Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA SEDAN NAVIGASYON + DVD+... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
3
Favori
153.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: yataylimit

Sevgili mrcarter bir de sordugum sorulara cevap verebilirseniz çok süper olacak, hemen almayı düşünüyorum ama acilen sizden cevap bekliyorum. Teşekkürler.
  • eski kasa corolla kullanıcıları için de ürün mevcut.aynı sitede inceleyebilirsiniz.

TOYOTA COROLLA SEDAN NAVIGASYON + DVD+...
  • eski kasada monte edilmiş hali

• süper bir şeymiş bu yav, aurise de güzel uymuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrcarter

eski kasa corolla kullanıcıları için de ürün mevcut.aynı sitede inceleyebilirsiniz.

clikkon a sormuştum bende 06 hb terra var acaba bu üniteyi alsak yol bilg. dereceyi saati görebilme şansımız var mı bilgilendirirseniz sevinirim.
  • başka taktıran yada sipariş veren yok mu ?
  • bu DVD ile ilgili toyotaya attıgım mail:

internette gezerken aracıma uyumlu olabilecek navigasyon ve dvd player oynatıcılara göz attım. birkac adreste buldum fakat bunların orjinal toyota malımı yoksa korsan mı olup olmadıgını bilmiyorum. Türkiyedeki araçlarda ne yazıkki navigasyon mevcut değil. Türkiyeye bunun gibi ürünler opsiyonel olarak niye getirilmiyor ve burada üretilen araçlara sanki 3ncü sınıf ülke aracı gibi muamele yapılıyor. ürünün linkleri :
    1)http://www.chinaoris.com/en/ProductInfo.asp?id=42
    2)http://www.made-in-china.com/showroom/skyconcord/product-detailSqfxPTOjYtYI/China-Car-Media-Player-for-TOYOTA-COROLA-TY

ve toyotanın verdigi cevap:

Sn. KÜÇÜKKURAY, yazınızda talep etmiş olduğunuz dvd player ve navigasyon hakkındaki açıklamalarımız aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır;
    Türkiye pazarında satışı yapılmakta olan modellerimizde, Türkiye'deki alt yapının yetersiz olması sebebiyle, navigasyon sistemi bulunmamaktadir. Dolayısıyla söz konusu sistemin teknik olarak montajının mümkün olduğu söylenebilse bile performanslı olarak çalışacağı tarafımızca söylenemeyeceğinden montajı da firmamızca tavsiye edilmemektedir. Öte yandan, orijinal ve/veya standart aksesuar seçeneklerimiz içinde şu an için "navigasyon kiti" bulunmamaktadır. Öte yandan, Avrupa aksesuar kataloglarında, belirtmiş olduğunuz model araç için orijinal aksesuar olarak sunumakta fakat ithal edilmemektedir.

Bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla,

Toyotasa Müşteri İlişkileri

• dizel araçları bile rakiplerinden senelerce sonra piyasaya çıkarabilmiş toyota var karşımızda. allahtan honda kadar inatçı değiller. navigasyonlu araçları torunlarımız zamanında çıkarırlar artık. alt yapı yetersiz demekle ne kasdediyorlar ki. siz piyasaya vereceksiniz ki navigasyon firmaları para kazanıp kendilerini geliştirsinler..
  • navigasyon ile altyapının ne alakası var ya ?
    piyasada satılan hertürlü navigasyon cihazı türkiyede sorunsuz çalışıyor.Eski aracımda mustek marka navigasyon cihazı kullanıyordum.Türkiyenin heryerini sorunsuz gösteriyordu.Kaldi ki GPS cihazları direkt uyduya bağlanıp hizmet veriyor.Birçok arkadaşım da dahili gps alıcısına sahip dvd playerı aracında sorunsuz kullanıyor.IGO veya TOMTOM yükleniyor.

Bu arada bu topikte ele alınan cihaz kesinlikle orjinal bir cihaz değil.Çin malı yan sanayi ürünü.Bunu da dikkate alın.Bu cihazı monte ettidiğinizde teyp aksamının garanti dışına çıkacağını da ekleyeyim.
    saygılar.

quote:

