Şimdi Ara

TOYOTA YAĞ EKSİLTME SORUNU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
120
Cevap
2
Favori
44.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: ancakveancak

quote:

Kime sorsan toyota sorunsuz

Ama degilmis bu kadar net

aboww toyotanın sorunsuzluğuna mı laf ettin taşlıcaklar birazdan seni

hatta toyotaya bu forumda laf ettin afaroza kadar yolu var bu işin

allah kolaylık versin birazdan gelirler.

buyursun gelsinler

valla ne yalan söyliyim şu zamana kadar toyota aracı olan 100 tane yakınımı sayabilirim. hiç birinde böyle bir sorun olmadı. bende buna güvenerek sorunsuz olarak aldım babama.

ama babamın 1.4d elegant multimode şanzumanlı aracında bu sorun çıktı.

• Yag eksiltme sorunu corollanin dizel motorlarinda karsilasiyor. Benzinli motorlari daha sorunsuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakım öncesi tam sentetik yağınızı kendiniz alın ki serviste aynı fiyata yarı sentetik kullanmasınlar. Toyota bülten yayınladı ve burada yağ yakma şikayetini ele alarak VIN aralıklarına göre araçları servise davet ediyor. Sorunu kabul etmek ve arkasında durmak zorunda nitekim öyle oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

10 binde bakıma giren corollamız 16 binde yağ uyarısı verdi. yağı komple boşaltıp baktığımda ise 0.75 cc yağ kalmıştı. tabikide servisi onların başına yıktım.

Sonuc ?

sonuç :

servise ve toyota türkiye distiribütörüne ihtarname çekildi. toyota türkiyeden gelen bir ekip motoruma vida değdirmemeleri şartı ile kontrol ettiler . raporda anormal durum olarak karşılandı.

motor değişimi teklif edildi itiraz ettim 0 araç istediğimi söyledim japonya merkeze ilettiler japonya dan sonuç dün geldi motor değişimi ile çözülebiliceğini çözülmez ise 0 araç ile değişimini onayladı.

eğer değiştirmez ise elimdeki onay belgesi ile mahkemeye gideceğim.

Gecmis olsun hocam. Bende aynı durumdan aracımı erken satmıştım. Keske bu mesajınızı konu açsaydınız ve daha cok insan faydalansaydı.

• 2000 model 1.4 sienam var 2000km de 1 litre yağ eksiltiyor. ustaya gittim bu arabaların bukadar yağ eksiltmesi normaldir dedi sizce de normal mi?
  • Toyota bu sorunla ilgili bir bülten yayınlamış.
    Şu adreste 1.4 d-4d yağ eksiltme sorunu
  • Garantiden turbom degisti eksiltme sorunum kalmadi servisleri sıkıştırin degistirsinler

• aracım 60 000 km de ve aldığımdan berı aynı sorunu yasıyorum bugun 60 bın bakımna goturdugunde bna piston segman yenılemısyle sornunuzu cozucez dedıler toyata nataş'ta ve 30 eylul e randevu verdıler işlemın 3 4 gun surecıgını garantı kapsamında yapılacağını bna bu sure boyunca arac temın edılcegı soylendı. ama acıkcası 2012 model 60 bınde sıfır alınmıs 55 bın tl para verılmıs bı arabaya yarım motor yapılması hıc cazıp ve mantıklı bır fıkırmiş gbi gelmedi ve forumu okuyuncada vazgectım suan yaptırmayı dusunmuyorum ve tuketıcı mahkemesıne gıdıcem. daha once bu yolu ızleyen arkadaslar sonucları bıldırıse sevırım
  • ben de 70000 de 2010 d4d mmt corolla aldım. Aldığım kişi almadan önce 69.500 de sürekli yağ eksiltmsinden sonundan turbo ve sekmanları değiştirtmiş ve daha sonra garantisnin bittiğini düşünerek (aracı alırken garantisni 2 yıl uzattığını unutmuş) aracı başka serviste yağ bakımını yaptırmış,
    neyse araç ben aldıktan sonra 75000 de düşük yağ uyarısı verdi, benzinci de baktık, alt çizginin altında, 1 lt yağ koydum, servise şimdi gitmiyorum, ara kara kontrol ederk normal 10.000 lik zamanının gelmesini bekliyorum,
    benim merak ettiğim, bu davalardan bir sonuç alındı mı, ya da turbo sekman değiştikten sonra yağ yakan araçlarda neyi değiştirmek gerekiyor, komple motor mu değişmeli, motor değişimi gerekiyorsa tek bakım dışarıda yapıldı diye, garanti kapsamı dışında tutulabilir miyim?
  • Hazır konuyu görmüşken tekrar durum güncellemesi yapayım.

Mahkemelik olduğumuz zaten yukarıda yazmıştım. Mahkeme 4. celseye geldi ancak hala sonuç çıkmadı. Artık onu takmıyorum avukatım uğraşıyor.

