Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13001301130213031304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yazıkki piyasa dediğiniz gibi düzelmeyecek. Malum yerde herkes benim aracım ne eder acaba diye önce benzer araçlara bakar. Fiyatlarında durumu ortada. Kendide haliyle benzer rakamı yazıyor ve satılmıyor haliyle.

Şuanda yok ama, 1 2 ay sonra makyajlı corollalarda düşecek ikinciele. Böyle olunca makyajsızları aynı rakamlara kim alır? Ancak şu olur, bayiler ellerindeki makyajsızları bitirirler tamamen. İnternetteki fiyatlarda mantıklı yerlere gelirse, o zaman piyasa normale döner.

Aksi durumda 0 km makyajlısının 55500 lira olduğu yerde şuanda nette 60000 ve üzerine 1.33 ilanları varken ne yazıkki 0 km ye yönelme kadar doģal bir durum olamaz.

Bu arada ikinciel corollalarda 1 model yılı inanın 1000 lira civarında fark ettiriyor ortalama. Çünkü dediğim gibi 2013 1.33 e 50000 yazılırken 2016 corollayı 48000 e aldık. Yani 2013 lerin hakkı 46000 liradır en fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: perçinel

Merhabalar,
    Ben yeni 2013 advanced otomatik aldım az km de ve garantisi devam eder şekilde..
    Yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum son derece memnunum.
    Şirket arabam başka bir marka daha önce kullandığım arabalarla ve başka marka araç kullanan arkadaşlarımın verdiği bilgileri de eklediğimde iyi bir karar verdiğime emin -oldum.
    -vites geçişleri çok iyi
    -uzun yolda yakıt bence iyi şehir içinde malum trafik agesif kullanma vb.duruma göre değişiyor.
    -iç hacmi çok çok iyi
    -yol tutuşu güzel virajlarda güven veriyor
    ilk etapta olumlu yanları

O sesi maaleaef bende duydum kısa süre içinde bakım işin götürdüğümde soracağım.

Benim arabanın fiyat aralığı ortalama 58-61 civarında diyebilirim. Tabii garanti,hata kusur,km,renk,aksesuar vb. Faktörler etkileyecektir.

Umarım gönlünüze göre bir araç nasip olur.
    İyi akşamlar

Cevaplarınız için teşekkür ederim. uzun dönemli kusursuz otomatik araç arıyorum. seçenekleri eleye eleye corollaya kadar geldim. uzun süredir takip ediyorum burayı.kampana ve fren sesi dışında neredeyse sorun yazan yok.
    makyajlı kasa düşünüyorum.1 ay içinde almayı planlıyorum inşallah. bakalım hakkıma hayırlısı olsun. sizlere kazasız belasız sürüşler dilerim.

• hun_estergon H kullanıcısına yanıt
    Bu arada o araçta sorun yok hocam, diğer resimlerede bakın sorunlu olsa her açıdan görünür. Sanırım ışık yansımasından öyle olmuş görüntü. Birde örnek bir ilan daha ekleyeyim, her şeyini işaretlemişler, boya değişende işaretli bir şey yok olsa yazarlardı sanırım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-gtc-global-den%2C2014-corolla-1.33-life-0533-414-00-31-irt-313907856/detay
  • egitek87 E kullanıcısına yanıt
    2016 advance otomatik aracim var(makyajsiz olan) bende o ses yok, onun disinda cvt konusunda sıkıntınız olmasın gayet sorunsuzdur. Genel olarak da en sorunsuz otomobillerin basını ceker corolla :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

2016 advance otomatik aracim var(makyajsiz olan) bende o ses yok, onun disinda cvt konusunda sıkıntınız olmasın gayet sorunsuzdur. Genel olarak da en sorunsuz otomobillerin basını ceker corolla :)

Teşekkür ederim. Allah kaza bela sorun vermesin. Araç satılınca alacağım gibi. Ama yeni civic ile megane sedan da beni düşündürmüyor değil.
  • egitek87 E kullanıcısına yanıt
    Amin. Megane sedan benim de gozume carpti, şık araç gerçekten :)

