Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA SEDAN NAVIGASYON + DVD+... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
3
Favori
153.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: esmerce

Süper demek az olur; "züper" bir açıklama Peak kardeşim..
    quote:

Orjinalden alıntı: peak

quote:

Orjinalden alıntı: Bay KospiR

sevgili peak çok haklısın ülkemizde mağlesef yeterli alt yapı yok ve birkaç firma navigasyon diye nitelendirdiği yazılımlarada fahiş fiyat istiyorlar.buda bi manada ülkemizin 2.,3. dünya ülkesi olduğu doğruluyor. keşke olsa gerçekten çok güzel birşey

Sevgili Bay KospiR

navigasyon alt yapısı türkiye de var... sadece devletin bu imkanı otomobil şirketlerine ve belediyelere veya bu tip avrupa-dünya şirketlerine lisans vermesiyle ilgili... yani türkiyenin uydularını bu alanda da hizmete açmasıyla ilgili... ama malesef siyasi ve güvenlik nedeniyle verilemiyor... yoksam türkiyenin bu imkanı var... ben buna inanıyorum... türkiye dünyada uyduya sahip belli başlı ülkelerden biridir... ha bu illaki türkiyenin uyduya sahip olmasıyla alakalı değil... bugün yunanistanın uydusu yok ama navigasyon alt yapısı var... bunuda avrupanın uydularından ve buna bağlı şirketlerden sağlıyor... türkiye hala kapalı bir kutu... bir yerdede öyle olmak zorunda ulusal güvenlik bir yerde söz konusu... ve türkyenin şartlarınıda bilinen bir gerçek...

iyi yayınlar

Açıklamada biraz eksiklikler var, Türkiye'deki navigasyon probleminin uydular ile hiç alakası yok. Dünya'da 2 tane GPS sistemi var, 1 tanesi Amerikalılara diğeri Ruslara ait, Barış döneminde bu sistemler herkese açık, yani bizim navigasyon için kullandığımız aynı uyduyu bir Airbus uçağıda kullanabiliyor, savaş döneminde tabi bu durum riskler içeriyor. O nedenle bizim uydumuz yok filan diye bir olay yok, zaten kimsenin uydusu yok. Buradaki problem sokak detayı içeren sayısal haritaların hazırlanması ve navigasyon yazılımı üreten firmaların istediği formata getirerek onlara pazarlanması. Burada birtakım sorunlar var, navigasyon firmaları bu iş için ne kadar istekli? Pazar gerçekten büyükmü? Birde Harita Genel Komutanlığı'ndan alınması gereken bir izin var, Türkiye'de herhangi bir harita yayınlamak için izin alınması gerekiyor. Yol durumunun değişmesi, yol çalışmaları ve trafik durumu altyapı gerektiriyor gerçekten ama bunlarda günlük patch'lerle filan halledilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rertaret -- 3 Haziran 2008; 9:48:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rertaret

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Süper demek az olur; "züper" bir açıklama Peak kardeşim..
    quote:

Orjinalden alıntı: peak

quote:

Orjinalden alıntı: Bay KospiR

sevgili peak çok haklısın ülkemizde mağlesef yeterli alt yapı yok ve birkaç firma navigasyon diye nitelendirdiği yazılımlarada fahiş fiyat istiyorlar.buda bi manada ülkemizin 2.,3. dünya ülkesi olduğu doğruluyor. keşke olsa gerçekten çok güzel birşey

Sevgili Bay KospiR

navigasyon alt yapısı türkiye de var... sadece devletin bu imkanı otomobil şirketlerine ve belediyelere veya bu tip avrupa-dünya şirketlerine lisans vermesiyle ilgili... yani türkiyenin uydularını bu alanda da hizmete açmasıyla ilgili... ama malesef siyasi ve güvenlik nedeniyle verilemiyor... yoksam türkiyenin bu imkanı var... ben buna inanıyorum... türkiye dünyada uyduya sahip belli başlı ülkelerden biridir... ha bu illaki türkiyenin uyduya sahip olmasıyla alakalı değil... bugün yunanistanın uydusu yok ama navigasyon alt yapısı var... bunuda avrupanın uydularından ve buna bağlı şirketlerden sağlıyor... türkiye hala kapalı bir kutu... bir yerdede öyle olmak zorunda ulusal güvenlik bir yerde söz konusu... ve türkyenin şartlarınıda bilinen bir gerçek...

