Şimdi Ara

Toyota vs Honda, geçmişten bugüne herşeyi ele alarak sohbet edelim? Hangisi neden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Toyota vs Honda, geçmişten bugüne herşeyi ele alarak sohbet edelim? Hangisi neden

(En Son Oy Tarihi: 30.10.2021)
Giriş
  • Japonların en fazla satan sadece dünyada değil burada da en çok satan iki markası, sizce hangisi ve neden, geçmişinden bugüne kadar motorundan tasarıma kadar geniş bir sohbet edelim dostlar.

Sizce hangisi?

Benim düşüncem Honda on numara marka ama ep3 typer dan sonra araç çizgisinden çıktı leş bir marka oldu, Hondanın zirvesi ep3 typer yılları ve öncesi idi.

Toyota baştan beri kral marka

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• toyota tabiki. hondayi maalesef günümüz kitleleri de özellikle mahvetti. temiz bir civic bulayim desen yok.
    s2000 fiyatlarini zaten youtube daki kel eleman yükseltti. çok iyi yol tutan arabayı yanlama niyetine kullanan bir kitleden bahsediyorum.
    gideyim bi integra typer alayım desen tr de yok.
    yeni nesil olanlarda eksik çok.

toyota ya gelirsek; celica - supra - corolla (normalde ae86 dır fakat bazi yerlerde corolla adini almıştır.) gibi çok güzel araclar var. en azindan kitlesi belli ve bulunursa temiz olacağının garantisi var.

ben toyota alirdim. hondaya bu zamandan sonra bulaşmam. dışı çok güzel parlak diyosun ama içine girince; 5000 devirden aşağı inmeyen motoru, her kalkışta patiye maruz bırakılan lastikleri, sürekli yanlamaya calisildigindan hasar gören arka köşeleri, yaylari bildiğin demir makası ile kesip sürüngen duruma getirilmesi ve alt takımların çöpten farkı olmaması vs. tarzlarda Civic piyasada çok. macera isteyen gitsin alsın. böyle sıkıntılı araçla uğraşacağıma, temiz bi toyota alirim ve keyfime bakarım. durumu belli kitlesi belli.
    Tercihim Toyota sebebi ise kullanici kitlesi belli serseri tayfasi araci degil abudik gubudik insanlarin araci degil daha cok agir basli olgun malina deger veren bir kullanici kitlesi var son kasa ile daha sportif bir gorunume kavustu ve daha genc kullanicilara da hitap eder duruma geldi ayni motor ile civicten 1 saniye hizli hem de 1 litre daha az yakiyor lpg subap ayari derdi yok servis fiyatlari honda kadar kazik degil servisler genel olarak musterinin arkasinda duruyor sakaryada fabrika devam ediyor honda kapatiyor corolla dunyanin en cok satan araci olmayi basariyorsa bu tesadüf olamaz son donemlerde hybrid atagivda cok iyi fiyatlari da honda kadar pahali degil daha ne olsun 👍
  • toyota tabiki. hondayi maalesef günümüz kitleleri de özellikle mahvetti. temiz bir civic bulayim desen yok.
    s2000 fiyatlarini zaten youtube daki kel eleman yükseltti. çok iyi yol tutan arabayı yanlama niyetine kullanan bir kitleden bahsediyorum.
    gideyim bi integra typer alayım desen tr de yok.
    yeni nesil olanlarda eksik çok.

toyota ya gelirsek; celica - supra - corolla (normalde ae86 dır fakat bazi yerlerde corolla adini almıştır.) gibi çok güzel araclar var. en azindan kitlesi belli ve bulunursa temiz olacağının garantisi var.

ben toyota alirdim. hondaya bu zamandan sonra bulaşmam. dışı çok güzel parlak diyosun ama içine girince; 5000 devirden aşağı inmeyen motoru, her kalkışta patiye maruz bırakılan lastikleri, sürekli yanlamaya calisildigindan hasar gören arka köşeleri, yaylari bildiğin demir makası ile kesip sürüngen duruma getirilmesi ve alt takımların çöpten farkı olmaması vs. tarzlarda Civic piyasada çok. macera isteyen gitsin alsın. böyle sıkıntılı araçla uğraşacağıma, temiz bi toyota alirim ve keyfime bakarım. durumu belli kitlesi belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-57554940B -- 14 Haziran 2020; 3:24:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rakamları severim, 0 ya da 1 olsa yine de severim.
    Ifadeleri nettir, dertlerini net anlatirlar,
    Sessiz gibi görünüp çok şey anlatırlar,
    Anlayana tabi...
    Ben birakayim rakamlar konuşsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 14 Haziran 2020; 6:7:2 >

