Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: classteacher

Teşekkür ederim arkadaşlar...

Arkadaşlar, bagaj havuzunuzun resmini çekip, benimle paylaşmanız mümkün müdür?

Ne zaman müsait olursanız.

Daha önce de yazdım, yeni corolla aksesuar resimlerindeki gibi, kalın değil ve arka koltuklara kadar uzanmıyor. Sizinkilerde öyleyse fotoya da gerek yok. Hediye diye dandiğini mi verdiler merak ediyorum Olmadı yoldan geçen bir iki yeni corollayı durdurup, kardeşim bi bagajını açar mısın diyeceğim 2.000 TL'lik aksesuar almışım zaten, atıp yüzlerine 110 TL'yi, oradan orjinal bir havuz getirin bana diyeceğim. Sırf gururum için yani. İnşallah orjinaldir, resim albenili çekilmiştir. O zaman da, piyasada yan sanayi satan firma çok, kalitelisinden bir tane alırım.

• Valla ben bagaj havuzu falan almadım... Ama verdikleri kauçuk çok dandik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

Arkadaşlar, biliyorsunuz advance multidrive s kullanıyorum. Bugün dikkatimi çekti, vites kolu altında, P R N D harflerinin bulunduğu parlak akrilik kare kısımda bir yığın kılcal çizik gördüm. Aynı madde dokunmatik ekranın bulunduğu kasa kısımda da var, ama orada hiç çizik yok. Sanki 4-5 yıllık araç. Vites kolunu tutarken bile o kısımla temasınız yok. Anlam veremedim, daha 1 aylık 550 km de araç. O kısımda şeffaf bant var mı(Iphone'lara benzer), benim bilmediğim? Yoksa buda mı üretim hatası?

Aynı problem eşimin yariste başımıza geldi. Kayınpeder başka şehirden aracı alıp getirdiği için geri gidip sorma şansımız da olmadı. O kısım Yarisde mat gri ama sanki 5 yıllık araç gibi çizikler vardı sıfır araçta.

edit: hocam bakımları ucuz demişsiniz ama bilgi vermek amaçlı söylüyorum Yaris D4D 2013 aracın periyodik 20 bin km bakımı 470 lira tuttu. Ekstra hiçbirşey yok. Bu mu ucuz bakım? (faturayı bu forumda paylaşmıştım)

Toyota'da müthiş bir "kalite kontrol" var. Fıkra vardı bir zamanlar: "kedi" testi misali yani.

İş arkadaşım geçen hafta, 68.000 km deki dizel "Citroen C4" ünün, 350 TL'ye yıllık bakımını yaptırdı. Aldığından beri de hep böyle rakamlar vermiş. Totoya satarken de, bakarken de.........maalesef.

Defolu araç konusuna girmeyeyim, yazacaklarımın bytı web sitesini yok yere ağırlaştırabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Corolla Almak -- 18 Kasım 2013; 1:20:04 >

• quote:

Valla ben bagaj havuzu falan almadım... Ama verdikleri kauçuk çok dandik...

Orjinal değil yani? Ayıp işte! Araca verilen rakam yanında, fındık kabuğunu doldurmaz. İyi bir yan sanayi alırsınız olmadı. Tofaşın yan sanayileri orjinalden kötüyken, Toyotanın yan sanayiler daha iyi çıkıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Arkadaşlar, biliyorsunuz advance multidrive s kullanıyorum. Bugün dikkatimi çekti, vites kolu altında, P R N D harflerinin bulunduğu parlak akrilik kare kısımda bir yığın kılcal çizik gördüm. Aynı madde dokunmatik ekranın bulunduğu kasa kısımda da var, ama orada hiç çizik yok. Sanki 4-5 yıllık araç. Vites kolunu tutarken bile o kısımla temasınız yok. Anlam veremedim, daha 1 aylık 550 km de araç. O kısımda şeffaf bant var mı(Iphone'lara benzer), benim bilmediğim? Yoksa buda mı üretim hatası?

