Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1667. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.048
Cevap
335
Favori
2.214.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16651666166716681669
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buna katılmıyorum adama söz vermişler ki banada bagaj havuzu sözü verdiler sonra gelince önce para istediler allhtan satışa not yazmışlarda buldular sonra almadılar ama 100 liralık park sensörünü sırf müşteriyi kırmamak için bile verilebilir vermiyorlarsa bence iyi yapmış bir puan vermekle bu ülkede müsteriye ürünü satıncaya kadar bütün vaatleri sonrası hep hüsran... keske arkadaşın puanıyla baiye verilen araç sayısını düşürselerde birazdaha ilgili olsalar sözlerinde dursalar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorun yok isterse kapatsınlar sonuçta zararlı çıkan yine siz olursunuz. Araç almak ile iş bitmiyor,bunun sonra garanti süreci var,bakımı var var oğlu var. Her olayda mahkeme ile mi uğraşacaksın. Örneğin isim vermeyeyim bir marka garanti süreçlerinin onayını bayilerin elinde aldı,her garanti şartı için merkezden onay alınması lazım dedi. Tahmin edeceğin üzere garantiye giren parça sayısı bir elin parmaklarını geçmez hale geldi. Çünkü bayi garantiden yana kullanır,değiştirdiği zaman parasını alır. Ama gereksiz yere bayiyi şikayet edersen o yetki aynen dediğiniz gibi alınır sonrası malum işte.

Ben hakkını yedirsin demiyorum, tabi ki hakkını savunsun ama puan vermek ile hakkını savunmuş olmuyor. O verilen puanların sizin için hiçbir önemi yok. Bir çözüm sunmayan üstüne orada çalışan herkesi cezalandırmış oluyorsunuz. Ama merkeze şikayet etse hakkını alır. Şikayet çünkü ayrı değerlendiriliyor ve çözüm bulunmasını ana firma istiyor.

Neyse ben hem servislere iş yaptırdım hem servislerde çalıştım. İsteyen istediği gibi yapabilir,katılmayabilir ama gerçekler bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Sorun yok isterse kapatsınlar sonuçta zararlı çıkan yine siz olursunuz. Araç almak ile iş bitmiyor,bunun sonra garanti süreci var,bakımı var var oğlu var. Her olayda mahkeme ile mi uğraşacaksın. Örneğin isim vermeyeyim bir marka garanti süreçlerinin onayını bayilerin elinde aldı,her garanti şartı için merkezden onay alınması lazım dedi. Tahmin edeceğin üzere garantiye giren parça sayısı bir elin parmaklarını geçmez hale geldi. Çünkü bayi garantiden yana kullanır,değiştirdiği zaman parasını alır. Ama gereksiz yere bayiyi şikayet edersen o yetki aynen dediğiniz gibi alınır sonrası malum işte.

Ben hakkını yedirsin demiyorum, tabi ki hakkını savunsun ama puan vermek ile hakkını savunmuş olmuyor. O verilen puanların sizin için hiçbir önemi yok. Bir çözüm sunmayan üstüne orada çalışan herkesi cezalandırmış oluyorsunuz. Ama merkeze şikayet etse hakkını alır. Şikayet çünkü ayrı değerlendiriliyor ve çözüm bulunmasını ana firma istiyor.

Neyse ben hem servislere iş yaptırdım hem servislerde çalıştım. İsteyen istediği gibi yapabilir,katılmayabilir ama gerçekler bunlar.
    Siz sistemin çalışma şeklini bildiğiniz için böyle yorumlamıssınız. Bilmeyen bir kişi için 1 bile çok. Verdiği sözden dönen firma, hiç bir zaman çözüme yanaşmaz.
    Şikayet zaman harcar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plug-in hybrid düşünenler için corollaya alternatif olarak düşünülebilir. Şahsen benim tercihim bu olurdu. Keyifli bir araç..

218bg 400nm tork değerleri gayet iyi. Saf elektrikle 55 km menzili var ve batarya dolum süresi 3 saat 30 dakika. Yakıt + batarya toplam 850 km yol alabiliyor.

2019 Skoda Superb resmi olarak tanıtıldı. Makyaj operasyonundan geçirilen aracın iç ve dış tasarımı hafifçe yenilenirken, en önemli güncelleme plug-in hybrid seçeneği ve yeni teknolojiler oldu.

