Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1700. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16981699170017011702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabii ki hocam ne demek seve seve . Öncelikle akü konusunda mesajınızdan sonra uygun bi vakitte direk kontrol ettireceğim Allah o durumda bırakmasın sizin çok şükür aciliyet yokmuş.

Selektör konusuna geleyim, bizim araçlarda Follow me home sistemi şu şekilde çalışıyor ;

Aracımızı park edip stop ettikten sonra anahtarımızı kontaktan alıyoruz ve kapıdan çıkmadan 1 kez selektör yapıyoruz ve sizi belli bir süre eve kadar far ile uğurluyor bunun süresi Touch Ekrandan ayarlanabiliyor, standart hali 30 sn olması lazım. Bu akşam iftardan önce hava hafif karanlıkken detaylı videosunu çekmeyi düşünüyorum oldukça basit bir uygulama zaten bilmeyen arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz sürenin nasıl ayarlandığını da gösteririm.

Benim dediğim konu hakkında bir güncelleme yapmak istiyorum hem forumdan hem YouTube dan sıkı takip ettiğim gerçekten eli bu işlere yatkın ve gerçekten oldukça yetenekli Emre hocamız var kanalına aboneyim her videosunu izlerim ama tam istediğim videoyu nasıl kaçırmışım anlamadım açıkçası görünce baya bi şaşkınlık yaşadım 😅 Uygulama tam olarak bu

Kanalı takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim çok faydalı bir kanal,Emre hocam gerçekten Corollasını bambaşka bir hale getirdi ellerine emeğine sağlık. Videodaki modülü kendi tasarladığı için ayrıca gönülden tebrik ederim mükemmel olmuş tam istediğim gibi tam 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Evet arkadaşlar birçoğumuzun aracının 5-6 yaşını doldurmasıyla akü sorunları başladı. Bugün 2014 model 63000'deki aracım ile kargo firmasına gittim çıkarken akü son nefesini verdi. Neyse ki çok sıkıntılı bir yerde değildim iki arkadaş itti çalıştırdım, direkt Toyota Er'e çekip 600 TL'ye değiştirdim.
    Eğer akünüzün ömrü sınırlardaysa riske girmemenizi tavsiye ediyorum zira yoğun bir kavşakta ya da yokuşta stop ettikten sonra çalışmaması gibi çok tatsız durumlar da yaşanabilir.
    Sağlıcakla kalınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba 2015 1.6 advance otomatik start stop lu aracımda elektrik sıkıntısı çıktı.araba 2-3 gün yattığı zaman çalışırken çok zorlanıyor hatta geçen gün hiç çalışmadı yığılıp kaldı araç tekrar marşa bastığımda çok çok çok zorlanarak çalıştı.3 ay falan oldu bu şikayetim vardı geçen ay artık 5 sene oldu aküden olmalı diyerek aküyü değiştirdim,sıkıntı devam etti hatta hiç çalışmadı geçen gün.sanayiye her zaman gittiğim ustaya gittim baktı baktı bir sürü makine ile en sonunda arabada çok ufak bir elektrik kaçağı olduğu söyledi.araba 2-3 gün yatınca ufak ufak aküyü çektiğini o yüzden zor çalıştığını ama çalıştıktan sonra kendini şarj ettiği için gün içerisinde ilk çalıştırma dışındaki çalıştırmalarda sorun yaşamadığımı söyledi.dünden beri usta inceledi park sensörü veya radyoya kadar kaçağın nerden olduğu konusunda emin olamadı. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşan oldumu.

• Ben de bugün ilginç bir şey fark ettim. Gündüz çok hafif cızırtılı dinlediğim radyo kanalı akşamları dinlenmeyecek kadar cızırtı yapıyor. Farları kapatınca gündüzki haline dönüyor. Aracımda led far takılı. Farları değiştirmeden bunu düzeltmenin yolu var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burbarian B kullanıcısına yanıt
    Parazit yapıyor led far markası nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: marsk35

Parazit yapıyor led far markası nedir
    Kutusunu arıyorum. Bulunca yazarım. 250 liraya almıştım. 1 yıl garantili dedi oto elektrikçi. 4-5 ay oluyor taktıralı.

Buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 7 Mayıs 2020; 16:15:38 >
  • Arkadaşlar merhaba Toyota Corolla 1.6 life paket araç almak üzereyim.

