Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

internetten orjinal toyota 10 bin 20 bin vs bakım malzemelerini alabileceğim tavsiye edebileceğiniz bir site var mıdır, aracım toyota auris 2016 benzinli, hava filitresi vs için diyorum,

cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    internetten orjinal toyota 10 bin 20 bin vs bakım malzemelerini alabileceğim tavsiye edebileceğiniz bir site var mıdır, aracım toyota auris 2016 benzinli, hava filitresi vs için diyorum,

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Benim aracım 1.33 değildi, 1.6 ydı. 56000 liraya verdim. 59000 liraya satıldı.

Sizin araç otomatikmiydi düz mü, bir de donanımı ne idi? Ben de 2013 otomatik active aracımı takasa vermeyi düşünüyorum da kaça gider bir fikir olsun.
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Üzülerek söylüyorumki tuttuğunuz tutanak geçersiz olacak. Çünkü tutanağın ilk sayfasında aşağıdaki durumlarda trafik polisi çağırın kesinlikle siz tutanak tutmayın der. Bu maddelerden biri taraflardan birinin trafik sigortası yok ise dir.

Trafik sigortası olmayan biri ile tuttuğunuz tutanakta haliyle geçersizdir.

Yapılabilecek ne var derseniz. Trafik şubeye gidip durumu anlatıp tutanak tutarken aramızda halledelim dediğini ancak sonradan vazgeçtiğini ve trafik sigortasının olmadığını sizden gizledigini tutanakta doldurmamasi uzerine şuphelenerek sigortaciniz araciligi ile ogrendiginizi belirtin.

Eger onlar o kisiyi oraya cagirip yardimci olurlarsa sorun yok. Ama olmazlarsa ya mahkeme yoluna gideceksiniz, sigortacinizda duruma sahit olacak sigortanin olmadigini ondan ogrendiginizi falan anlatacak, ya da kendi sigortanizla veya kendiniz karsilamak durumunda kalacaksiniz. @oasis99

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cevap için teşekkürler. Cevabınız gerçekten aydınlatıcıydı. Daha önce böyle bir tutanak tutmadığımdan bahsettiğiniz şey gözümden kaçmış. Gerçi adam gizledi trafik sigortam yok demedi, hatta sonra whatsaptan poliçe bilgilerini gönderirim dedi. Adamı göçükçüde masrafını kendi karşılayarak yaptırmayı kabul ederse yaptırayım mı yoksa sigortasının olmadığını benden gizlediğini vs söyleyerek trafik şubeye oradan mahkeme giderek resmi yolu mu seçeyim? Tavsiyeniz ne olur? Siz kapıyı düzelttirip komple boyatmayı mı yoksa göçükçüde yaptırmayı mı önerirsiniz? Göçükçü yaparsa derin çiziklerde rutuşlar olacak. Gerçi ben rutuşları fazla umursamam ama satışta bana en az sorunu çıkartacak veya az zararla bu hasardan kurtaracak yolu tercih etmek istiyorum.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Az önce hasar veren şahıs aradı istersen göçükçüde yaptıralım masrafının hepsini ben karşılayım istersen tutanağın tarihi değiştirip yeniden hazırlayalım sigorta ödesin dedi. Anladığım kadarıyla kaza tarihinde sigorta olmadığından şimdi sigortayı yaptırıp sigortaya ödetecek. Etik açıdan yaptığını doğru bulmuyorum ama bu adam kısıklı'da darbeyi protesto için, ülke için ailesiyle oraya gelmiş biriydi. Zaten kapıyı da arka koltukta oturan kızı açmıştı. Belki o yüzden bu teşebbüsü mazur görülebilir. Göçükçüde yaptırıp sigortayı hiç mi karıştırmayalım yoksa sigorta kanalıyla mı yaptıralım?

• quote:

Orijinalden alıntı: kobe207

bu soruyu yanlış adama soruyorsun dostum ben paspas ve bagaj havuzunu bile servisten almış adamım. internetten yada sanayiden parça almadım hiç.
    Etik bulmadığım bir şey için yorumda bulunamam. Her ne için nerede olursa olsun, birde insanın kendi vicdan muhasebesi var. Bile bile birilerini kandırmak bana göre değil.

Bence sizde bunu duymamış olun, yarın öbür gün bir şekilde sizdende çıkar mutlaka. Sizden olmasa çocuklarınızdan çıkar.

