Şimdi Ara

Toyota Touch&Go hikayesi ve rezaleti (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
23.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Dolayısı ile alıcıyı vazgeçiriyor sanırım. Bayii zaten problemli olduğunu bildiği için getirtmiyor.
  • 2012 Yaris 1.4 D-4D Cool M/M Stil plus paketli arabam var. Bir önceki kasa aracımda Yaris 1.4 D-4D M/M Sol Special idi. 7 sene 140.000 kilometre kullanıp sattım ve bunu aldım. Ne vitesten ne motordan nede başka bir yerinden sorun yaşamadım. Bakımlarını yaptırıp sorunsuzca bindim. Hızlıca gelelim Touch & Go ya. Toyota Touch da navigasyon hariç bildiğiniz özellikler var. Touch & Go da ise navigasyon ve İNTERNET bağlantısı var. Bu iş sadece yazılım yüklemekle olmuyor. Toyota Toch sistemini Touch & Go ya çevirmek için extension box denen bir kutunun ekranın arkasına aparatları ile montajı gereklidir (isteyene detaylarını anlatıp dökümanı postalayabilirim). Touch & Go sisteminde güncellemeler vardır ancak bundan yararlanabilmek için Toyotanın sitesinden üyelik yapıp aracınızı kaydetmeniz gerekiyor (3 dakika sürüyor ve ücretsiz). İnternet bağlantısı ile yapabileceğiniz şeyler 1- google a bağlanıp adres ve telefon bulup navigasyon için kullanmak 2- twitter bağlantısı 3- hava durumu ( internet üzerinden canlı) ve de birkaç program. İnternete google üzerinden bağlanıyor ancak ufak bir hatırlatma toyota sitesine aracınızı kaydederken yaşadığınız ülkeyi türkiye olarak kaydederseniz internet arama motoru seçeneği desteklemiyor o yüzden yaşadığınız ülkeyi ingiltere olarak seçin. Eğer T&G lu bir araba alırsanız ilk yapmanız gereken şey kayıt olup aracınızı 200 kilometreden fazla kullanmadan sistem, yazılım ve en son harita sürümü yükleme hakkınızı kullanmak olmalıdır (size maliyeti 6 euro olacaktır) (isteyene detaylarını anlatabilirim veya yazabilirim). Bu arada T&G sisteminde gizli menüler vardır meraklılarına nasıl girilebileceğini anlatabilirim (servisteki elemanların bile bilgisi yok). Piyasada yeni çıkan ve kasası yeni Yaris in göğüs boşluğuna uyan navigasyonlu multimedia cihazlar var. Sadece inceledim internet bağlantısı, bazı özel programlar ve far ışık sensör ayarı dışında özellikler tatmin edici duruyor. Daha çok söyleyeceğim var ama sıkmak istemiyorum. Sorular veya sorunlar olursa bilgim dahilinde cevaplayacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Darla19 D kullanıcısına yanıt
    merhaba, sizce 1500 tl verip bu kutuyu bağlatmaya değecek bir sistem midir? navigasyon yazılım olarak nasıl, sokaklar caddeler poi ler kusursuz olarak gösteriliyor mu? siz hangi şehirde kullanıyorsunuz? benim daha önce 2009 sportage vardı, orjinal navigasyonu rezaletti, bilmiyorum belki mersin bölgesi için böyleydi ama çok soğutmuştu beni, oem piranha kullanmıştım, şimdi verso aldım, map navi tuşu var ama yazdığım gibi 1500 tl istiyorlar.
  • atincov1122 A kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarı ile aracınızda Toyota Touch sistem var. Eğer servis bunu 1500 TL ye Touch&Go Plus'a çevirecekse düşünmeden alın. Navigasyon desteği naviextras üzerinden Toyota için tasarlanmış toolbox ile veriliyor. Harita ve kullanımdan memnunum. Ancak menü ve seste Türkçe yok haberiniz ola. Ben zaten İngilizce kullanmayı sevdiğim için sorunum yok. Ayrıca navigasyonda yer bulma işini Touch& Go sisteminin google internet bağlantısı üzerinden yaptığım için bulamama gibi bir sorun yok (adresi yazmam gerekmiyor sadece gideceğim yeri yazmam yeterli mesela: Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi veya Burger King Konya ; sonuçlarda hem adres hemde telefonlar çıkıyor adrese basarsanız navigasyon başlıyor telefona basarsanız arama yapıyor.......) Bu arada anlamışsınızdır Konya'da yaşıyorum ama Konyalı değilim. Herşey biryana eğer Toyota 1500 TL ye navigasyon takarım diyorsa bu orjinal extension box değildir diye düşünüyorum. Çünkü yukarıda söylediğim sistemin ortalama maliyeti 5000 TL civarı. Ancak şu günlerde Toyota servisleri orjinal olmayıp ancak uyumlu navigasyonları takmaktalar. Eğer İGO yazılım ve Başarsoft harita kullanılıyorsa taktırabilirsiniz ( orjinal sistemin bazı fonksiyonlarından feragat rtmek kaydı ile). Aynı sistemi piyasada yarı fiyatınada bulabilirsiniz. (http://www.atakantuning.com/Navigold-Toyota-Verso-Uyumlu-Navigasyonlu-OEM-Double-Teyp,PR-757.html). (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-toyota-yeni-kasa-verso-dvd-navigasyon-multimedya-hd-dokunmatik-151183100/detay/).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgilendirme için teşekkürler, Toyota'ya sordum go plus a dönüştürme imkanı yok dediler, neden yok mantığım almıyor ama olmuyormuş, sadece navigasyon takabiliyorlarmış konuştuğum kişi başarsoft olup olmadığınıda bilmiyordu, fiyat 1400 dedi muhtemelen dandik bir navigasyon takacaklar, bi süre daha beklemek mantıklı görünüyor, touch ekrandan çok memnunum herhangi başka bir cihaz takmayı asla düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece kibrit kutusu büyüklüğünde bir parçayı ekranın arkasına takıyorlarmış, anten takmıyorlar sanırım pek bişey anlamadım, çok üstelemedimde şu an düşünmediğim için

