Şimdi Ara

Toyotada kalite kontrol operatörüyüm sıkıntılı araç var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba başlıkta belirttiğim gibi genel olarak ne hataları görüyorsunuz araçlarda? İnanın okadar çok inceleme kontrolden geçiyorki o araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: busvas

Arkadaşlar merhaba başlıkta belirttiğim gibi genel olarak ne hataları görüyorsunuz araçlarda? İnanın okadar çok inceleme kontrolden geçiyorki o araç

Valla zaten sıfırların yanına varılmıyor elimizdekilerin de zaten kronik sorunları çözülemiyor....
  • quote:

Arkadaşlar merhaba başlıkta belirttiğim gibi genel olarak ne hataları görüyorsunuz araçlarda? İnanın okadar çok inceleme kontrolden geçiyorki o araç

D4D motorların yağ eksiltmesi, camlarda buğulanma, ABS nin çok düşük hızda devreye girmesi, lastik sesi, yan rüzgardan fazla etkileniyor. (2011 corollla comfort extra)
  • quote:

ne biçim bir kalite kontrol anlayışıdır bu? bugün abs yüzünden kaza yaptım 20 km hızda abs devreye girer mi ya? ayrıca d4d motor yağ yakıyor eksiltmekten beter bildiğin yağ yakıyor. yarı otomatik şanzıman rezalet bazen kendi kendine bağırıyor vites atmıyor. 2011 d4d otomatik corolla var bende.
  • öncelikle geçmiş olsun.Benim çalıştığım prosess ile alakalı değil söylediğiniz ABS nin düşük hızda devreye girmesi D4D motorların yağ yakması mühendislikle alakalı.Ben aracın vurum çizik krater tümsek iç aksanında bir sıkıntı kopma dizaynında hatalara bakıyorum.Motor kısmına mühendis arkadaşlar bakıyor.Ama bildiğim kadarıyla 2014 modelde kasa ve tüm tasarımlar yenilendi.Bundan önceki modeller hakkında malesef pek bir bilgim yok.Toyota tasarım ve görsellikten önce müşteri güvenliğine önem veren bir firma.Fabrika içerisinde "Safety Firs" ile çalışılıyor.Kendi kısmımdan örnek vereyim, mesela en basitinden yolcu koltuklarının altındaki bolt lar 5 kez kontrol ediliyor, kaza anında koltuk yerinden fırlamasın diye.Dediğim gibi diğer konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

öncelikle geçmiş olsun.Benim çalıştığım prosess ile alakalı değil söylediğiniz ABS nin düşük hızda devreye girmesi D4D motorların yağ yakması mühendislikle alakalı.Ben aracın vurum çizik krater tümsek iç aksanında bir sıkıntı kopma dizaynında hatalara bakıyorum.Motor kısmına mühendis arkadaşlar bakıyor.Ama bildiğim kadarıyla 2014 modelde kasa ve tüm tasarımlar yenilendi.Bundan önceki modeller hakkında malesef pek bir bilgim yok.Toyota tasarım ve görsellikten önce müşteri güvenliğine önem veren bir firma.Fabrika içerisinde "Safety Firs" ile çalışılıyor.Kendi kısmımdan örnek vereyim, mesela en basitinden yolcu koltuklarının altındaki bolt lar 5 kez kontrol ediliyor, kaza anında koltuk yerinden fırlamasın diye.Dediğim gibi diğer konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum, toyota benim de yıllardır tercih ettiğim markalardan biridir japon arabaları yıllardır iş yapıyor bu piyasada. ancak bu tip hatalar ne yazık ki toyota gibi büyük bir markaya yakışmıyor. iç mekandır pasif güvenliktir şüphem yok toyota'dan.

