Şimdi Ara

Toyota Yaris. İzlenimler, Kıyaslama... (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
862
Cevap
12
Favori
145.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 Yaris 1.33 Cool otomatik geri görüş kameralı araç mı yoksa garantisi devam eden 2014 1.2 match cvt Micra mı? Fiyat ikisi de 42.500 ufak pazarlık payı var. Ne yapmalıyım sizce?

Km: Yaris 31.000 : Micra 14.000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cepcep34 -- 17 Nisan 2016; 11:35:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan63

1.33 otomatik yaris almayı düşünüyorum. ancak yakıt tüketimi nedir çok yakar mı? tüp taktırsak yakıt azalır mı hangi marka tüp tavsiye edersiniz? otomatik şanzumandan memnun olmauanlar varmıdır? otomatik vitesi tavsiye edermisiniz?

Ne şehir içi ne şehir dışı üzer, hız arabası değildir ama klasik japon atmosferik az basarsanız az yakar çok basıp sport modu açarsanız bilindiği üzere japonlarda hayat 3000 devirden sonra başlar. 110 tl ye 460 km yaptım çınarcık/bandırma/tatlısu/erdek gitgeller yokuş yukarıları hız denemeleri ve yolun durumuna göre basmalar sıkışık trafik hepsi dahil

km. de 18 kuruş ile 33 kuruş arası yakmaktadır.

Otomatik şanzımanı Multidrive S i aşırı tavsiye ederim, atarı yok kokarı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lamb0fGod

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_dance

hayır tabi ki yok

Benim hybrid aracimda yokus kalkis destegi var.

Sizde ki spirit model sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emesdos

Arkadaşlar bu araçta yokuş kalkış destegi yok mu acil cevap lazım.

Multidrive S lerde yokuş kalkış desteği yok zaten gerekte yok hep ileri atıyor kendini araba kaydırması yok ola ki aşırı ultra dik yokuşa geldiniz onda da manuel de ki gibi kaydırması yok çıtırında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balabanraca

Yaris - Motor Yıkama Öncesi ve Sonrası

Motor yıkama için 50 tl ödedim. Uygulama yaklaşık 30dakika sürdü.

Yarisimi Plazadan çıkardığım 2013 Mayıstan bu yana 26500 km'nin oluşturduğu kir aşağıda görülebilir.

Toyota Yaris.  İzlenimler, Kıyaslama...

Aynı araçtan bende de var.. Keşke o kadar para vermeseydin.. Motor yıkama spreyleri satılıyor alıp kendin de yapabilirdin..

• quote:

Orijinalden alıntı: laruz

quote:

Orijinalden alıntı: balabanraca

Yaris - Motor Yıkama Öncesi ve Sonrası

Motor yıkama için 50 tl ödedim. Uygulama yaklaşık 30dakika sürdü.

Yarisimi Plazadan çıkardığım 2013 Mayıstan bu yana 26500 km'nin oluşturduğu kir aşağıda görülebilir.

Aynı araçtan bende de var.. Keşke o kadar para vermeseydin.. Motor yıkama spreyleri satılıyor alıp kendin de yapabilirdin..

Bu spreylerin uygulaması nasıl? Siz kullandınız mı, memnun kaldıysanız marka ve fiyat bilgisi verebilir misiniz?

• YARİS mükemmel bir otomobil. sınıfında rakipsiz
  • 2015 yaris otomatik araca lpg taktıran var mı ?

Landirenzo önerdiler. Atiker sorun olabilir ilerde dediler.

Lpg ile benzine göre tüketim ne durumda ?

bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
  • 2012 yaris cool multidrive aracıma hız sabitleyici taktı(m)rdım. Uygulama ucuz ve çok basit. Aliexpress den 1 adet cc kolu sipariş ettim 1ay gibi bi sürede elime geçti. Direksiyon da havayastığının olduğu kısım kolayca sökülüyor, yeri soketi hazır zaten hemen monte ediliyor. 50km üstü hızda çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macropolo -- 29 Ekim 2016; 11:56:39 >
  • 1.3 yarise 2 sene önce brc taktırdım hiçbir sorun yaşamadım km de ortalama 20 Kr yakıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaşım otomatik vites YARİS arıyor.
    Aracını satmayı düşünen var mı?

