Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok hızlı açılıyor tehlikeli bence ufak bir dikkat eksikliğinde yaralanmaya yol açar. Düşünce uygulama çok güzel ama keşke biraz daha yavaş açılsaydı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsi buradan aldım hocam.

• Emre2882 kullanıcısına yanıt
    Bağajın sol tarafı yay gerdiği için biraz yukarda mı duruyor? Aracın duruş pozisyonu nedeniyle bana mı öyle geldi.

Benim Bağaj tam açılıyor aslında,rampa yukarı park edersem o zaman açılmaz.

Bu yay yerine bi piston kullansaydınız bir kaç ara parça yada delme vidalama gerekir. Ama açılması kapanması motorlu gibi yavaş yavaş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MustfaSari

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

dizel corolla soran arkadaşlara fikir vermesi bakımından yazıyorum geçen gün opel antalya (antoto) dan 2015 opel astra sedan dizel 136 bg manuel business için 70.000 tl fiyat aldım. antalyada olup da manuel dizel alası olanlar varsa incelemelerini tavsiye ederim. benzinli astra sedan için 67.00 düz 69.000 otomatik fiyatı var. business donanım. toyotada advance a denk geliyor belki birkaç fazlası da vardır. boşyere toyotaya soyulmaya gerek yok diye yazıyorum.

Tex bey gerçekten çok iyi bir fiyat almışsınız donanım olarak çok bir bilgim yok sanırım orta donanim oluyor üstünde sport ve cosmo olması lazım.136 bg manuel vites business 2015 kampanyali fiyat listesi 80.600Almayi düşünenler için kaçırılmaz fırsat.Bilgilendirme için teşekkürler.

Aynı aracın 1.6 dizel 110 hp olanı 65 bine sıfır bulunuyor. Yakında eski kasa olacağı için satışlar pek iyi değil galiba Opel bayilerinin. Sahibinden böyle faturalı Astra dolu.

Her markada olan bi durum aslında 2006 sonu 2007 başı gibi tam tarihi hatırlamıyorum yeni kasa corolla plazalara gelince, Adapazarı üretimi eski kasa dizel Corollanın liste fiyatı 33 bin liraydı. 27 bine sıfır km bulup alan olmuşdu. Şimdi 200.000 de aynı arabaya daha fazla istiyorlar. Çok büyük fırsat kaçırmışıs ama paramız yoktu. Komple kredi çekip alınırmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 27 Mart 2016; 22:43:41 >

Elinize sağlık çok güzel olmuş yalnız sizin bagaj normalden az açılıyor. Durduğu yerden mi kaynaklanıyor yoksa her zaman böylemiydi? Çünkü bende yay olmamasına rağmen yarıya kadar açılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: MustfaSari

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

dizel corolla soran arkadaşlara fikir vermesi bakımından yazıyorum geçen gün opel antalya (antoto) dan 2015 opel astra sedan dizel 136 bg manuel business için 70.000 tl fiyat aldım. antalyada olup da manuel dizel alası olanlar varsa incelemelerini tavsiye ederim. benzinli astra sedan için 67.00 düz 69.000 otomatik fiyatı var. business donanım. toyotada advance a denk geliyor belki birkaç fazlası da vardır. boşyere toyotaya soyulmaya gerek yok diye yazıyorum.

Tex bey gerçekten çok iyi bir fiyat almışsınız donanım olarak çok bir bilgim yok sanırım orta donanim oluyor üstünde sport ve cosmo olması lazım.136 bg manuel vites business 2015 kampanyali fiyat listesi 80.600Almayi düşünenler için kaçırılmaz fırsat.Bilgilendirme için teşekkürler.

Aynı aracın 1.6 dizel 110 hp olanı 65 bine sıfır bulunuyor. Yakında eski kasa olacağı için satışlar pek iyi değil galiba Opel bayilerinin. Sahibinden böyle faturalı Astra dolu.

Her markada olan bi durum aslında 2006 sonu 2007 başı gibi tam tarihi hatırlamıyorum yeni kasa corolla plazalara gelince, Adapazarı üretimi eski kasa dizel Corollanın liste fiyatı 33 bin liraydı. 27 bine sıfır km bulup alan olmuşdu. Şimdi 200.000 de aynı arabaya daha fazla istiyorlar. Çok büyük fırsat kaçırmışıs ama paramız yoktu. Komple kredi çekip alınırmış.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: mustik61

quote:

Orijinalden alynty: MustfaSari

quote:

Orijinalden alynty: texjrwillerjr

dizel corolla soran arkada?lara fikir vermesi bakymyndan yazyyorum geçen gün opel antalya (antoto) dan 2015 opel astra sedan dizel 136 bg manuel business için 70.000 tl fiyat aldym. antalyada olup da manuel dizel alasy olanlar varsa incelemelerini tavsiye ederim. benzinli astra sedan için 67.00 düz 69.000 otomatik fiyaty var. business donanym. toyotada advance a denk geliyor belki birkaç fazlasy da vardyr. bo?yere toyotaya soyulmaya gerek yok diye yazyyorum.