47 48 den asagi temiz arac bulmak zor. Gizlenen hasari olup bilinmeyen, cok zorda kalan saticilar disinda bu fiyatlarin altindaki ilanlara kuskuyla bakmak gerekir. 2016 cikisli arac diye 2015 yilinin son gunlerinde alinan trafige cikan aracsa birsey diyemem ama 4 5 ay oncesinde 52 53 verip 48 e satiyorsa bir yerlerde bir sikinti oldugu anlamina gelir. Kimse 3 ay surede bu kadar zarar etmek istemez.Artik tavani gocmus taklali araci bile vakumla topluyorlar.Boyada milim hata yok, kaportada da eseneme vs.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    0km olan aracı aradım sordum hocam onlar kaputta göçük var deyince o resimde size gösterdim. (ona rağmen fiyatı uygun)

2. verdiğiniz örnek ilandaki araç önden darbeli 2800lira hasar kaydı var kaput boyalı ön tampon değişmiş.

daha fazla karıştırmayın lütfen.

2016 makyajsız kasa 0km fiyatını bayiler 54000 e çekince ortalık 56 oldu, ama sizin dediğiniz kadar düşmedi piyasa.

Ben size haksızsınız demiyorum ama bence kendi makyajsız aracınızı biraz fazla zararla yenilemiş olabilirimisiniz?
  • Arkadaslar merhaba
    Sifir corolla 1.33 life (makyajli kasa) almak uzereyim. Aslinda egea bakiyordum. Reklamlarda gorunce aklimi celdi. Yilda ortalama 6k km yapiyorum. Su anda accent era 1.5 dizel aracim var. Cekis ve konfor acisindan onerirmisiniz. Bu aracin vergisi 1.6 ile ayni diyorlar. Yardimci olursaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mylassos

Arkadaslar merhaba
    Sifir corolla 1.33 life (makyajli kasa) almak uzereyim. Aslinda egea bakiyordum. Reklamlarda gorunce aklimi celdi. Yilda ortalama 6k km yapiyorum. Su anda accent era 1.5 dizel aracim var. Cekis ve konfor acisindan onerirmisiniz. Bu aracin vergisi 1.6 ile ayni diyorlar. Yardimci olursaniz sevinirim.

Maalesef vergi 1.6 araçlarla aynı hocam.

Bizdede 1.33 life var memnunuz çok şükür ihtayaca göre yetiyor bizim aileye
  • mylassos M kullanıcısına yanıt
    Kac liraya veriyolar usta makyajli kasayi.

Daha fazla karıştıracak ya da karıştırmayacak bir durumu yok mevzunun. Piyasanın durumu belli, ister mantıklı ve olması gereken rakamlar yazar hemen satarsınız aracınızı, isterseniz şuanda bol bol olduğu gibi 0 kmye çok yakın hatta 0 km üzerindeki rakamları yazar 1 ay 2 ay bekler satamazsınız. Makyajlı 0 km sinin fiyatı 55500 lira(bu fiyatı bildiğim için söylüyorum, daha aşağısıda belki vardır bilemem) olan bir yerde tekrar tekrar yazıyorum 50000 lira verip makyajsız kasayı kimse almaz. Ha parası 50000 liradır, makyajlıya gücü yetmiyordur, o zamanda alacak olan bilsin ki 0 km araca plaka takıldığı an ikincieldir, ve konu ile ilgili örnek olması bakımından, makyajlı corolla bile olsa ikincielde satmak isteseniz 3-4000 lira aşağısına vermeniz gerekecektir. Durum böyle iken 2016 makyajsız corollalarının durumunu da düşünmek gerek.

Ben aracımı yeniledim doğru, ancak biraz fazla veya az zararla değil. Ben aracımı kaça verdiğimi ve bayinin yeni sahibine kaça sattığını biliyorum. Arasında 3000 lira fark var. Ki bu farka o aracın mtvsini, alım satım masraflarını ve bayi olduğu için ödeyeceği ekstra vergiyi de eklersek 2000 lira civarında bir fark kalıyor. Beklesem ben onlara verdiğimden 2000-3000 lira fazlasına verebilir miydim, evet verebilirdim. Ancak, yeni aldığım araç için aldığım rakamı şuanda bir yakınım için araştırdığım fiyatlarda bulamadım.(En yakın aldığım rakamla 1000 lira fark var, ki o da git gel masrafını da eklemem gerekiyor) Mtvsini ödemem gerekecekti, muayenesi ve bakımıda çok yakındı.(40000 bakımı yapılacaktı ve 700-800 liradan aşağı çıkmazdı)

Bu arada, şuanda bir arkadaşım 2015 model 1.33 için biriyle görüşüyor. Araçta advance jantı, sis farı, ön arka park sensörü, tampon ve kapı bantları, spoiler, bagaj havuzu ve havuzlu paspas, 6 yıla uzatılmış garanti, protect koruması olan bir araç için görüşüyor. Aracın tek kusuru ön tampon boyanmış, boya atması sonucu(resimleri varmış) Fiyat olarak 51000 lira istemiş sahibi, 50000 lira veya biraz altı için zorlamaya çalışıyor. Yapılanları düşününce normalde 51000 bile verilebilir bu araç için. Ama ne yazıkki üzerindeki eklentilerin çok fazla değer getirisi olmuyor.