Orjinalden alıntı: kucukkuray

bu DVD ile ilgili toyotaya attıgım mail:

internette gezerken aracıma uyumlu olabilecek navigasyon ve dvd player oynatıcılara göz attım. birkac adreste buldum fakat bunların orjinal toyota malımı yoksa korsan mı olup olmadıgını bilmiyorum. Türkiyedeki araçlarda ne yazıkki navigasyon mevcut değil. Türkiyeye bunun gibi ürünler opsiyonel olarak niye getirilmiyor ve burada üretilen araçlara sanki 3ncü sınıf ülke aracı gibi muamele yapılıyor. ürünün linkleri :
    1)http://www.chinaoris.com/en/ProductInfo.asp?id=42
    2)http://www.made-in-china.com/showroom/skyconcord/product-detailSqfxPTOjYtYI/China-Car-Media-Player-for-TOYOTA-COROLA-TY

ve toyotanın verdigi cevap:

Sn. KÜÇÜKKURAY, yazınızda talep etmiş olduğunuz dvd player ve navigasyon hakkındaki açıklamalarımız aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır;
    Türkiye pazarında satışı yapılmakta olan modellerimizde, Türkiye'deki alt yapının yetersiz olması sebebiyle, navigasyon sistemi bulunmamaktadir. Dolayısıyla söz konusu sistemin teknik olarak montajının mümkün olduğu söylenebilse bile performanslı olarak çalışacağı tarafımızca söylenemeyeceğinden montajı da firmamızca tavsiye edilmemektedir. Öte yandan, orijinal ve/veya standart aksesuar seçeneklerimiz içinde şu an için "navigasyon kiti" bulunmamaktadır. Öte yandan, Avrupa aksesuar kataloglarında, belirtmiş olduğunuz model araç için orijinal aksesuar olarak sunumakta fakat ithal edilmemektedir.

Saygılarımızla,

• quote:

Saygılarımızla,

Selam,

Aslında altyapı kelimesi biraz yanlış olmuş. Ben de aracımın 1000km kontrolünde direk servise inip orjinal navigasyon panelinin tedariği hakkında soru sormuştum. Bana yardımcı olan arkadaş, Toyota standardı olarak bu LCD ekran Türkiye'de henüz bulunmadığı için, Toyota'nın intranet (internet değil yanlış anlaşılmasın) sitesine bağlanmış ve beraber sitede gezinmiştik. Problem altyapıdan ziyade Toyota'nın Türkiye navigasyon veritabanını henüz yaratmamış olmasından kaynaklanıyor. Ülkemizde navigasyon alanındaki gelişmeler göz önüne alındığında bu panelin gelmesinin çok da uzak olmadığını düşünüyorum. Bu arada orjinal LCD panelin getirtilmesi problem değil ama navigasyonsuz çok boş durur gibime geliyor. Toyota'nın intranet sitesinde yanlış hatırlamıyorsam 10-15 ülkenin navigasyon verisi var. Kendi gözümle sorumun cevabını gördüğüm için açıkçası hevesim biraz kursağımda kaldı ve orjinal panelin fiyatını sormadım. Bu veritabanının oluşturulmasında Türkiye'de ki Toyota'mı öncü olmalı, yoksa karar direk Japonya'da mı alınmalı, onu bilemem...

• clickon1111 arkadasım bıde geceyken resım cekebılırmısın ekranının gunduz cektın resımler halıyle lcd oldugu ıcın pek bısey gostermıyo senden rıcam gece resımlerını koyarmısın bıde tam konsolu gosterenden :D rica edıcem bence muthıs bı ıs cıkarmıssın corollanın konsol tasarımı zaten basarılı sen cıtayı bıraz daha yukarı tasımıssınn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipodnano -- 27 Mart 2008; 1:14:03 >
  • clickon1111 sen parmağını falan koyarak çek yada ne bilim bozuk para falan yok önüne de öğle çek
  • resim cekerken sende yanında dur senınde pozlarını gorelım
  • Açıkçası gayet hoş duruyor ama maalesef bu şekilde edinilmesinde sakınca olduğunu düşünüyorum. Belki elden getiren olursa o zaman alınabilir.
    Tabi bir de navigasyon meselesi var ki benim için asıl önemli olan sorun da bu.
    Navigasyonu olmadıktan sonra pek işime yaramaz. Bir ara hepsiburada da 130 civarına bi alet vardı hala satıyorlar mı bilmiyorum. O aleti de alıp birlikte kullanmak lazım bence.
  • Öncelikle böyle bir iş yaptığınız için sizi tebrik ediyorum verdiğiniz para hakikaten değmiş ve böyle bir topic açtığınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu aralar bizde 2008 D-4D M/M Elegant almayı düşünüyoruz. toyota.com u incelerken bu ekrandan bende gördüm ve hoşuma gitti yine uzaklara daldım tabiki bizim ülkemize neden böyle opsiyonları koymuyorlar diye...

