Şimdi Ara

TOYOTAN Ve yedek parça fiyatları ************************** (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
14.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esehan dostum açık yüreklilikle ve delikanlıca yorum yaptığın için sana teşekkür ederim.Bizim milletimiz böyle işte vay efendim sorunsuz araca biniyorum ben der gezer.Kimse parayı kolay kazanmıyor.Neden verdiğin paranın hesabını yapmayacaksın ki?Pahalı tabiki altı üstü bir plastik.Varsan baksan çevrim süresi 50sn dir.Dediğin gibi hammaddesi 10ytl geçmez.Böyle tepkiler vereceksin ki........

biz böyle olursak semer vuran çok olur
  • arkadaslar tamam haklısınız ama en azından toyatalar sorunsuz dıye bılıyorum... yada bıze yalnısmı lanse edılıyor..
  • sanki diğer markalar cok ucuz.

git sor bakalim o davlumbaz renoda vw de nekadar birde corolla komple on tampon ve diğerlerini sor... birinin sisi ile baska aracin cant düzeltmesini kiyaslaman ilginc olmuş.....

ayrica kasko ne için var ? yada yoksa kaskon yetkili serviste ne işin var ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nick falan yok

Esehan dostum açık yüreklilikle ve delikanlıca yorum yaptığın için sana teşekkür ederim.Bizim milletimiz böyle işte vay efendim sorunsuz araca biniyorum ben der gezer.Kimse parayı kolay kazanmıyor.Neden verdiğin paranın hesabını yapmayacaksın ki?Pahalı tabiki altı üstü bir plastik.Varsan baksan çevrim süresi 50sn dir.Dediğin gibi hammaddesi 10ytl geçmez.Böyle tepkiler vereceksin ki........

biz böyle olursak semer vuran çok olur

Sorunsuz araca binmiyoruz "Toyotacılar olarak en az sorunlu araçlara biniyoruz". Toyota servislerinde kendi aralarında bile fiyat farklılıkları mevcut. Yani kapitalist sistem adam acımıyor yakaladımı seni paranı alabildiği kadar almaya çalışıyor, burada toyota ismi zarar görecekmiş umurları değil!

@Esehan bence;
    Bilinçli tüketici olarak önce fiyat sor fiyat kafana yatarsa yaptır, çok para söyledilermi usta araştır ona yaptır. Ben 1 adet cant kapağı alacaktım servisten 75 ytl istediler. İçimden yuh dedim sesli olarak ta kalsın dedim gittim toplam 40 ytl ye 4 adet kapak aldım. Aracın lastiğine bakım sırasında çivi girmiş olduğu farkedildi tamir için 25 ytl istendi bende stepneyi takın tamir etmeyin dedim gittim lastikçiye 5 ytl ye hallettim işimi.

Tabi tüm bunları servis memnuniyet telefonlarında da söylemeyi ihmal etmedim. Yani oyunun kurallarını iyi öğrenip bilinçli hareket edersek servislerde öyle kafalarına göre fiyat veremeyeceklerini görürler.

Toyota nın paralı elemanı yada fanatiği değilim ancak "Toyotan var derdin var" başlığı problemini doğru yansıtmıyor. Ayrıca aracındaki o problemlerin oluşmasında toyotanın ne günahı var? toyota türkiye servisi desen anlarım.

Gidin sanayiye ve ustalarla konuşun yada anket yapın, en az sorunlu aracı öğrenirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orheen -- 26 Kasım 2008; 21:42:03 >

• megane2 ön tampon 262YTL
  • Uzun lafın kısası arkadaşlar ben esehan arkadaşımızı çok haklı buluyorum ama şöyle bir noktayıda gözden kaçırmamak gerekiyor gülü seven dikenine katlanır ve servislerde afedersiniz ama sogun için varlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aya027

Uzun lafın kısası arkadaşlar ben esehan arkadaşımızı çok haklı buluyorum ama şöyle bir noktayıda gözden kaçırmamak gerekiyor gülü seven dikenine katlanır ve servislerde afedersiniz ama sogun için varlar.