Asıl sorun şimdi başladı. aracım şuanda 44 bin km de (babam aşırı gezmeyi seven birisi ) ve yağ yakma kesildi :S

30 bine kadar litre litre yağ yakan araç bir anda yağ yakmayı kesti inanılmaz gibi bir şey :S aklım almıyor. 40 binde bakıma soktum eksilen yağ 0.40 cc gibi komik bir rakamdı ki ben 1 lt ye bile razıyım.

perşembe günü bilirkişi yap eksilmesini ölçmek için yağı boşalttı 220 cc eksilme var dedi. ŞOK oldum kaldım ...

servise söyledim (isim açıklamıyorum ama bursa toyota servisi mahkemeye verdiğim halde bile benimle çok iyi ilgileniyorlar hertürlü de desteklerini esirgemiyorlar)

neyse servise söyledim onlarda şok oldular. nasıl olur bu arabanın bizde raporları var yağ yaktığını biliyoruz felan dediler ...

Kısacası dumur olmuş 5. celseyi bekliyorum bilirkişi raporunu teslim ettiği zaman büyük bir ihtimal dava düşücek çünkü 15.000 km dir araç yağ eksiltmiyor :S

• 1 litre yağ eksiltmesi kesinlikle normal değil benim 190.000 deki aracım 1 gram yağ eksiltmiyor toyotadan beklemezdim bunu
  • Toyota müşteri temsilcilerine göre bütün dizel araçlar yağ eksiltir ve bu durum gayette normaldir. :)
  • Merhaba;
    2011 dizel auris kullanmaktayım.Yağ yakma ile ilgili yaşadıklarımı aktarmak istiyorum;
    10 bin km ye kadar : Sorunsuz
    20 bin km ye kadar : Sorunsuz
    30 bin km ye kadar : 3-4 litre arası takviye yaptım 1 er litre olarak

30 bin bakım 30-07-2013 tarihinde yaptırdım 4600 km yol gitmişim 5 ay olmuş
    şuanda yağ sinyali sonucu 1 lt takviye yaptım. Kullandığım yağ 5w 40.
    Ayrıca bakımları toyota serviste yaptırmadığım için araç garanti dışı.
    Toyotaya karşı hukuki anlamda birşey elde edebilirmiyim.
  • En kısa sürede yasal süreci başlatın, oyalamalarına izin vermeyin bence.
  • Arkadaşlar bu sorunla ilgili size hukuki yoldan yardımcı olabilirim.Garantisi dolmuş aracı bile sıfırıyla değiştirten birini tanıyorum bilgileri size özelden verebilirim.İyi günler
  • nihayet 4 yıl aradan sonra servisten motoru değiştirme teklifi geldi.
    Gelecek hafta arabayı teslim edeceğim servise ve motoru komple değişecek. Araç şuanda 105 bin km de.
    6 ay sonra 5 yılı doluyor ve ben satmayı düşünüyorum. Dolayısıyla ikinci el de motoru 0 lanmış bir araç mı değerli olur yoksa değişmemiş hali mi?
  • vay bee

ne sorunlu modelmiş arkadaş.
    ben 2007 corolla comfort dizel aldım. 20 gün oldu aracı alalı. 62bin km.de.

dün bi ara yağ çubuğunu kontrol edeyim dedim. 2 noktanın ortasında idi yağ. halbuki aracın bakımı 2.bin km önce yapılmış. bende bi 2bin km yaptım. totalde 4bin kmde iki çizginin ortasında olması beni şüphelendirdi.
    sanayide bor dizel katkı attırdım. aracım sesli çalışıyor diye. meğerse buda kronik sorunmuş.

ula aracı alırken en sağlam en sorunsuz araç toyota diye aldık bisürü arızası çıktı.

açıkcası soğudum araçtan.

bugün NATAŞı aradım. dedim böyle böyle.

gelin bakalım diyolar. aracın garantisi bitmiş. servise 15bin kmden sonra girmemiş.

neyle karşılaşacağız bakaılm.

yada direk satsam mı ?

kafam çok karışık
  • Yağ eksiltme problemi 2010 sonrası motor güncellemesinden sonraki modellerde var. Öncekilerde sorun duymadım.
  • 2014 1.4d corallam var bendede yağ eksik uyarısı verdi. servis kontrole alalım dedi. 2500 km oldu max çizgisimim 7mm altında eksiltme devam ediyor yani. garantisi 2018 1.ayında bitiyor sorunu o zamana dek çözmek gerek. ancak anladığım kadarı ile servisler tam olarak sorunu bilmiyor. araç daha 39bin km de araç ile oynatmakta istemiyorum. ben ikinci el aldım, belki de böle bir sorunu olduğu için sattı. kredi çek yeme içme kredi öde şu başımıza gelene bakın. Toyota mı 5 kez düşün....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.