Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.048
Cevap
335
Favori
2.214.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seldemus

bayisine gore değişiyor fark, ancak ortalama 6.000 TLgibi düşünebilirsin, kendini Toyota corallada 3,4 senede amorti ediyor.Banka fazili aldısysanız 4 sene diyelim ortalama ,
    dizel yerine benzinli aldıysanız.Bu bir tercih meselesi. 4 sene kullanıp satacağım diyenler için ve yılda 15.000 KM yi geçmeyenler için ekonomik yönden ve surus keyfi olarak bakıldığında benzinli 4 sene için karlı gorunuyor.
    Uzun yolyapan ve 4 seneden sonra da kullnacaklar için dizel avantajlı benim gorusum.Ancak CVT ile dizel otomatiğin surus keyfi ve arasındaki fark 4 sene için amorti edileceğini zannetmiyorum.Her ikisini de kullanan biri olarak ben CVT yi seçtim,

Arabanin kirali olsa 2 senede hevesin geciyor, yenisi cikiyor, zirt ozellik ekliyorlar, eskiden toros alirdin 10 sene sonra alan bile seninle ayni araci alirdi. Simdi hergun yeni ozellik ekliyorlar. Benzine karsi dizel 4 senede amorti edebilir ama gaza gore sittin sene isi zor. Ayrica 1,6 benzinli 132 hp motora zayif diyenler bu araca hic binmemis bu gun bunu anladim. Gazi verdinmi ucuyor alet ne zayifligi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sittin sene 60 yil demektir, yanlis anlayip sikayet konusu olmasin .

• seldemus S kullanıcısına yanıt
    çok güzel anlatmışsınız hocam , cvtnin kullanım konforu sorunsuzluğu mmt şanzumanda yok. ben daha önce honda civic otomatik kullandım , cvtnin sürüş konforu ve yakıt ekonomisinin yanından geçmez. uzun rampalarda bayılıyor diyen arkadaşlara tavsiyem cc'ye taksınlar. ecoda çıkıyor rampayı ve keçi gibi de çıkıyor :) bi deneyin göreceksiniz. kısa sürede ecoya geçiyor. çok konforlu. ccdeki tek sorun yokuş inişlerde adaptif olmaması. radara yakalanmamak için hız sınırlayacısını kullanın mutlaka.
  • arkadaşlar sizin frende ses oluyor mu ? benimkinde araç soğukken yeni kalktığında ses oluyor fren yapınca. uğultu sesi gibi. bu neden olur bilginiz var mı ? geçer mi , servise göstersem mi ?
  • EfeHoroz kullanıcısına yanıt
    Valla hocam sebebi konusunda bir fikrim yok ama ben ilk aldığımda da yoktu şu anda da öyle bir ses yok. Bi servise sorun isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: uni44

Bagaj kromajı, spoyler 4 tane kapı eşiği corolla yazılı, tampon köse koruyucuları, yan kapı cıtaları. ve etek kısmı krom cıtalar, kaucuk paspas 4 ön 4 arka lcd ekran göstergeli sensör , boya koruma, artı 2 yıl garanti hepsini 1 ekimde aracı teslim almadan yaptırdım 2800 yada 2900 tl tutmuş idi. Spoiler in albenisi baya var hoş duruyor.

Hocam eminim güzel olmuştur. Acaba foto koyma şansınız var mı. Aksesuarlar nasıl duruyor arabanizda görsekçok seviniriz. Ben de yaptiracagim hatta bir arkadaş da soruyordu. Görmüş oluruz.

• ugrshn kullanıcısına yanıt
    yarın sabah yıkattırıp fotolarını cekip yüklemeye calısırım.
    Bir tek film kaldı yaptırmak istedigim ama ondada kıl bir polise denk gelip ceza yemek istemiyorum. Çok sık duruyor bu aracta film ama bakalım nolacak :)
  • EfeHoroz kullanıcısına yanıt
    Yeni arac yeni balata ustune havada soguk. Balatanin ustundeki lastik sertlesiyor. Frene basincada kazik gibi sert balata diske basiyor, haliylede ses yapiyor.

