Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17021703170417051706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    90000 bakım da buji ve normal 10 bin bakım ile birlikte başka neler var (Corolla 1,33 life 2014). ?
    Ben bu ürünleri ; yağ, filtreler, bujiler, fren balataları, hava filtre vb. Ürünleri dışardan kendim iyisi ve uygun fiyatla nerden nasıl alabilirim? ( İnternet dahil ). Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanayiden temin edersiniz özel bir 90 bin km bakımı yok aracın,ustanız size değişmesi gereken parçaları söyler,onları alır taktırırsınız. Hava filtresi örneğin temiz ise değişmesine gerek yok gibi.
  • Çok sevdiğim aracımı ev almak için satmış bulunmaktayım. 5 yıllık süreçte birçok hususta yardım aldığım başta _AveNTuriN_ hocam olmak üzere herkese çok teşekkür ederim, hakkınızı helal edin.

• Arkadaşlar Ankarada'yım 136 bin bütçe ile ne önerirsiniz. Açıkçası Toyota çok yabancı olduğum bir marka. bir kaç sorum olacak affınıza sığınarak.

1. Şanzıman sıkıntısı vb. dsglerdeki gibi sıkıntılar mevcut mudur?
    2. 1.4d 4 dizel mi yoksa 1.6 benzin mi önerirsiniz?
    3. Paket vb olarak tavsiyeleriniz nelerdir?
    4. Bakım ücretleri nedir?
    5. 105 bin kilometrede servis bakımlı mı yoksa 88.000'de normal bakımlı bir araç mı tavsiye edersiniz? Teşekkürler.
  • Merhaba. Aracım 2015 mds advance paket. Km 42 bin. Landirenzo lpg kiti var, sıfır alınırken takılmış. Yolda giderken gazdan ayapımı çekip birr kaç saniye sonra tekrar bastığımda bir vurma sesi geliyor alttan. Bu normal bir durum mudur? Biraz araştırdığımda lpg ayarıyla yok edildiğini öğrendim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekleme: Bugün benzinde kullandım. Bahsettiğim vurma olmuyor. Lpg'ye alınca yapıyor. İzmir'de önerebileceğiniz landirenzo servisi var mı bunu halledebilecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 14 Temmuz 2020; 20:8:41 >
  • 2019 Corolla Sedan Vision ikinci el araç alsak orijinal ekrana bağlanacak şekilde geri görüş kamerası takılıyor mu? Takılıyorsa ücreti yaklaşık ne kadardır?
  • Bilen Biri kullanıcısına yanıt
    Orijinal ekranı yok eski tip radyo ekranı var drem ve üstü almanız lazım yada yeni ekran taktırmanız gerekecek 3 4 bin tl civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsk35 -- 14 Temmuz 2020; 20:46:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • marsk35 kullanıcısına yanıt
    İlandaki fotoğraf şöyle. Bu ekran, teyp ekranı mı? Araca yabancıyım.

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA
    Evet teyp ekran renkli bir ekran yok dikkatlice bakın 2 3 satırlık teyp ekranı var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba,

Son bir aydır 2015 model corolla 1.33 sahibiyim, aracı 68000 km de aldım, 69000 km oldu şu anda. Arabadan çok memnunum fakat tek bir sıkıntım var o da ilk kalkışta aracın gaza 1-2 saniye geç tepki vermesi. Alındığı günden bugüne kadar elimde servis raporları var, 10000km bakımları aksatılmadan 10000 km ye gelmeden yapılmış ve en son bakımı 66000 km -de yapılmış. Aracın içindeki yağın rengi gayet temiz. 10000 bakımları da bugüne kadar düzenli yapıldığı için açıkçası boğaz kelebeğinin pis olacağına pek ihtimal vermiyorum. Bu gaza verilen geç tepki yüzünden bir kaç kez aracı stop ettirdim kalkışlarda. Aracım lpg li, fakat benzine geçirdiğim zaman da aynı geç gaz tepkisi oluyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar oldu mu? Kronik bir şey midir yoksa kalkıştaki 1-2 saniye geç tepkiyi ben mi abartıyorum, hepsi mi böyle bu araçların? Kelebek sensörü arızası olabilir şeklinde yazılar okudum internette, bunun dışında aklınıza gelen deneyimleyip çözdüğünüz arızanın kaynağı var mıdır? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

• Gaza tepki süresi yeni araçlar böyledir, arada tel yok doğrudan sensörler ve beyin arasındaki iletişimle oluyor. Doğal olarak bir miktar gecikme oluyor.

Aracı stop ettirme olayının bununla tek ilgisi aynı araç olması. Normal şartlarda gaza hiç basmasanız dahi kavrama oranını doğru yaparsanız isterseniz akşama kadar bekleyin araç stop etmez. Ancak siz araca alışkın olmadığınız ve Toyota grubunda da rölantinin birçok araçtan düşük olmasının da yardımıyla farkında olmadan debriyajı fazla bıraktığınız an stop eder.

Bahsettiğiniz şeyle ilişkilendirmeniz normal çünkü o an gazı alsa stop etmez diyorsunuz ancak gazı verirseniz hiçbir araç stop etmez çok çok ani debriyajı bırakmadığınız sürece. Yani sizin sorununuz araca alışkın olmamak.