Evet abi haklısın.Bu tip memnuniyetsizlikler bildirilmeli.Madem ki servis..Elime düştü nasıl olsa garantisi bende deyip şişirilmiş fiyatla uygulama yapmayacak.Dışarıdan tabiki pahalıdır.

Ayrıca kimse avukatlığını,savunuculuğunu yapmasın.Sorun varsa tartışılıp görüşülecek.
    Sorunsuzlukta
    1.Mazda
    2.Mercedes
    3.Toyota
  • arkadaşlar siz hala çevrilen dümeni anlamadınız galiba

"otomobil fiyatında indirim, yedek parça fiyatında bindirim"

otomotiv sektörü böyle çarkı döndürüyor

o acaip fiyat düşen markaların otomobillerini almadan önce bir yedek parça fiyatlarını sorun bakalım....otomobilden indirip parçaya bindiriyorlar....yani bir cepten öbür cebe....sizin ödediğiniz sonuçta yine değişmiyor....sonra ucuza araba aldım diye sevinmeyim fazla...uzun dönemde onlar hep karlı çıkıyor sonuç olarak...olan yine size oluyor
    aslında çok uyanıklar....otomobil bir kere satılır ama yedek parça sürekli....otomobili sizden sonra ikinci el olarak başkasıda alsa yine yedek parça satış olayı çok uzun süre devam ediyor...hele birde yan sanayisi yoksa yandığınızın resmidir

ucuz ve acaip indirimli arabaların yedek parça fiyatlarınıda incelemeyi unutmayın...oradan öpüyorlar zaten

• konu başlığı bence fazla abartı olmuş.yedek parça fiyatlarının fazla olması (ki fazla değildir araştırabilirsiniz) toyotan mı var derdin var anlamına gelmez.ayrıca mazda tamam sorunsuzdur ama toyota nın satış adediyle mazda nın ki aynı da değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: step-team

Merhaba

Güngörende TOYOTRONİK özel servisi var,sahibi MİTHAT USTA eski toyota ustası.Kendisi mekanikci ve dükkanının alt kısmına kaporta bölümü var.İsterseniz telefonunu verebilirim.
    Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: esahan

Arkadaşlar bana tavsiye edebileceğiniz bi usta var mı?
    Bakırköy tarafında ikamet ediyorum, şimdiye kadar hep servise gittim.
    Dolayısıyle hiç bilmem sanayidir, ustadır...

Yardımcı olursanız sevinirim...

Evet telefonunu verirseniz çok sevinirim...
  • zamanında hatırlarsanız proton marka araçlar vardı. hala tek tük görüyorum. neredeyse bedava veriyorlardı. ödeme kolaylığı vs. 5 yıl garanti. ama servise götürdüğün zaman mercedes almışsın zannediyordun. parçaları inanılmaz pahalıydı. benim bir askerim renault ta çalışmış bir elemandı. 0 araçtan fazla kar olmadığını 2. elden daha çok kar ettiklerini söylemişti. ve servisten kazanıyoruz demişti. aslına bakarsanız resmi araçlar ve şirket araçları çıkan faturayı tık ödüyorlar. onlardan kazandıkları yetiyor. ama bireysel ve kurumsal şeklinde ayrı fiyat politikaları olamadığı için tek fiyat yapmak zorundalar. bazı servisler az da olsa işcilik maliyetini düşürebiliyor yada indirim yapıyor. kendileri de farkında fiyatların fazla olduğunun ama çarkları bu şekilde dönüyor. bu yüzden bireysel müşteriyi servise çekmek daha doğrusu mecbur kılmak için de garanti sürelerini uzatıyorlar..

• Hepinize katılıyorum arkadaşlar, Unreachable kardeşim tepkim biraz fazla olmuş. Bir an Vw-Toyota tartışmasına dönecek gibi düşündüm ondandır tepkim ama diğer mesajında öyle olmadığını gördüm, kusuruma bakma.