Makyajlı Superb’in kalbinde artık plug-in hybrid, yani şarj edilebilir hibrit seçeneği bulunuyor. Bunun yanı sıra 2019 Skoda Superb, LED Matrix farlara sahip ilk Skoda modeli olma özelliği de taşıyor. Ayrıca aracın sedan versiyonda 8 mm, wagon versiyonda ise 6 mm uzadığı belirtiliyor.2019 Skoda Superb tasarımdaki değişimler 2019 Skoda Superb’in ön yüzündeki radyatör ızgarasının biraz daha genişleyip farlarla birleştiğini görüyoruz. Ayrıca ön tamponun altındaki hava girişleri yeniden tasarlanmış ve bu alanda LED sis farlarına yer verilmiş. 2019 Skoda Superb’de LED Matrix teknolojisine sahip farlar ve dinamik sinyal lambaları bulunuyor. Aracın arka tarafında da yeni LED stoplar ve dinamik sinyal lambaları mevcut. Bu sayede otomobilin daha fark edilebilir olması sağlanmış.

2019 Skoda Superb’in kabininde de bazı yenilikler mevcut. Anahtarsız çalıştırma özelliğinin standart olarak sunulduğu araçta, krom detaylar ve yüksek malzeme kalitesi ile daha şık bir görünüm elde edilmiş. Konsolun merkezinde 9.2 inç dokunmatik ekrana sahip bilgi-eğlence sistemine yer verilirken, hemen altındaki kablosuz şarj bölmesi de genişletilmiş. LED ambiyans aydınlatması ve kapı altı logo yansıtma özelliklerinin yanı sıra, tercih edilen donanım seviyesine göre Alcantara gibi yeni koltuk döşemeleri de eklenmiş.

2019 Skoda Superb'in yeni güvenlik teknolojileri 2019 Skoda Superb modelindeki tek yeni teknoloji farlar değil elbette. Skoda’nın amiral gemisi modeli makyajla birlikte Sezgisel Hız Kontrolü ve Sezgisel Yaya Koruma özelliğine sahip Ön Çarpışma Asistanı’nın en son versiyonlarıyla donatılmış. Bunlardan ilki, ön camdaki kamera ve navigasyon sisteminden elde ettiği verilerle aracın hızını otomatik ayarlayabiliyor. 2019 Skoda Superb’de ayrıca Acil Durum Asistanı da bulunuyor. Bu teknoloji acil durumlarda direksiyona müdahale ediyor, gerektiğinde aracı tamamen durdurabiliyor. Bunun yanı sıra Şerit Değiştirme Asistanı ve Kör Nokta Uyarı sistemi de mevcut.

3 benzin, 3 dizel ve 1 hibrit motor seçeneği 2019 Skoda Superb’in kaputu altında 3 benzinli ve 3 dizel seçenek mevcut. Benzinli tarafın giriş seviyesinde 150 bg’lik 1.5 TSI bulunuyor. Bu motor 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG ile eşlenebiliyor. Bir üst seviyede ise 190 bg ve 272 bg güç çıkışları bulunan 2.0 TSI ünite var. Bu iki seçenekte de 7 ileri DSG standart olarak sunulurken, 272 bg’lik seçenekte bir de dört tekerlekten sürüş opsiyonu aktif oluyor. 2019 Skoda Superb’in dizel seçenekleri 120 bg’lik 1.6 TDI ile başlıyor. Sadece 7 ileri DSG ile eşlenen bu versiyonu 150 bg ve 190 bg versiyonları bulunan 2.0 TDI motor takip ediyor.Saf elektrik modunda 55 km menzil Gelelim hibrit versiyona. 2019 Skoda Superb iV olarak adlandırılan araçta Passat GTE’den tanıdığımız bir sistem mevcut. 1.4 TSI benzinli motor ve 114 bg’lik elektrik motorunun birleşiminden oluşan sistem toplamda 218 bg güç ve 400 Nm tork üretiyor. Söz konusu sistem 6 ileri otomatik şanzımanla çalışıyor. Saf elektrikli menzili 55 km olarak açıklanan 2019 Skoda Superb iV’nin bataryası 3 saat 30 dakikada doluyor. Aracın yakıt tankı ve bataryası tam dolu şekilde 850 km yol gidebileceği açıklandı.

https://m.donanimhaber.com/2019-skoda-superb-tasarimi-ve-ozellikleri--111094

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Superb plug in 250 binden aşağı olmaz.
    Ayrıca corolla hibrit in 1 seneye kalmaz amerikada plugin dönüşüm kitleri sonradan monte edilmiş sekilde karşımıza çıkar.Priuslar sonradan plugin e çevrilmişti.Corolla çok daha musait.Zaten çıksın getirmenin yollarını ararım muhakkak.

