadayken az önce yaptığım testte 2.4 ghz kanaldan 8 megabit hız alabildim telefonla. Modemi kurduğumdan beri ayarlarında hiç değişiklik yapmadım. Yalnızca 2.4 ghz kanalını 11'e 5.4 ghz kanalını ise 36'ya sabitledim. Bu durum olağan bir şey midir yoksa benim modemde sıkıntı mı var?

Yorumlanırınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Yüzbaşı
    549 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Akplt

Merhabalar,

Öncelikle bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. TP-Link VR300 Archer modem kullanıyorum ve modemle ilgili bir sorum olacak.

Türk Telekom'un 35 megabitlik VDSL paketini kullanıyorum. Modemin 2.4 ghz kanalından telefonla bağlandığımda max alabildiğim hız 18 megabit, 5.4 ile bağlandığımda ise 30-31 megabitleri görüyorum. Durum telefonlarda böyleyken, telefonla 2.4 ghz kanalından 1 megabit hız alabildiğim odalardan bilgisayar ile 30 megabit'e yakın hız alabiliyorum. Bu bana normal geliyor çünkü telefonların wifi çekim gücü bilgisayarlara göre çok daha az. Fakat modem ile aynı odadayken az önce yaptığım testte 2.4 ghz kanaldan 8 megabit hız alabildim telefonla. Modemi kurduğumdan beri ayarlarında hiç değişiklik yapmadım. Yalnızca 2.4 ghz kanalını 11'e 5.4 ghz kanalını ise 36'ya sabitledim. Bu durum olağan bir şey midir yoksa benim modemde sıkıntı mı var?

Yorumlanırınız için şimdiden teşekkür ederim.

PC ile sıkıntı olmadığı için modemde bir sorun olma ihtimali düşük, kullandığınız telefonda bir sıkıntı olabilir ek olarak kanal seçimini auto olarak bırakıp bir deneme yapabilirsiniz ufak ihtimal olsada belki durumu iyileştirebilir. 

|
    |

• Yüzbaşı
    698 Mesaj

Arkadaşlar merhaba 2 yan odada internetten verim alamadığım için direkt fişe takılıp kullanılan bir router alacağım. Kalitesinden ötürü de tp-link düşündüm ama o kadar çok model var ki ve hangisi yeni hangisi eski hangisi daha iyi vs anlayamadım. 105 TL'den başlıyor 300 TL'lere kadar çıkıyor. Acaba teknoloji olarak yeniden eskiye bir liste var mıdır? Ayrıca tavsiyeleriniz neler? Örneğin TP Link RE190 ile RE200'ün farkları nelerdir veya diğer modellerden tavsiyelere açığım. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

• Dostum bende de vr300 var. Şimdi şöyle söliyim sana ayarlarını yapmamışsın belli verim alamadığına göre.

Benim salonumda modem ve kapının önüne kadar çok rahat çekiyor yani arada 1 oda 2 duvar var ve senin dediğin uzaklıkdan fazla.

Modem iyi çekiyor ve hızlı ama yeni nesil modemlere göre geride ayarları. snr ayarlayamıyorsun mesela.

|
    |
    ugur_Akd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2493 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Maxwell1

Hayırlı olsun, faydalı olucak bir konu. 

Archer VR2100 kullanıyorum.

maxwel merhaba. bende modem arayışındayım hatta geçen kenetic extra dsl aldım ama wifiden verim alamadığım için iade ettim. Acaba bu kullandığın modem nasıldır tavsiye eder misin?

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
konkasör
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.