Şimdi Ara

Toyota Corolla Sedan'a 1.5 litre motor seçeneği geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
6.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 79
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • commandx (18 mesaj) GökhanYılmaztürk (16 mesaj) texjrwillerjr (11 mesaj) By40bir (7 mesaj) plf (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (60 mesaj) Mobil (57 mesaj) Mini (17 mesaj) (9 mesaj) (1 mesaj) Uygulama (24 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Toyota Corolla Sedan'a 1.5 litre motor seçeneği geliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2517 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türkiye'de üretilen Toyota Corolla Sedan, yeni bir motor seçeneği ile yoluna devam edecek. Toyota, Corolla Sedan'ı daha fazla verimlilik sunan yeni 1.5L Dynamic Force güç ünitesi ile sunacak.

Türkiye’de üretilen Toyota Corolla Sedan’ın yeni motor seçeneği olan 1.5L Dynamic Force, Avrupa’daki yeni emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirildi.

Toyota’nın yeni 1.5L Dynamic Force motoru, düşük tüketimi ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni 3 silindirli 1.5 litrelik motor, modern TNGA tasarımı sayesinde daha düşük ağırlığa sahip ve daha az yer kaplıyor. Bununla birlikte yakıt tüketim ve CO2 salımlarında yüzde 17 oranında iyileşme sunuyor.

Ayrıca Bkz.Renault yeni crossover konsepti Kiger'ı tanıttı

Yeni 1.5L Dynamic Force, ileri teknolojisi ve geliştirilen özellikleriyle birlikte daha iyi hava yakıt karışımı sunarak daha yüksek termal verimlilik ve daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Yeni 1.5 litrelik motor, WLTP ölçümlerine göre 127-139 g/km CO2 ve 5.6-6.2 lt/100 km birleşik tüketim değerine sahip.

125 beygir güç ve 153 Nm tork üreten yeni 1.5L Dynamic Force, Corolla Sedan'da bulunan 1.6 litre hacimli motorun yerini alacak ve 10 ileri otomatik şanzıman veya 6 ileri manuel şanzımanla tercih edilebilecek. 1.5L Dynamic Force motorla donatılan Corolla Sedan Ocak ayından itibaren satışa sunulacak. 

|
    |

• Motor iyi hoş da 153 Nm tork çok az. Bu değerlerde bu kasada atmosferik motorla ağıra bağıra yol almaya çalışılır ancak.

125 beygir 153 tork 10 ileri otomatik bana çok garip geldi

Koy 1.5 litre 3 silindir turbo motor 140-150 HP 250-300 tork o zaman bana uyar 10 ileri otomatik

Birde bunun arızası bakımı var 10 ileri otomatik korkutuyor

1.5 Motor geliyor deyince 1.5 Turbo sandım.

İyide aynı motor şuan hali hazırda 4 silindir olarak Civiclerde kullanılıyor zaten ?

1.6 125 HP 152 Tork.

Yenilik nerde onu anlamadım ? 10 ileri şanzıman ne alaka ?

1.5 Turbo olsa neyse de bu nedir şimdi ?

153 torka neden bu kadar çok şaşırdınız ki?

Toyotada zaten 20 senedir 150 tork var.  

Bu zamana kadar nasıl gittiyse bundan sonrada öyle gider.

Eski motor daha iyi, hem daha sessiz hem daha sarsıntısız hem de daha güçlü. Bu yeni motor emisyon ve yakıt tüketim sınırlandırmalarına uyum için geliştirilmiş mecburi bir motor.

Yokuş çıkarken vites düşecek, bağıracak konforu olumsuz etkileyecek kısmı doğru, çok yakacak kısmı yanlış. Turbo motor basacak havayı, içecek yakıtı. İçtiği yakıtla da üretecek gücü ve bu sayede daha rahat, daha konforlu çıkacak.

Yokuştaki o rahatlık turbodan değil, anlık yakılan fazla yakıttan geliyor. Turbo sadece aracı

Tüketim değerlerini yansıtacaksa ben alırım. Fiyat uygun donanim iyi olursa direkt alırım. Öğretmen adamım ben, iki çocukluyum. Herkes sizin gibi torkmus silindirmis bunlara bakmaz.
  • Binbaşı
    1093 Mesaj
    Eski motor daha iyi, hem daha sessiz hem daha sarsıntısız hem de daha güçlü. Bu yeni motor emisyon ve yakıt tüketim sınırlandırmalarına uyum için geliştirilmiş mecburi bir motor.
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 6 saat 19 dakika kadarı kaldı.