2015 1.33 aracinizi kaca saydilar? 45 e mi?

2015 model bi araç için 49 - 51 bin lira aralığı gayet normal. zaten şuan piyasası öyle. (çok saçma ama 0km 2016 bayiden 54,400liraya alınabiliyor.) Şuan benim tek sıkıntım sizin dediğiniz 2016 model aracı 48 bine arkadaşınız almış olayı. Başka problemim yok. onun sebebi de adamın gerçekten ihtiyacı varmış ve o paraya vermiş. veya aracın bi kusuru varmıştır doğrumudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hun_estergon -- 27 Temmuz 2016; 18:05:40 >
  • mylassos M kullanıcısına yanıt
    hocam test etmeden almayın. Rahatlık, güvenlik, tasarım, kabin içi görüntü, sürüş vb. memnun kalırsınız.

kısacası motor haricinde her şeyden memnun kalırsınız. Dizel araçtan benzinli ve düşük hacimli, torklu, araca geçmek sizi araçtan soğutabilir. onun için test edin tanıdıktan, eşten, dosttan, bayiden bulun deneyin sonra karar verin.
  • kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 1.33 değildi, 1.6 ydı. 56000 liraya verdim. 59000 liraya satıldı.
    Şuanda arkadaşımın baktığı aracın tek kusuru dediğim gibi ön tamponu boyalı. Fiyat olarak 50000 liraya kesin biter, 49500 belki. Ama araçta çok fazla ekstra var. O nedenle kullanıcı eğer alacağı araçta yaptırmak istediği şeyleri bulduysa 2000 lira yaptırmak için vereceğine, 1000 lira verip ikincielde olanı alıyor.

Diğer yakınıma aldığımız araç ise tamamen fabrikasyon halinde bir araçtı. Araç için expertiz yapıldı, tamamen orjinal bir araç. Zaten ya 4. ayın sonu ya da 5. ayın başı trafiğe çıkışlıydı. Sahibiyle konuştuk, zaten kendiside aklı başında birisiydi, 49000 lira istiyordu(mtvyi o ödeyecekti), 48000 lira verdik mtv bizden olsun dedik. Anlaştık kolaylıkla. Kendiside, 1.6 makyajlı corolla alacağını söyledi, ama aldı mı bilmiyorum.

İnanın internette ilana düşenlerin büyük çoğunluğu "keyfe keder" adı altında açılan ilanlar. İlana düşmeyen o kadar çok araç varki. 0 kmsi sizin dediğiniz gibi 54400 lira olan aracın ikinci eli üzerindeki ektralara bağlı olarak(jant, sis farı, garantisi, koruması vs) en fazla 50000 liradır. Eğer plazadaki gibi stok araçsa, 48-49 aralığında gezer. Araç olarak piyasada çok fazla olduğu için model yılı bazen hiç etkileyemeyebiliyorda. Mesela şuanda 2013 içinde 2015 içinde aynı rakamları istiyorlar. Kimse aynı paraya 2015 varken 2013 almaz, ama bunu ilan açanlar "aynı araç, ne farkeder" mantığıyla yapıyorlar. Sonrada bu "piyasa bu şekilde" şeklinde bir yargıya dönüşüyor.

• Arkadaslar sizce makyajli kasanin farlarimi makyajsiz kasanin farlarimi guzel? Bence makyajlisi hondayi andirmis gibime geldi.

• ccdr C kullanıcısına yanıt
    Bugün 1.6 mds touch corollama ibrahim bey tarafından hız sabitleyici takdırdım... İlk kullanımda gayet memnun kaldım. Taktırmayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Fiyat olarakta servise göre çok daha uygun. Özellikle çinden alıp 1 aydan fazla beklemek gerekmiyor. Ben gebzedeydim. Buraya kadar gelip montajı burda yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum...

• 
Sayfa: önceki 13001301130213031304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.