Şimdi Ara

Toyota Corolla HB 1.4 D4-D 90HP (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
26.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar yeni kasa süper
  • dizel al bence artık herkes dizele geçiyor +1
  • yine de 2006 da toyota sedan sol versiyonu çıkaracaklar diye umut ediyorum. bir kaç ay daha beklemeye değer diye düşünüyorum. aslında sw dizel de sol versiyon var ama malesef indirime girmemiş.
  • kardeş içinden ne geliyorsa onu yap... rahat ol acele işe şeytan karışır
  • Sonunda Fiestamı sattım,2 güne kadar d4d hb corollamı alıyorum.Bu karda kışta yola çıkaracağımı hiç sanmıyorum ya du bakalım :)
  • bir hafta kadar once bir adet sol bir adet de terra otomatiklestirilmis duz vites modelinden aldik.
    aracin artilarini sayacak olursak;
    1. cdti motorlu astra'dan ve tdci motorlu ford focusta daha sessiz veya daha iyi izole edilmis bir motor.
    2. triger kayisi, gergi rulmani+mekanizmasi yok. ayni cdti (ya da multijet) motorda oldugu gibi zincir kullanilmis. bunun da bakim maliyetlerini epey azaltacagini dusunuyorum ford focus'a nazaran.
    3. motoru 1400cc oldugu icin 1300cc motorlu opel'lere oranla az da olsa daha dusuk bir sıkıştırma oranıyla aynı beygir gucunu yakaladigi icin motorun daha dayanikli olacagi soylenebilir.
    4. cekis gucu dizel oldugu icin bir benzinli ile kisaylandiginda inanilmaz keyif verici. ancak ford focus bu konu da hepsinden daha tatminkar. ancak bunun karsiliginda artan yakit sarfiyatini da hesaplamak gerekir.
    5. alüminyum jant terra versiyonda opsiyonel.
    6. aracin debriyaji sert. sıkışık trafikte ayagi yormakta.
    7. ic mekan dizayni ve donanim isteyenlerin tercihi ford focus olmali.
    henuz pompaya bakmadim. bakinca onu da bildiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gasgano -- 26 Aralık 2005 21:49:10 >

• Bu d-4d motorların 8 valf olduğunu öğrendim. acaba bu durum önemli bir olumsuzluk sayılır mı? bilen arkadaşlar yanıtlarsa bilgileniriz. Ayrıca wv lerde de hala 8 valf kullanılıyormuş acaba doğru mu?
  • kardeşim 8v ama araba uçuyor adeta sürekli gaza bas diyor
  • dci lar da 8v, multijet ile vgtler ( daha da vardır muhakkak) 16v
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.