Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eisenberg

avensis dahamı sağlam

Saglamlik olarak hangisi iyidir bilemem ama misal avensisde 10 mm sac kullanip urettikleri bir parcayi corollada serlestirilmis celikden 8 mm sac kullanip uretiyorlar. Parcanin mukavemeti ayni ama et kalinligi ve agirligi dusuk. Asil yakin zamanda cikacak olan yeni avensis nasil olacak , ayni sertlestirilmis celikden uretilirse daha hafif ,daha genis bi avensis gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkür ederim corolla büyüdüğüne göre avensiste büyür artık
  • balatadan ses gelen arkadaslar, ayni durum bende de vardi. servisede gittim sordum. birsey yapmaya gerek yok, gidecegini soylediler. ozellikle yagisli havalarda siklikla oluyordu, 500 lu km.lerde kesildi ses. sabredin zamanla gidecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

avensis dahamı sağlam

Saglamlik olarak hangisi iyidir bilemem ama misal avensisde 10 mm sac kullanip urettikleri bir parcayi corollada serlestirilmis celikden 8 mm sac kullanip uretiyorlar. Parcanin mukavemeti ayni ama et kalinligi ve agirligi dusuk. Asil yakin zamanda cikacak olan yeni avensis nasil olacak , ayni sertlestirilmis celikden uretilirse daha hafif ,daha genis bi avensis gelecek.

Selamlar 2008 beyaz corolla aracimda 2 yil once ceviz buyuklugunde yagan doludan dolayi kaportada maalesef izler olustu.ayni bahcede 2011 siyah corsa 2008 laciver astra gri 2011 logan mcv 2009 siyah civic vardi.hasar siralamasida

1.logan neredeyse direkler dahil 5 cm duz alan yoktu

2.civic logandan daha iyi olsada benim corolladan bariz kotuydu sayilamayacak kadar cok iz vardi.

3.toplamda 30 ile 35 civari belirli iz vardi.Ama benim aracta cok belli olmamasi civicte cok belrgin olmasi renktente olabilir diye dusunuyorum.Ama ben hic yaptirmadim dikkatli bakmayinca cok belli olmuyordu.ama civic felaketti.siyah olmasida belirgin olmasina neden olmus olabilir.Ama direklerinde dahi izler vardi.

4 ve5 opeller en saglamiydi.ikisindede 2 veya 3tane onlarda ogun oldugu kesin degil.
    Tum araclar yanyanaydi.

Yani diyorum ki insallah yeni corolla da sac biraz daha guclendirilmistir.
    Yoksa opel bu konuda bariz daha iyi.Tamam yakit ekonomisi carpisma apsorbe etmesi felan guzelde
    Insan aracin kaportasininda ufak tefek taslarla dolu ile topla egilmesini deforme olmasina uzuluyor.
    Aracin yaninda sohbet etmeye korkuyordum birisi yaslanipta camurlugu felan cokertir diye...
    Bagajda devamli battaniye tasiyorum.sizede tavsiye ederim.en azindan paspaslarini kullanin.
    O gun dolu ufak basladi.arkadas dediki corsasi olan arabalara bisi ortelim karton felan..bosver dedik bisi olmaz hep bir...tabi 10 dk sonra dusmeye baslayan ceviz buyuklugunde dolulardan sonra hep birden keske dedik.yolda yakalanlardan kafasi yarilanlar dahi oldu.
    Dolu mevsimine girdik.meteorolojiyi mutlaka takip etmeli.daha sonradan gorduk ki yerel dolu ihtimalini ve tehlikesini onceden onemli uyarilar bolumunde yazmislar...

Biraz daginik yazmis olabilirim kusura bakmayin...

• quote:

27 litre lpg 315 km. Gaz 2.5 lira , ortalama 21 kurus. Kasmadan, gaza basmakdan cekinmeden 130 kmsi sehir disi 185 km sehir ici.bedava bedavaaaaaa. Otobusle gezssem iki kisi 100 lirayi gecerdi.

