Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni çıkan corolla mi daha çok tutuluyor yoksa bir önceki kasa mi . 2013model comfort extra dizel 50bin km de bir araç var . 55bin lira diyor ben de kararsızım. 55bin lira eski kasaya verilir mi diyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dılo656565 kullanıcısına yanıt
    Malum sitede bu parametrelerle bir arama yaptığında o fiyata ilan çıkmıyor. Fiyatı uygun görünüyor ancak hasar durumu ve temizliği de durumu değiştirir.
    Yeni kasa mı tutuluyor eski kasa mı konusunda kararsız kalmayın bence. Sonuçta 2016 model baksanız yenisinden mi alayım eskisinden mi diye düşünmek mantıklı ancak dizel ve kmsi düşük araç çok denk gelmez. Hatta şüphelenme sebebidir de..
  • Dılo656565 kullanıcısına yanıt
    hocam bence dizel almayın sizin dediğiniz araçtan 2013 model dizel otomatik ve 18 bin km 'de (yanlış okumadınız evet 18 bin km) bir tanıdık aldı. hiç memnun değil. yalıtım sıfırın altında diyor. çok gürültülü çalıştığını söylüyor. yakayı biraz düzeltince hemen satacağını söylüyor. önceki aracı da 2005 corolla dizel otomatikti.

alacaksanız yeni model benzin+lpg otomatik vitesli versiyon düşünün derim.
  • Makyajlı kasa 1.6 advance otomatik düşünenler için cazip bir araç olabilir. İlginenler baktırabilirler imkanları varsa.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-x-change-by-toyota-corolla-1%2C6-advance-m.drives-sevkiyat-hasarli-367035665/detay
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Bende 2016 model dizel modeli mevcut. Yalıtımı oldukça iyi. Ancak zamanla iyileştirilmiş olabilir. Eğer gerçekten araca niyetliyseniz test etmekte fayda var. Özellikle 3000-4000 d/d arasında
  • ben aracımı on bin bakımına 12 km de iken gittim serviste bana bir şey demediler bakımını yaptılar,daha sonra 20 bin bakımına 23 bin km de gittim 10.000 bakımına 12000 de gittiğim için üzerine 10.000 daha toplasan 22.000 km yapıyor tabi ben öyle zannediyorum.1000 km geç gitsem bir şey olmaz düşüncesiyle 23.000 km de gittim ve orada bu yaptığımın yanlış olduğunu öğrendim 10.bakımında 12.000 gitmiştim ya halbuki serviste aracımın km sini 10.000 olarak yazmışlar ben se 12000 yazıldığını sanıyordum.biraz dolaşık oldu ama ifade edemedim galiba.demek istediğim.bakımlara her 10.000 de gitmek gerekiyormuş.10.20.30.40.bin gibi veya 10.000 bakımını yaptırdınız o tarihten itibaren 1 yıl içerisinde 20.000 km dolmadı ise de yinede bakıma gidilmesi gerekiyor.ben bunu öğrendim.hatta bana yaptırmış olduğum garanti extra mın bu durumdan dolayı iptal edileceğini söylediler.gene de bir iyilik yaptılar da km yi düşük gösterdiler bir daha olmayacak inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutyilmazistanbul

Bende 2016 model dizel modeli mevcut. Yalıtımı oldukça iyi. Ancak zamanla iyileştirilmiş olabilir. Eğer gerçekten araca niyetliyseniz test etmekte fayda var. Özellikle 3000-4000 d/d arasında

yok hocam bizde zaten 2015 model dizel otomatik var. yalıtım daha iyi olabilirdi. sizinki 2016 model belki dediğiniz gibi iyileştirme olmuştur yalıtım konusunda.

pardon hocam yaa. 2012 model yazacağıma 2013 yazmışım. (bir önceki kasa) corolla dizel otomatik 2012 model.
  • Ön balata; 04465-02430(TEXTAR T4146 marka verilmiş)
    Arka balata; 04466-02290(GALFER G3409 marka verilmiş)

Balataların detayları
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin50

ben aracımı on bin bakımına 12 km de iken gittim serviste bana bir şey demediler bakımını yaptılar,daha sonra 20 bin bakımına 23 bin km de gittim 10.000 bakımına 12000 de gittiğim için üzerine 10.000 daha toplasan 22.000 km yapıyor tabi ben öyle zannediyorum.1000 km geç gitsem bir şey olmaz düşüncesiyle 23.000 km de gittim ve orada bu yaptığımın yanlış olduğunu öğrendim 10.bakımında 12.000 gitmiştim ya halbuki serviste aracımın km sini 10.000 olarak yazmışlar ben se 12000 yazıldığını sanıyordum.biraz dolaşık oldu ama ifade edemedim galiba.demek istediğim.bakımlara her 10.000 de gitmek gerekiyormuş.10.20.30.40.bin gibi veya 10.000 bakımını yaptırdınız o tarihten itibaren 1 yıl içerisinde 20.000 km dolmadı ise de yinede bakıma gidilmesi gerekiyor.ben bunu öğrendim.hatta bana yaptırmış olduğum garanti extra mın bu durumdan dolayı iptal edileceğini söylediler.gene de bir iyilik yaptılar da km yi düşük gösterdiler bir daha olmayacak inşallah.