Öyle sensör arızası olsa imkanı yok aracı tutamazsınız. Araç sadece kalkışta yapmaz onu, sabit giderken bir anda gaz alır mesela. Ayrıca arıza kodu da düşer

• Merhabalar,

2018 Toyota Corolla 1.6 Life Benzin&Lpg araç kullanmaktayım. Geçenlerde fark ettiğim bir sorun hakkında yardıma ihtiyacım var. Araç rölantide çalışırken,

- Camları açıp kapadığımda
    - Silecekleri çalıştırdığımda
    - Farları açtığımda

1 saniyelik bir titreme oluşuyor araçta. Bu titremeyi şuna benzetebilirsiniz; arabayı benzinden lpgye geçirdiğinizde kısa süreli bir titreme olur da lpgye geçtiğinizi anlarsınız ya aynı öyle bir titreme oluyor. Bunu araç lpgdeyken de benzindeyken de yapıyor. Sorun ne olabilir ve bunu çözmek için ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: xmate088

Herkese merhaba,

Son bir aydır 2015 model corolla 1.33 sahibiyim, aracı 68000 km de aldım, 69000 km oldu şu anda. Arabadan çok memnunum fakat tek bir sıkıntım var o da ilk kalkışta aracın gaza 1-2 saniye geç tepki vermesi. Alındığı günden bugüne kadar elimde servis raporları var, 10000km bakımları aksatılmadan 10000 km ye gelmeden yapılmış ve en son bakımı 66000 km -de yapılmış. Aracın içindeki yağın rengi gayet temiz. 10000 bakımları da bugüne kadar düzenli yapıldığı için açıkçası boğaz kelebeğinin pis olacağına pek ihtimal vermiyorum. Bu gaza verilen geç tepki yüzünden bir kaç kez aracı stop ettirdim kalkışlarda. Aracım lpg li, fakat benzine geçirdiğim zaman da aynı geç gaz tepkisi oluyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar oldu mu? Kronik bir şey midir yoksa kalkıştaki 1-2 saniye geç tepkiyi ben mi abartıyorum, hepsi mi böyle bu araçların? Kelebek sensörü arızası olabilir şeklinde yazılar okudum internette, bunun dışında aklınıza gelen deneyimleyip çözdüğünüz arızanın kaynağı var mıdır? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
    Aynısını ben de Lpgdeyken yaşıyorum bariz bir şekilde 1 saniyelik bir gecikme var. Benzinde gaza bastığım gibi devir artarken lpgde ayağımı basıp çekene kadar devir oynamıyor. Fakat sizden farklı olarak bu bende sadece gazdayken oluyor.

• Emple kullanıcısına yanıt
    Bu bir sorun değil aracın elektrik tüketimi değişiyor ve motor devri değişerek alternatörün akımı dengelemesi sağlanıyor. Bu aradaki sürede de siz onu hissediyorsunuz. Motor soğukken daha az hissedersiniz rölanti yüksek olduğu için. Klima açınca hatta kademe ayarında dahi fark olur

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Sorduğum kişilerin hiçbiri bu tarz bir sorun yaşamadığını belirtti. Hatta 1-2 tamirci şarj dinamosu değişmeli tarzı bir şeyler söyledi. Biri de akünün sorunlu olduğunu söyledi. Kafam karıştı inanın.
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Alakası yok, o tarz sıkıntı olsa;

1) Akü şarj olmaz ve bir süre sonra biter
    2) Düzensiz şarjdan dolayı akü işareti yanar
    3) Bütün araçlarda bu şekildedir sadece rölantisi düşük olan Toyota grubunda bu bir tık fazla hissedilir.
    4) Bahsettiğiniz çözümü(!) sunan arkadaşlardan uzak durun. Aksi durumda çarpılırsınız. Söylediğiniz şey normal, araçta lpg ayarında sıkıntı vardır yakıt haritası problemlidir vs bir tık fazla hissedersiniz. Ancak o tarz problem olamaz söylediğiniz şey.

Evet LPG'mde sorun var. Aracı LPG'de kullanırken bir miktar gittikten sonra araçta motor arıza ışığı yanıyor ve yokuş kalkış sistemi kendini devre dışı bırakıyor bundan dolayı 3 aydır aracı benzinde kullanıyorum., aracı alalı 6 ay oldu ve ilk aldığım zaman tüm bakımlarını yaptırmıştım lpg dahil. Uygun bir anımda lpgsini tekrar kontrol ettireceğim.
    Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim, kafam biraz daha rahatladı yazdıklarınızı okuduktan sonra. Dediğiniz gibi araca alışkın olmamamdan kaynaklanıyor muhtemelen.
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    yakınlardasın balıkesir e yolun düşerse efe otogaz a git meriç beyle görüş sanırım işinizi çözeceklerdir. gitmeden önce bi alo deyiğ sorununuzdan bahsedin ama
    geçmiş olsun. tamamen tüp ayarından bir sorun.
    serviste takıyorlar kardeşim 4000 bin tl di sanırım ücreti servis garantili olsun istersen.
    merdiven altı veya surdaki dükkan burdaki dükkan da dersen onlarda en kötü 1800 TL den başlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 17021703170417051706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.