Yakıt değerleriniz güzel fakat bunlar normal değerler

Benimde 97 model corolla ile yakıtım sehir içinde 20 kurusun altında hep.

Ufak bir örnek vereyim ;

En son gaz aldıgımda 495 km yol yaptım ve 85 liralık gaz ile bu yolun 120 km si şehir dışıydı ondada 120-130 ile gittim.

Demek istediğim toyota zaten hep az yakar rakiplerine göre.Uzun yıllar toyota kullananlar bunu zaten bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

Orijinalden alıntı: surgical

merhaba utku bey.benim aracımda 900 km oldu bu hafta içi 1000 bakımına gideceğim.aynı ses bende de var.frende uğultu yapıyor.hatta bazen geri viteste bir ıslık sesi oluyor.hepsine birden baktırcağım.bende alışma döneminde oldugunu düşünüyorum ve ani frenlemeden kaçıyorum.kronik olduğunu düşnmüyorum.

10.000 bakiminda frene kanal actilar.Kanal olmadigi icin toz birikmesi nedeniyle ugultu oluyor.
    Butun corollalarda er yada gec bu ses olacak.
    Benim auriste de corollada da oldu.
    Hatta corolla duz yolda giderkeb hafif direksiyon kipirdmasinda islik sesi cikariyordu.

Aracim 7500 kmde oldu bugun sakaryadan bursaya gittim uludag a ciktim donus yolunda 100 110 km hizlarda bir otme hissettim nerden acaba diye dusunurken frene bastigimda kesildigini fark ettim sanirim ukudagdan asagi inrken balata tozlari doldu sizinde soylediginiz gibi sesler cikmaya baskadi 10000 bakiminda bu konuyu soylecem bakalim ne diyecekler...

• utku84 U kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Merhaba bu konularda deneyimim olduğu için yapmanız gerekenleri size belirtmek isterim gelen ses arka fren balatalarında geliyor.Eski kasa Corolla da balatalar arasında küçük bi oluk vardı ve frene bastığımızda oluşan parçalar oradan dışarı çıkıyordu ve ses yapmıyordu.Şimdi ki araçlarda ise bu dediğimiz oluk yok. servise gittiğinizde iki ihtimal var ya balatayı değiştirirler yada oraya oluk açarlar. oluk açtıklarında balatanızın ömrü biraz daha az olur :)) siz tamamen degimelerini söyleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcdd4242

quote:

27 litre lpg 315 km. Gaz 2.5 lira , ortalama 21 kurus. Kasmadan, gaza basmakdan cekinmeden 130 kmsi sehir disi 185 km sehir ici.bedava bedavaaaaaa. Otobusle gezssem iki kisi 100 lirayi gecerdi.

Yakıt değerleriniz güzel fakat bunlar normal değerler

Benimde 97 model corolla ile yakıtım sehir içinde 20 kurusun altında hep.

Ufak bir örnek vereyim ;

En son gaz aldıgımda 495 km yol yaptım ve 85 liralık gaz ile bu yolun 120 km si şehir dışıydı ondada 120-130 ile gittim.

Demek istediğim toyota zaten hep az yakar rakiplerine göre.Uzun yıllar toyota kullananlar bunu zaten bilir

yakıt değerleri kullanıcıdan kullanıcıya ,şehirden şehire çok fark ediyor. ortalama 90 la giden bir şoförün yakıtıyla 120 ile gidenin bir olmuyor. ankaranın şehir içinde 5 litre yakan araç istanbulda 12 litre yakabiliyor. denizlide 8-10 litre yakabiliyor. o yüzden ancak kendi kullandığım araçlarla ve benimle aynı şartlarda kullanan arkadaşların araçlarıyla kıyaslayabilirim aracımın yakıtını. corolladan önce 4 yıl aynı şartllarda 1.3 dizel fiorino kullandım. şehir işi 8 şehir dışı 5.5 -6 litre yakıyordum. ortalamam 7 litre idi. Şuan aynı şartlarda kullanılan honda cıvıc 2008 model otomatik araç ortalama 10 civarında yakıyor.

