Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ecz_mel, antibiotic1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
33.307
Cevap
280
Favori
1.774.993
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Corolla >> TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2719 Mesaj
      11 Mayıs 2019 23:07:06

Video çekmedim.Hatta brc ekip gonderecekti gondermediler 2 ay beklettiler bu yüzden fotoğraf da çekmedim.Ne hikmetse hicbir sozunu tutmayan Brc yetkilileri tamami Makine Muhendisi Kayhan beyin ve ekibinin emegine çökmeye kalktilar.Fotograf cekin gonderin diye defalarca aradilar isbitmis bizim anamiz aglamis.Ben sicak bakmadim fotograf alinmasina.Benim paramla brc nin hicbir emek vermedigi bir ise brc nin yararina reklam vermek içime sinmedi.

Şunu bilin brc kiti hariç baska bir kitle de yapilabilir.Prins vsi2 super olur.Ben sadece arkadasim brc bayisi ve isi bilen biri diye brc ye eyvallah dedim.Ama Brc Turkiye fiyaskodur.

Zaten bütün gün ilk defa montajı yapılan ve hibrit bir araç olması hasebiyle yeterince gergin ve yoğun bir montaj-ayar programı takip ettim.

Arabanın degerlerini girdik olmadı. Ilave güç istedigi birden yüke girdiği yerler var.70 kilometre yol yaptık.Manifold basıncı çok sağlam ters köşe yaptı.En son 6. kez ayardan sonra sorun kalmadı.

Ama Oem map uygulayacağız hafta içinde.Hala daha iyi olacak noktaları var.Kesinlikle sıradan usta işi değil işi bilen bir mühendis lazım.Aracı deli gibi dinledik.Yaptigi en ufak yigilmalari dahi takip.ettik.

Brc nin en ufak katkısı yok yaptigimiz islemde bu yüzden video çeksemde özelden iletirim şimdilik.

Lpg tam uydu.Yalniz ayar çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 11 Mayıs 2019; 23:23:29 >
      |
      |
      labkamil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4088 Mesaj
      11 Mayıs 2019 23:15:32 Konu Sahibi

Normal bir durum :) Benzinli versiyonda da şuanda lpg taktırınca aynı sıkıntı var. Sebebi de şu, araç beyni yol gönderdiği yakıtı depo göstergesi ile check ediyor. Yani 100 km de 3 litre yakıt yaktı ise o yakıtın karşılığı göstergeden gidiyor. Çözümü yok değil, tam olarak denemedik arkadaşın araçta ama techstream programı ile yapılacak ufak bir müdahale çözer sorunu.
      |
      |
      ecz_mel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Mayıs 2019 01:01:43

Dostum haberini bekliyorum.Gercekten sinir bozucu bir sey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      _AveNTuriN_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      Eski Kullanıcı Adı:
      mehmett3

12 Mayıs 2019 01:45:33

Bu sorunu çözen türkiyedeki tek insan olursun youtubeye yüklesen rekor kırarsın izlenmede :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      837 Mesaj
      12 Mayıs 2019 10:23:48
      Göstergenin o sorunu lpg firmaları tarafından çözüm için uğraşıyorlar yeni yazılım için. Ara ara kullandığınız markayı arayıp bilgi alın

|
      |
      12 Mayıs 2019 17:09:41

Elinize sağlık.

Hybridde LPG kullanımı

Elektrik - Benzin - Lpg- Elektrik - Benzin - Lpg olarak mı geçiş oluyor yoksa yeterli ısıya ulaşınca motor

Elektrik - Lpg - Elektrik - Lpg olarak mı çalışıyor.

|
      |
      12 Mayıs 2019 22:22:32

Prins vsi 2 de gerekli sicakliga ulasinca, elektrikteyken kit kapanmiyordu direk lpg den devam ediyordu.

Brc de şu an için kit kapaniyor 2 saniye icinde hemen lpg ye geciyor.

