Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim. Ben de LPG taktırmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sokrat68 kullanıcısına yanıt

Merhaba, Bornova'da nerede acaba?

Bakım derken neleri yaptırdınız ve kaç liraya mal oldu sakıncası yoksa bilgi verir misin?

• 2015 model 1.6 otomatikle 2017 model 1.6 nın otomatiğin vitesleri aynı mı?

• Merhabalar öncelikle
    1.5 kullanıcıları bakım yaptırdıysanız hangi yağı kullanıyorsunuz acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yetkili servise giderseniz gelen yeni - eski, dizel - benzinli farketmeksizin koydukları 5w30 yağa mecbur kalacaksınız. Bu yağın avantajları ve dezavantajları var. Ucuz ve kolay bulunabilir olması en büyük avantajı, nisbeten sesli çalışma ve daha fazla kurum oluşumuna neden olması ise dezavantajlarından. Sizin kullanım alışkanlıklarınız, yaşadığınız şehrin sıcaklığı vs. birçok şeyi göz önünde bulundurup seçim yapın. Aracınızda LPG yok ise tavsiyem 0w16 dır.

• TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA 2014 aracım bagaj şu almış az 2 senedir alma yoktu bu sene almış, nereden çözemedim, şu gri macunlar kalkıyor bunlar ne macunu bilen var mı arkadaşlar.

• benim 30 bin bakımı bir ay geçti, bir sıkıntı olur mu? bir de bakım fiyatları nasıl bilgisi olan var mı?

• No_FeaR2266 N kullanıcısına yanıt

evet aynı ama güncel kasa cvt olmasina rağmen fark var.

• Cmhrsfk kullanıcısına yanıt

Macunlar yalıtım macunudur. Titreşimi azaltarak sesi azaltır bir nebze. Aracınız farlardan su almış olabilir. Eğimli yolda park ediyorsanız da su almış olabilir. Alternatif olarak bagaj fitillerini kontrol edin. Ya da arka tamponun yan kısımlarında iç tarafta kapıların kolay kapanması için vakum pencereleri vardır; araca alttan su tutulduysa oradan da girmiş olabilir.

• Teşekkürler bakalım Bi deneyip bulacağım kaçak varsa ama bu macunu bulamadım bir türlü nette

• mcroses kullanıcısına yanıt

30 bin bakımı icin 1900 lira fiyat aldım bana pahalı geldi açıkçası.

ucuz hiçbir şey kalmamış, geçen sene 320 TL ye aldığım yağı 650 TL ye aldım. Kaliteli bir filtre seti de yaklaşık 650 TL. yani sadece malzeme dışarda yaptırsanız dahi 1.300 civarında tutuyor. ben 0w40 yağ kullanıyorum 5w30 alırsanız yağ fiyatı 200 TL. düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qrbaa -- 20 Mayıs 2022; 8:33:31 >
    Bu piyasada normal hocam. Toyota geriden bile geliyor diyebiliriz. Vag grubu aylr öncesinden bakım ücretleri 2kya ulaşmıştı

• Cmhrsfk kullanıcısına yanıt

Sorunu bulduk arkadaşlar stoplardan almış yaptırdık, macunalri da ayın 13 udne servise yenileticem

• Arkadaşlar ön fren balatalarını değiiştireceğim. Frene basınca ciyk diye ötmeyen hangisidir? Tavsiyelerinize açığım. Aracım 2015, 1.6 otomatik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    Nibk

• Teşekkürler hocam. Nbik balatalardan şikayet eden yok gibi. Şöyle bir yoruma denk geldim.

"ön balatalar kalipere küçük geldi. disk ekseninde ileri geri yapıp frene basınca tık diye ses yapıyor. engellemek için kaliper klipslerini değiştirmek lazım mış oda kutudan çıkmıyor. klipsleri dışarıdan alınca da biraz pahalıya geliyor. onun dışında bir sıkıntı yok."

Bu klipsleri de alacağız sanırım.

Klips ve pimlerden yapabilir dediğiniz gibi. Nibk lerden ben çok memnun kalmıştım. Diğer balatakara göre seramik pigmentli olduğu için jantlara bıraktığı balata tozu yok denecek kadar azdı. Ötme sorunuda yaşamamıştım.

• Scuderia. kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün izmirde bir kaç parçacıya sordum. Nibk markasını bilmiyorlar. Bunların performans arabaları için olduğunu, diskler delikli değilse ısınma yapabileceğini söylediler. Bosch ve trw çinde üretildiğinden ve ses yaptığından çok şikayet aldıklarını, eskisi gibi tercih edilmediğinden bahsettiler. Kafam karıştı. Hiç bir şey almadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Nibki parçacılarda bulabileceğinizi düşünmüyorum. Satan varmı bilmiyorum. Tek bildiğim istanbul maslak tem toyota özel serviste bulunuyor ürünler. Herhangi bir olumsuzluktada arkasında duruyorlar ürünlerin.
    Bence tem oto ile iletişime geçin kafanızdaki sorularında cevaplarını almış olursunuz.

Uzun zamandır toyota forumu takibindeyim nibkten ısınma veya başka bir sorun yaşayan görmedim. Yine kendi adıma konuşacak olursam ön arka disk ve balata takım şeklinde alıp 25.000 km kadar kullanmıştım nibk markasını auris aracımda. Sonrasında aracı sattık şuan alan arkadaş hala kullanıyor.

Yine auris aracımda trw deneyimim olmuştu hiç memnun kalmamıştım. Araç otomatikti duruşlarda kalkışlarda garç gurç ses yapıyordu balatalar. Kendi açımdan kullandıklarım arasında sıralama yapacak olursam Nibk>orijinal balata > trw derim. ( Yanlış anlaşılmasın bu bahsettiklerim toyota için benim düşüncelerim başka grup araçlarda bosch veya trw çok iyi sonuçlar verebilir. )

Bende corolla ile orijinal üzerinde gelen balataları kullanıyorum şuan. Yine balata ve disk ihtiyacim olduğunda bosch trw gibi markaları almaktansa yine nibk tercih ederim balata tozu bırakmamasıda cabası :).

• 
Sayfa: önceki 17291730173117321733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.