Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1581. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15791580158115821583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat farkına baktınız mı? 4-5000 lira fark vardı en son benzinli ile fabrikasyon lpg ile arasında. Ki konuyla çokta ilgisi yok bunun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Size vereceği plaka g harfi içeren plakadır. O plakaya tescil yapılır ruhsat yerine evrak verilir trafik sigortası vetercihen kasko yapılır olurda sorun olursa diye. Sonra siz tescil yaparsınız o plakayı bayiye geri yollarsınız. Ben olsam vekalet veririm uğraşmam bu kadar şeyle

Bilgi için teşekkürler...
    o zaman en mantıklısı noterden vekalet vermek...Noterden vekalet verince bir daha plakaydı trafik di herhangi bir işlemimiz kalmıyor değil mi?
  • Yan sanayi sis farı ile tecrübem yok maalesef, o yüzden bilemeyeceğim.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Ok. Servisin corollaya orjinal sis farı takip takmadigini nasıl anlayabilirim bilen varmı? Bayinin söylediğine göre sıfır araç alirken masrafı düşürmek için bazı bayiler yan sanayi aksesuar kullanabiliyormus. Kauçuk paspas, bagaj havuzu, sis farı gibi. Eski aracıma 2 yıl önce dışardan 180tl ye yan sanayi alıp serviste aracı teslim almadan ucretsiz taktırmıştim. Buton ışığı yeşildi diğer buton ışıklarıyla uyusmuyordu.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Civic'in motor subaplarinin çelik olduğunu önceden duymuştum. LPG ye tam uyumlu. Toyota gibi değil o yüzden fabrika çıkışlı lpglisi de var ama fiyatlar corollaya gore çok pahalı. Fitatina göre tam bir f/p araç aldınız keyfini çıkarın. LPG de zaten az yakar subaplarida burada 50-80,bin km'de değiştirdiğini yazanlar olmuştu. Neticede pişman olmazsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Ok. Servisin corollaya orjinal sis farı takip takmadigini nasıl anlayabilirim bilen varmı? Bayinin söylediğine göre sıfır araç alirken masrafı düşürmek için bazı bayiler yan sanayi aksesuar kullanabiliyormus. Kauçuk paspas, bagaj havuzu, sis farı gibi. Eski aracıma 2 yıl önce dışardan 180tl ye yan sanayi alıp serviste aracı teslim almadan ucretsiz taktırmıştim. Buton ışığı yeşildi diğer buton ışıklarıyla uyusmuyordu.

Cc

https://m.tr.aliexpress.com/item/2040897632.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=2040897632&productSubject=Free-Shipping-Hot-Selling-CHEAP-Cruise-Control-Switch-for-Toyota-Camry-Corolla-Matrix-Tundra-Lexus-84632&spm=2114.13010208.99999999.271.KwTWJ0&detailNewVersion=&categoryId=200000228

Yeni üyeliğe 4 $ veriyor. 20tl ye geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Onu siz anlayamazsınız,işin ehli birisi bakması lazım. Yan sanayi sis farını serviste kimse takmaz,o yansanayi dedikleri daha düşük kalitedir belki bilmiyorum biz hiç takmadık. Sanayi usulü yan sanayi sis farı Corolla'ya kesinlikle önerilmiyor. Tesisatı komple yakan birçok araç geldi bize. Bu sis farını da aklı başında hiçbir servis riske girip takmaz.
  • Bilgesayar B kullanıcısına yanıt
    Hayır hiçbir şey kalmaz

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    O zaman sorun yok. Satış temsilcisi öylesine konuştu o zaman. Ben orjinal anlaştım zaten. 900tl işçilik dahil. Liste fiyatı net 1005tl. İşçilik hariç. Sıfır almadan bu fiyata yapmazlardı.

Yan sanayi şans işi ben 2 yılda birkaç kez kullandığımdan sorun çıkmamıştı ama çok kullanılacaksa sıkıntı olabilir ki kardeşim dere yatağında kullanacak sabahları sis oluyor.