iyi yayınlar

Açıklamada biraz eksiklikler var, Türkiye'deki navigasyon probleminin uydular ile hiç alakası yok. Dünya'da 2 tane GPS sistemi var, 1 tanesi Amerikalılara diğeri Ruslara ait, Barış döneminde bu sistemler herkese açık, yani bizim navigasyon için kullandığımız aynı uyduyu bir Airbus uçağıda kullanabiliyor, savaş döneminde tabi bu durum riskler içeriyor. O nedenle bizim uydumuz yok filan diye bir olay yok, zaten kimsenin uydusu yok. Buradaki problem sokak detayı içeren sayısal haritaların hazırlanması ve navigasyon yazılımı üreten firmaların istediği formata getirerek onlara pazarlanması. Burada birtakım sorunlar var, navigasyon firmaları bu iş için ne kadar istekli? Pazar gerçekten büyükmü? Birde Harita Genel Komutanlığı'ndan alınması gereken bir izin var, Türkiye'de herhangi bir harita yayınlamak için izin alınması gerekiyor. Yol durumunun değişmesi, yol çalışmaları ve trafik durumu altyapı gerektiriyor gerçekten ama bunlarda günlük patch'lerle filan halledilebilir.

bu sitede detaylı olarak aselsanın sistemini anlatıyor bilgilerinize

http://www.qsl.net/ta1kb/aselsan/gps1.htm

iyi yayınlar

• özürdilerim aselsanın sistemi demişim (keşke olsaydı)
    düzeltiyorum yön bulma sistemi...
    seyrüsefer navigasyon sistemi...

iyi yayınlar...
  • topicin konusu olan navigasyonla ilgili bilgisi olan varmı arkasalar bu cihazda hangi yazılımı yükleyeceğiz bukadar satın alan kişiler navıgasyonsuzmu kullanıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: lostlucky

arkadaşlar selam bu cihazı getirtmiştim ben büyük heyecanla auire aracıma taktırmak için servise gittiğimde malesef cihazın sadece yeni nesil corollaya uyduğunu gördük.ufak bir ayrıntı ama aurisde konsolda hafif bir eğim var corollada ise düz bu yüzden olmadı.Bende bu cihazı yeni nesil corolla sahibi ve cihazı isteyen bir arakdaşa satmayı düşünüyorum.Bu işin ticaretini yapmadığım için piayasada satıalndan daha ucuz bir fiyata vereceğim. Cihazda dahili GPS var MP4 mp3 çalabiliyor tv izlenebiliyor radyosu var aracın kol kumandası ile uyumlu ayrıca ben getirttiğimn kişiye extradan para göndrerek TOMTOM navigasyon yazılımı ve türkiye haritalarını yüklettim.almak isteyen ve ankarada yaşayan corolla sahibi arkadaşlar özel mail atarak sorabilirler

Hocam şu yüklettiğiniz tomtom yazılımıyla ilgili bilgi verebilirmsiniz burada kıvranıp duruyoruzzzz

• bakınızwww.navera.com.tr ... bu şirketin müdürü olan şahıs forum.donanımın gps/navigasyon başlığı altında sorulara cevap da vermiştir.yani sanırım bu ürün (yada muadili) halihazırda başarsoftun igo için geliştirdiği mapla satılmakta. şirket ankarada,,,
  • Auris ile ilgili bir gelişme var mı arkadaşlar? Auris için bu üründen satan bir yer bulabilen var mı?
  • Navigasyon nedir?

Bulunduğunuz noktadan başka bir noktaya ulaşmak için en uygun yolun belirlenerek yönlendirilmesi işlemine navigasyon denir.
    Araç navigasyonları ise; varış (hedef) noktası belirlendikten sonra, Bulunulan konumun cihazdaki GPS (Global Positioning System) alıcısı sayesinde tespiti (konumlama) Kullanıcı tercihlerine göre en optimum rotanın belirlenmesi (digital haritalama) Hem görsel, hem de sesli yönlendirme (yönlendirme) işlemlerini gerçekleştirerek, hedefinize doğru ulaşmanızı sağlayan farklı teknolojilerin birleşiminden oluşan bir sistemdir.

