Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugrshn

Muhtemelen öyledir hocam. Başka bir dizel araca bindikten sonra fikrin değişir eminim.iciniz rahat olsun.

başka araçlara göre sessiz olduğuna bende katılıyorum. 2012 model 1.3 astra sedana alıcı oldum geçen ay, daha 45 binde, arabayı 10 km kadar sürdüm , o ne sesdir arkadaş motor sanki kucağımda.
  • HUSUSİ OTOLARDA DÜNYANIN KABUL ETTİĞİ CEVAP DİZEL TEKBAŞINA TASARRUFDUR GERİ KALAN BENZİNDİR.

BENZİNLİ MAZOTLU ARABA AYNI YAKSA AYNI RAKAMA SATILSA BAKIMLARI AYNI OLSA KİMSE DİZEL ALMAZ DİZEL ORTLAMA 1.6 MOTORLARDA SADECE TASARRUF İÇİN ALINIR BAŞKA NEDEN YOKTUR.

YÜK YOLCU ARAÇLARINA TORK GEREKİR DİZELDİR
  • Arkadaşlar 1.4 advance dizel 971 km de yakıt ortalaması 5.9 bunun düşmesi gerekmiyor muydu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arsas55 A kullanıcısına yanıt
    el insaf daha ne kadar düşecek. bizim araçlar 9,4 litre yakıyorken en benzinlisinden... siz 5,9 litreyi görmüşsünüz hala da düşsün istiyorsunuz. ben sadece la havle diyorum
  • Abi birleşik yakıt tüketimi 4.1 gösteriyor . Hadi ben süper araba kullanmıyorum en azından 5.0 lara gerilemesi gerekir. Valla ben benzinli araç kullananlara ALLAH yardim etsin diyorum. Bu kadar akaryakıta zam olursa ...

• quote:

Orijinalden alıntı: arsas55

Arkadaşlar 1.4 advance dizel 971 km de yakıt ortalaması 5.9 bunun düşmesi gerekmiyor muydu ?

2008 Şubat'ından beri 5 vites dizel Corolla kullanıyorum. Ortalamam o civarlarda. Ya da 5.6 falandır herhalde. Araca uzağım şu an. Fakat virajlı engebelik bir yerdeyim. Gaza basarken hiç acımam. En çok yokuş yukarı giderken, hızlı gitmeyi severim. Yani iyi bir örnek değilim. Eğer benzinli kullansam ne olurdu bilmiyorum.

Herkesin ölçüp foruma koyduğu şartlarda sadece bir kez denedim. 4.3 yaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahcerun

el insaf daha ne kadar düşecek. bizim araçlar 9,4 litre yakıyorken en benzinlisinden... siz 5,9 litreyi görmüşsünüz hala da düşsün istiyorsunuz. ben sadece la havle diyorum

9.4 mü ? Hay masallah rolls royce mubarek.ben 7.5 lt yakan fiestaya cok diyodum.Ozaman dizel alacaktin arkadaşım.dizel aracı olanın 5.0 litrelere uzun yolda 3.5 lt ye dusmesini beklemesi normal. Benim aracim sehir ici 5.2 suan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickboxmuaythai -- 10 Ocak 2014; 14:54:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsas55

Arkadaşlar 1.4 advance dizel 971 km de yakıt ortalaması 5.9 bunun düşmesi gerekmiyor muydu ?

şehir içi kullanmışsınızdır , normaldir. 80-90 km hızla gaza yüklenmeden dümdüz yol yaparsan 4.5 litreyi görürsün. yok arkadaş 80 le yolmu biter der 120-130 basarsan şehir dışı bile 6 litrelere kadar ortalaman çıkar. çok şehiri içi kullanırsan , soguk motorla kısa mesafe kullanırsan 7-8 litreleri bile görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahcerun

kardeş senin araç 140 hp , ne kadar güç, o kadar yakıt. 90 hp dizelle karşılaştırman bile yanlış. 9.4 litre benzin yakıyorsam hiç durmam gider tüp taktırırım, zaten taktırdım bile kendi aracıma. fethiyede landirenzo bayi şimşek otogaz var 1950 liraya 3 yıl motor garantili senin araca tüpü takıyor. denizlide 3500 lira diyorlar.
  • Benzinli manuelide test etmistim.ah o 136 beygiri birde hissettirse. Atmosferik motorun sıkıntısida cansız olması. Toyota 1.6 dizel ve benzinli turbo uretse nasıl satar cok merak ediyorum.vw nin kiytirik 1.2 tsı motoru bile bukadar satiyorken