Oem map e gore bir daha ayar yapacagiz.O ayardan sonra ayni prinsteki gibi kitin kapanmadan beklemesini saglayacagiz.

Motor suyu sicakligi 30 derece ayarlandi.(40 a çıkartacağım takıntım var bu konuda) 1 kere lpg ye gectikten sonra e.v. sürüşten benzinli motora tekrar gectiginde 2 saniye icinde lpg li surus basliyor.

Elektrige gectiginde tekrar benzine gectiginde lpg ye hemen gecme araligi 0 saniye derece sarti yok.Ama tabi kit acildi lpg devreye girdi zaman aliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 13 Mayıs 2019; 0:31:20 >
      |
      |
      labkamil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Mayıs 2019 03:01:20

Dostum internette biraz arastirdim.Peugeotlarda ve renailtlarda da var.Ama soyle bir bilgiye denk geldim:

Eğer arabada yarim deponun uzerinde benzin varsa , benzin gostergesi çeyrek deponun altina dustugunde sistem şamandıradan tekrar ölçüm alıp gerçek seviyesine geri donuyormuş.

Yarım deponun uzerinde benzin bulundurun yeter diyenler var.Gerçi benim hibrit icin bu 17-18 litre demek.Hep lpg de binecek sem sabah soğuk calistirmalarla falan o benzin aylarca bitmez.Iceride aylarca bekleyen o kadar benzinin bir zarari olur mu acaba?

|
      |
      13 Mayıs 2019 07:25:46 Konu Sahibi

Şöyleki bazı araçlarda kontak açılıp kapatılınca sistem resetleniyor evet ama corollada böyle değil. Yakıt almak gerekiyorki düzelsin.

Bir yol var aslında ama biraz zahmetli. Deponun kapağını açınca pompanın takıldığını algılamaya yarayan bir mekanizma var onu ittirince araç yakıt alındığını düşünüyor. Bu yöntem yapılabilir kısa vadede.

Depoda aylarca bekleyen yakıt bir şey yapmaz ama sonuçta dinamik sistem mutlaka tortu birikimi daha fazla olacaktır. Yakıt filtresi daha kısa ömürlü olacaktır.

|
      |
      13 Mayıs 2019 22:55:14

Hayırlı olsun Melih hocam brc ile yaşadığınız sorunlara üzüldüm umarım sıkıntı olmaz ilerleyen zamanda.

|
      |
    • Yarbay
      2719 Mesaj
      14 Mayıs 2019 01:37:56

Teşekkur ederim.Oem map ayarlarini da yaptirdiktan sonra sorunsuz çok uzun km ler kullanacağımı düşünüyorum.

Brc firma olarak benim gozumde sinifta kalmistir. 2 ay gelecekler diye bekledim.Araba 10 bin km oldu.Ilk basvurdugum ana göre hicbir sey fark etmedi zerre kadar ilgilenmediler.Tamamıyla Makine Muhendisi Kayhan Bey in bilgi ve becerisi ve tabiki Şua otogazdaki ustaların kabilyeti ve bir de ben 10 saat ugrastik yaptik.

En son arayip arayip montaj resmi istediler.Çok anlamsiz hareketleri oldu.

En başında hiç karışmasalar en az.8000 km dir lpg liydim.Tahminen 900 tl si çıkmıştı kitin.

Neyse daha bir de bunun ruhsata isletmesi var.Arabanin rölantisi yok.Gel de anlat.

Maceralarımı hep bir baslikta su ramazanlik gecsin paylasacagim.