Nasıl Çalışır ?

1 - Navigasyon cihazında bulunan GPS alıcısı,uydu sinyalleri aracılığıyla bulunduğunuz koordinatı belirler.
    2 - Bu koordinat,navigasyon yazılımı aracılığıyla cihazın ekranına digital harita olarak yansıtılır. Konumunuzu cihazın ekranında detaylı olarak görürsünüz.
    3 - Ulaşmak istediğiniz adresi veya cihazınızda kayıtlı bilinen yeri (POI) dokunmatik ekran aracılığıyla kolayca belirlersiniz
    3 - Hedeflediğiniz varış noktasına, tercihleriniz doğrultusunda en optimum güzergahtan ulaşmanız için rotanız saniyeler içinde hesaplanır.
    4 - Siz hareket halindeyken, uydudan gelen sinyaller sayesinde rotanız gerçek zamanlı olarak güncellenir ve rota dışına çıksanız bile saniyeler içinde yeni
    rotanız oluşturulur
    5 - Ekrandaki digital harita işaretler ve net bir sesli yönlendirme yardımıyla adım adım hedefinize yönlendirilirsiniz.

şimde size sorum türkiyede satınlan cihazlarla bu hizmeti alabilecekmisiniz???? genede olsun diyenler buyrun....

türkiyede sözde navigasyon!!! diye satılan cihazlara yüklenen haritalar aynen burda yayınlanıyor...

http://traffic.poly9.com/

haritayı cihazlara satın almak isteyenler... Uyarsa tabi..:))))

https://secure.baytekin.com.tr/categories.php?WY2yF0WaWfQ9DNjRgmccDU0x

IGO türkiye distirbitörü

http://www.lidyum.com.tr/

NAVCITY & GARMIN türkiye satış

http://www.garmin.com.tr/index.php

iyi yayınlar...

• PEAK ; sanırım sen bu konuya pek çoğumuzdan daha vakıfsın.

Benim gelişmesini en fazla arzu ettiğim sektörlerden birisi bu navigasyon sistemleridir. Defalarca kere ankarada kayboldum. Litrelerce benzin tükettim. İnatla bulmaya çalıştım, ama ara sıra geldiğim bu şehir her seferinde beni boğdu.. serde efelik olduğundan birilerine sormayı da ar ettim.Her defasında eşe dosta rica edip kendimi buldurttum.. Ve hep ; "keşke şu navigasyon denir nimet gelişse de , bende şu rezillikten kurtulsam" diye ahh ettim.

Bu başlıkta da belirtilen , araca monte edilen sistemleri görünce (ne yalan diyim ) sevindim. Ama sen kastediyorsun ki "boşuna sevinmeyin, aradığınızı bulamazsınız"..

Bildiklerini detaylıca paylaşırsan minnettar olurum. İlk olarak bu meret her yerde çekermi? yoksa cep tlfnu gibi çekmediği yerler varmı? Map satan firmaların çoğunun açıklamasında "navigasyona hazır", "sadece sokak detayı " gibi ifadeler var, bunlar neyi ifade eder.. Şahsen benim için kapının önüne kadar götürmesede olur, gideceğim adresin sokağını bulsun, ben evi bulurum ve ekranından da öperim bu mereti.. yani hiç değilse bunu yapamazmı??

Yada şöyle soruyum; bu aletten, bu beklentimin haricinde başka şeylerde beklemelimiyim ?? mesela neler??

• quote:

Orjinalden alıntı: yakuzz

PEAK ; sanırım sen bu konuya pek çoğumuzdan daha vakıfsın.

Benim gelişmesini en fazla arzu ettiğim sektörlerden birisi bu navigasyon sistemleridir. Defalarca kere ankarada kayboldum. Litrelerce benzin tükettim. İnatla bulmaya çalıştım, ama ara sıra geldiğim bu şehir her seferinde beni boğdu.. serde efelik olduğundan birilerine sormayı da ar ettim.Her defasında eşe dosta rica edip kendimi buldurttum.. Ve hep ; "keşke şu navigasyon denir nimet gelişse de , bende şu rezillikten kurtulsam" diye ahh ettim.