• uni44 U kullanıcısına yanıt
    Merakla bekliyorum hocam. Ayrica film olayi biraz sikintili.yazdilar mi cezayi prosedürü farkli öyle cezayi ödedim bitmiyor is. Şık durduğu hiç şüphesiz

• quote:

Bir tek film kaldı yaptırmak istedigim ama ondada kıl bir polise denk gelip ceza yemek istemiyorum. Çok sık duruyor bu aracta film ama bakalım nolacak :)

Memlekette 10 arabamin 8 i filmli ceza kesmeye baslasalar sira bize zor gelir normalde. Filmi cektirirken, icerdekileri gostermicek kadar koyu film cektirmeyin. On cama hic cektirmayin gece yansima yapiyor kendinize tehlikeli, onden bakinca arkanizdaki arac da gorunsun. Bi sikinti olmaz.

Evli barkli adam cocuklarini kendini gunesden korumaya 1-2 numara cok koyu olmayan film cektirmis polis onla ugrasmax. Cektirirsen kapkara korsan bayragi gibi filmi , bu keraneci ne halt yiyo bu arabada diye zabita bile durdurur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

Araba güzel ama biraz geniş ve çok yakıyor.

Genis olmasi kotumu? 132 hp ve atmosferik biraz fazla yakmasi normal, az yaksa tup taktirmazdik degilmi.

Aslında güzel fakat biraz aile aracı oluyor bu durumda.O yüzden söyledim.Yoksa güzel.

Kimisi geniş arabalardan pek haz etmez.Mesela ben.Ayrıca arabayı kullanan varsa , arabanın freni biraz sert mi yoksa ben diğer arabaların frenine alıştım diye mi böyle geliyor?

Evli 2 cocuk babasi olunca arac secerken once bagaja sonra arka koltuga bakiyorsun. Geri kalan ozellik hep sonra geliyor. 1 litre 125 hp fokus sirf darligindan oturu aninda listeden cikti. Yoksa benzinde 25 kurus yakan spor araba performansinda bu aracdi.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    aynen öyle hocam. Da sakinan göze çöp batar hesabi millet yaptirir sıkıntı Yaşamaz korkarak yaptirinca seni bulur polisabartili olmazsa dediğiniz gibi ön camlarda hariç sorun olmaz.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Hocam insanin bi gönlünden geçirdikleri var bi de hayatin gerektirdikleri.corollayi aldigimda hem de dizel herkese şok etkisi yapmıştı. Hep hb hayalim vardi hatta marka model yakiti dahi belli golf tsi. ama evlilik allah nasip ederse çoluk cocuk.bi de üstüne uzun yol Tatillerde git gel sonuç sedan=corolla. ihtiyaçlar belirleyici oluyor.

• quote:

ben de dayanamadım yaptırdım en sonunda ön cama çektirmezseniz çok sorun değil...önlere 1 arkalara 2 numara...corolla premium versiyonunun aynısı kaplama...yazın zaten güneşten çok da koyu olmadığı anlaşılır merak etmeyin...şimdi kış diye böyle görünüyor biraz da...
  • Eline sağlık hocam.
  • Bu gun Denizli Toyota yarimcaya ugradim. Ellerinde benzinli premium manuel kalmis .64 bin liraya veririm dedi, advance olsa kaca verirdin dedim 58 e birakirdim dedi. 2014 modeli icin subat sonu gelir advance manuel de 61 gibi verebiliriz eger kur ayni kalirsa ama kesin rakam veremem dedi. Aralikda ayni arac 54 liraydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: PRND

Benzinli manuelide test etmistim.ah o 136 beygiri birde hissettirse. Atmosferik motorun sıkıntısida cansız olması. Toyota 1.6 dizel ve benzinli turbo uretse nasıl satar cok merak ediyorum.vw nin kiytirik 1.2 tsı motoru bile bukadar satiyorken

dizelle benzinlinin farkı orda zaten dizel motor alt devirlerde tork u hissettirir benzinli motorlar ise yüksek devirlerde beygirini hissettirir yani yüksek devirlerdede dizel motor cansızlaşır benzinli motor tabiri caizse turbolu gibi olur..
  • taylan-06 T kullanıcısına yanıt
    dizelini bi kullan bak bakalım yüksek devirde cansızlaşıyomu
  • http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=149684362&rnd=1520 bagaj spoyleri cam filmi krom çıta uygulamalarinin olduğu bir ilan. Merak eden arkadaşlar vardi. Bu ilandan görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: PRND

dizelini bi kullan bak bakalım yüksek devirde cansızlaşıyomu

20 senedir dizel araba kullanıyom.. senin o bindiğin 1.4 dizelin ağa babasına 2.0 d4d avensise bindim.. yüksek devirde hiçbir dizel motor alt devirdeki gücünü hissettiremez....
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.