Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vedat61

Selamlar
    Arkadaşlar, lpg tüketim konusunda daha detaylı bilgi vereceğimi yazmıştım. tek tek lpgye gectikten sonra aldığım gazı ve yaptığım kmyi ölçtüm arkadaşlar. lpgye gectiğimde aracım 5800 km de idi şu anda 7800 km ye geldi yani 2000 km yol yapmışım lpg ile ve 168 lt lpg yakmışım bu durumda 8.4 ortalam olmuş 100 kmde oldukça iyi bir değer ama bu 2000 km nin nerdeyse tamamı uzun yol denizli izmir. denizli muğla. denizli antalya seyehatlerinde yapıldı. sehiriçi ancak 150-200 km vardır yoktur. aracı stabil kullandım sıkıştırmadım ve 120 yi geçmedim diyebilirim. daha fazla yakıyor sanıyordum ama 8.4 bana oldukca makul geldi bu haftasonu denizli didim didim izmir ve ordan tekrar denizli seyahatim olacak. yeniden ölçüm yaparım onuda sizinle paylaşırım.

Vedat bey

2000 km için ne kadarlik tüp aldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

Selamlar
    Arkadaşlar, lpg tüketim konusunda daha detaylı bilgi vereceğimi yazmıştım. tek tek lpgye gectikten sonra aldığım gazı ve yaptığım kmyi ölçtüm arkadaşlar. lpgye gectiğimde aracım 5800 km de idi şu anda 7800 km ye geldi yani 2000 km yol yapmışım lpg ile ve 168 lt lpg yakmışım bu durumda 8.4 ortalam olmuş 100 kmde oldukça iyi bir değer ama bu 2000 km nin nerdeyse tamamı uzun yol denizli izmir. denizli muğla. denizli antalya seyehatlerinde yapıldı. sehiriçi ancak 150-200 km vardır yoktur. aracı stabil kullandım sıkıştırmadım ve 120 yi geçmedim diyebilirim. daha fazla yakıyor sanıyordum ama 8.4 bana oldukca makul geldi bu haftasonu denizli didim didim izmir ve ordan tekrar denizli seyahatim olacak. yeniden ölçüm yaparım onuda sizinle paylaşırım.

Abin120 yi gecmemissin ama deniz.seviyesine inip cikmissin inerken az yaksan bile cikarken aradaki farki misliyle kapatir neticede 2000 cc degil bizim araclar rampayi gordumu asiliyor.5 km duzde 100 le git 5.2 gosterio
    5km lik tepe 2.5 in 2.5 cik 100 ile 6 gosterdigi oluyor tepenin egimine gore.Var aen ordan pay bic.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba, bugün 1,6 advance manuel aracımla toplam 330 km yol yaptım. %85 şehir dışı, % 15 şehir içi. 130 geçmeden, genelde 110 ile hız sabitleyici kullanarak yakıt ortalamam 6,8 lt çıktı. Araç henüz 1100 km'de. Sanırım çok kötü değil bu değerler yeni bir araca göre. Yalnız menzil hesabıyla ilgili sıkıntı var. Sizde de var mı bu? Aracı aldığımdan beri ortalamam yaklaşık 7,5 lt. Deponun 3/4'ü dolu, menzil 450 km gösteriyor. Benim hesabıma göre 560 km civarı göstermesi gerekiyor. Acaba emniyet payı mı bırakmışlar hesap yaparken yolda kalmasın insanlar diye, yoksa hatalı mı ölçüyor ??
    Ayrıca dönüşte 1000 km bakımına girdim, arka frenler ses yapıyordu. Frenleri değiştirelim çok fazla metal tozu birikmiş dediler. 1000 km'de nasıl olur bu dedim, balata yapısından kaynaklanıyor, farklı balata taktık şimdi, bundan sonra yapmaması lazım dediler. Sonucu size bildiririm.
    Tşk...

• seldemus S kullanıcısına yanıt
    168 lt yazmıştım oraya
  • utku84 U kullanıcısına yanıt
    Selamlar depo 55 lt lik ama 43-45 lt ye kadarı sistem içinde kalıyor gerisi hesaba girmiyor. yani pc 0 km dediğinde en az 100 km yol daha yapabilirsiniz benim başımdan gecti önceki yazılarımda belirtmiştim.
  • vedat61 V kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler, o zaman tahmin ettigim gibi emniyet payi birakilmis...