7 litre mozot yaktığım şartlarda 8.5 litre lpg yakan araba bana gercekten bedava gidiyormuş gibi geliyor. aynı şarlarda kullanılan efsane lpli corollada var 25 kuruş şehir dıışı yakıtı var. eski versiyon corollalarda az yakıyor ama yenisi onlardanda az yakıyor.

• Mustafa bey lpg gerçekten iyi oldu ikinci depom bitmek üzere ilk depoda anlamak için biraz fazla bastım 236 kuruş yaktı ikinci depom 43 lt gaz aldım sakarya bursa bursa uludağ ve dönüş sakarya ya olmak üzere 450 km yol yaptım hala depo bitmedi ne zaman ötecek diye merak ediyorum:))

Bu arada ben milangaz dan aldım yakıtı milangaz iyi dedikleri için fiatıda 2,41 sakaryada tavsiye edeceğiniz bir marka varmı başka marka kullanmadığım için bilmiyorum brc bayi nerden alırsan al opet ten gaz alma dedi bu kadar kesin konuşunca aygaz almaktan vazgeçtim sizde durum nedir??
  • beyaztebeşir kullanıcısına yanıt
    merhaba.sondan cevap vereyim.film uygulaması için ziebart ile görüşün ve yaptırın.evet fiyat biraz fazla ama hem işçilik hem malzeme kalitesi çok iyi ve garantili..film takan çok yer var.fiyatlarıda uygundur ama benim tavsiyem ziebart cam filmi...benim aracımda corolla advance.içi bej.bende film yaptırdım ve gerçekten çok güzel duruyor.görüntü olarak çok şık.cam patlamalarında camı sabit tutyor ve dağılmasını önlüyor.ayrıca güneşten de gayet güzel koruyor.ön cama film olayına gelince mevzuatta tüm cam filmleri zaten yasak..ön cama takarsan biraz daha dikkat çekiyorsun ve gel beni çevir diyorsun.bir arkadaşımın aracında ön camda da var.geçen hafta trafik çevirdi ve sökeceksin bunları dedi hatta aracı bağlamaktan bahsetti.bizde bunun peşin cezası yokmu diyerek :)) ödememizi yaptık ve atlattık. ama ön cam da olmadığında ve çokta koyu değilse anlayışlı oluyor trafik.tavsiyem 2 numaradır.ama ziebart ta tüm rank tonlarını uygulamalı olarak size gösteriyorlar ve siz seçim yapıyorsunuz

• İyi günler herkeze toyota 1.6 multidarve s otomatik benzinli modelini kullanmaktayım alalı 2 hafta oldu şehir içi şehir dışı ortalama 350 -380 yakmaktadır klima açıktı benzinli bir aca göre beni çok şaşırttı tabi çok falza gaza yüklenmeden bu degerler.. gaz taktırma konusunda cok kararsızım cok yol yapan biri degilim yani genellikle şehir içi kullanım.. servis kendisi 3200 gibi bi rakama takıyor dışarıda taktırırsam garantisi gidiyormus gazlı araba acıkcası kullanmak istemiyorum ama ilerde cok zorlarsa mecbur kalacagız sanırım 100 krus fark için degermi sizce ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar54 -- 5 Mayıs 2014; 14:52:46 >
  • surgical S kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkürler. Yapmisken kaliteli olmali..

• Serdar sakaryada isen ben yeni tup taktirdim istersen gelip benim aracima bakabilirsin ben merkezdeyim aracin henuz yeni duser biraz daha ama 25 kurus felan hayal ediyorsan yanilirsin

• nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    bende merkezdeyim teşekkür ederim vakit olsa neden olmasın ama 25 kurusa inmesini hayal etmiyorum ama gazlı arabayla izmite 28 lira gibi bi fiyata gidip geliyorum bunlada su an 38 liraya 10 lira için ne bileyim arabayı bozmaya degermi tabi biraz daha kullanalım bakacaz artık servistemi taktırdınız ? kaça taktırdınız ben daha aracı yenı aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar54

bende merkezdeyim teşekkür ederim vakit olsa neden olmasın ama 25 kurusa inmesini hayal etmiyorum ama gazlı arabayla izmite 28 lira gibi bi fiyata gidip geliyorum bunlada su an 38 liraya 10 lira için ne bileyim arabayı bozmaya degermi tabi biraz daha kullanalım bakacaz artık servistemi taktırdınız ? kaça taktırdınız ben daha aracı yenı aldım