• Gerçekten güvenlik üst düzeyde amma velakin iç aksanı görecelidir beğenen beğeniyor kaza anında kaput yukarı doğru kalkıp kalkan görevi yapmak için dizayn edilmiştir motor odası dediğimiz yer direk içeriye girmesin diye körüklü yapıya sahiptir dediğim gibi Toyota da önce güvenlik

• quote:

2007 dizel elegant sahibiyim.yeni kasaya sıcak bakıyorum ama konfor kısmından dolayı wv düşüncem daha ağır basıyo.
    hocam size bi kaç bişey sorucam.toyota dünyanın en çok satan arabası falan filan biliyosunuz.ama en dolu versiyon bi araçta 4 camın otomatik olmaması terbiyesizlik değil midir ? hoparlörlerin kağıttan yapılması keza aynı şekilde ayıp değil midir ? dizel en dolu araçta cruise control olmaması ayıp değil midir ? teyp ekranındaki kronk sorunun(sorun bende var kronk olduğunu forumlardan öğrendm) kullanıcıya bildirilmemesi sizce ne kadar doğru ?
    toyota nın mantğı şu mudur : millet aracı alsın.en dolusunu da alsın.ama yinede gelsin servise bi öpülsün ??
    siz olsanız ciddi manada wv golf'ten inip yada jetta'dan inip auris yada corolla'ya biner misiniz ?

• ben ve benim gibi bir kaç arkadaşın yaşadığı bir tıkırtı sorunundan bahsetmek istiyorum.
    2013 1.33 auris sahibiyim. Araçtan genel olrak memnunum.
    Yanlıza 70 üstü hızlarda eğer puturlu bir asfaltta isem ön göğüste çözemediğim bir yerden tıkırtı geliyor.

Bu sorunun çözümü bulundu mu?
  • zaten bu modelerin abs kontrol ünitesi hatalı.bosh firması tarafndan üretilmiş ve üretim esnasında parçalar değiştilmişti.ama bu arada sıkıntı belli belli olana kadar giden gitti.
  • @busvas hocam araç 60 km civarı hızda kavsaga girip ısıkta durmaya kalktığımızda kendini sağa atmaya çalısıyo bu bi sorunmudur bilemiyicem hızlı giriyoruz diye olabilir 2.olarak araç 60 80 km arasında 4.viteste böyle bi ugultu yapıyor şanzumandan geliyor büyük ihtimalle radyoyu kapattığında aracın içi sessizse duyuorsun bu sesi ve diğer viteslerde böyle bişey yok çekişte düşüş felanda yok sadice bu ses var birde bu araçların boyası türkiyede yapılıyosa kim yapıyor merak ediyorum üstünde kuş boku vs si kalmasın hemen boyası yıpranıp çürümeye başlıyor bu kadar dandik boya olamaz yani :D aracın her tarıfını kontrol ediyom pisliktir bişiydir yapışmısmı diye hiç bir araçta görmedim böyle şeylerden boyanın zarar gördüğünü 2015 1.3 benzinli araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs09gs09 -- 6 Ağustos 2016; 20:26:04 >
  • gs09gs09 kullanıcısına yanıt
    Hocam kus pisligi nasil bir hasar birakiyor. Araciniz yeni. Boyasi turkiyede yapilmis hatta en kalitesiz boya kullanilmis olsa dahi yeni bir aracta bu tarz birboya hasari olmamasi gerekir diye dusunuyorum. Ayrica aracin dis kaportasi 10 yil garantili diye biliyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

Hocam kus pisligi nasil bir hasar birakiyor. Araciniz yeni. Boyasi turkiyede yapilmis hatta en kalitesiz boya kullanilmis olsa dahi yeni bir aracta bu tarz birboya hasari olmamasi gerekir diye dusunuyorum. Ayrica aracin dis kaportasi 10 yil garantili diye biliyorum ben.