Toyota aslında benim ilgi alanıma girmiyor yani şöyle Bmw üzerine birçok şeyden anlıyorum 3.30 smg kullanıcısıyım bu yüzden 2008 D-4D alırsak eğer yardım için kapınızı çalacağım :) Eğer bu ekran için içinden şöyle diyen varsa "ooo 740 ytl verilmez bu para çok, kim bunun montajıyla uğraşacak" tarzı düşünen arkadaşlara şöyle söylemek istiyorum.

Ben 1 ay önce bmw aracıma 16:9 cd playerlı widescreen bordmonitor taktırdım. Bütün parçalarını teker teker kendim topladım şimdi diyeceksiniz ki hangi parçalar gerekiyor?

Bmw e46 (1998-2005 3 serisi) kasalarda bu monitorün 4 çeşidi mevcut.

1- 4:3 monitor (kaset çalarlı) olmasa daha iyi.
    2- 16:9 monitor (kaset çalarlı) cd changerınız var ise problem değil fakat bu monitore kaset hiç yakışmıyor bence.
    3- 16:9 monitor (mini disk çalarlı) hiç görmedim
    4- 16:9 monitor (cd çalarlı) en çok para edeni ve en güzeli.

Evet şimdi gelelim gerekli olan parçalara;

1- 16:9 cd çalarlı bordmonitor (Türkiye' de bulunması %5 ihtimal bulursanızda çıkmasını 2000 ytl den aşağı bulamazsınız. Ebay de 1000-1500 ytl ye çıkmasını bulabilirsiniz ben 1000 ytl ye buldum monitor çok temiz ve sorunsuz çıktı. Sıfırı nekadar diye soracak olursanız borusanda 2800 € civarlarında diye biliyorum.)

2- Kablo tesisatı gerekiyor. (400 ytl civarlarında Türkiye' de yok tek çare ebay.)

3- Tv Modül. 2 çeşidi var 4:3 monitorler için ve 16:9 monitorler için 16:9 monitorler için olanının sıfır fiyatı 800-900 € arasında yurtdışı fiyatı da Türkiye fiyatı da aynı. Türkiye de bulmak yine samanlıkta iğne aramak gibi birşey. Tv modülünüz olmazsa bırakın tv izlemeyi ekrana siyah görüntü bile alamıyorsunuz.

4- Radyo Modul- Monitorden ses almanız için ve radyo dinleyebilmeniz için mutlaka gerekli. Bununda sıfırı 700 € civarı yurtdışında ben bir tanıdığımda fazla olması sebebiyle sıfırını 300 ytl ye aldım :)

5- Klima konsolu. - Üst taraftaki klima paneli alt kısıma iniyor. Ve klima paneli o yuvaya uymadığı için monitorlu araçlara göre olan konsoldan alıyorsunuz. 60 € Türkiye fiyatı.

6- Navigasyon istiyorsanız 1000 € da gps modüle vermeniz gerekiyor. (Yine yurtdışı fiyatı) Zaten şu anda Türkiye için bmw nin orijinal navigasyon yazılımı yok o yüzden şu anda gereksiz.

7- Bu işi yapabilecek kapasitede bir usta.

8- Tv anteni 100-300 ytl arası.

Yani bu işi yapabileceğiniz en uygun fiyat 3000-4000 ytl arası Türkiye' de parçaları çeşitli yerlerden uygun fiyatlara toplarsanız. Borusan ın bu iş için çektiği fiyat (Navigasyon hariç) 5200 € du en son. Bu işi yapan 1-2 dükkan da var Türkiye' de onların çektiği fiyatlar anahtar teslim 4000 € yine navigasyon hariç.

Ayrıca en can alıcı noktaya geleyim. Montaj aşamasından birkaç foto paylaşmak istiyorum sizlerle.

İşin bitmiş hali

Şahsi fikrim Toyota' sı olanlar kesinlikle kaçırmasınlar böyle bir fırsatı. Aracınıza bakış açınız değişir. Belki getirirken gümrükte sıkıntı çekebilirsiniz fakat Türkiye' de 2000 ytl bile verseniz bence değer. En azından milyon tane parça almanız gerekmiyor monitor ile beraber. Ve 3000-5000 € gibi paralar vermeniz gerekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perfectchoic3 -- 30 Mart 2008; 12:06:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: callandor

quote:

Saygılarımızla,

Selam,

Aslında altyapı kelimesi biraz yanlış olmuş. Ben de aracımın 1000km kontrolünde direk servise inip orjinal navigasyon panelinin tedariği hakkında soru sormuştum. Bana yardımcı olan arkadaş, Toyota standardı olarak bu LCD ekran Türkiye'de henüz bulunmadığı için, Toyota'nın intranet (internet değil yanlış anlaşılmasın) sitesine bağlanmış ve beraber sitede gezinmiştik. Problem altyapıdan ziyade Toyota'nın Türkiye navigasyon veritabanını henüz yaratmamış olmasından kaynaklanıyor. Ülkemizde navigasyon alanındaki gelişmeler göz önüne alındığında bu panelin gelmesinin çok da uzak olmadığını düşünüyorum. Bu arada orjinal LCD panelin getirtilmesi problem değil ama navigasyonsuz çok boş durur gibime geliyor. Toyota'nın intranet sitesinde yanlış hatırlamıyorsam 10-15 ülkenin navigasyon verisi var. Kendi gözümle sorumun cevabını gördüğüm için açıkçası hevesim biraz kursağımda kaldı ve orjinal panelin fiyatını sormadım. Bu veritabanının oluşturulmasında Türkiye'de ki Toyota'mı öncü olmalı, yoksa karar direk Japonya'da mı alınmalı, onu bilemem...

Navigasyon işi 1 tane cd+aygıta bakar.Alt yapıdan kastedilen adreslerin veri tabanına yüklenmesidir.Malum ülkemizde sürekli adresler değişiyor, yeni yollar yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata -- 31 Mart 2008; 11:35:56 >

• @DrMete istersen topiği baştan bir oku sonra görüşelim tekrardan senin için başka bişey yazmaya niyetim yok.

Uzun zamandır Navigasyon olayını çözmeye çalışıyorum ve edindiğim son bilgiler:

Benim sipariş verdiğim modelde Navigasyon uyumludur diyordu kutusunun üstünde ama şimdi anlaşıldıki Harici bir Navi cihazının RGB(yani görüntü çıkışı) bağlanabiliyor.

Sonra ürünü aldığım kişi ile irtibata geçtim çözüm yolu için ve Dahili GPS Navigasyonlu modeli de bulunduğunu belirtti TOMTOM mu ne öyle bir markanın harita kartları ile uyumlu çalışabiliyor dedi bana ve +180$ dı sanırım yalnış hatırlamıyor isem üstüne ekliyor normal ürünün. Dahili GPS Navi olduğu zaman ekranın üstünden dokunmatik olarak kullanır ve buna göre ayarlayabilirsiniz. Lakin benim aldığım gibi harici bağlamaya kalkarsanız sadece görüntüyü görebilirsiniz ekrandan ayarları bağladığınız Harici Navi cihazından yapmanız gerekiyor.

Şu an için benim işimi bu cihaz görüyor tabiki onceden bilseydim Navi Dahil olan versiyonunu alırdım..

...

Bir not da Toyotaya mail atan arkadaşa:

Arkadaşım benim toyotada denemediğim nokta kalmadı. Adamların bahanelerine 6 yaşındaki çocuklar bile nereleri ile güleceklerini tahmin edebilirsiniz. Hiç olmaz ise dürüst olmalarını beklerdim ama nerde gümrük vergilerinden dolayı bu cihazları getiremiyoruz TR ye diyemiyorlar!

....

Bir Not da BMW ye Multimedia cihazı bağlayan arkadaşa:
    Arkadaşım BMW ile bir yere yanaşınca en bariz bir örnek uzun yola gidersiniz ya hani yol kenarında meyve satanlar olur oraya yanaşınca bile yüksek fiyat çekiyorlar bütün ürünlere ki size sattıkları veya toparladığınız ürünler gerçekden aşırı pahalı.

Bu arada benim bu başlıkda belirttiğim üründe Tv modülü Dahil geliyor sadece TV anteni almak kalıyor geriye oda 50-100 YTL arası birşey tutuyor.

Saygılar

• garminin sonradan monitöre bağlanabilen bir cihazı var ama astarı yüzünden pahalı hatırladığım kadarıyla 800€ ya satılıyor. bilmek istediğim montajı kolay demişsin. orjinal teybi nasıl sökülüyor. arkaya kamera taktığımızda nasıl çalışıyor otomatik mi devreye giriyor yoksa biz mi aktive etmek zorundayız.?
  • valla orası burası derken galiba bi şirket daha buldum ki asıl üreten bunlar anladığım kadarıyla. anlayan varsa bi danışsın bakalım kaçaymış bunlarda. opsiyonel gps de yazıyor.. http://www.witson.com/view_pro.php?id=1108
  • bu arada dikkatinizi çekerim model no farklı:W2-D717T
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.