Ben yarın corollamı ilk baKıma götüreceğim km şuan 11800 de, başka ilde olduğumdan aradım sordum sıkıntı olmaz dediler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Makyajlı kasa öncesinde yokuş kalkış kesinlike otomatik devreye girmez, giremez. Makyajlı kasada da bu sistem sadece benzinli versiyonlarda otomatik devreye girer, dizellerde yine makyajsız kasadaki gibi devreye alınır. Geri kaçırıp kaçırmama olayı tamamen şanzıman ile ve ayağı frenden çekip gaza basma arasındaki süre ve bulunulan yerin eğimi ile ilgili.

Hocam 2016 makyajsiz kasa advance donanim benim aracta da arkadasin dedigi gibi her turlu otomatik devreye giriyor. Ozellikle kac defa denedim.hatta

Bende 2016 makyajsız 1.6mds kullanıyorum, siz nasıl devreye sokuyorsunuz yokuş kalkış desteğini?
    En son yokuşta gelip frenle duruyor sonra ayağımı çektiğimde ufak ufak bırakıyor kendini..

• quote:

Orijinalden alıntı: canyetim

bu normal. bende de bu şekilde. yokuşu araba yokuş olarak algılayamayabilir. konumu ve eğimi dolayısıyla...

Sizde durum nasıl algılamıyor mu?

• caver kullanıcısına yanıt
    zaten pek bir sıkıntı olmuyor sadece km yi düşük gösteriyorlar bununda kullanıcıya avantajı yok dezavantajı var.benim düşüncem tabi ama arabada hiç bir sıkıntı yokken evet bir problem yok ama herhangi bir sıkıntı olmuş olsa vede deseler ki siz zamanında bakıma gelmemişsiniz kullanıcı hatasından kaynaklanıyor bu problem bu yüzden garanti kapsamına alamıyoruz şu kadar masrafı var ve siz karşılamak zorundasınız deseler yapacak bir şeyimiz olmaz dediğim gibi sadece benim düşüncem belkide yapacak bir şeylerimiz olur.demek istediğim her şeyi zamanında yapmak en güzeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

quote:

quote:

Makyajlı kasa öncesinde yokuş kalkış kesinlike otomatik devreye girmez, giremez. Makyajlı kasada da bu sistem sadece benzinli versiyonlarda otomatik devreye girer, dizellerde yine makyajsız kasadaki gibi devreye alınır. Geri kaçırıp kaçırmama olayı tamamen şanzıman ile ve ayağı frenden çekip gaza basma arasındaki süre ve bulunulan yerin eğimi ile ilgili.

Hocam 2016 makyajsiz kasa advance donanim benim aracta da arkadasin dedigi gibi her turlu otomatik devreye giriyor. Ozellikle kac defa denedim.hatta

Bende 2016 makyajsız 1.6mds kullanıyorum, siz nasıl devreye sokuyorsunuz yokuş kalkış desteğini?
    En son yokuşta gelip frenle duruyor sonra ayağımı çektiğimde ufak ufak bırakıyor kendini..

durduğunuzda ayağınızı frenden çekmeden hafifçe baskı uygularsanız gösterge panelinde sarı ışığın yandığını görürsünüz, yalnız gaza bastığınız an devreden çıkar dikkat edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Averell Dalton

Arkadaşlar servis farklı farklı konuşuyor birde size sorayım.Araç 1 yılını 7500 km de falan dolduracak sizce bakım gerekli mi yoksa 2 3 ay sonra 10 bin dolunca mı bakım gerekli? Servisteki bir eleman yağ 1 yılda özelliğini kaybediyor 1 yıl dolunca getir yağı değiştiriz diyor diğer eleman ise 2 3 ay daha bekle 10 bin dolunca getir diyor dedim garanti konusunda sıkıntı çıkmasın hayır bir şey olmaz diyor. Sizce ne yapmalıyım servisteki elemanların birinin dediği diğerinin dediğini tutmuyor.

valaha ben 1.33 2015 corolla kulanıyorum 2015 aralıkta 49 bin tl ye almıstım tup taktırmaktan iyidir cekişide makul 1.6 arac alıp tup taktırmayacaksan 1.6 iyi ama tup taktırdınmı hem arabaya yazık hem araba 1.4 cekişi gibi oluyor .....sonuçta 120 km yi gectikten sonra radar acımıyor yani gerek yok zaten bu arabalar dağa bayırada surulmez ben memnunum hız yapmıyacaksanız alın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

Arkadaşlar Golfü satıp Corolla almaya karar verdim.

1.33 Fl kasa .

Sorularım şunlar:

Araç fiyatı artar mı ?

Sorun teşkil edebilecek şeyler var mı ?

Yalıtım çok mu zayıf ?

Baz pakette neler var ?

facelift kasada neler farklı ?

Az daha ekle şunu al diyeceğiniz birşey var mı ?

Teşekkürler.