Toyota'nın sorunsuzluğuna hiçbir lafım yok,
    Diğer markaları bilmiyorum belki onlar da kendilerine göre iyilerdir ama ben aracımdan gayet memnunum.
    Olay tamamen benim kullanım hatamdan kaynaklanıyor.
    Yüksek bi kaldırıma park ederken bahsettiğim plastiği kırdım.

Benim isyanım bundan sonra başlıyor.
    Uyduruk plastiğe 95 ytl istiyorlar ki bence onların enayiliği, 30 ytl deselerdi şimdiye çoktan yaptırmıştım. Hatta belki bir kez daha kırmıştım ve belki tekrar yaptırmıştım.

Aranızda iktisatçı ya da işletmeci olan varsa anlar beni,
    Şu an benim cebimde vermeye hazır olduğum 30 liram var, ama onların cebinde benden alabildikleri 95 liraları yok. Bu durumda zarardalar. Bahsi geçen parçanın maliyeti 70-80 lira olsa amenna, hiç bir itirazım olmayacak ama lütfen bi ara ön tamponun altına eğin kafanızı ve bahsettiğim plastiğe bi bakın. Anlayacaksınız beni...
    10 lira maliyeti olsa, 95 liraya satıyorlar = %950 kar. Ne demek bu yaa

Keşke bütün Toyota kullanıcıları burda olsa da hep beraber karar alıp 3 ay sevislere gitmesek,
    o zaman görürüm ben yedek parça fiyatlarını.
    Hepimize tek tek sms atıp, servislerde kapmanyamız var, yedek parçalarda indirim var demezlerse suratıma tükürün :)

• quote:

Hepinize katılıyorum arkadaşlar, Unreachable kardeşim tepkim biraz fazla olmuş. Bir an Vw-Toyota tartışmasına dönecek gibi düşündüm ondandır tepkim ama diğer mesajında öyle olmadığını gördüm, kusuruma bakma.

Toyota'nın sorunsuzluğuna hiçbir lafım yok,
    Diğer markaları bilmiyorum belki onlar da kendilerine göre iyilerdir ama ben aracımdan gayet memnunum.
    Olay tamamen benim kullanım hatamdan kaynaklanıyor.
    Yüksek bi kaldırıma park ederken bahsettiğim plastiği kırdım.

Benim isyanım bundan sonra başlıyor.
    Uyduruk plastiğe 95 ytl istiyorlar ki bence onların enayiliği, 30 ytl deselerdi şimdiye çoktan yaptırmıştım. Hatta belki bir kez daha kırmıştım ve belki tekrar yaptırmıştım.

Aranızda iktisatçı ya da işletmeci olan varsa anlar beni,
    Şu an benim cebimde vermeye hazır olduğum 30 liram var, ama onların cebinde benden alabildikleri 95 liraları yok. Bu durumda zarardalar. Bahsi geçen parçanın maliyeti 70-80 lira olsa amenna, hiç bir itirazım olmayacak ama lütfen bi ara ön tamponun altına eğin kafanızı ve bahsettiğim plastiğe bi bakın. Anlayacaksınız beni...
    10 lira maliyeti olsa, 95 liraya satıyorlar = %950 kar. Ne demek bu yaa

Keşke bütün Toyota kullanıcıları burda olsa da hep beraber karar alıp 3 ay sevislere gitmesek,
    Hepimize tek tek sms atıp, servislerde kapmanyamız var, yedek parçalarda indirim var demezlerse suratıma tükürün :)

merak etme buradayız okuyoruz valla benim aracım 96 model ve benden önceki sahibi 2005 senesine kadar herşeyini servise yaptırmış artık ne kadar masraf etmiştir bilemem ama ben özel servise gidiyorum yoksa oooo... 2.5 senedir bu araç bende benim aracın ederi kadarda servise öderdim 2.5 senede.... tamam servisler pahalı seni çok iyi anlıyoruz ama bana ucuz servisi olan 1 tane marka gösterebilirmisin? yok işte renault volvo hyundai opel vw hangisin ucuz? hiçbirinin... servislerde parça fiyatı haricinde saatlik ücret alıyorlar bu nedenle senin o plastik zımbırtının yapıştırılması kuruması vs düşün işte işçilik parasını parçayıda zaten pahalı satıyorlar ohhh ama ben o dediğin parça yerlerde sürten diğer markalardan o kadar çok araba gördüm kiiii oooo adamlar neden gidip yaptırmıyor yada yenisini almıyor dersin :)