Superb corolladan genis ve segment olarak üst sınıf.Corollanin üstü bir araç corollayla kıyas etmeyelim.

• Aracınız kaç motor lpg var mı kilometresi nedir kaç model ?

• Merhaba bende 2013 dizel Premium donanım araç ile aranıza katılmış bulunuyorum..
    Aracım 75000 km.de..
    Navigasyon çalışmıyor bende. Güncelleme yapmamın bir yolu varmıdır ?

• Selam arkadaşlar, babam için hybrit corolla almayı düşünüyorum. Kendisi çıktığı günden beri değiştirmek istiyor aracını ancak kısmet olmadı. Yakın bir zamanda da doğumgünü ve bende sürpriz olarak almayı planlıyorum. Aracın donanımı passion x-pack olacak gibi, eğer bütçe olarak denkleştiremezsem flame x-pack olacak. Geçmişten tanışıklığımın olduğu birkaç bayiye sordum hepsi hemen hemen benzer rakamları verdi. X-pack fiyat farkını indirim olarak alabildim, birde birkaç ufak tefek ekstra var. Gelelim soruna, corollada renk olarak 2 renk arasında kaldım, biri siyah diğeride buzul metalik gri. Jant olarak donanım jantını değiştirip siyah olursa tamamen siyah işlenmiş jant, gri olursa yine ya siyah yada aynı jantın parlatılmış yüzeyli olanını almayı düşünüyorum. Araç doğrudan bu şekilde geleceği için elimde jant fazlalığı vs olmayacak, ayrıca fiyat olarakta makul olacak. Sizce hangisi? Ben siyah renkten yanayım ama acaba çok mu dikkat çekerde demiyor değilim. Araçların hiçbiri hazırda yok, hepsi sipariş olacak.

• realistic34 R kullanıcısına yanıt
    Araç premium mu premium navi versiyon mu? Yani başka deyişle araçta navigasyon modülü var mı? Düz ünitede navigasyon yok, doğal olarak çalışmaz. Eğer navigasyon varsa ve çalışmıyorsa bana mesaj atın yardıncı olmaya çalışayım.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle buzul metalik gri.Kirlenince koyu mavi temizken açık mavi.Gece gri.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Evet aslında güzel renk, bende arada kaldım. Dikkate alacağım bunuda.
    İnci beyazı tek geçerim :))

• marsk35 kullanıcısına yanıt
    Zevk meselesi elbette İnci beyazını ben birkaç sebepten dolayı sevmiyorum. Kiri göstermemesi vs güzel ama...

1) Çok fazla beyaz var.
    2) Renk tutturmak inci beyazında çok çok zor. Fabrikasyon boyada bile farklılık olabiliyor.
    3) Beyaz renkte özellikle plastik kısımlarda sararma daha fazla belli oluyor.
    Okadar detaylı bilmiyorum tabide satarkende beyaz hizli gittiğinden 2. Eldede iyi oluyor :))

Hibrit alarak en mantiklisini yapiyorsun.Gerisi teferruat.Bugün yeni havaalanina 1000 tane hibrit corolla alinacağını 2..kez teyit ettim.Havaalani icindeki taksi sirketi sorumlularindan biri aradi.Hibrit i sordu.Lpg yi sordu.Çok mutlu oldu duyduklarına.

Lpg ile 2000 km bitti.Degerler oturdu.
    Sehir disi aşırı sakin 80-90 (4 litre lpg) 80-90 arasinda araç aşırı ekonomik.Surekli Ev moda geciyor benzinli motoru kapatiyor.
    Sehir dısı sakin 4.4-4.5 litre lpg(90-100)
    Sehir dısı 120 kmh 5-5.2 litre lpg
    Sehir dışı 140 kmh 6-6.2 litre lpg.

Sehir ici normal kullanim 3.8-3.9 litre lpg
    Sehir.ici hibrit teknik kullanim 3.5-3.6 litre lpg.

Lpg litre fiyati 3.19 dan aliyorum afyon çıkışından.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Km olarak çok fazla kullanılmıyor ancak şehiriçi fazla. Trafikte fazla olduğu için tüketim 9-10 litreleri görüyor benzinli araçta. Yılda 12-13000 km kullanılıyor %75 i şehirçi. Böyle olunca daha mantıklı geldi. Bu haftaiçi kısmet olursa kararı verip sipariş için işlemleri yaptıracağım.

