Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BOOOOOOOOOOO Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
33.868
Cevap
299
Favori
1.894.282
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Corolla >> TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA
Giriş
    1824 Mesaj

Jant için bugün 1100 lira taksitli veya 1050 tl peşin fiyatı aldım hocam. Yarın takacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    anil0640 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hangi modelde karar verdiniz ortadaki cms yazisi olayini naptiniz hocam bide bunlari takinca basinc sensoru isigi yancakmi acaba onu nasil hallettiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    YüzüğüKayıpFrodo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aracimda 100-120 km/s hizi gectigim zaman islik gibi bir ses duyuyorum. Ruzgar sesimidir bu yoksa baska bir problem mi? Ruzgar sesiyse kesilebilir mi? Ne yapmak gerekir?

Steam: igneli7
    Psn: igneli
  • Yarbay
    4185 Mesaj

Bendede makyajlı kasa var, bahsettiğiniz gibi bir ses yok bende. Sizin cam fitillerinizde sorun olabilir mi? Ya da lastiklerinizin havası fazla ise o da ötme benzeri ses yapabiliyor bazı asfaltlarda.

|
    |
    igneli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1824 Mesaj

cms 822 de karar kıldık. Piano black şeklinde olanına. Ortadaki cms yazısı yerine toyota takacağız. O göbek çıkıyor çok şükür :) Benim araç en boş model olduğundan lastik basınç sensörü derdim yok :) :)

|
    |
    anil0640 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benimkide 1.33 life bizde yokmu o sensör acaba :) bu arada aldiginiz yerde toyota amblemi varmi onlarmi takcak yoksa aliexpress filanmi ugrascaksiniz:) son olarak 17 inc alin filan diyolar siz 16mi aliyosunuz bende 16 dusunuyorum 17de simdi lastik masrafi olcak bide

|
    |

1.33 life de lastik basınç sensörü var

Bende o modeli düşünüyorum takıldıktan sonra resim koyarsanız sevinirim. Şimdiden hayırlı olsun.

|
    |

Orijinalden alıntı: anil0640

Benimkide 1.33 life bizde yokmu o sensör acaba :) bu arada aldiginiz yerde toyota amblemi varmi onlarmi takcak yoksa aliexpress filanmi ugrascaksiniz:) son olarak 17 inc alin filan diyolar siz 16mi aliyosunuz bende 16 dusunuyorum 17de simdi lastik masrafi olcak bide

Varmış ama yok zannediyordum. Gösterge panelindeki kırmkzı teker demek o. Ona dikkat ederler sanırım vardır bi çözümü. Hiç sormadım gerçi. Yarın kesin bilgi alır yazarım :) Jantı 16 inç alacağım.17 güzel olurdu ama birde lastik masrafına giremem. Yeterli bize. Ortadaki toyota amblemini jantla beraber takacaklar. Her jantçıda olur sanırım. Bulamazsanız burdan alır gönderirim size. Çinden gelmesi 1 ay sürer. Çekilmez o :)

Aynen o yuzden sordum tekrar hayirli olsun.. taktirinca bikac resim atarsaniz sevinirim bende almayi dusunuyorum fikir olsun banada bi cms bayiisine gitmek lazim :)

|
    |

Bilmiyordum ya gerçekten şok oldum. Sıkıntı çıkarmaz umarım yeni jantta. Fotoğrafları ilk fırsatta buradan paylaşacağım.

|
    |
    MARCO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: igneli

Makyajli kasa corolla aldim premium 1.6 otomatik. Memnun degilim kimseyede onermiyorum. Neyse detaya girmeden birsey soracagim.

Aracimda 100-120 km/s hizi gectigim zaman islik gibi bir ses duyuyorum. Ruzgar sesimidir bu yoksa baska bir problem mi? Ruzgar sesiyse kesilebilir mi? Ne yapmak gerekir?

Hocam bende 1.6 advance otomatik düşünüyorum. Aracım satılınca alacağım yanı. Neden tavsiye etmiyorsunuz üstelik en dolusunu almış olmanıza rağmen neden memnun değilsiniz öğrenebilir miyim acaba?