valla bana her ay mail geliyor toyota'dan şunda indirim var bunda indirim var ama inmiş hali bile bizi aşıyor...yaw arkadaş bi düşün mantıklıca bir düşünün benim aracım bugün 14bin ytl lik bir araç bu ne demek???ben zengin değilim kardeşim ikinci el 14bin ytl lik orta seviyede geçinmeye çalışan bir adamım demektir....pekiii sen bende bir çift far için nasıl 300-400ytl para isteyebilirsin?? yada bir çift amortisör için 500-600ytl isteyebilirsin? yaw kardeşim benim bir bakımda o kadar parayı ödeyebilecek bir durumda olsam zaten gidipte 14bin ytl lik bir araca binmem demi...yani burada çok saçma bir olay var iyi ozaman Allah göstermesin bi kaza yapılsa farlar tampon panjur kaput çamurluk değiştirilse adamlar 10bin ytl para isteyecek demekki araba kaç lirada sen benden kaç lira para istiyorsun kardeşim??? bence 5 yaşını geçmiş araçların parça ve işçilik ücretleri azaltılmalı bu indirim 7 yaştan sonra daha çok 10 yaşından sonra daha da çok olarak gitmeli..hem kendileri karlı olurlar hem bizlere yarar...ben bugün dışarıdan 100liraya yaptırdığım bişeyi toyota servisinde 110 lira orjinali yada 120 lira deseler neden gidip yaptırmayım ki? hem araçlar eskidikçe parça değişimi mecburen çoğalıyor bakımlarda yeri geliyor komple değişim yaptırmak zorunda kalıyorsun hem onlar kazanır hem biz ama maalesef hiçbir servis bunu yapmıyor ama bence uygulanması gereken budur....belirli oran koyarsın kardeşim dersin ki 5-7 yaş arası normal fiyattan %10 indirim 7-10 yaş arası %20indirim 10-13 yaş arası %30 indirim 13 yaş üstüne %40 yaparsın hem buradaki en önemli kazançları itibarları olur neden derseniz düşünsenize 20 yaşında bir eski corolla ve hala bütün parçaları orjinal taş gibi duruyor ve 1-2 tane değil birsürü olduğunu düşünün etrafta bu durumda millet demez mi adamlar bir araba yapmış 20 yıldır ilk günkü gibi duruyor ama buda orjinal parça kullanımı ve yetkili servisin bilgi ve deneyimi ile olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 27 Kasım 2008; 2:26:11 >

• 20 yıllık arabaların sapasağlam trafikte olmasına her ne kadar karşı isem de görüşlerinizde haklısınız. Ancak yeni araba satmak yedek parça satmaktan daha önemli bir kazanç. Dolayısıyla parça fiyatlarını yüksek tutarak eski model kullanıcıları yeni araba almaya zorluyorlar. Ekonomi çarkı böyle dönüyor. Ucuz ucuz servis işi yapsa millet neden sıfır alsın di mi?

quote:

Olmayacak duaya amin demek gibi bir şey sizin söylediğiniz. 70 Milyon kişi karar alıp alıp 1 gün benzin de almasak da hükümet vergileri indirse. ya da 1 gün hiç alışveriş yapmasak da fiyatlar düşse. Ya da bugün işe gitmesek de patronumuz bize zam yapmak zorunda kalsa.

• quote:

Orjinalden alıntı: nick falan yok

quote:

Orjinalden alıntı: aya027

Uzun lafın kısası arkadaşlar ben esehan arkadaşımızı çok haklı buluyorum ama şöyle bir noktayıda gözden kaçırmamak gerekiyor gülü seven dikenine katlanır ve servislerde afedersiniz ama sogun için varlar.