Sizin tüketimler ciddi olarak süper. Neredeyse üste para verecek.
    Araç konusunda fikirleriniz değişmiş gibi. Önceden ben olsam sıfır almam piyasada sıfıra yakın araçlar oluyor ve fiyatlar uygun oluyor diyorsunuz. Ya hibrit versiyonda fiyatlar da 2.eli almaya değecek kadar fark yok veya artık sıfır sizi de cezbetmeye başladi. Belki de babanız sıfır tercih ediyor.
    Sebep ne olursa olsun benzin lt fiyati 7tl üstüne çıkmışken ve gidişat daha da pahalı olacağını gosteriyorken hibrit motor tercih etmek en iyi seçim. Corollanin malzeme kalitesi iyi değildi. İnşallah hibritler öyle değildir.

Önceki kasadan
    1) Daha dar iç kabin
    2) Daha alçak oturma pozisyonu
    3)2 gömlek ustun suspansiyon
    4) 1 gomlek ustun yol tutusu
    5) Daha ağır ön kapılar
    6) Daha iyi hoparlörler
    7) Daha az yakit tuketimi(1.6 icin)
    8) Yarım gömlek aha az yol sesi
    9) Daha kalite kumanda yuzeyleri
    10) Arka yolcu havalandirma ve iptal opsiyonu ile birlikte daha kuvvetli havalandirma ve klima sistemi.

Hurda tesvigi orani degisiyormus galiba 1.6 visionlar 115 iken 100 e kadar alinabilecek diyordu Semih(Hisar in sahibi).

Bunun dışında Opel astra 1.4 sedanlarda cok guzel ve avantajli araclar.

Tamamen tercih meselesi.Ben opel de severim.Ama 3 yaşını gecmış.opel kullandım ve yıpranan aksamlarin degismeye baslamasi ve kendime has aciliyetten dolayi sıfır arac almam gerekiyordu corolla hibrit aldım.Iyi ki de hibrit almisim.Lpg simdilik cok iyi.Sorunsuz devam edecegine inaniyorum.Sessizlik cok.iyi ozellikle sehir icinde.Gecen gun hanimin dizel mokkasini kullandim park yeri degistirdim.5 dakika icinde aracimi ozledim.Normalde yol yapsin diye mokkayi haftada 1 gun kullanirdim.3 aydir 1 sefer bile yola çıkarmadim.

Şöyleki 0 kmyi tercih etme sebebi hem babamın daha sıcak bakması hemde kredi fırsatının olması. Dün bir bayide 0 km ancak plakalı bir tane bulduk mesela. Fiyat olarakta 10000 lira uygun ancak kredi faiz farkı nedeniyle aradaki fark ciddi manada düşüyor. Nakit alacak olsam o araç çok mantıklıydı.

Kendim için alacak olsam kesinlikle 0 km almam. Bugün çıkan aracın 15 gün içinde ikicieli oluyor. Fiyat olarakta makul olduktan sonra sıkıntı yok.

Aracın kalitesi fena değil. Ne ağlatır ne de güldürür. Donanım farkından dolayı biraz daha iyi duruyor. Benzinli tercih etmememin sebebi şehiriçi kullanılması. Yoksa çok mantıklı olmuyor, uzunyolda aşırı farklar yok

• Arkadaşlar merhabalar, 1.4 2009 elegant corolla maceramızdan sonra araç değiştirmek için bakındık epey, focuslara, egea lara, megane lara, latitude lara. En sonunda sanırım 1.6 Life da karar kıldım.

Aracı epey düşüj kilometrede alacağım ve tercih etme sebebim ise uzun yıllar binip bana sorun yaratmayacağını düşünmem.

Daha önce 96 gli 93 xl 2005 1.6 sol 2001 1.6 sol premium son olarak da 2009 1.4 elegant corolla kullanmış biri olarak zaten standart Corolla avantaj dezavantajlarına hakimim

Evet donanım olarak boş fakat benim arayacağım şeyler değil. Bu araçta keşke olsa dediğim dijital klima ve hız sabitleme olur sanırım ki zaten hız sabitleme takılıyor.

Sizler ne düşünüyorsunuz, belki ben kaçırmışımdır by kasada kronik bir sorun var mı?

Birde sizlere sormak istediğim aklımda 3 renk var

Biri koyu gri, biri açık gri, biri de sanırım inci beyazı diys geçiyor bir beyaz.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Beyaz renklerde rötuş problemi renk tutturamama gibi şeyler söyleniyor o yüzden soruyorum.

Renk isimlerini tam olarak öğrenirsem editleyeceğim, iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 16651666166716681669
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.