125 beygir 153 tork 10 ileri otomatik bana çok garip geldi

Koy 1.5 litre 3 silindir turbo motor 140-150 HP 250-300 tork o zaman bana uyar 10 ileri otomatik

Birde bunun arızası bakımı var 10 ileri otomatik korkutuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 19 Kasım 2020; 14:42:15 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Avrupa yüzünden bizimde elektrikliden başka seçenek kalmayacak bari şarj istasyonu kurulumunuhızlandırsalar her yakıt istasyonuna 3 tane hızlı şarj koyma zorunluluğu falan gelse bari de hazır olsak
    |
    |
  • Çavuş
    54 Mesaj

Yeni 1.5 dynamic force 2017-2020 yaris'in 2nrk fke kodlu 4 silindirli benzinli atkinson motırunun 3 silindirli geliştirilmiş hali. Yaris'i eski 1.33 motoruna göre 1.5 4 silindir 2nrfke motor %12 daha az yakıt tüketiyordu. %36,5 termal verimlilik 13'5:1 sıkıştırma vardı. Yeni yaris ve corolla da kullaınalacak benzinli bu 1.5 dynamic force motor %40 termal verimlilikle 14:1 sıkıştırmayla çalışacak. Türkçesi aynı yakıt miltarıyla daha çok yol. Yaris'in benzinli 1.5 motoru (hybrid'dekş motor değil) corolla'nın eski 1.33 gibi giriş motoru olacak gibi. Amaç belli fiyatı düşürmek. Lpg uyumluluğu konusunda fakir karışımla çalışan yüksek sıkıştırmalı bir motor eski 1.6 kadar sağlıklı olmayacaktır görüşündeyim. Öte yandan 1.6 motora göre düşük yükte yani mesala 70km saatle 1.400 devirde süzülürken1.6 motordan daha az yakıt tüketecektir.

Öte yandan 3. Silindir sarsıntısı gerekli takozlar ve kulaklarla sabitlenmeye çalışsa da sanırım 4. Silindir kadar konforlu olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1598 Mesaj
    Yaristeki 1.5 Hybrid üniteyi koyamıyorlarmı şuna hem uygun fiyatlı hem hybrid olurdu ne güzel.

|
    |
    Aslında 2.0 litre atkinson benzinli motor'un 1 silindir eksik hali diyebiliriz. Geliştirme derken eski dynamic force 1.5 2nrfke'nin yeri ni alan 3 silindirli bir atkinsonımsı bir miller cycle motoru. Yeni motorda aynı Polonya toyota'da üretilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alec -- 19 Kasım 2020; 14:52:55 >
    |
    |
    1176 Mesaj

hondanın ve toyotanın bu turbo kullanmama inadını anlayamıyorum. bırakın inadı kardeşim. atmosferik motorla kastırıp durmayın. avrupa markalarının yaptığı gibi küçük hacimli turbo kullanın. atmosferik motorun torku, turbolu olana göre daha az olduğu için; araç yük altında, yokuş çıkarken vs illaki turbolu araçtan fazla yakacak, sürekli vites küçülterek konforsuz bir sürüşe (yüksek ses) yol açacaktır.

Şanzıman yine aynı CVT şanzıman. Yapay oran 7'den 10'a çıkarılmış.
    |
    |
    Brother ToLGa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    625 Mesaj
    Başlığı okuyunca acaba 1.5 turbo mu diye umutlanmadım değil ama neredeee...
    |
    |
  • Yarbay
    4069 Mesaj
    1.5 Motor geliyor deyince 1.5 Turbo sandım.

İyide aynı motor şuan hali hazırda 4 silindir olarak Civiclerde kullanılıyor zaten ?

1.6 125 HP 152 Tork.

Yenilik nerde onu anlamadım ? 10 ileri şanzıman ne alaka ?

1.5 Turbo olsa neyse de bu nedir şimdi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hala atmosferik motor üzerine çalışıyorlar ya helal olsun.1.5 turbo sandım bir an heycanlandım :)

|
    |

tork fakiri corolla.

|
    |

|
    |

1,0 motor ile 130 hp güç üreten motorlar var. ölü doğmuş.

|
    |
    Motor iyi hoş da 153 Nm tork çok az. Bu değerlerde bu kasada atmosferik motorla ağıra bağıra yol almaya çalışılır ancak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3011 Mesaj

Direkt enjeksiyonlu değil mpi'dır umarım yoksa tüpçülerin gözü yaşlı 

|
    |

1 Nm tork artışı neyine yetmiyor otur şükret  

|
    |
    MyWorldLife kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

corolla da hala aracı lpg li kullanınca benzin ibresinin düşmesi sorunu devam ediyor mu yav inşallah ona kafa yormuşlardır bu defa

|
    |
    | Gigabyte B450m s2h | Ryzen 5 3600 | Sapphire RX 5500XT 8GB | Kioxia M2 SSD 500GB | XPG DDR4 3000mhz 2*8 16GB | Sandisk SSD Plus 120GB | Sharkoon Furious | 500W | Sony Bravia KDL-22BX200 | Logitech G400- F710 - S220 | Xiaomi Mi 8 | LG 43UH610V 4K HDR |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Masal Oku
kripto para haberleri
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.