Evet abi haklısın.Bu tip memnuniyetsizlikler bildirilmeli.Madem ki servis..Elime düştü nasıl olsa garantisi bende deyip şişirilmiş fiyatla uygulama yapmayacak.Dışarıdan tabiki pahalıdır.

Ayrıca kimse avukatlığını,savunuculuğunu yapmasın.Sorun varsa tartışılıp görüşülecek.
    Sorunsuzlukta
    1.Mazda
    2.Mercedes
    3.Toyota

BİLDİGİN YANLIŞ....MAZDA YI TÜRKİYE DE YOK EDEN...UCUZ ARABA VE TUZLAMA SERVİS, YEDEK PARÇA FİYATLARI OLDU...SERVİSE BİR DEFA YOLU DÜŞEN HEMEN ARABASINI SATTI...Bizim şirkette 1995 te mazda minibüz vardı eksozu patladı. mecidiyeköyde E 5 kenarında bir servisi vardı 1800 lira dediler...Dolapdere ye inip bir FORD minübüs eksozu taktıfdım 250 Lira...Hiç unutmuyorum...Orjinali 5 yıl dayansın.. Yan sanayi 2 yıl....İşte hesap....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Kasım 2008; 21:24:41 >

• Araç babamın benim değildi kullanan bendim geneldede küçük masrafları ben ödüyorum 95 torosumuz vardı babam emekli olunca satıp 2009 bi corollaya binelim dedik. Araç daha 700 km'de burda yazılanları gördükçe arabaya binme hevesim kaçıyor.

Bir zamanlar fanatik bir kız arkadaşım vardı.Ayrıldıktan sonra her hafta gelip torosun sağ dikizini kırardı. Her hafta sanayii ye inip 3 liraya yeni dikiz taktırırdım. Tamponun tamamını 30 liraya değiştirttiğimi hatırlıyorum. Çamurlukdaki kaporta eziklerini vuruklarını 30-40 lira arasında düzelttirip boyatıyordum.

Şimdi bu arabaya binip görünmekten bile korkarım =)

Izdırabını ve isyanını çok iyi anlıyorum arkadaşım ama madem durum öyle mekanik arıza hariç servise uğramayacaz demektir bu yaşasın yan sanayii.
  • quote:

Orjinalden alıntı: step-team

Merhaba

Güngörende TOYOTRONİK özel servisi var,sahibi MİTHAT USTA eski toyota ustası.Kendisi mekanikci ve dükkanının alt kısmına kaporta bölümü var.İsterseniz telefonunu verebilirim.
    Saygılar

quote:

Arkadaşlar bana tavsiye edebileceğiniz bi usta var mı?
    Bakırköy tarafında ikamet ediyorum, şimdiye kadar hep servise gittim.
    Dolayısıyle hiç bilmem sanayidir, ustadır...

Yardımcı olursanız sevinirim...

step-team kardeşim Mithat Ustanın telefonunu alabilir miyim?
  • adres nedir yazabilir misiniz? ve de ulaşabileceğimiz telefon?
  • 2 aracım var.biri 99 avensis diğeri 2008 passat.toyotanın parçaları passatın yaklaşık 2 katı arkadaşlar.kaput altındaki izolasyon 400 ytl avensiste.passatta sordum 170 ytl.
    ön fren balataları 156 ytl passatta daha ucuz.toyotanın kendine çeki düzen vermesi lazım.çok pahalı parçalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

2 aracım var.biri 99 avensis diğeri 2008 passat.toyotanın parçaları passatın yaklaşık 2 katı arkadaşlar.kaput altındaki izolasyon 400 ytl avensiste.passatta sordum 170 ytl.
    ön fren balataları 156 ytl passatta daha ucuz.toyotanın kendine çeki düzen vermesi lazım.çok pahalı parçalar

Şimdi bu fiyatları not alın...2017 yılına geldiğimizde 2008 model passatın kaput altı izolasyonu kaç para olacak bakalım?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.