Şimdi Ara

Toyota yaris arabadan gelen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi forumlar. Aracımda gaz pedalına dokunmayla beraber 2000-3000 devir aralığında şiddetli bir zırıltı geliyor. Düşük viteslerde etkisi net hissediliyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

• Aracınızın altını vurduysanız egzoza değen bir yer olabilir. Veyahut motor kulağından dolayıda olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor kulakları konusuna bende katılıyorum. Deneyimli bir usta tarafından motor kulaklarına levye sokularak bir kaç dakika da sorun olup olmadığı anlaşılabilir.
  • Aynı ses bende egzoz spiralinden geliyordu. Baktırın isterseniz.

• araç km nedir? dizel midir? benzinli midir?

gaz pedalında sabitken ayağın aynı devir bandında o sesi yapıtor mu?

gidip bu tür sorunları en kalın parçalardan arıyor sonra da sanayide neden öpülüyoruz diyorsunuz...

senin o zırıltı dedğin şey hava filtresinin kapağının 1 vidasından bile yapabilir. biraz daha açıklama zahmetinde bulunsaydın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinanKkner -- 7 Mart 2017; 9:34:23 >
  • SinanKkner S kullanıcısına yanıt
    175 bin lpg li araç. Yürürken yapıyor boşta gaz verince sesi yapmıyor.Sabit devirde ses gelmiyor. Haklısın yeterli bilgi vermemişim
  • Hava filtresi borulari ve manifold baglantilarina bak sadece gevsemis bikac vidayi sikinca isin duzelecek... Arac alt devirde motora yuklenince cok hava emer ve emisyon degeri artar ve sesi bu sirada aliyosun...

• Tüm cevaplar için teşekkürler değerlendireceğim
  • Dostum buyuk ihtimalle sorunun cevabi asagidaki linkte

https://forum.donanimhaber.com/gaza-basinca-motordan-gelen-ses--123337830

Iyi forumlar

• regger kullanıcısına yanıt
    Umarım dediğin gibidir peki bu ses arabayla ilgisi olmayan birisi arabaya bindiği zaman anlayacağı kadar baskın bir sesmiydi?
  • motor kulağında olabilir, bizim corolla'da da böyle bir sıkıntı vardı sebebi motor kulağındandı..
  • Emrebirlik E kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum... Arabadan hiç anlamayan eşim dahi duyabiliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regger -- 7 Mart 2017; 17:6:18 >
  • Cevap veren herkese teşekkürler değerlendireceğim

• Konuyu hortlatıyorum ama benim aracımdanda gaza basınca önden ses gelmeye başladı su sesi gibi bir ses çözümünü bulabildiniz mi acaba

• isininca ses geciyorsa v kayısıdır benim yariste de oluyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.