Bu başlıkta da belirtilen , araca monte edilen sistemleri görünce (ne yalan diyim ) sevindim. Ama sen kastediyorsun ki "boşuna sevinmeyin, aradığınızı bulamazsınız".. diye bir şey yok demek istediğim bukadar para değermi?... sadece el cihazı almak isteseniz 200-300 dolara satıyorlar, arabanıza monteli yani dvd playerler + navi imkanı sunuyor denilenler... yukarda konuda resimleri sunulan cihazlar DVD player MP3 çalar TV yayınaları izleme, BlueTooch ceb telefonun kullanma, bunun gibi imkanları sunan şık cihaz almak isteseniz 500-2000 dolar arasında değişiyor... bu cihazı aldığınızda olay bitmiyor... tv yayınaları almak için ayrı bir cihaz, şehir haritalarını görmek içinde haritayı yüklemeniz gelrekiyor... sadece harita incelediği sitelerde 200 dolar civarında. ve bunu en az 6 ayda bir güncellemeniz gerekiyor...
    Bildiklerini detaylıca paylaşırsan minnettar olurum. İlk olarak bu meret her yerde çekermi? yoksa cep tlfnu gibi çekmediği yerler varmı? Map satan firmaların çoğunun açıklamasında "navigasyona hazır", "sadece sokak detayı " navigasyon hazır dedikleri yurt dışından getirdikleri cihazlar bunlarda ya protatif elde taşınan yada otomobil için üretilen dvd playerler. gibi ifadeler var, bunlar neyi ifade eder.. Şahsen benim için kapının önüne kadar götürmesede olur, gideceğim adresin sokağını bulsun, sana bir tavsiye ister yürüyerek itersen arabayla git al bir PDA lı cep telefonu ister google den ister yahoo dan istersen bulunduğun şehrin belediye sitelerinden aradağın adresi bulabilirsin...:))) ufacık PDA lı cep telefonlarda bilem artık haritalara ulaşabiliyorsun... inan web sitelerinde yayınlanan haritalar türkiyede pazarlanmak istenen haritalarla aynı ben evi bulurum ve ekranından da öperim bu mereti.. yani hiç değilse bunu yapamazmı??

Yada şöyle soruyum; bu aletten, bu beklentimin haricinde başka şeylerde beklemelimiyim ?? mesela neler?? türkiyede navigasyon cihazı diye satılan alet sana sadece harita sunuyor... buda kırtasiyelerde satılan haritalardan bir farkı yok... tek fark biri kağıda basılı diğeri dijital bir cihaz ortamında... :))) araba dvd playlerlerde NAVIGASYONLU olanlarda konfor paketi...:)))

Türkiye de navigasyon ne durumda dersen... şu anda devlet kullanıyor sadece... sivilleşmedi... senin benim hizmetime girmesi için... başka bir açıklamamda belirttiğim gibi lisans vermesiyle ilgili...

diyeceğim şu ki;

arabana takacağın cihaz sadece multi medya işi, yani müzik dinlemek film seyretmek radyo dinlemek tv seyretmene yarar... ha buna gider yukardaki açıkmamadaki firmalardan harita alır yükletirsin adresi bulmak için kullnanırsın... ama bukadar paraya değermi? +günlcellenmiş haritayı almak için de para...

yada taşınabilir NAVIGASYON cihazı diyorlar ben harita diyorum..:))) alırsın onu kullanırsın... 3-6 ayda birde yenilenmiş harita çıkarırlarsa satın alıp yükler kullanırsın...

yada benim gibi...:))
    ya bilgisayarında veya PDA cep telefonundan yola çıkmadan önce istanbuldaysan bağalınırısn belediyenin sitesine adres sorma bölümünden aratırsın adresi çıkartırsın yol haritasını yazıcıdan...:)))

iyi yayınlar..

• ARKADAŞLAR BİZ NAVİGASIONU YÜKLETTİK BU CİHAZA AMA SADECE 2 ADET ALABİLDİK FİRMA ANLAŞMASI İSTİYOLAR
    KDV DAHİL 150 YTL ANKARADA.AMA ALMAK ÇOK ZOR ŞUAN 72 İLDE ÇALIŞMA ÖZELLİĞİNE SAHİP.
    ALETE ADRESİ KAPI NUMARASINA KADAR GİRERSENİZ EVİN ÖNÜNE KADAR GÖTÜRÜYOR.
    İYİ ÇALIŞMALAR HERKESE.......
  • http://www.tradesolution.hk/e/default_home.asp?url=/e/product/product_list.asp?brand_id=18
    linke tıklayınca genel sayfa açılıyor; T802-B ürünün kodu.
    Bu ürünü 1000 YTL ye satıyorum arkadaşlar, ilgilenen olursa özel mesaj atsın...Ankara'dayım, elden de olabilir,
    isteyen olursa paypal usulü de olur.

