Şimdi Ara

Toyota Yaris 1.0 Life - 2015 sıfır alınır mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hiç başınızı şişirmeden siz toyota severlere bir kaç soru sormak istiyorum. Toyota 2. elde 3000 tl takas indirim fırsatı sunuyor. Şu an elimizde Toyota Corolla 1,6 terra 2005 model aracımız var. Açıkçası bugün gidip bütçemize ve toyotadaki en uygun olan Yaris 1.0 life modelini alıcaz sanırım.

Sorum şu ki araca 44000 tl yerine 41000 tl diyorlar ama benim şu anki aracıma kendi değerini verecekler mi ?
    Şu anki kullandığım corallanın piyasası 28000 - 35000 arası değişiyor ve aracım boyasız hatta hiç tüp takılmamış 97000 km de. Ne fiyat verirlerse kabul etmeliyim.
    İlk defa sıfır araç alıcam nelere dikkat etmeliyim.
    Performans olarak büyük bir düşüş yaşıcam umarım pişman olmam ama artık aradığım tasarruf.
    Bir sorunda şu ki 1000 motor araçlara test sürüş imkanı yok.

• ben toyota bayine telefon ettiğimde takas olmadan da bir şekilde takas indirimi yapıyoruz dediler.

1.0 modelde otomatik vites yoktu. ikinci el 2011 1.33 otomatik vitesli 94.000 kmde arabaya 34.850 dediler

sıfır almaktansa ikinci el tercih edin derim ben
  • Bayiye gittiğimde aracıma 28 dediler(2010 dizel yaris), dışarıda 32'ye sattım. Bunlar ticarethane, o yüzden değerinde almazlar aracınızı. onların söylediği fiyatı baz alın ve 3000 tl koyup dışarıda satın. Ayrıca 3000 tl takas indirimi hikaye. ben dışarıda satıp 6 bin 100 lira indirim + 700 lira değerinde aksesuar hediyesi (auris için) aldım. Pazarlık edin. Başka bayi 40 bin liraya bırakıyor diyin, görün bakın neler olacak
  • Tamamen haklısınız, bugün iki bayi gezdim. İlki aracıma 25000 tl diğeri 26500 tl değer biçti. Benim aklımda 30000 gibi bir rakam vardı. Sağlık olsun. Bir yandan onlarda haklı aracımın hasar kaydı çıktı. Çok şaşırdım. Plakada değil ama şase numarasından çıkmış toplamda 11000 tl lik hasar kaydı. Yeni bir şey öğrenmiş oldum. Araba alırken plakadan hasar kaydı sorgulamak bir şey ifade etmiyormuş. Şu anki arabamın hasar kaydı olduğunu bilipte kimseye söylemeden satamam. Söylesem istediğim fiyatları vermezler. Sağlık olsun uzunca bir süre yeni araba hayallerim ertelenmiş oldu. Yarın ilk iş tüp taktırıyorum.
  • Yine dışarıda 28-29 arası gider eğer bayi o fiyatlara alıyorsa. tabi bir de 1000 motor faktörü var. Corolla'yı arayabilirsiniz. Hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_eren

Merhaba Arkadaşlar,

Hiç başınızı şişirmeden siz toyota severlere bir kaç soru sormak istiyorum. Toyota 2. elde 3000 tl takas indirim fırsatı sunuyor. Şu an elimizde Toyota Corolla 1,6 terra 2005 model aracımız var. Açıkçası bugün gidip bütçemize ve toyotadaki en uygun olan Yaris 1.0 life modelini alıcaz sanırım.

Sorum şu ki araca 44000 tl yerine 41000 tl diyorlar ama benim şu anki aracıma kendi değerini verecekler mi ?
    Şu anki kullandığım corallanın piyasası 28000 - 35000 arası değişiyor ve aracım boyasız hatta hiç tüp takılmamış 97000 km de. Ne fiyat verirlerse kabul etmeliyim.
    Performans olarak büyük bir düşüş yaşıcam umarım pişman olmam ama artık aradığım tasarruf.

YYaris 1,0 life almakta emin misin..?

• quote:

Orijinalden alıntı: onur_eren

Merhaba Arkadaşlar,

"Manuel 1.0 life " den1,33 performansını asla yakalayamazsınız.. Eğer Konya gibi düz bir yerde, araca ortalama iki kişi, ve her şeyden önemlisi yavaş gitmekten sıkılmayacak(diğerlerine göre), arkadan size korna basmalarına aldırmayacaksanız.
    Bu aracı tercih edebilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: erincar

Bayiye gittiğimde aracıma 28 dediler(2010 dizel yaris), dışarıda 32'ye sattım. Bunlar ticarethane, o yüzden değerinde almazlar aracınızı. onların söylediği fiyatı baz alın ve 3000 tl koyup dışarıda satın. Ayrıca 3000 tl takas indirimi hikaye. ben dışarıda satıp 6 bin 100 lira indirim + 700 lira değerinde aksesuar hediyesi (auris için) aldım. Pazarlık edin. Başka bayi 40 bin liraya bırakıyor diyin, görün bakın neler olacak

Ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama ben de 2003,otomatik corsa var.84000'de.Tahminen kaça sayarlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1155

quote:

Orijinalden alıntı: erincar

Bayiye gittiğimde aracıma 28 dediler(2010 dizel yaris), dışarıda 32'ye sattım. Bunlar ticarethane, o yüzden değerinde almazlar aracınızı. onların söylediği fiyatı baz alın ve 3000 tl koyup dışarıda satın. Ayrıca 3000 tl takas indirimi hikaye. ben dışarıda satıp 6 bin 100 lira indirim + 700 lira değerinde aksesuar hediyesi (auris için) aldım. Pazarlık edin. Başka bayi 40 bin liraya bırakıyor diyin, görün bakın neler olacak

Ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama ben de 2003,otomatik corsa var.84000'de.Tahminen kaça sayarlar?

Hocam opelin piyasasını çok bilmiyorum. 4 farklı nesil toyota kullandım hatta kullanıyorum, toyota olsa tahmini bir şeyler söyleyebilirim. Fakat çok bayi gezdim, servislerde çalışan arkadaşlarım oldu. O yüzden bayilerin sistemi hakkında az çok bilgim var. Size söyleyebileceğim, bir bayiye gittiğinizde takas için aracınıza ne fiyat veriliyorsa en az 3 bin tl koyup dışarıda satabileceğiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.