• Arkadaşlar 1996 Toyota Corolla 1.6 16v xei alıcam.Araç 105 binde park sensörü var 4 lastik + 4 kış lastiği + 4 çelik jant ve 4 demir jant navitech ekranlı dvd player brc lpg takılı merkezi kilit alarm navitech son çıkan navigasyon var araç çiizkten dolayı komple boyalı ama çok temiz araç motor olarak kaporta olarak iç temizliği çok iyi 15.000 tl alıcam sizce nasıl.Klima hidrolik hepsi var.Teşekkürler.[DHTUBE=]
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRND

Benzinli manuelide test etmistim.ah o 136 beygiri birde hissettirse. Atmosferik motorun sıkıntısida cansız olması. Toyota 1.6 dizel ve benzinli turbo uretse nasıl satar cok merak ediyorum.vw nin kiytirik 1.2 tsı motoru bile bukadar satiyorken

Kirmizi isikta biraz yavas kalkiyorsun , baska bi farki olmuyor. Aslinda yakita acimasan 6000 devire kokleyip kalksan firlarda gerek yok drag yariscisimitiz biz.ayni paraya alabilecegim araclardan biri jetta 1,2 confortline di onun test araci otomatikdi o yuzden pekbisey anlamadim. Ayni motora sahip manuel vitesli toledoyu test ettim. Jettadan daha hafif olmasina ramen ne performansi ne yakiti corolladan iyi degildi

• cansız olduğunu düşünmüyorum. 132bg hakkını veriyor.
  • Benzinli araci benzinde binersen hakkını verir bence. 132 beygir az değil yani. Ama arkadaşa katılıyorum turbo benzin olayi daha iyi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: kkartal55

cansız olduğunu düşünmüyorum. 132bg hakkını veriyor.

rakiplerine göre zaten çok çok iyi. arkadaşta 2013 civic var otomatik. 125 hp.corolla cvt ondan çok daha performanslı. özellikle yokuşta. hani turbo benzinli olsa düşünemiyorum dedim. atmosferik motorda daha uzun ömürlü olur oda ayrı mevzuu. jetta 1.2 TSİ tam bi rezalet. helede DSG rezalet üstü
  • ilk hızlanmalar için turbo olabilir ama uzun mesafelerde turbo faydalı olmayacaktır. atmosferik farkını ortaya çıkarır.
    turbo benzinli yakıt artışı demektir ki istenmeyen bir durum :)
  • crafter minibüsde yaşamadığımız sıkıntı kalmadı. vw servis memnuniyeti ve arızalar konusunda kendini sorgulamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkartal55 -- 10 Ocak 2014; 18:33:39 >
  • kkartal55 K kullanıcısına yanıt
    benimde bora babamın passat vardı. sıfır almıştık. VW servisini iyi bilirim. insana afedersiniz mal muamelesi yaparlar. k.çı kırık satış sorumlusundan görevlisine kadar.Sıfır alıp kullandığım araçlar VW,FORD,CİTROEN,TOYOTA. servis olarak en iyisi Toyota kesinlikle. hele vw de satış sorumlusu biz araçları uzun süre kullanılsın diye dayanıklı ama az özellikli üretiyoruz demişti hala unutmam. fabrika babanınmı davar diyeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

Benzinli araci benzinde binersen hakkını verir bence. 132 beygir az değil yani. Ama arkadaşa katılıyorum turbo benzin olayi daha iyi gibi

Aldigimiz arac 98 dogan degil, taktirdigim gaz karburatorlu sistem degil. Sirali sistem gaz performansda dusme yapmaz, yakiti havaya salmaz . Yol bilgisayari eksoz gazindan olcme yaptigi icin gazda calisirken fazla yakiyor gibi gosterir ama pompada benzine gore litre olarak cokda bi rakam farketmedigini gorursunuz.

• ankarada motor garantisi veren lpg dönüşümcüsü varmı bilen. araba bi depoyla bu gidişle 500km görmeyecek gerçi benim güzergah sakat dizel bile olsa 7lt civarı olurdu heralde. evi mi değiştirsem ne :)
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.