Ben de yilda en fazla 15000 km yapiyorum, sehir ici 40 kurusu gecmez ise tup dusunmuyorum, ilk 5 gunr bakar isek sehir ici ve disi karisik 7,3 ortalama var . 8 i gecmedigi surece sorun yok benim icin sehir icinde...

• Merhaba arkadaşlar engelli adına ağustosta araba almayı düşünüyorum. 10 gündür forum okuyorum. kafamı kurcalayan şey yazdığınız ön konsoldan gelen sesler. yoksa davlumbazı yaptırırız. bagaj kapağını idare ederiz. navigasyon yokmuş onuda sorun etmedik.araka camlar otomatik değil ışık yok. bagaj lambası ve hoparlörün görünmesi yalıtım sorunu hepsinden geçtim.multimedya nts okumaz fat olacak dvd okumaz.......... dış tasarım okadar hoşuma gitti ki vazgeçmek istemiyorum ama söylenenler beni şimdiden düşüncelere boğdu.
    SİZCE NE YAPMALIYIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eseryarar -- 5 Mayıs 2014; 16:17:31 >
  • serdar54 kullanıcısına yanıt
    ben 5 ay kullandım sonra taktırdım serviste değil brc taktırdım 1700 tl ye henüz yeni 220 kuruş gibi yakıyorum 20 kuruş yakan arkadaşlar var forumda servis landirenzo takıyor dışarda 1800 tl aynı kit 300 işletmesi diyelim 2100 servis 3250 istiyor ben deymez deyip brc taktırdım tercih sizin dediğiniz gaz lı arabada ne marka bilmiyorum ama corolla lpg ye hem uyumlu hemde az yakıyor bunu biliyorum..ben KUYUDİBİ nde esnafım gün içinde arabam sürekli burda olur size yakınsa görüşebiliriz....
  • Arkadaşlar bugün Bursa'daki her iki bayiden de Krom Paket+Kapı eşik korumaları+Anahtardan ayna kapama modülü için 1285 TL teklif aldım. Ayrı ayrı fiyatlkarı ise ; Krom paket 760 TL, Kapı eşik korumaları 415 TL , Anahtardan ayna kapama modülü ise 110 TL. Bu saydıklarımı yaptıranlar varsa sizce fiyat nasıl?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bpnr16 -- 5 Mayıs 2014; 19:19:55 >
  • Geçen hafta sonu uygulattım. Servis yerine bir tavsiye üzerine uygulama yapan bir yere yaptırdım. 3M'in 2 numara cam filmi, birkaç çeşidi var muhtemelen ama tanıdık vasıtasıyla en iyisini uyguladık(en azından öyle dedi). 250 TL verdim, orijinal camlar çok renkli olmadığı için çok koyu olmadı, koltuklarda bej olduğu içinde olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku84

arkadaşlar aracı alalı 3 gün oldu, 400 km yol yaptım. Şöyle bir olay var, bu sabah farkettim. Çok yavaş hızlarda giderken (10-20 km), frene hafif basınca arka frenlerden bir uğultu sesi geliyor, sanki metal metale sürtünce çıkan bir ses gibi. Bunu yaşayan var mı ? ben yeni olduğu için yapıyordur diye düşündüm, kronik bir olay değildir inşallah...

Benim aracımdaki ses şu aynı ses midir bilmiyorum. Park yerinden geri geri çıktıktan sonra ileri doğru hareket ettiğimde bazen vonk vonk diye ses geliyor sonra da kesiliyor, bunu da her zaman yapmıyor. El freni mi takılı kalıyor bilemedim.
  • 
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.