Simdilik 400 km dir hic sorunsuz kullaniyorum bunu bilin.

|
      |
      nuri1979 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Mayıs 2019 08:59:06

Otomobil üzerine videolar hazırlayanlar sizinle kesinlikle iletişime geçmeli. Heykeli dikilecek adamsınız...
      |
      |

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
    • Binbaşı
      1214 Mesaj
      14 Mayıs 2019 11:19:00

Hocam hayırlı uğurlu olsun hem yeni aracınız hem lpg niz. Kazasız belasız, sıkıntısız binmeniz dileklerimle. Ben Kütahya da ikamet ediyorum. Afyona gelme durumum olursa sizinle tanışmak isterim tabi mahsuru yoksa sizin için.

|
      |
      14 Mayıs 2019 11:43:04

Carmedya dışında şu an niyetlenen yok.Ben sağlıklı bir şekilde 100 bin km yi geçersem çok ciddi bir furyanın baslayacağı inancındayım.

Şu an lpg afyon merkezde 3.24 tl. ikamet ettigim sandıklıda 3.79.

Sehir içi 4 litre.

Sehir dışı 4.5----7 litre arası lpg yakıyorum.

Takribi 14 kuruş ile 25 kuruş arası bir aralığı var lpg li hibritin.

Bu dizel astrada 27 kuruş ile 39 kuruş arasıydı.

Elektrikli ayni kasa aracım olsa evden şarj ile bugunku birim fiyatlarla 8.5 kuruş ile 13.5 kuruş arası.

Ticari sarj ile 11 kuruş ile 15 kuruş arası olacaktı tuketimim.

|
      |
      RaptorFX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Mayıs 2019 11:57:17

Teşekkür ederim.Daha güzelleri sizlerin olsun inşallah. Sandıklıda oturuyorum.Kızılörende eczanem var.Tek eczane zaten.

Eşimin eczanesi de sandıklıda. 2 si arasında gidip gelmekten ve anne babalar kardesler hep uzakta onlara gidip gelmekten yılda 60 bin km yi buluyorum.

Özelden de mesaj atarsaniz gelmeden once Afyona sık gidip geliyorum bulusuruz.

Iyi gunler herkese.

|
      |
      ScHeNKii_ScP kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2019 15:28:28

Şimdi şöyle bir sorum olacak benzinli motor hibrit bataryaları şarj ediyor diye biliyorum LPG ile şarj olabilir mi olmuyorsa bu işlem ne kadar benzin harcar?

|
      |
      mehmett3

15 Mayıs 2019 16:01:53

motor aynı motor yakıt değişiyor yanı şarjı lpg ile çalışsada yapar...

|
      |
      LanTheyUse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2719 Mesaj
      16 Mayıs 2019 01:49:53

Benzinli motoru 30 derece sicakliktan sonra (bu cuma onu 40 dereceye çıkartacağım) lpg ile çalışacak şekilde montaj yapildi.Yani 30 dereceden sonra benzin sarfiyatı yok.

|
      |
      LanTheyUse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      16 Mayıs 2019 01:54:29
      Bu cuma (17 mayista) oem map uygulanacak, lpg tanki 42 litre takilmisti o sökülüp 51 litre takilacak.

Corollalar için bagaj yedek lastik boşluğuna 59 litre tank ya ucu ucuna sığacaktı yada problem çıkartacaktı o yuzden 51 litre siparisi verildi.

Su an takili olan 42 lik tank en fazla 33 litre lpg aliyor. 51 likten muradım 41 litre gaz alabilmesi.

Tahminen normal kullanimda 41 litre gaz ile 700 km yi geçerim.

|
      |
      16 Mayıs 2019 14:27:02

Evet an itibariyle benzin depom çeyrek altına düştü ve tekrardan gerçek konumuna yükseldi. Yani depoda yarım deponun üzerinde benzin varsa; çeyrek depoya kadar düşüp tekrar olması gerektiği yere yükseliyor arkadaşlar.

LPG TAKTIRACAK OLAN VE TAKTIRMIŞ OLANLARA DUYRULUR. 2019 YENİ COROLLA YA İLAVE BİR KİT E GEREK YOK YARIM DEPO ÜZERİNDE BENZİN BULUNDURUN YETER. ÇEYREK DEPOYA DÜŞÜNCE TEKRARDAN OLMASI GEREKEN KONUMA YÜKSELİYOR.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
üniversite
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.