Türkiye haritası ve GPS box ayrıca isteyen olursa konuşabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadoww_man -- 29 Temmuz 2008; 14:58:25 >
  • Arkadaşım cihazı yanlış almışsın ama sorun değil bende 2009 corolla sedan aldım bu cihazdan taktırmak istiyorum eğer elinde duruyorsa cihaz hangi model biz talip olabiliriz eğer satmış isen nasıl getittirdin bunla ilgili bilgi verirsen seviniriz.
  • Yok yanlış almadım arkadaşım. Ben bir bağlantımla bu ürünü getirteceğim oradan.
    İstediğin şeyleri sorabilirsin.
    Bizde de 2008 corolla var. Şu işler otursun, kendim de alacağım zaten.
    Fiyat istersen pm atabilirsin.
  • Cihaz hoşuma gitti, hele navigasyon olursa daha da iyi. Ancak yol bilgisayarının fonksiyonlarını göremiyorsak pek işe yaramaz bence.
  • yol bilgisayarının fonksiyonlarını ürünün ekranında görmekten mi bahsediyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: shadoww_man

yol bilgisayarının fonksiyonlarını ürünün ekranında görmekten mi bahsediyorsunuz?

Evet aynen öyle
  • takanlardan biri görünemediğini söylemiş
  • Arkadaşlar bu cihazla ilgili merak ettiğim kullananlar bana cevap atabilir cep telefonu ile bluetooth üzerinden bağlantı kurduğu zaman adres defteri sisteme geçiyormu.Cep telefonunda kayıtlı numaraları cihaz üzerinden bularak arayabiliyormuyuz.Birde sormak istediğim cep telefonu cihaz üzerinde connected iken telefon geldiği zaman o sırada dvd cd mp3 radyo bunlardan birinde dinlenen müzik sistem otomatik kesilip telefonumu çaldırıyor
    Birde cihazda bazı arabalarda tv ve dvd oynatırken araba hareket edip belli bir hıza gelince sadece ses veriyor görüntüyü kesiyor güvenlik açısında böyle bir sistem mevcutmu?Bilgilendiriseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemil_2004

Arkadaşlar bu cihazla ilgili merak ettiğim kullananlar bana cevap atabilir cep telefonu ile bluetooth üzerinden bağlantı kurduğu zaman adres defteri sisteme geçiyormu.Cep telefonunda kayıtlı numaraları cihaz üzerinden bularak arayabiliyormuyuz.Birde sormak istediğim cep telefonu cihaz üzerinde connected iken telefon geldiği zaman o sırada dvd cd mp3 radyo bunlardan birinde dinlenen müzik sistem otomatik kesilip telefonumu çaldırıyor
    Birde cihazda bazı arabalarda tv ve dvd oynatırken araba hareket edip belli bir hıza gelince sadece ses veriyor görüntüyü kesiyor güvenlik açısında böyle bir sistem mevcutmu?Bilgilendiriseniz sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar,

Yoğun işlerim dolayısı ile uzun bir aradan sonra tekrar foruma göz atma fırsatı bulabildim. Hemen arkadaşın sorularını cevaplayayım.

Cevaplar;
    - Cep telefonu ile Bluetooth üzerinden hiçbir veri kayıt edilmiyor. numaralar da cihaza aktarılmıyor.
    - Çağrı geldiği zaman müzik veya oynatılan herneyse kesiliyor ve otmtk Bluetooth menüsüne geçiyor gelen çağrıyı gösteriyor. Zil sesi aynı telefonunuzdan çıkan sesdir.
    - Bu cihazlarda hız limitine bağlı olarak bir güvenlik önlemi bulunmuyor. Bundan dolayıdır ki CE Belgesi olmadığından Çinden resmi ithali gerçekleştirilemiyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.