Şimdi Ara

Toyota Türkiye'den fırsatçı al-satçılara tepki (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
7.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dugers

Olması gereken düzenleme:
    0 araç alan bir kişi satın almış olduğu aracı 25 bin km ve ya 18 ay doldurmadan satamayacak. Eğer çok acil nakite sıkışan araç sahibi ise anca devletin denetlediği halka açık bir müzayede satışa sunabilecektir.

Buna benzer bir yasa çıkmalı yoksa olay çok saçma yerlere gidiyor.
    Saçma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 0 alıp 6ay içinde 2.el olarak arabayı satarsa satışında vergi ödesin %15-20 gibi. 0 ı 200k iken 220 ye satmaya çalışan adam 40k vergi ödeyeceği için 260 a satışa çıkarır, kimsede o fiyata almaz.

• Galeri sattığı aracın arkasında duruyormuş 😁

• düşünü hiç kimse yurt dişin dan araç getiremiyor bunlar hariç . bana da yutdişindan araç getirme olanağı verin 1 saate yari yarıya düşüreyim ipayasayi 2 güne yine yarinisina :D

• ucuza verin alalım yahu bizde haklisiniz diyelim

• Bundan 3-4 yıl öncesin de bi video görmüştüm. Fakir bir ülke de aynı bizim doğan slx, şahinler sıfır gibi üretilip satılıyordu. Sadece logosu farklıydı. O duruma gelmemizden korkuyorum.

EDİT: BULDUM

Bu arada 2. el araç fiyatlarıyla ilgili bir konu açmıştım oraya bakarsanız sevinirim : https://forum.donanimhaber.com/2-el-arac-fiyatlari-nasil-dusurulur--144842884#144842884

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlightClub -- 4 Ağustos 2020; 18:30:3 >

• devletin el atması gerekir. Kanun çıkmadan önüne nasıl geçeceksiniz ki ?

• Alan keriz olduktan sonra düzenleme yapsan ne olur. Luppocu dayılar gibi millet arabalara hücum etti. Adam sıfır fıyatından 20-30 fazla veriyor alıyor. Ne yapıyım araba mı var diyor. Alma kardeşim. Ekmek mi bu su mu? Alma.

• Kendim aracı siparişe göre üretiyorum diyemiyor. 1 tane fazla üretirim elinde kalır diye diye ödü kopuyor. Alsatçılara saldırıyor. Senin işin satış. Sen arzı karşıla işin bu senin gerisi seni bağlamaz. Uygun kredi gelince nasıl arttırdınız fiyatları. Dinsizin hakkından imansız gelir.

• Cok boş konuşmuş, fiyatları yükseltti devlet bankalarından gelecek kredi iptal oldu, 1.6 atmosferik ve 1.8 saçma sapan motora sahip hybridleri elinde patladı..

2 3 ay once nerdeydin dayı ? Ayrica senin bayilerin al satçılara satıyor , onlara akil ver bizde huzuru bulalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 4 Ağustos 2020; 18:49:12 >
  • Kendiside galericilere satiyor sonra cikmis firsatci diyor kendileri em buyuk firsatci

• Adamlara giren çıkan yok ki satıyor mu satıyor kime sattığınin önemi yok ki bomboş bir konuşma olmuş

• Kesinlikle düşmesi lazım

• merakımdan soruyorum +20k sıfırına fark atıyorsa o arabayı kim alıyor ? sıfır bayiden almanın zararı ne ne farkı olusuyo ?

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

merakımdan soruyorum +20k sıfırına fark atıyorsa o arabayı kim alıyor ? sıfır bayiden almanın zararı ne ne farkı olusuyo ?

Liste fiyatından 20 bin fazlaya al satcıdan araç almaya niyetlenmiş biriside kendi aracına 20 bin zam yaparak ödeyeceği farkı en aza indiriyor . bu düzende böyle dönüyor . Allah yardımcısı olsun araç almaya niyeti olanlara

• Bay başkan aciklama yapacagina sur piyasaya 15 bin arac ortalik senlensin. Plazana gittikte arac mi bulduk sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tipine bak hele şunun Ulan fırsatçılığın alasını siz yapıyonuz dumbukler

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Gelmiş bile, bir yorum altta.

Benim için dediyseniz okuduğunuzu henüz anlayamıyorsunuzdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıvançkondakcı

devletin el atması gerekir. Kanun çıkmadan önüne nasıl geçeceksiniz ki ?

aman eksik kalsın, neye el atıyorlarsa hep vatandaşın zararına oluyor.

kamu bankalarını batırmayı göze alıp millete düşük faizli kredi verdiler, herşeyin fiyatı daha da uçtu.

• İkinci elde seneye göre fiyat sınırı belirlenip konması lazım. 2 yaşa kadar şu kadardan yüksek, 5 yıla için şu kadardan yüksek, 10 yıl için bu kadardan yüksek olamaz mesela.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.