Minimum boya ve değişim ile yapılacak onarım elbette avantajlıdır. Normalde metalik boyaya lokal olmaz derler ama iyi bir usta yapar belli olmaz bile. Yani ufak bir hasar için(katlanma kırılma vs yoksa) değişim yapmayın

Bende sizinle aynı fikirdeyim, sigortaya ödetmeyi vicdanım kabul etmiyor. Ülke için de oraya gelip park etse yapılan hata var ve bu bedeli sigorta ödememeli. Zararı sineye çekmek zorunda kalacğım ya da tarihi değiştiremeyiz deyip mahkeme yolunu tercih edeceğim. Ben de darbe gecesini kısıklıda geçirip sabahlamıştım. Mahkemeye de gitmek gelmiyor içimden. Herkes sizin gibi dürüst olsa... Cevaplar için tekrar teşekkürler...

Kırılma falan yok. Zaten kazadan birkaç fotoğrafı ilk mesajımda yüklemiştim. Eğe istanbul anadolu yakasında, bostancı, ümraniye, kartal vs iyi bir göçükçü tavisye edebilecek olan olursa çok memnun olurum. 800tl fiyat veren ümraniye sanayide "göçükçü timi" denilen bir yerdi.

Zararı sineye çekmek zorunda değilsiniz. Aracın aynasını çıkma olarak alın(aldığınız yerde arızali deyin değiştirin) kaportada zaten büyük hasar yok, vakum ve rötuş veya lokal boya ile halledin. Tüm masraflarıda o ödesin.

• snatch123 S kullanıcısına yanıt
    Makyajli kasa dusunuyorum. Fiyat olarak da simdilik internetteki fiyati soylediler. C.tesi olsun bi gorelim araci ona gore karar vericem. Bkalim arkdasimda 1.2 octavia ya bakmadan karar verme dedi. Vergi avantaji da var. Toyota yonum daha agir basiyo.

Aynanın sinyal lambasının yanmadığını taktığında test edince görmüştüm. Kazaya sebep olan adam aynanın parasını da orada bana ödetmek istemişti ben kabul etmeyince çıkmacı da devreye girdi tartışma çıktı. Çıkmacı onun hatalı olduğunu gördüğünden bana birşey söylemedi, sahtekarlık yapıyorsun diye ona yüklendi. Zaten çıkmacı 500tl'den en son 450'ye düşmüştü bu adam 400 verdi. İşçilik parasını da vermedi. Çıkmacı herhalde bir daha kabul etmez. Bu arada önce yan çizen bu adamın niye dönüş yaptığını da yazayım. Sanayiye benim hasarlı araçla birlikte gitmiştik. Bu ben başka şeye karışmam deyip gidince minübüs durağına doğru koşarken sokak köpekleri buna saldırmış ve biri ısırmış. Bir yerden atlarken de pantolununu yırtmış. Herhalde bunlar Allah'tan bir ikaz deyip bana dönüş yaptı...

Bir şey diyemem, onarımı mümkün ise kaportayı yapacak yere söyleyin bakarlar. Olmazsa dediğim gibi değişimi denersiniz.

• ccdr C kullanıcısına yanıt
    hocam 2014 MODEL 1,33 motora monte edildiğinde aktifleştirdiğimzde gösterge panelinde cruise control ışığı yanıyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hun_estergon -- 28 Temmuz 2016; 13:50:37 >
  • hun_estergon H kullanıcısına yanıt
    1.33 auriste yanar, corollada yanmaz.

youtube da yananlarını görmüştüm. belki de aurismiştir gördüğüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hun_estergon -- 28 Temmuz 2016; 15:23:55 >
  • hun_estergon H kullanıcısına yanıt
    Corolla/auris şeklinde yazılıyor genelde, ancak takılan araç auristir. Corollada yanmıyor, kesin bilgi. 1.6 olsaydı yanardı, ama 1.33 corollada 1.33 auris ile aynı gösterge mevcut değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylassos

Makyajli kasa dusunuyorum. Fiyat olarak da simdilik internetteki fiyati soylediler. C.tesi olsun bi gorelim araci ona gore karar vericem. Bkalim arkdasimda 1.2 octavia ya bakmadan karar verme dedi. Vergi avantaji da var. Toyota yonum daha agir basiyo.

corolla nın octavia ya göre ağır basacak hiçbir yönü yok bu şartlar altında da olması mümkün değil. bakmayın size arka mekan genişliğinden dem vuranlara. eğer mesele iç genişlikse verso çok daha geniş çok daha aile arabası. ayrıca 1.2 tsi motoru kullanmadan kesinlikle karar vermeyin derim.
  • 
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.