• Selamlar
    Arkadaşlar cvt corollalara cc taktırtma konusunda mesafe kateden oldumu serviste taktırtan varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku84

merhaba, bugün 1,6 advance manuel aracımla toplam 330 km yol yaptım. %85 şehir dışı, % 15 şehir içi. 130 geçmeden, genelde 110 ile hız sabitleyici kullanarak yakıt ortalamam 6,8 lt çıktı. Araç henüz 1100 km'de. Sanırım çok kötü değil bu değerler yeni bir araca göre. Yalnız menzil hesabıyla ilgili sıkıntı var. Sizde de var mı bu? Aracı aldığımdan beri ortalamam yaklaşık 7,5 lt. Deponun 3/4'ü dolu, menzil 450 km gösteriyor. Benim hesabıma göre 560 km civarı göstermesi gerekiyor. Acaba emniyet payı mı bırakmışlar hesap yaparken yolda kalmasın insanlar diye, yoksa hatalı mı ölçüyor ??
    Ayrıca dönüşte 1000 km bakımına girdim, arka frenler ses yapıyordu. Frenleri değiştirelim çok fazla metal tozu birikmiş dediler. 1000 km'de nasıl olur bu dedim, balata yapısından kaynaklanıyor, farklı balata taktık şimdi, bundan sonra yapmaması lazım dediler. Sonucu size bildiririm.
    Tşk...

merhaba, advance multidrive s imi geçen hafta aldım, henüz 450 km de. gayet güzel, yakıt tüketimi fena değil, rahat.. ancak ikidir, fren yaparken durmaya yakın metalik bir ses geliyor... sizinki de böyle bir durum muydu? Forumda bu konuda tecrübe yaşayan başka arkadaş var mı acaba?

• plnky P kullanıcısına yanıt
    Evet aynen, metalik bir ugultu ve zonklama sesi geliyor...

• plnky P kullanıcısına yanıt
    merhaba.sesin aynısı bende de vardı.1000 km bakımında balatalar değiştirildi.ancak ses sanırım hala devam ediyor ufak ufak.yani zaman geçince tekrar eski haline gelebilir.servisi aradım ve tekrar getirin dediler.sizde 1000 bakımında götürün ve değişim isteyin.sorun çıkarmıyorlar.zaten serviste sorunun farkında.bu sorun sık gelmeye başlamış servislere.
  • arkadaşlar merhaba.touch ekranında bazen donma sorunu ve kendi kendine kapatıp yeniden başlama gibi sorunlar yaşıyorum.varmı aramızda bu yada buna benzer sorunlar yaşayan
  • arkadaşlar hepinize merhaba bende aranıza yeni katılıyorum
    yaklaşık 1 senedir 0 araç arıyorum artık alma arifesine geldim muhtemelen Toyota adventic otomotik olacak
    aynlız sizlere sormak istediğim 1 kaç soru var bunlardan ilki lpg ile uzn yolda ne kadar yakıyor
    bu benim için çok önemli birde lpg ile uyumu nasıl foruma biraz göz attım lpgde karma 8.5 litre civarı görüdüm
    bu değer gerçekten doğru ise süper rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: runo kral

arkadaşlar hepinize merhaba bende aranıza yeni katılıyorum
    yaklaşık 1 senedir 0 araç arıyorum artık alma arifesine geldim muhtemelen Toyota adventic otomotik olacak
    aynlız sizlere sormak istediğim 1 kaç soru var bunlardan ilki lpg ile uzn yolda ne kadar yakıyor
    bu benim için çok önemli birde lpg ile uyumu nasıl foruma biraz göz attım lpgde karma 8.5 litre civarı görüdüm
    bu değer gerçekten doğru ise süper rakam

Uzun yolda 110-120 geldim, 2 yetiskin 3 cocuk, birazda bagaj vardi, 7.5 ortalama tutturdum. Sehir icide 9 litre yakiyor. Birlesisigi 8 -8.5 arasinda ama bu performansli kullanimda. Sehir disi 90 gecmezsen 6.5 gorursun. Bugun gazciya ugradim bi opel astra vardi ayara gelmis, sikayeti cok yakiyor. 23 kurusun altina hic dusmemis oda 90 gecmeden uzun yolda. Bide bu araba 1.6 atmosferik. Turbosu daha fazla yakar diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: surgical

arkadaşlar merhaba.touch ekranında bazen donma sorunu ve kendi kendine kapatıp yeniden başlama gibi sorunlar yaşıyorum.varmı aramızda bu yada buna benzer sorunlar yaşayan