Karşılaştığım sorunlarıda yazıyımda görsünler adi herifler

öyle bi garantiden haberim yoktu bi servise götürüriyim bakiyim ne diyicekler bildiğin çürük izi var üstüne beyaz boya gibi rütuşmu diyolar ne ondan çektirdim fırça felan kullanmam ben aracımıda hep kendim yıkarım tazyikli suyla uzaktan tutarak yıkıyorum kuş pisliklerinide öyle yıkıyoz bilmiyom nasıl oldu ama olmus yani burun kıvırır servisi öyle tahmin ediyorum çünki 5 senedir toyotamız var 5 senedir servisle papazız her şeymi kullanıcı hatası olur misal bagaj kilidi otomatik aracın kumandadan açılıyo sen kapatıyosun bu bozulmus basıyon bagaja kapanmıyodu götürdük servise kullanıcı hatası diyip 900 lira istediler garantili araba nasıl oluyoda böyle bişey olabiliyor yani ? adamlarla baya bi atıştık sözlü götürdüm sinirden sanayide elektirikciye adam söktü kiliti naptıysa yaptı taktı hala çalısıyo 5 lirada para verdim adama revamı bu şimdi herşeye he tamam napalım diyen biri gitse demekki kaktırıcaklar ve garantiyede girmiyomus ne demek girmiyor yani bu araba şirketleri ve servisleri kadar sağlam dolandırıcılık yapan başka hiç bir yer bulamazsınız bu ülkede aracı 10 binde yağını değiştirmeye gittim adamlar yağı değiştirirken çay içiyodum aşşa inip bi bakıyım dedim napıyolar büyük golondan yağ pompalıyo bi baktım simsiyah yağ o ne dedik öyle sihay sihay bunların böyle abi bilmem ne abi cart abi curt abi 10 bin bakımından sonra aracı 1 defa bile servisine götürmedim sanayide japon oto diye bi yer var adamlar işcilik ucuz malzeme nerdeyse 4 de 1 aynı malzeme olduğununda garantisini veriyor adam mis gibi sapa sağlam işciliği var böyle esnafdan allah razı olsun yani bir keresinde memlekete gidiyoruz araç yarı yolda abs check mi yazıodu o tarz bi hata verdi o nelan deyip hemen sitrese girdim frenler boşaldı felan zannediyom hızlıda gidioduk neyse baktım fren basıyo çektim kenara servisi aradım en yakın yere yönlendirdi gitik adam balata bitmiş işte elektronik aksamı değişcek kablosu felan dio yarı yoldasın mecbur yaptırıcan sonra aklıma benim japon oto geldi gene bi ustayı arıyım sorıyım dedim aradım adam ne dese beğenirsin abi o araçlarda balata tozu gözümü ne kapatıyomus o yüzden verir o hatayı yola devam et frenlerde asla sorun çıkmaz döndüğünde düzeltiyim dedi

yani arkadaşlar bu toyota servislerine asla ve asla iş yaptırmayın olmayan arzaları çıkarıyorlar başınıza sağlam parçalarınızı bozuk diye değiştirip alah bilir bozuk gelen araca felan takıp parasınıda sizden felan alıyolarda 0 parçada bunlara kar kalıyo olabilir yani ben kendi adama konusuyom Aydın parmaksızlar servisiyle papazım açık ve net bu kadar üçkağıtçı dolandıırıcı bir yer hayatınızda göremezsiniz satana kadar afedersiniz bi tarafınızı yalarlar sattıkdan sonra hepsi fabrika hatası kullanıcı hatası adi köpekler ayriyetten balatayı kitlemeye çalsan plazada denizlideki plazaydı demekki hepsi bunların aynı yöntemle çalısıyor düzeni oturtmuslar aracı sat servise gelene kitle kitle dur :D

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz

quote:

D4D motorların yağ eksiltmesi, camlarda buğulanma, ABS nin çok düşük hızda devreye girmesi, lastik sesi, yan rüzgardan fazla etkileniyor. (2011 corollla comfort extra)

valla kardeş benim sıkıntılarımı benden iyi yazmıssın..
    yağ eksiltme sıkıntsı 7 bin km de 1,5 litre ve şikayette bulunacam.
  • makyajlı corolla 1.33 life 2016 model. ön taraf sağ okuma lambası bastığında içerde kalıyor geri çıkmıyor soldaki gibi. servise belirttim, kadın hiç şaşırmadı ve hemen siparişini verelim dedi. kronik arızaymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: last06

quote:

Valla zaten sıfırların yanına varılmıyor elimizdekilerin de zaten kronik sorunları çözülemiyor....

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesokulu -- 27 Aralık 2016; 21:43:25 >

• bu yıl sıfır aldım, corolla 1.6 advance.
    virajlarda arabada bir tuhaflık seziyordum, rot ayarlarından şüphelendim. sanayide ustalar rot ayarından olmayacağını, arka süspansiyonun bağımsız süspansiyon olmadığı için virajda salındığını iddia etseler de kontrolde ısrarcı oldum ve kontrol ettirdim. sonuç olarak sıfır aracın rot ayarı bozuk çıktı, yapılan ayar sonrasında araç zıpkın gibi oldu.