O sensörleri mevcut janttan söküp yenisine takacaklar. Yani jantı değiştirmenizle ilgisi olan bir durum yok. Yeterki kırmasınzlar sökerken. Takılınca dört lastiğin havasını ayarlayıp, kontağı açın(çaçıştırmayın aracı) torpidonun oradaki set butonuna 5 sn kadar basılı tutun. Sonra sorun klamayacaktır.
    |
    |

Çok teşekkürler. Sayenizde belkide lastik basınç sensörü yok deyip bozduracaktım ki kurtardınız beni. Jant değişiminde başından ayrılmam artık :)

|
    |
    _AveNTuriN_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhabalar,
    Ben yeni 2013 advanced otomatik aldım az km de ve garantisi devam eder şekilde..
    Yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum son derece memnunum.
    Şirket arabam başka bir marka daha önce kullandığım arabalarla ve başka marka araç kullanan arkadaşlarımın verdiği bilgileri de eklediğimde iyi bir karar verdiğime emin -oldum.
    -vites geçişleri çok iyi
    -uzun yolda yakıt bence iyi şehir içinde malum trafik agesif kullanma vb.duruma göre değişiyor.
    -iç hacmi çok çok iyi
    -yol tutuşu güzel virajlarda güven veriyor
    ilk etapta olumlu yanları

O sesi maaleaef bende duydum kısa süre içinde bakım işin götürdüğümde soracağım.

Benim arabanın fiyat aralığı ortalama 58-61 civarında diyebilirim. Tabii garanti,hata kusur,km,renk,aksesuar vb. Faktörler etkileyecektir.

Umarım gönlünüze göre bir araç nasip olur.
    İyi akşamlar

|
    |
    egitek87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Note 8

• Binbaşı
    1476 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Bendede makyajlı kasa var, bahsettiğiniz gibi bir ses yok bende. Sizin cam fitillerinizde sorun olabilir mi? Ya da lastiklerinizin havası fazla ise o da ötme benzeri ses yapabiliyor bazı asfaltlarda.

Bilmiyorum ama bana ruzgar sesi gibi geliyor. Bir daha geldiginde ses kaydina alayim

|
    |

Steam: igneli7
    Psn: igneli
  • Onbaşı
    22 Mesaj

Hocam gun icinde haberleselim yardimci olurum.

|
    |
    xxxxramsesxxxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

örnek ilan noktayı koydu :S.

piyasayı örneği verdiğiniz sitedeki ilanlar belirliyor. Arabalar o fiyatlar üzerinden 2 bin lira pazarlık yapılıp alınıyor kendimden biliyorum :) Tabi o ilanlar arasında bayiden 0km araç olursa ve o aracın fiyatı güncel bayi fiyatının 4000tl altında olursa işler değişiyor. Aracın pazarı alt üst oluyor. Uzun süreceğini sanmıyorum. Bayiler ellerindeki 2016 makyajsızları tüketsin durum normale dönecektir diye düşünüyorum inş.

2014 model 1.33 life 9000km de aracı 2 ay önce 47000tl aldım. 2015 modeli 50000tl, 2016 modeller 54000 liraydı (2. elleri) Allahtan param yokmuş 54000 lira veripte 2016 model alamamışım. Siz örnek ilanı gösterene kadar fiyat-performans bakımından iyi bir araç aldığımı düşünüyordum. 48000 e 2016 aldık diyosun bişey diyemiyorum. önceki araçlarım vw ve opel di bu 3. aracım. İlk ikisinden zarar etmemiştim. Arabadan ilk zararı yediğimi hissediyorum şuan. Sağlık olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hun_estergon -- 27 Temmuz 2016; 9:08:45 >
    |
    |

• Teğmen
    221 Mesaj

Hocam suan servisteyim araci aldigim satis danismanina sordum 1600 tl diyor jant icin cms de bu fiyatlar dedim 950 1000 civari dedim. ayni urun ordan al abi buraya gerek yok o zaman dedi basinc sensorunu sordum uzerindeki sensoru kullanirlar orda sorun olmaz dedi siz bugun taktirirken uzerindeki basinc sensorunu kullanmanızı istiyorum deyin eski janttaki sensorleri alip yeni jantlara taksinlar bosu bosuna bide o yanmasın olmusken guzel olsun

|
    |

Örnek ilandaki araç kusurlu. fiyat ona göre düzenlenmiş. tabi bu 48000tl ye 2016 model almış olduğunuz gerçeğini ve bu duruma gıcık olduğum gerçeğini değiştirmiyor :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hun_estergon -- 27 Temmuz 2016; 10:20:19 >
    |
    |
    merhaba,
    2016 trafik çıkışlı aracımla dün akşam kaza yaptım. ben çamlıcadan kısıklıya doğru inerken yolda seyir halinde iken park halindeki aracın arka kapısını açan kişi benim aracın çamurluk ve kapısına hasar verdi, ayna kırıldı (park yasağı olan yerde park etmişti). Bu hasarı serviste mi yoksa sanayide mi yaptırmamı tavsiye edersiniz? karşı taraf benim hatalı olduğu söyleyerek yan çizmeye çalışıyor. tutanak tutmadan halledelim diyor. ücretini öderse sanayide yaptırmamı tavsiye eder misiniz? Sanayide kaportaya çekiş vurmadan halletirebilir miyim? Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz usta varmı? Ayna’yı yan sanayiden almayı tavsiye eder misiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler…

Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bey Azura
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.