Tex bey gerçekten çok iyi bir fiyat almy?synyz donanym olarak çok bir bilgim yok sanyrym orta donanim oluyor üstünde sport ve cosmo olmasy lazym.136 bg manuel vites business 2015 kampanyali fiyat listesi 80.600Almayi dü?ünenler için kaçyrylmaz fyrsat.Bilgilendirme için te?ekkürler.

Ayny aracyn 1.6 dizel 110 hp olany 65 bine syfyr bulunuyor. Yakynda eski kasa olaca?y için saty?lar pek iyi de?il galiba Opel bayilerinin. Sahibinden böyle faturaly Astra dolu.

Her markada olan bi durum aslynda 2006 sonu 2007 ba?y gibi tam tarihi hatyrlamyyorum yeni kasa corolla plazalara gelince, Adapazary üretimi eski kasa dizel Corollanyn liste fiyaty 33 bin liraydy. 27 bine syfyr km bulup alan olmu?du. ?imdi 200.000 de ayny arabaya daha fazla istiyorlar. Çok büyük fyrsat kaçyrmy?ys ama paramyz yoktu. Komple kredi çekip alynyrmy?.

110 luklary ben de sordum ama saty? temsilcisi ysrarla 110 luklary bireysel tüketiciye satmadyklaryny söyledi. ilginç geldi ama çok üstelemedim. ne olursa olsun gayet donanymly business 136 lyk astra bence 70.000 e imkany olana kaçyrylmamasy gereken bir fyrsat. bu arada astra sedan hemen kasa da de?i?tirmeyecek en az 2-3 yyly var

• quote:

Orijinalden alıntı: mturker

Müthiş, basit, hızlı, ucuz, tam çözüm :)

Elinize sağlık.

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Averell Dalton

Çok hızlı açılıyor tehlikeli bence ufak bir dikkat eksikliğinde yaralanmaya yol açar. Düşünce uygulama çok güzel ama keşke biraz daha yavaş açılsaydı

Yayin boyunu uzun tuttugumda az cektirme kuvvetiyle ancak % 75i acilmisti
    gerci arac yogus asagiya park halinde ve belli bir acidan sonra cok hizli ivmelenip aciliyor, duzlukte bu kadar hizli acilacagini dusunmuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Bağajın sol tarafı yay gerdiği için biraz yukarda mı duruyor? Aracın duruş pozisyonu nedeniyle bana mı öyle geldi.

Benim Bağaj tam açılıyor aslında,rampa yukarı park edersem o zaman açılmaz.

Bu yay yerine bi piston kullansaydınız bir kaç ara parça yada delme vidalama gerekir. Ama açılması kapanması motorlu gibi yavaş yavaş olur.

Araci hafif yakus asagi parketmem, tripodun yokusa gore acisini duzgun ayarlayamam derken goruntulerde size oyle gelmis
    Herhangibi problem yok sadece biraz egimin verdiği belli bi acidan sonra hizlanma etkisi var
    Zaten yay zamanla kendini bi miktar salinca bu hizli acilmasi azda olsa duzelmis olur

• quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

Elinize sağlık çok güzel olmuş yalnız sizin bagaj normalden az açılıyor. Durduğu yerden mi kaynaklanıyor yoksa her zaman böylemiydi? Çünkü bende yay olmamasına rağmen yarıya kadar açılıyor.

Evet durdugu yerden kaynaklaniyor
    Arac duzlukte iken bagaj yaklasik % 35, % 40 civari aciliyordu.
    Ama bi video icin araci duzluk yere almak isime gelmedi hatta egimin verdigi aciyla belli noktadan sonra cok hizlanmasi duzlukte yapacakmi diye merak ediyorum ama araci kullandigimda deneyecegim artik

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Astrayı defalarca kullandım ancak hem iç hacminin çok dar oluşu hemde sürüş keyfinin olmaması sanki takoz kullanıyomuş gibi çok sert süspansiyonları ve direksiyonu nedeniyle corollanın gerisinde kalıyo
    Ama dizel motoru corollanın dizel motorundan gayeet daha iyi ancak araba sadece motordan ibaret değil çok sert ve içi dar araba corolla daha tercih sebebi kalıyor.

• http://m.ototeknikveri.com/haber/6911/iste-makyajli-toyota-corolla
    Buda makyajlı corolla tahminim haziran temmuz gibi yollarda olur.