Bir de bu aracın geçmiş yıllarda bilinen kronik bir sorunu var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OfisSoft -- 31 Ekim 2016; 14:24:35 >
  • 2013 yaris multidrive yaris iki aydır kullanıyorum. aldığım hafta lpg taktırdım. şimdiye kadar bir sorun vermedi. şehiriçi lpg tüketimi 8,8 litre. Arabada şimdilik memnun olmadığım hususları yazmak isterim
    - ses yalıtımı fena, yol ve rüzgar sesini iyi alıyor
    - frenler iyi değil (daha önce polo ve ibiza kullanmış biri olarak bu segment arabların genel sorunu mudur nedir anlayamadım ama frenleri genelde yetersiz)
    - almadan önce forumdan okumuştum ama yine de yazayım: araçtan performans beklemek bu aracın yapılış maksadına haksızlık olur.
    - lpg taktıracak arkadaşlar muayene kilo uygulamasına takılacağı için 35 litrelik depo taktılar. 30 litre ancak doluyor. minik bir ayrıntı
    - aracın otomatik cam tuşlarında ışıklandırma yok, akşam sorun oluyor.aynı şekilde eğer farlar açık değilse ön panelde de ışık olmadığından yol bilgisayarını falan göremiyorsun.
    - vergi meselesi var bir de: bir alt sınıftaki aracın sıfırına bundan daha az vergi ödüyorsun (bile isteye aldığımdan şikayet etme hakkım yok)
    - ön kol dayaması biraz tırt
    - döşemelerin de çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum
    - soğuk havalarda araba ısındıktan sonra klima yerine kaloriferi açıyorum. Bir dakika içinde tüm camlar buharla kaplanıyor

Tüm bu olumsuzluklara rağmen memnunum. Neden derseniz bu sorunların birçoğu aynı segmentteki diğer araçlarda da oluyor. Olmasını istemiyorsak donanımlı polo ya da jazz almak gerekiyor sanırım.

• Arkadaşlar bu aracın 1.33 99 hp motoruyla kullanılan cvt şanzımanı sorunsuz mudur?

Nissan'da da cvt var ve çok sorun yaşattığını duymuştum. Toyota'da da durum aynı mı?

Donanımlarda yazan projektör far xenon mu oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 5 Ocak 2017; 16:35:5 >
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Evet toyotalarda kullanılan cvt sorunsuzdur. Projector far xenon demek değildir. Yaris te xenon seçeneği yok diye biliyorum.
  • macropolo kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağolun hocam. Peki cool donanım, şimdi satılmakta olan style donanımda bulunan donanımlara mı sahip? Bu konuda bir bilginiz var mı?
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 2012 model, o dönemde cool ve style arasında udak farklar vardı cool da çift bölgeli dijital klima vardı style manuel klimaydı style da çekik jant cool da kapak jant vardı. Mevcut kasada farklılıkları bilmiyorum.
  • 2016 model yaris 1.0 life ile aranızdayım arkadaşlar
  • Bende eşime 2012 cool multidrive konfor paketli bir yaris alarak aranıza katıldım. Araç 21000 km de. 20000 bakımı yapılması lazım. Servisde ne tutar ve hangi işlemler yapılacak?
  • cheyenne32 C kullanıcısına yanıt
    450 500tl civarı tutar havafiltresi yağ filtresi polen filtresi motor yağı motor sıvıları değişir. Hayırlı olsun.
  • Teşekkürler. Aslında tanıdık ustalar var. Bu bakımda zor bir prosedur olmadıgına gore bulundugum sehirde yaptırabilirim. Toyota servisi için şehir dışı yapmam lazım. Yağ olarak mobil 1 tam sentetik 5w-30 yağ uygun mudur acaba?filtreleride bosch alırım. Antifrizin durumuna da baktırdıkmı tamamdır herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.