1.33 almayın, üzülürsünüz, pişman olursunuz

toyota forumlarına biraz bakın derim

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=76401.0

valaha ben 1.33 2015 corolla kulanıyorum 2015 aralıkta 49 bin tl ye almıstım tup taktırmaktan iyidir cekişide makul 1.6 arac alıp tup taktırmayacaksan 1.6 iyi ama tup taktırdınmı hem arabaya yazık hem araba 1.4 cekişi gibi oluyor .....sonuçta 120 km yi gectikten sonra radar acımıyor yani gerek yok zaten bu arabalar dağa bayırada surulmez ben memnunum hız yapmıyacaksanız alın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: caver

quote:

quote:

Merhaba; bende 2014 1,6 MDS var hiç yolda yada bayırda uğraşmana gerek yok, evinin önünde az ileri geri yap frene bas, daha sonra fireni bırakmadan birazdaha pedala yüklen bip diye bir ses duyacaksın ve gösterge panelinde sarı ışık yanıp sönecek daha sonra ayağını frenden çek ve bekle ne zaman braktığınıda göreceksin.

• yaren2023 kullanıcısına yanıt
    Hocam lpg hakkındaki görüşünüzün tamamen önyargıya dayalı olduğunu düşünüyorum. 1.6 corollamda prins vsi2 kit var; rampada, hız sabitleyicide, rolantide benzin-lpg arası geçişlerde en ufak bir zorlanma, çekişten düşme, devir saatinde tepki sezemezsiniz, teknik cihazlarla çok minimal farklılıklar yakalanırsa bilemem ama 1.6 arabanın 1.4 e düşmesi falan bayağı bir önyargı olmuş. Sivas merkezde ikamet ediyorum yolunuz düşerse uğrayın misafirim olun çay kahve içelim bir de test sürüşü yapalım, anlattığım hususlarda o derece de iddialıyım. Saygılar.

• quote:

Otomatik ve kusursuz ise 60000 civarında eder. 2015 Olanlar 62 63, 2016 olanlarda 65000 civarında. 2013 ile 2014 arasında fark yok gibi piyasada.

Hocam dediginiz gibi otomatik ve hatasız 60.000 e bulmak hayal.(1.6 advance mds için konuşuyorum) 2 aydır bakıyorum arayıp pazarlık ediyorum 63 den aşağı üstelik lpg siz otomatik 2014 bulamadım. Sadece geçenlerde lpg siz 2014 mds trabzonda nakit ihtiyacına 62.5 dedi en ucuzu buydu.

2015 hele ki 2016 o fiyata imkansiz. 1.33 life 2016 lara bile genelde 53 civarı isteniyor.

Bence piyasa su şekilde.

2014 lpg li mds advance 64.000
    2015 lpg li mds advance 65-66.000
    2016 lpg li advance 67-68.000

Lpg yok ise 1.500 daha aşağısına alınıyor.

Son bir şey daha bu salı 1.6 advance mds 2014 model lpg li 33.500 km de araç alarak araniza katıldım :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 24 Kasım 2016; 20:19:19 >

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Piyasanın içine olabilecek derecede takipçisi ve bahsettiğim rakamlara çevremdekilere araç almış biri olarak o fiyatları verdim. Şuanda 2013 active var mesela bir tane, kusursuz, 5 yıl garanti uzatması var 58000 lira son rakam. Geçen haftada bir arkadaşım için 2015 advance otomatik aldık 63500 liraya, araçta 6 yıl garanti, spoiler, kapı tampon bantları ve spoiler var.

Gerçekten satmak isteyenlerden alırsanız dediğim rakamları görürsünüz. Ama aracımı satayım üstünede 3-5000 koyup 0 km alayım mantığı ile hareket edenlerle uğraşınca elbette bulamazsınız.

Beni az çok bilen bilir, emin olmadığım, deneyimlemediğim, ya da bir şekilde bir şeylere dayandırmadığım konu hakkında yorum yapmam, yapıp fikir yürütmüşsem de kesinlikle veya imkansız gibi kelimelerde kullanmam.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam kısır tartışma olsun istemem ama ne ben ne cevremde o fiyatlara kimse bulamadı. Hatta bi galeride 2014 32.000 1.6 advance mds vardı lpg siz . 64.500 yazmıştı dükkana kadar gittim araç temizdi 64.000 den aşağı dusmedi. Bn fazla bulup almadim ertesi gün ilan kalkınca aradım satılmıştı. 58.000 e alın buralarda 64 e bile alıcı buluyor getirip satın derim. Erzincan Erzurum Trabzon ve civarında o fiyatlara yok maalesef.

edit:
    2014 lpg li 1.6 advence multidrive s 25.000-35.000 km arası arama linkini aşağıda veriyorum. sadece iki ilan var biri 67.500 diğeri 69.500. keşke sizin dediğiniz fiyatlarda bulunsa ama bulunmuyor.https://www.sahibinden.com/toyota-corolla-1.6-advance/benzin-lpg/otomatik,yari-otomatik?a5_max=2014&a4_max=35000&sorting=price_asc&a4_min=25000&a5_min=2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 24 Kasım 2016; 20:42:1 >

• 
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.