• Valla abicim araba sadece motordan ibaret deyil diyorsunuz ama 95 bin lira verdigimiz araclada yolda 10 bin liralik sahinden tokadi yeyincede hic hos olmuyor sen 90 beygirlik aracina 95 bin lira gibi fahis bir fiyat koyamassin toyota icin konusuyorum eyer koyuyosanda aracin geri kalani on numara olacak malzeme kalitesi yol tutus konfor izalasyon vs ama corolla bunlarinda cok gerisinde daha 2015 hazirana kadar camurluklara davlumbaz bile koymuyordu turkiye gibi bir yerde hemde aracin icinde tas su sesinden durulmuyor cam acma tuslarinda isik yok gece gorunmuyor malzeme kalitesi cok dusuk ha neyi var diye soracak olursan suan sadece adi var eyer boyle devam ederse oda kalmayacak oyle bir firma dusunki hala yirmi sene once urettigi aracin ekmegini yiyor efsane kasadan bahsediyorum nasil oluyoda bi firmanin 20 yil onceki araci simdiki aracindan ustun oluyo adamlar 20 kusur sene once bir araba yapti hala onun ekmegini yiyorlar yatip kalkip efsane kasaya dua etsinler eyer boyle devam edipde su yeni makyajli kasadada 1.6 dizeli getirmez ve bu saydigim konularda iyilestirmeye gitmezlerse toyotaya gecmis olsun isimde biyere kadar bak rakiplerine hepsi birak 90 ni 160 beygirlere ciktilar ve sadece motorla da deyil yol tutus konfor malzeme kalitesi vs.bide yakinda enbuyuk rakibi yeni civic gelecek bu saydiklarimin hepsinde corollanin katbe kat ustune cikmis bakalim ozaman neyapacak toyota

• Palakurdu arkadasimiza basindan sonuna kadar katiloyorum 👍
    Ayni fiyat ve sinifta ki araclarda kalite ve motoru daha iyi seviyede olan araclar var,
    Biraz kendine gelmesi lazim toyotanin,
    Bu arada 40 bin bakim yaptiricam sonkarda degisen parcalar neler olur ve fiyat ne tutar sizce?
    Herkese iyi surusler...

• Arkadaşlar istediğiniz kadar konuşun ama Toyota satışlarını sadece Türkiye piyasasından oluşturmuyor sadece bizim ülkemiz için tutup motor yapmaz getirtirsede bmw devşirme motoru adapte eder. Bizim ülkemizde satışı düşse nolcak 1.6 dizel aurisle corolla çıkarmıyor diye batmaz kaşımaz bile yeni makyajlı corollada gelecek safety özelliklere bakın isterseniz ama eleştirmek istedikten sonra gene bulursunuz bir şeyler bu arada 1.4 dizel ünitenin alırken handikapları biliniyordu kimseye zorla satmadı.
    Ama bu dediklerim demek değildirki dizel ünite gamını genişletmesin elbette genişletmesi lazım ama tutupta kazıkladı kötü şahin bile geciyor, çöp gibi mubağlaları biraz Toyota gibi dürüst bir firmaya haksızlık olur.

• Ben de dün hyundai i30 dan bir tokat yedim, 1.6cvt ile yetişemedim valla. Virajda da benim fren yaptığım yerde adam bastı geçti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus348 -- 28 Mart 2016; 13:38:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -corolladaki yokuş kalkış desteğinde bugün keşfettiğim birşey belki bilenler vardır. frene basıp bırakınca 3 saniye boyunca ışık yanıyor ekranda ve arabayı bırakmıyor. bunun yanında basıp ışık yanınca frenden ayağımızı çekmediğimiz müddetçe halen aktif duruyor ve ne zaman ayağımız ile temas kesilirse 3 saniye olayı devreye giriyor.
    -bir de arkadaşlar bir sorum olacak. aracım 2015 advance manuel daha 4 bin km de. mesela 2. viteste gaza yüklendiğimde belli bir devirde motorda bir hırıltı sesi geliyor. patlak egzoz sesi gibi. tuhafıma gitti. vites yükseldikçe ses azalıyor ama var. neden olabilir acaba.
  • dekstra kullanıcısına yanıt
    İçi hakkında bir bilgi yok mu?

• quote:

Ama bu dediklerim demek değildirki dizel ünite gamını genişletmesin elbette genişletmesi lazım ama tutupta kazıkladı kötü şahin bile geciyor, çöp gibi mubağlaları biraz Toyota gibi dürüst bir firmaya haksızlık olur.

dostum eğer ki toyota dizelin en üst versiyonunu 75.000 e satar senin dediklerin geçerli olur ama onun dışında toyota hertürlü bedduaya bihakkım layık.
    Rampa yukarı park edince benim bagajda sizinki gibi hafif açılır, açılmayan bagajı bu hızda açabliyorsa yay, rampa aşağı park edince arka camı kırabilir ,bana biraz fazla hızlı gibi geldi.

• 
Sayfa: önceki 11241125112611271128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.