Var abi. Bende oluyor ozellikle telefonu blue dan baglayip koparip tekrar bagladiktan sonra yada usb den blue ya sonra tekrar usb ye baglaninca sapitiyor.
    Bem video oynatanlardan alacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

Orijinalden alıntı: surgical

arkadaşlar merhaba.touch ekranında bazen donma sorunu ve kendi kendine kapatıp yeniden başlama gibi sorunlar yaşıyorum.varmı aramızda bu yada buna benzer sorunlar yaşayan

Var abi. Bende oluyor ozellikle telefonu blue dan baglayip koparip tekrar bagladiktan sonra yada usb den blue ya sonra tekrar usb ye baglaninca sapitiyor.
    Bem video oynatanlardan alacagim.

kendi orijinal multimedyası neden bu kadar sorunlu anlamış değilim...sizlerin bu yazdıklarından sonra iyi ki de almamışım diyorum ister istemez...

ben dışarıdan aldım navigasyonlu taktırdım servise...çok da memnunum...

selamlar...

• Arkadaslar autowaxta cam filmi llumar 2 numara 200tl fiyat aldim.Kampanyali fiyatmis.llumarin atn ve atr serilerini tavsiye ediliyor forumda.sonradan arastirdim atc gibi ekonomik serileride varmis.ama ben fiyati iyi buldum.400 ve 500 civari forumda kaliteli filnleri uygulatanlar var.bu seri bile olsa yaptirmayi dusunuyorum.ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 18 Mayıs 2014; 21:27:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaztebeşir

Arkadaslar autowaxta cam filmi llumar 2 numara 200tl fiyat aldim.Kampanyali fiyatmis.llumarin atn ve atr serilerini tavsiye ediliyor forumda.sonradan arastirdim atc gibi ekonomik serileride varmis.ama ben fiyati iyi buldum.400 ve 500 civari forumda kaliteli filnleri uygulatanlar var.bu seri bile olsa yaptirmayi dusunuyorum.ne dersiniz?

hocam istanbuldamısınız tam adres neresidir birde sei hangisi acaba sizin fiyat aldığınız atn mi atr mi
  • kizilat K kullanıcısına yanıt
    Selam
    Arastirmami maalesef fiyat aldiktan sonra yaptim.llumar diye soyleyince az once arastirdim.ve atn ve atr serilerinin tavsiye edildigini ogrendim.Bana soylenen fiyat uygun olunca kendimce sanirim bana atc denilen ekonomik serinin fiyatini soylediler diye dusunuyorum.Ben Darica dayim.ekobomik serde olsa llumar llumardir...
    Su linkten ogrendim bende.
    mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=31961405&p=4#31961405

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 18 Mayıs 2014; 22:10:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariskaratas

quote:

Orijinalden alıntı: seldemus

Barıs bey,
    Bu isin içinde siniz diye soruyorum Corolla için tavsiye edebileceğiniz cam filmi markası varmı ?
    sağlıklı ve kaliteli olan,

Tavsiye ettiğim markalar ve o markaların serileri şunlar. Piyasadaki diğerlerinin çoğu uzakdoğu ürünü.
    * 3M - CS veya CR Serisi
    * Solargard - HP serisi
    * Llumar ATR, ARC veya Air serisi
    * Solarmaster HP veya HPT serisi

Saygılarımla,

Selamlar
    Cam filminde 18 yillik tecrubeniz oldugunu okumustum.ne dersiniz llumar 200 tl.fiyat aldim autowax darica dan
    Atc serisi ise yaptirmayin yazmissiniz.sebebi ne acaba atr ve atn ye gore daha dusuk kalitesnin olmasimi yoksa baska bisi mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 18 Mayıs 2014; 23:03:02 >

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    desenize 1 sene boşuna dizel araştırdım araç lpgde gayet az yakıyor birde en uyumlu olan marka hangisi
  • 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.