Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Makyajlinin da lastikleri turanza mi? 1 senedir kullaniyorum, gecen virajda arka savurdu korka korka giriyorum. Uzerindeki lastikler cok sert ve yolu cok az tutuyor, her yukseltiyi hissettiriyor.Lastikci toyotalarda michelin disinda hepsi iceri ses ve sertlik gecirir dedi bilemiyorum da yeni arac alip 4 de lastige para vermek zoruna gidiyor insanin. Makyajlinin cvt si daha atak demistiniz. Suspansiyon yaliti ve gorunusun disinda motor ve sanzimanda da revize yaptilar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    +1 virajda arkayı bırakma sıkıntısı daha. Lastiklerden mi acaba gerçekten? Makyajı kasanın yol tutuşunu merak ettim açıkçası. Virajda benzer durumlar var mı?

• Aventurin hocam 2016 1.33 life var makyajsiz Allah nasip ederse 8-10 yil binerim diorum sizce garantisini 400 tl verip 3 yildan 5 yila cikarmaya degermi ustad

• bunu da 1.6 çekmeyen opel alacağıma 59.000 e 1.33 corolla alırım diyen arkadaşlara bir fikir olması açısından paylaşıyorum:

quote:

ende geçen hafta antalya antoto dan 1.6 115hp edition modeli aldım

biçok yerden fiyat teklifi aldım ankaradaki bayiler mtv bile ödemiyor konyadaki bayi lpg taktırmıyor hemde ilgi alaka sıfır malesef..
    antalya antotoda mtv ödendi kışlık paspas park sensörü ve arka camlara film hediye olarak yapıldı
    landirenzo marka lpg 45lt simit tankı
    54000 + 2800 lpg ile aracımı aldım

1haftalık kullanımda 450km yol 8.1lt yakıt tüketimi görülüyor (klima sürekli açık olmasına rağmen)
    antalya konya arası yokuşlarda hiç yorulmadan rahatlıkla geldim yol tutuşuna diyecek bişey yok zaten

benim sormak istediğim özelliklerde ısıtmalı yan aynalar diyor ama ısıtmayı nerden açıyoruz onu bulamadım henüz :)

• Arkadaşlar bu parça arabanın neyi oluyor ne işe yarıyor. Arabayı yan parkedince uzaktan arabanın altında çıkıntı olarak göze batıyor bu normal mi?

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• Belki burası değil ama auris aracim var
    Daha öncede yazmıştım 2013 auris 1.6 otomatik lpg li aracımı tekrar yakıt konusunda test ettim
    Çok fena 36 tl ye 135 km yol gitti km de 26 krş yakmış
    Daha önceki aracım 2014 1.33 yeni corolla idi onunla yine lpg de 18 krş yol yapıyordum

Bu araç bu kadar yakar mi ?
    Aracı alalı daha 1 hafta oldu şaşkınım

• kaydev38 K kullanıcısına yanıt
    Hocam cok fazla ya dediginiz gibi benim 1.33 life 16 kurus yakio agresif kullanimda bile

• sadece50 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değer, en basit parça bile 400 liradan pahalı bu araçlarda.
    Lastikte değişiklik yok, bende zorluyorum aracı bazen ama öyle bahsettiğiniz gibi salma problemi yok. Tabi bu durum biraz viraja giriş şekline, aracın durumuna ve virajdan çıkışta gaza basarak dönme gibi şeylere göre değişir. Şanzımanda da güncelleme yapıldı motorda da bir şeyler değiştirilmiş yazılımsal olarak.
    630 lira degil miydi garanti uzatimi?

Hocam servis muduru bana 400 dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: sadece50

Hocam cok fazla ya dediginiz gibi benim 1.33 life 16 kurus yakio agresif kullanimda bile

hatam varsa düzeltin, 2 tl den otogazın litresini alsanız, 10 lt gaz yaksanız 20 kr yapar 16 kuruş 8 lt denk geliyor o da aşağı yukarı 6.5 lt benzine denk gelir ki agresif kullanımda nasıl 6.5 lt benzin yada 8 lt gaz yaktığınızı açıklar mısınız?
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Hocam gaz bazı illerde 1.78 falan belki arkadaşta ucuza alıyordur. Bulunduğum ilde petrol ofisi 1.78 den satıyordu daha bir kaç ay önce şimdi 1.80 lerde
  • kaydev38 K kullanıcısına yanıt
    26 krş fazla ama neye göre?Kaç litre lpg yaktın?

Depo tam doldurup.litre hesabına göre burdan bir daha paylaş ona göre fikir belirtiriz.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Kelebek camı 85 lira, ön cam yapıştırma, kelebek cam geçmeli olduğu için ön camın işçiliği çok pahalıya geliyor. Bazı araçlarda tam tersine kelebek camı yapıştırma olunca dediğiniz gibi ön camdan pahalı oluyor. Ödeme konusunda hiçbir sıkıntı çıkmadı, mecburi olarak kırdığım için kasko ödüyor. Servis camı sipariş geçti, pazartesi takacaklar. Servisde usta bagajda olduğunu söyleseydiniz açabilirdik dedi. Sanırım sol ön kapının yanındaki bagaj açma kolunun teli araç altında biyerden geçiyor.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, aslında bagajı tel yardımıyla açabilirlerdi. Ancak kuvvetle muhtemel daha fazla tutardı hizmet bedeli. Bu tarz durumlarda en korktuğum şey içerinin cam kırığı olması. O nedenle bir defa tanıdığım birinin aracın camını elmasla kesip açmıştık.
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun. merak ettim de acaba yedek anahtardaki kod numarası kullanılarak açılabilir miydi? (belki o da bagajda kalmıştır bilemiyorum ama). Bu kumandalar kızılötesi diye biliyorum. 6-7 haneli de bir şifresi olması lazım. O şekilde çözülebilir miydi acaba? Başımıza gelirse bilelim diye sorabilir misiniz sevise cam değişirken. Çünkü ben de aynı hatayı yaptım ama eşimdeki anahtar dışardaydı gidip onu aldım. Teşekkürler.
    ustad orda 400 tl'den yapıyorlarsa benim aracıda yapsınlar size zahmet. Bi sorarmısınız baska bir şehirdeki aracıda yaparmısınız diye. Yoksa aracın gelmesi mi gerekiyor servise. Aracım 1200 Km'de henüz. Eğer yapılıyor ise ödemesini geçerim ben firmaya hemen...
  • cagataybas kullanıcısına yanıt
    Eğer yapılmadıysa mutlaka teyit ettirmekte fayda var. Bana da servis müdürü ısrarla 800 demişti yok o kadar değil dememe rağmen ısrar etmişti. Yaptırmaya gelince "Pardon ben yanlış hatırlamışım 630 muş" diyerek ortadan kaybolmuştu
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    banada bir yanlıslık var gibime geliyor zira bu rakamı toyota belirliyor diye biliyorum ama bi umut işte :)
  • 
Sayfa: önceki 13251326132713281329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.