Aynı problem eşimin yariste başımıza geldi. Kayınpeder başka şehirden aracı alıp getirdiği için geri gidip sorma şansımız da olmadı. O kısım Yarisde mat gri ama sanki 5 yıllık araç gibi çizikler vardı sıfır araçta.

edit: hocam bakımları ucuz demişsiniz ama bilgi vermek amaçlı söylüyorum Yaris D4D 2013 aracın periyodik 20 bin km bakımı 470 lira tuttu. Ekstra hiçbirşey yok. Bu mu ucuz bakım? (faturayı bu forumda paylaşmıştım)

Toyota'da müthiş bir "kalite kontrol" var. Fıkra vardı bir zamanlar: "kedi" testi misali yani.

İş arkadaşım geçen hafta, 68.000 km deki dizel "Citroen C4" ünün, 350 TL'ye yıllık bakımını yaptırdı. Aldığından beri de hep böyle rakamlar vermiş. Totoya satarken de, bakarken de.........maalesef.

Defolu araç konusuna girmeyeyim, yazacaklarımın bytı web sitesini yok yere ağırlaştırabilir.

Eklemek istedim;

Aracı teslim almadan önce hevesle, tüm aksesuarlar + 3 yıl garanti + toyota kasko = 4.000 TL. daha vermiştim. Bilmeden, gözlerini para hırsı bürümüş bu nankörlerin cebine 4.000 TL daha koymuştum. Her web sayfasında, her gazete dergide(bir kaç sayfasında birden), her kanalda reklam üzerine reklam. Shopping TV misali. Müşteri kandırmaca. 100 TL. abonelik alır, 60.000 TL'lik aracı saman altındaki yüksek faizlerle sana 90.000 TL'ye mal ettirir. Katılım bankalarında mevduatını değerlendiren vatandaşım, nasıl olur da bunu caiz kabul eder ve atlar anlamam

• absolute_zero A kullanıcısına yanıt
    Aklıma gelmişken; aracınızın koltuk kumaşlarını da kontrol ediniz. Bir ara showroomda denk gelip fark etmiştim bir araçta, sökük vardı, kızağa yakın yerde olduğu için fark etmemişlerdi, bayiiye gösterdim, geri gönderdiler aracı

Sakarya fabrikasının kalite kontrolüne çok güvenmeyiniz

Bir Sakaryalı olarak; şu fabrikanın kalite kontrolünde çalışıyor olsaydım, inanın hiç bir müşteri defolu bir Corolla'dan bahsetmez idi. Olmazdı zaten. Bu arada mühendis değil, iktisatçıyım.

Benim aracı kontrol eden mühendisi bir bulursam.........

• quote:

Aklıma gelmişken; aracınızın koltuk kumaşlarını da kontrol ediniz. Bir ara showroomda denk gelip fark etmiştim bir araçta, sökük vardı, kızağa yakın yerde olduğu için fark etmemişlerdi, bayiiye gösterdim, geri gönderdiler aracı

Sakarya fabrikasının kalite kontrolüne çok güvenmeyiniz

Bir Sakaryalı olarak; şu fabrikanın kalite kontrolünde çalışıyor olsaydım, inanın hiç bir müşteri defolu bir Corolla'dan bahsetmez idi. Olmazdı zaten. Bu arada mühendis değil, iktisatçıyım.

Benim aracı kontrol eden mühendisi bir bulursam.........

Toyota Türkiye, kurumsaldan ziyade bir aile şirketi gibi;

Kuru kuru.....oğlumuz bir hata yapmış, kusuruna bakmayın lütfen....eeeee peki kızımız ne olacak?

En kısa özetle, durum bundan ibaret!