• Bir sorum var. Farlara LED taktıran var mı? AliExpress ten led lambaları aldım H11 tip uyumlu olacak mı bilmiyorum. Herhangi başka bir modül taktirmaya gerek var mı? Canbus felan olayı nedir?

• Nasıl yani? Şimdi 1,6 corolla ya lpg supap sorunu mu var? Bildim bileli corolla benzinlilerin sorunsuz lpg takımı olurdu. Birşey mi değişti acaba?
  • Euro 5 normundaki tüm araçlarda var lpg sorunu benim bildiğim civic de dahil.

• EAAKaraca E kullanıcısına yanıt
    Arka ledler Toyotaya yakismis güzel duruyor. Octavianin ledi gibi itici değil. Fiyatı ne kadar acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Euro 5 normundaki tüm araçlarda var lpg sorunu benim bildiğim civic de dahil.

Euro 6 olarak biliyorum ama emin değilim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Yanlış yazmışım euro 5 ve üzeri olacak doğrusu. Yani euro 4 motorlar lpgye dayanıklı (uzun vade) son motorlar diye biliyorum. Sonrasında subap erimesi kaçınılmaz.

• Bugün böyle mesaj geldi sizce gerekli bir şey mi? Nasıl bir parça takıyorlar?

Corolla ve Auris model araclar artik ekstra koruma altinda! Cukur, kasis, tumsek, tas ve kaldirim gibi sert zeminlere karsi motorunuzu koruyan Motor Alt Muhafaza aksesuari iscilik haric sadece 215 TL'ye Toyota Plazalarda. Toyota Iletisim Merkezi: 02123540354. SMS iptali icin H yazip 4383'e gonderin. MERSIS No: 0859018343100013 B002

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Toyotanın 2012 modeline bile fabrikasyon taktığı ama bu 2013 sonrası davlumbaz gibi, ışıklı cam düğmeleri gibi maliyet açısından koymadığı bir parça. Hatta aracımı ilk alırken satış temsilcisine neden yok diye sorduğumda, işte sizin can güvenliğiniz için yok, metal parça olduğu zaman kaza anında motor kendisini aşağı salacak ki kabine doğru baskı yapmasın gibi bir cevap almıştım. Şu an aynı satıcıya sorasım var 2015 den 2018 e ne değişti de Toyota artık bizim can güvenliğimizi düşünmez oldu diye.

• Satış temsilcileri kendi araçlarını satabilmek, eksiklerini basit göstermek hatta daha iyiymiş gibi tanıtmak konusunda eğitim aldıklarını biliyorum. Musteriyi tavlama, kafasındaki soruları dağıtıp ikna etme ve aracı satma tek dertleri bu. Tanam islerini yapacaklarda dürüstce yapmaları gerekiyor. Kapitalist sistem böyle iste. Ecdadımız herşeyi para görmüyordu.

• Corolla 1.6 life mart başında yaklaşık 2 hafta önce piyasaya çıktı şu an bayilerde tükenmiş durumda. Almak isteyip alamayan çok kişi var. Gerçekten fırsat aracıydı ve alanların pişman olacağını sanmıyorum. Nisan ayında fiyat henüz belli değilmiş ama bayiler fiyatta artış bekliyoruz diyorlar. 75binden aşağı olmaz belki 75-80 arasi bir fiyat da yapabilirler. Satışta rekor kırmak ve diğer markaları geride bırakmak için fiyati düşük de tutabilirler. Dolar ve euro son bir haftada birden yükseldi böyle giderse fiyatlar yükselecek gibi. Nede olsa millet fiyatlar artsada satin almaya devam ediyor.

• Fiyatı artmaya da bilir, artarsa bile indirim ile 75 bin olur yine tahminim. 71-72 bin gibi fiyatlar kota doldurmak için bazı bayilerin acele ile karsız hatta zararına satış fiyatları oldu. Esas fırsatı bu fiyata alanlar kullandı. Bu aracın bayilere maliyeti 72 bin civarında idi. Alan hiç kimse bu aracı eğer bu genişlikte bir araca ihtiyacı varsa kesinlikle pişman olmaz.

• 
Sayfa: önceki 15791580158115821583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.