Fiyatı piyasa şartlarına göre normal (123 bin) gibi görünüyor düşük kilometre Bir araç üzerinde LPGsi var atiker marka garantisi bozulmamış. Orta vadede bu araçtan memnun kalır mıyım kullanıcıların fikirleri benim için önemli araç 17.000 km’de otomatike can yetmiyor

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    Sivas'tasiniz sanırım. Aracınızın rengi bronz kahve mi?

• Merhaba corolla hybrid uzun yol yakıt tüketim testi izlemenizi tavsiye ederim çeken kişi çok emek harcamış

https://www.youtube.com/watch?v=_OQYfqxehWw&feature=youtu.be

Radyolar için parazit önleyici modüller var, onlardan taktırmanız lazım ya da ledleri kalitei bir şeyle değiştirin.
  • narec kullanıcısına yanıt
    Doğrudur evet, nereden bildiniz

Bu markayı duymadım muhtemelen ledler yapıyor ya kaliteli ile değiştirin yada eskisini takıp bi deneyin aynı paraziti yapacak mı yüzde 90 ledlerden kablolar vasıtasıyla parazit yapıyor

• Led ampulleri takan elektrikçiye dün gidip söyledim. Süzdürücü getirtip takacağını söyledi. 2 radyo kanalının sinyali zayıf, sadece onları etkiliyor. Şansıma, ben de sadece o iki kanalı dinliyorum.

• 2018 model corolla 1.6 life araç sahibiyim. 1.5 ay önce depoyu fulledim ve yaklaşık 1.5 aydır en fazla 30 km yol yapmışımdır.Araç zaten kapıda yatıyor.Bugün çıktım hem lastikleri falan şişireyim hem de depoyu fulleyeyim benzin zamlanmadan diye,aynı istasyona gittim fuller misiniz dedim ve 9.5 litre benzin doldu araca.Sormak istediğim en fazla 30 hadi 40 olsun(o kadar da yok) 9.5 litre benzin mi yaktım ben ? Aracı alalı 4 ay oldu 3 aydır yatıyor zaten,bakımları her şeyi tamam çok şükür sıkıntısı yok,aracın acemisiyim ilk arabam bu,neyden kaynaklı olabilir bu ? 100kmde 7 8 litre yaksın diye bi beklentim yok ama 30km anca gidip 9.5 litre benzin harcaması kafamı kurcaladı,yardımınızı bekliyorum.
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Aracı full lediğinizde sanmayınki tam doluyor ben pompa çıt sesi verdikten sonra bile pompacı ucunu biraz dışarı alınca en az 3 litre daha alıyor zorlarsa 6 litreye kadar alıyor yani fulledinizde her pompacı aynı litrede fullemez 2 3 litre fark olur normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: marsk35

Aracı full lediğinizde sanmayınki tam doluyor ben pompa çıt sesi verdikten sonra bile pompacı ucunu biraz dışarı alınca en az 3 litre daha alıyor zorlarsa 6 litreye kadar alıyor yani fulledinizde her pompacı aynı litrede fullemez 2 3 litre fark olur normal.
    hocam hadi dediğin de olsun ama yine de 30 km şehir içi 1.6 araç için normal yakıt tüketimi nedir ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emple

hocam hadi dediğin de olsun ama yine de 30 km şehir içi 1.6 araç için normal yakıt tüketimi nedir ki ?

Alıntıları Göster
    Hocam benim araç 1.6 mds. Şehir içi 9-10 litre yakıyor. Soğuklarda ısınana kadar daha da artıyor. Bence de deponun fullenmesiyle ilgili. Bir ara stepway 1.5 dizel kullandım. Pompacı ucunu çekip doldurduğunda depo 72 litreye kadar doluyordu. Sizinki de öyledir. Dediğiniz kadar yakıyorsa mustang alın daha iyi.

55 litre hocam depo. 72 almaz herhalde. büyük ihtimal ben daha araca alışamadım biraz yüksek devir kullandığım için bu yakıt tüketimi ortaya çıkmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emple

55 litre hocam depo. 72 almaz herhalde. büyük ihtimal ben daha araca alışamadım biraz yüksek devir kullandığım için bu yakıt tüketimi ortaya çıkmış olabilir.
    Stepway ilk aldığımda depoyu fulledim. Pompacıyla tartıştım. Hava mı basıyorsunuz, bu kadar alır mı bu araba diye. Sonra reno servisine gidip sordum. 72 litre depo kapağına kadar alır dediler.

• 
Sayfa: önceki 16981699170017011702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.