Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14011402140314041405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler aracimin garantisi bitti bu ay. 19800 de arac sizce 20 bin bakimini yetkili servistemi yaptirmaliyim yoksa disarida daha ucuzami?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cagataybas kullanıcısına yanıt
    500 600 civarı diye duymuştum ama ne derece doğrudur bilmiyorum. İnternette araştırın yapan yerler çıkar karşınıza.

• Bir kaç gündür corolla da hangi marka fren balatası kullanılıyor araştırıyorum ancak bulamadım, servistekilerde sağolsun telefonda bilgi veremediler, hangi marka fren balatası kullanıldığını bilen var mı?

• Hayırlı geceler. Aracım life versiyon. Multimedia ekrandan taktırmak istiyorum. Serviste kaça mal olur. Bir de bu makyajlı olan kasadaki dokunmatik ekran benim araca uyar mı. Teşekkürler.

• kasadivalyos kullanıcısına yanıt
    Bosch kullanılıyor.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim

• ugrshn kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasanınki uymaz, çünkü ekran boyutu ve çerçevesi farklı. Çerçeveyi değişeyim desen, klma paneli ile uyumsuz ve dörtlülerin olduğu kısımda o şekilde. Onun yerine, daha büyük ekranlı üniteler var. Hem daha fazla özellik alırsın hemde daha uyguna gelir. Birde mademki life versiyon araç, direksiyondaki kumanda grubunu da çıkma olarak değiştirebilirsin. Böylece daha fonksiyonel çalışır takacağın ünite.
  • Arkadaşlar Golfü satıp Corolla almaya karar verdim.

1.33 Fl kasa .

Sorularım şunlar:

Araç fiyatı artar mı ?

Sorun teşkil edebilecek şeyler var mı ?

Yalıtım çok mu zayıf ?

Baz pakette neler var ?

facelift kasada neler farklı ?

Az daha ekle şunu al diyeceğiniz birşey var mı ?

Teşekkürler.

• BİRAZDAN ATTAN İNİP EŞŞEĞE BİNİLİRMİ Cİ ARKADAŞLAR GELMEDEN BEN YAZAYİM ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİMİ...

1 ) Araç fiyatı bence yılbasından sonra artacak...
    2) Sorun teşkil edecek şeyler derken kişiden kişiye değişir lakin beklentiniz yüksek değilse bence yeterli bir araç diye düşünüyorum.
    3) Yalıtım konusunda şu anda birşey diyemem aracım yeni çünkü ileride ne olur bilemiyorum ama şu an için ben herhangi bir ses duymadım içeride.
    4) toyota sitesi daha saglıklı bilgi verir
    5) makyajlıda kasanın ön kısmında ve iç konsal kısmında değişiklikler yapıldı.
    6) 1.33 life uzerine az daha ekle su markayı al diyebileceğimiz araçta uste en az 10bin tl eklemeniz gerekiyor. Hadi pazarlık falan 8bin olsun. Bence değmez ama tabi sizin butceniz. Ben birşey diyemem. Ama su anda f/p olarak en iyisi bu araç bence.

Bahsettiğiniz durum benim başıma geldi, özellikle uyarmama rağmen film sökülürken rezistans bozuldu. Söktürme ihtimaliniz varsa önermem söktürmem diyorsanız sorun olmaz.

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    valla bende onu dusundum ama işte ne olacagı belli olmaz. yanlıs uygulama yaparlar ilerde kalkar kotu goruntu olur mecbur sokturmek gerekir. o zamanda sıkıntı. bende sadece 4 cama yaptırayim diyorum arkası kalsın o sekilde diyorum ama cok mu kotu gorunur acaba?
    Hocam arka beyaz kalınca hem kötü duruyor, hem de uzun yolda güneşten korunmak açısından en çok arka cam filmine ihtiyaç duyuluyor.

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    o dediginizde dogru. olmadı kaliteli bir cam filmi yaptıracagım artık. yapacak birşey yok...
  • caver kullanıcısına yanıt
    bu normal. bende de bu şekilde. yokuşu araba yokuş olarak algılayamayabilir. konumu ve eğimi dolayısıyla...
  • Merhaba; benim araç 2014 1,6 MDS advance bende yokuş yada düz hiç fark etmiyor her türlü sistem devreye giriyor, yani geri geri yokuş çıkarken yada düz yokuş çıkarken veya düz yolda her türlü devreye giriyor ve kesinlikle bırakmıyor,yeni makyajlı kasada nasıl çalışıyor bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

o dediginizde dogru. olmadı kaliteli bir cam filmi yaptıracagım artık. yapacak birşey yok...

LLUMAR'I tavsiye ederim , arabanızın rengi koyu ise daha güzel oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vedat41

arkadaşlar mrb. multidrive-s (otomatik) vites kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı. ben kırmızı ışıkta beklerken çoğunlukla boşa (N) konumuna alıyorum. tekrar kalkışta (D) ye atarken bazen frene basmadan atıyorum, acaba bir sıkıntı olurmu. sonuçta frene basmadan geçiş yapıyor vites, bence sıkıntı olmaması lazım.. daha önce otomatik kullanmadım , bir sorayım dedim...

Eğer çok uzun süreli dur kalk yapılan bir trafikteyseniz arada bir kırmızı ışıkta, durmuş trafikte vb.. boşa almak ısınma problemini önlediği için tavsiye de edilir zaten... Fakat frene basmadan ileri ya da geriye geçmek pek sağlıklı değil bu alışkanlık haline gelirse ciddi zararlara yol açabilir dalgınlıkla daha hızlı giderken vitese atmak gibi...
  • MAVİ0967 kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa öncesinde yokuş kalkış kesinlike otomatik devreye girmez, giremez. Makyajlı kasada da bu sistem sadece benzinli versiyonlarda otomatik devreye girer, dizellerde yine makyajsız kasadaki gibi devreye alınır. Geri kaçırıp kaçırmama olayı tamamen şanzıman ile ve ayağı frenden çekip gaza basma arasındaki süre ve bulunulan yerin eğimi ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Makyajlı kasa öncesinde yokuş kalkış kesinlike otomatik devreye girmez, giremez. Makyajlı kasada da bu sistem sadece benzinli versiyonlarda otomatik devreye girer, dizellerde yine makyajsız kasadaki gibi devreye alınır. Geri kaçırıp kaçırmama olayı tamamen şanzıman ile ve ayağı frenden çekip gaza basma arasındaki süre ve bulunulan yerin eğimi ile ilgili.

Hocam 2016 makyajsiz kasa advance donanim benim aracta da arkadasin dedigi gibi her turlu otomatik devreye giriyor. Ozellikle kac defa denedim.hatta

• caver kullanıcısına yanıt
    Hocam 2014 manuel sahibiyim aracı ilk aldığım zamanlar benzer bir durum yaşamıştım ayağımı frenden çekip gaza basana kadar araba kaçırmaya başlıyordu, hatta bunun için servisi bile aramıştım, o gün bu gündür ne geri geri kalkarken ne de dik yokuşlarda kalkarken aynı şeyi yaşamadım. Sanırım pedallara alışmakla alakalı biraz.

• 
Sayfa: önceki 14011402140314041405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.