Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13031304130513061307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 1.33 life modellerinde göstergede hız sabitleyici ışığı makyajli yeni kasada dahi yanmamaktadir. Ama sistem stabil bir şekilde çalışmaktadir. Yeni kasa Corolla 1.6 serisinde ve tum yeni kasa Aurislerde yanmaktadir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Sigortaya odetme mevzusu sizi baglayan birsey degil adamin kendi gunahi sizle alakasi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mylassos M kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, araştırmak gerek tabii ki, sonra keşkeler ile uğraşmamak için...
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    sigorta tarihinin hemen ardından kaza olmasına sigorta şüpheli bakar ve ödemeyip sigortalıyla davalık olmayı seçebilir. daha önce yaşadık. tesadüfen kasko yenilediğimiz gün şirketin aracı pert oldu. mahkeme vasıtasıyla aldık parayı. ne önereceğimi bilemedim ama dikkatli olun derim. ortada kalabilirsiniz.
  • Sigortayi yaptirmadigini gizliyor hala. Aracimin değer kaybini mecburen sineye çekeceğim ve sigortasiz göçükcüde yaptırtacağım. Masrafını, 800tl, o karşılayacak tabi yine fikir degistirmezse. Böyle insanlari anlamak mümkün değil. Hem ülke icin darbeye karşı ailesiyle gece sokaga çıkıyor hem de sahtekarlıkla kendi hatasınin bedelini sigortaya odetmeye çalışıyor. Benim ogrendigimden haberi yok birde beni düşündüğünü icin boyle yaptigini aracimda hasar kaydi gozukmesini istemediğini soyluyor.

• kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    Doğru ama ben de bilerek buna göz yumarsam onun sahtekarlıgına ortak olmuş oluyorum. Bir ara darbeye karşı oraya geldiği için belki dedim ama, AveNTuriN'in dediği gibi bir şekilde benden de çıkar. Adami köpekler kovalamis, ısırmış ama hala akillanmamış.

• Bu inci beyazi on numara renk arabaya cok hava katior ama korumakta bi okadar zor en ufak bi cizik olsa rutus falan tutmuyor komple parcanin boyanmasi lazim o yuzden inci beyazlilar dikkatli olsun beyler:)

• sadece50 kullanıcısına yanıt
    Benimkide inci beyazi. En ufak tamponu surtmede siyahlaniyor hemen.Acik rengin dezavantaji.

• Arkadaşlar denizlide oturuyom
    20000 km bakımı için enjektör temizleyici ve yağı kendim götürücem 250 tl fiyat verdi bayi
    Aracım 2015 model 1.6 manuel benzinli
    Castrol profesional A-5 5-30 uygunmudur??

• dekstra kullanıcısına yanıt
    Uygundur, ancak bence mobilin yağlarını tercih ederseniz daha iyi olur. Aracınızın kitapçığında uygun yağın sınıfları yazıyor, oradan bakarak uygun mu değil mi bilirsiniz.
  • Benim 10000 bakiminda 10-40 koymuslar sasirdim dogrusu 1.33 life 2016 arac

• sadece50 kullanıcısına yanıt
    Olmaması gerekir normalde, 5w30 kullanmaları lazımdı. 10w40 ta eneos dışında tam sentetik yağ yok bildiğim kadarıyla.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam servisi aradim tam sentetik hicbi sikintisi olmaz dedi ama yinede suphe var icimde umarim bir sikinti cikarmaz

2015 1.33 10.000 bakimda 5-30 kullanmislar. Yakitta rahat 1 litre artis var ama yapacak birsey yok.Fabrika cikisindaki yag daha inceymis.

• kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    sadece50 kullanıcısına yanıt
    10w40 yağda dediğim gibi eneos dışında tam sentetik başka yok diye biliyorum. Yurtdışında satışı var bilindik markaların ama bizim buradaki dağıtıcısında yok, o nedenle olma ihtimali çok çok zor. Sentetikten kasıtları %90 yarı sentetik olmasıdır. Normalde 5w30 kullanılması gerekir, 10w40 kullanma konusunda size bilgi verilmedi ise yapamazlar. Kitaçığınıza bakar mısınız(bendeki kopyada 10w40 hiçbir motor tipine yazmıyor ama emin olalım) eğer yok ise gidin ve 5w30 ile değiştirmelerini aksi durumda şikayetinizi gerekli yerlere yapacağınızı belirtin. 10w40 bizim araçlar için gereksiz derecede kalın bir yağ ve tam sentetikte değil.

Bizim araçlarımızda fabrikasyon olarak 0w20 yağ var, normalde kitapçıktada şu yazar; 0w20 ile dolum yapın, bulamazsanız 5w30 koyun ancak bir sonraki bakımda mutlaka 0w20 ile değişim yapın der. Ancak bu ifade de doğru değil, çünkü özellikle biraz sıcak iklimlerde yaşayanlar için 0w20 yazın sıcaklarda iş görmez yeterince. Neden yazıyorlar derseniz, bizim araçların üretim kimliği soğuk ülkeler için giden(Rusya gibi) araçlarla aynı, haliyle kitapçıkta araç hangi bölgeye gidecekse o dile göre direk çeviri yapılıyor. Soğuk ülkeler için evet, 0w20 güzel, ama bizim ülkemizde özellikle iç anadolu-batı anadolu gibi yerlerdeyseniz yazın dediğim gibi yeterince sağlıklı kalmaz.

Birde şuanda durum ne bilmiyorum 0w20 kutulu olarka var serviste ve isterseniz koyuluyor. 400 liranın üzerinde fiyatı vardı en son.
  • 1.33 makyajlı kasa için bir ilan denk geldi bakarken. Örnek ilan Malum yerde makyajsızlarına bu rakamdan fazlasını isteyenlere ve ben makyajsızları bu rakamlar etmez dediğimde piyasası bu diyenlere duyurulur. Gerçekten alma niyeti olanlar için pazarlıkla falan güzel bir imkan olabilir.
  • Arkadaşlar bu konularda acemiyim 7 aylık aracımı bugün bir marketin otoparkına park ettim. Daha önceki park eden araçtan mıdır benden midir bilmiyorum araca binmeden fark ettim 1 2 damla yağ damlamış yağ daha yeni duruyordu yani benim arabadan damlaması yüksek ihtimal diyeceğim şu ki bu olay normal midir? Arada bir iki damla falan damlar mı daha önce hiç damlamıştı ve karter falan sürtmedi hiç. Bu bir sorun mudur yoksa normal bir durum mu?

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Klima suyu harici hiçbir şey damlamaz araçtan. Aracın sağ ön ve orta tarafına denk geliyorsa klima suyudur muhtemelen. Özellikle tekere yakın bolgeden akar klima suyu

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir yerinden herhangi bir şekilde yağ damlaması normal değildir Hocam. Bazen bizden önceki aracın damlatmış olduğu yağı bizim sanabiliyoruz. Kontrole devam edin, park edip bekledikten sonra tekrar bakın. Eğer yağ olduğuna eminseniz serivse uğrarsınız.
    tello2 T kullanıcısına yanıt
    Hocam klima açık değildi ki. Yağ olduğu belli idi ama bir araç çıktı ben girdim hemen oraya belki o araçtan da olabilir. Şuan 1 1buçuk saattir araba evin önünde geri çektik baktık herhangi bir damlama yok. Orada görünce kafam karıştı ve öğrenmek istedim arada böyle damlama olursa normal mi diye. Eğer ciddi bir durum olsaydı bir buçuk saatte tekrar damlardı ki damlamamış belkide takıntı benimki dediğim gibi gördüğüm yerde önceki araçlardan da damlamış olabilir.

Teşekkürler hocam. @tello2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Averell Dalton -- 29 Temmuz 2016; 19:55:41 >
  • 
Sayfa: önceki 13031304130513061307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.