• Tercihim Toyota sebebi ise kullanici kitlesi belli serseri tayfasi araci degil abudik gubudik insanlarin araci degil daha cok agir basli olgun malina deger veren bir kullanici kitlesi var son kasa ile daha sportif bir gorunume kavustu ve daha genc kullanicilara da hitap eder duruma geldi ayni motor ile civicten 1 saniye hizli hem de 1 litre daha az yakiyor lpg subap ayari derdi yok servis fiyatlari honda kadar kazik degil servisler genel olarak musterinin arkasinda duruyor sakaryada fabrika devam ediyor honda kapatiyor corolla dunyanin en cok satan araci olmayi basariyorsa bu tesadüf olamaz son donemlerde hybrid atagivda cok iyi fiyatlari da honda kadar pahali degil daha ne olsun 👍

• Araba markasına göre karakter analizi nasıl yapıyorsunuz merak ettim doğrusu. Daha bu sabah Toyota Corolla bana tailgate yapıyordu. Serseri ruh araba seçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 14 Haziran 2020; 8:2:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Araba markasına göre karakter analizi nasıl yapıyorsunuz merak ettim doğrusu. Daha bu sabah Toyota Corolla bana tailgate yapıyordu. Serseri ruh araba seçmez.
    İstisnalar kaideyi bozmaz hocam bizim ülkede honda civic seat leon kullanici kitlesini hepimiz iyi biliriz 😄 surus tarzindan araclara taktiklari aksesuarfan bile belli olurlar

• Geçmişten bugüne karşılaştırma konusu güzel olmuş evet ama şuanki Makyajlı kasa Civic ve güncel Corolla araçlarını kıyasladığımda Civic’in her anlamda ezip geçtiğini düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz Corolla Civic karşılaştırma si gibi olmuş gerçi en çok satan ve tanınan modellerin konuşulması normal kimsenin aklına avensis-accord karşılaştırması gelmez gerçi galiba ikisinde yok artık yada jazz yaris ben seçimimi Toyota yani Corolla dan yana kullanirim

• Honda sahibi arkadaşlarım var hepsi fanboy. Biz hondadan başka arabaya binmeyiz bundan sonra diyorlar. Neden bilmiyorum.
    Ben de opelden başka binmem ama o kadar da iddialı değilim. Temiz kelepir bulursam avrupa, japon veya kore üretimi olmak koşuluyla alabilirim. Türkiyede üretilen araçlara pek sıcak bakmıyorum.

• Ne Toyota ne honda, kral MAZDA

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Honda F1 de güzel işler yapıyor, Toyota WRC de iyi gidiyor. Zor seçim.

• Konuya bak biri araba markasına göre insanların karakter analizini yapıyor, biri kullanıcılara göre araba analizi yapıyor kafalar pırıl pırıl.

• Honda. Toyota’ya göre değerini daha iyi korudu,koruyor
  • toyota.

• Kesinlikle Honda. Zamanında ae101 corollamız vardı çok keyifli araçtı hala daha hatırlarım ama Toyota bana sıkıcı geliyor çok sağlam bir marka kesinlikle lafımız yok alınır binilir ama corollada bir civic keyfi alınamıyor uzun ömürlü kullanıcıları bile Toyotanın sıkıcı olduğunu söylüyorlar. Bunca zamandır Honda ile içli dışlı olmuş biri olarakta Honda genç kitleye daha çok hitap ediyor. Günümüzde Honda çizgisini bozmadan devam ediyor ancak Toyotanın yaptığı bazı ortaklık atılımları(suprayı bmw ye emanet etmesi gibi) markanın imajını bozuyor. İki marka da japonların göz bebeği o ayrı ama tercihim her zaman Hondadan yana
  • Rakamlar anlamsız. Corollanın düşük olduğu dönem auris adıyla satıldı.

• Yerli üretim civic veya corolla alacağıma elantra, cerato, octavia, hatta astra j alırım. İlla yerli olacaksa da egea alırım. En az 50-60 bin lira fazla edecek ne artısı var bu araçların.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben hondayı sever(d)im. Bu güne kadar ‘84 ve ‘89 accord, ‘90 legend, ‘00 crv ile ‘08 ve ‘16 jazz sahibi oldum, hepsini severek kullandım. Accordlar ve legend +200 k küsür kmlerde ikinci el olarak alındı, diğerleri sıfırdı. Motor ve şanzıman sorunsuzluğu yanında araçların dizaynları benim ilgimi çekti. Hondaya karşı hep bir sempatim olmuştur ama herhalde şu andaki jazzdan sonra bir daha honda alıp almayacağımı bilmiyorum. Servis fiyatlarının fahişliği ve abuk subuk servis aralıkları beni markadan soğuttu açıkçası.
    Hiç toyotam olmadı, araç alırken hep muadil modellerine baktım ama bir türlü denk gelmedi diyelim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.