• arkadaşlar bende araştırıyorum karşıma bu çıktı hiç 4 - 5 bin vermeye gerek yok

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/toyota-new-yaris-dvd-navigasyonlu-teyp-tv-114167021

bu adresi inceleyebilirsiniz
  • Ben de çok bakındım. Ebay'de şu ürünü buldum

http://www.ebay.com/itm/Toyota-Touch-and-go-/171368616180?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item27e65d90f4

Forumda anlatılan gibi sadece basit bir GPS anteninden ibaret değil. İlandaki PDF'lere bakarak montajı konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Orjinal ürün olması nedeniyle fiyatı normal geldi. Türkiye'deki yetkili satıcı 2000 TL civarında geleceğini söylemişti.
  • Arkadaşlar 2014 yaris dün taktırdım navigasyonlu diye satın aldım bu arada aracı 1800 tl fark ödeyip fakat 3. parti bir navigasyon uygulaması geldi ayrı bir çalıştırma butonu koyulmuş kesinlikle 1800 tl li bir şey değil yarın gidip söktürücem yıllardır toyota kullanıyordum ilk defa pişman oldum toyotadan araba aldığıma çünkü bu yaklaşım beni çok soğuttu
  • bi tane ucuz telefon tutucu al
    nokianın dandik sybian bi telfefon al 500 civarı falan
    onun navigasyonunu kullan
    en iyisi ben öyle kullanıyorum.
  • Arkadaslar ben auris sport sparis verdim hybirt liden almanyada butun sistem icinde navi istersen cihau zaten icinde harita yazilimi icin 599 euro idi eklemedim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.