• Yaaaa, bir de yüzsüz yüzsüz, zırt pırt müşteri memnuniyeti anketi için arıyorlar ya. Ya gidin başımdan ya, öte olun benden
  • quote:

quote:

Orjinal değil yani? Ayıp işte! Araca verilen rakam yanında, fındık kabuğunu doldurmaz. İyi bir yan sanayi alırsınız olmadı. Tofaşın yan sanayileri orjinalden kötüyken, Toyotanın yan sanayiler daha iyi çıkıyor

Verdikleri kauçuk derken kauçuk paspas demek istemiştim, eksik yazmışım...

Kauçuk paspas 157 lira... Orjinal... İnternette devamlı araştırıyorum ama henüz yeni corollanın kauçuk paspas seti çıkmamış... Büyük ihtimalle 70-80 liraya alırım çıktığı zaman...

• 1-2 gün önce yolda gördüm.Gerçekten harika bir görünüşe sahip araç yaptılar.içini bilmiyorum ama ben çok beğendim şahsen

• quote:

quote:

quote:

Verdikleri kauçuk derken kauçuk paspas demek istemiştim, eksik yazmışım...

Kauçuk paspas 157 lira... Orjinal... İnternette devamlı araştırıyorum ama henüz yeni corollanın kauçuk paspas seti çıkmamış... Büyük ihtimalle 70-80 liraya alırım çıktığı zaman...

Ne pahalıymış. 157 TL. olduğuna göre toz bile tutmuyor herhalde Pahalı diye orjinal vermemişler

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

1-2 gün önce yolda gördüm.Gerçekten harika bir görünüşe sahip araç yaptılar.içini bilmiyorum ama ben çok beğendim şahsen

Efsane kasadan bu yana ilk defa 2. güzel kasaya nail oldular.
  • Yeni Corolla Almak Y kullanıcısına yanıt
    Hocam resimde cok albenili oluyor hersey ben de aldim ölçü olarak pek sikinti yok.kalitesine gelince kayinpederin caddy de var onunla ayni.sikinti yok yani bence. Resmini insallah musait olunca koyarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

Hocam resimde cok albenili oluyor hersey ben de aldim ölçü olarak pek sikinti yok.kalitesine gelince kayinpederin caddy de var onunla ayni.sikinti yok yani bence. Resmini insallah musait olunca koyarım.

Çok teşekkür ederim. Bekliyorum. İyi haftalar diliyorum.
  • quote:

quote:

1-2 gün önce yolda gördüm.Gerçekten harika bir görünüşe sahip araç yaptılar.içini bilmiyorum ama ben çok beğendim şahsen

Kesinlikle.Aynadan baya bi baktım , gerçekten dikkat çekiyor.

• quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

Tasarim konusunda segmentindeki arabalar su dokemez eline.oldukca çekici bir tasarimi var gerçekten. İnsanların bakislarindan korkar oldum nazar degecek diyetek eksiği çelik janti...

• yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Bir konuyu daha belirteyim . Bazı arkadaşlar vw toyotadan çok daha iyi felan diyolar da , ben bir yedek parçacı olarak buna katılmıyorum.Keza en basit örnek dizel vw jetta enjektörleri 9500 tl yi bulurken toyota corolla yı 2750 tl ye temin edebiliyoruz. Bilginiz olsun :)
  • toyotocu arkadaslar, 1.6 advance otomatik (58500 tl) yada 1.6 touch otomatik (55000 tl) aradaki 3000 tl.ye degermi .hangisini almak mantikli, bana advance gibi geliyor fakat aradaki fark krediyi artircak. touch ta olur diyoruz ama 2 el satima geldigimizde advancin satimi daha rahat mi olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhantr26

toyotocu arkadaslar, 1.6 advance otomatik (58500 tl) yada 1.6 touch otomatik (55000 tl) aradaki 3000 tl.ye degermi .hangisini almak mantikli, bana advance gibi geliyor fakat aradaki fark krediyi artircak. touch ta olur diyoruz ama 2 el satima geldigimizde advancin satimi daha rahat mi olur?

Gücün yetiyorsa seni fazla zorlamıyorsa advance al arkadaşım.
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.