ayriyeten kontrolle ilgili değil ama kullanılan standart lastikler (bridgeston) corollanın yüzünü kara kıkarıyor, yol tutmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesokulu -- 27 Aralık 2016; 21:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

Karşılaştığım sorunlarıda yazıyımda görsünler adi herifler

öyle bi garantiden haberim yoktu bi servise götürüriyim bakiyim ne diyicekler bildiğin çürük izi var üstüne beyaz boya gibi rütuşmu diyolar ne ondan çektirdim fırça felan kullanmam ben aracımıda hep kendim yıkarım tazyikli suyla uzaktan tutarak yıkıyorum kuş pisliklerinide öyle yıkıyoz bilmiyom nasıl oldu ama olmus yani burun kıvırır servisi öyle tahmin ediyorum çünki 5 senedir toyotamız var 5 senedir servisle papazız her şeymi kullanıcı hatası olur misal bagaj kilidi otomatik aracın kumandadan açılıyo sen kapatıyosun bu bozulmus basıyon bagaja kapanmıyodu götürdük servise kullanıcı hatası diyip 900 lira istediler garantili araba nasıl oluyoda böyle bişey olabiliyor yani ? adamlarla baya bi atıştık sözlü götürdüm sinirden sanayide elektirikciye adam söktü kiliti naptıysa yaptı taktı hala çalısıyo 5 lirada para verdim adama revamı bu şimdi herşeye he tamam napalım diyen biri gitse demekki kaktırıcaklar ve garantiyede girmiyomus ne demek girmiyor yani bu araba şirketleri ve servisleri kadar sağlam dolandırıcılık yapan başka hiç bir yer bulamazsınız bu ülkede aracı 10 binde yağını değiştirmeye gittim adamlar yağı değiştirirken çay içiyodum aşşa inip bi bakıyım dedim napıyolar büyük golondan yağ pompalıyo bi baktım simsiyah yağ o ne dedik öyle sihay sihay bunların böyle abi bilmem ne abi cart abi curt abi 10 bin bakımından sonra aracı 1 defa bile servisine götürmedim sanayide japon oto diye bi yer var adamlar işcilik ucuz malzeme nerdeyse 4 de 1 aynı malzeme olduğununda garantisini veriyor adam mis gibi sapa sağlam işciliği var böyle esnafdan allah razı olsun yani bir keresinde memlekete gidiyoruz araç yarı yolda abs check mi yazıodu o tarz bi hata verdi o nelan deyip hemen sitrese girdim frenler boşaldı felan zannediyom hızlıda gidioduk neyse baktım fren basıyo çektim kenara servisi aradım en yakın yere yönlendirdi gitik adam balata bitmiş işte elektronik aksamı değişcek kablosu felan dio yarı yoldasın mecbur yaptırıcan sonra aklıma benim japon oto geldi gene bi ustayı arıyım sorıyım dedim aradım adam ne dese beğenirsin abi o araçlarda balata tozu gözümü ne kapatıyomus o yüzden verir o hatayı yola devam et frenlerde asla sorun çıkmaz döndüğünde düzeltiyim dedi

yani arkadaşlar bu toyota servislerine asla ve asla iş yaptırmayın olmayan arzaları çıkarıyorlar başınıza sağlam parçalarınızı bozuk diye değiştirip alah bilir bozuk gelen araca felan takıp parasınıda sizden felan alıyolarda 0 parçada bunlara kar kalıyo olabilir yani ben kendi adama konusuyom Aydın parmaksızlar servisiyle papazım açık ve net bu kadar üçkağıtçı dolandıırıcı bir yer hayatınızda göremezsiniz satana kadar afedersiniz bi tarafınızı yalarlar sattıkdan sonra hepsi fabrika hatası kullanıcı hatası adi köpekler ayriyetten balatayı kitlemeye çalsan plazada denizlideki plazaydı demekki hepsi bunların aynı yöntemle çalısıyor düzeni oturtmuslar aracı sat servise gelene kitle kitle dur :D

fiat servis bütün çıkan parçaları bir torbaya koyar ve yeni taktığı parçanın orjinal kutusunda eline verir. faturada ve kutuda yeni parçanın seri numarasını görebilirsin. toyota böyle yapmıyor mu?

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Ben goturdugumde usta mi artik neyse o cagiriyor anlatiyo parca soyle parca boyle kimse daha degisen parcayi vermedi elimize

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.