Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11221123112411251126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış düşünüyorsunuz, bulunduğunuz şehir, gidip geldiğiniz yollar virajsız düz yollar.tüpdede 7 litreyi geçmezdi aynı şartlarda. Sıfırdan 1300 rakıma her gidiş gelişinizde çıkıp inin ,gerçekden şehir içi trafiği olan bi şehirde 1 hafta geçirin. fikriniz tamamen değişir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bende bu konularda çok hassasım, ben aracı ikinci el aldım aradaki farkı ödeyen kişi olmadığım için haksız duruma düşmeyeceğimi bilsem kesinlikle bende davacı olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar.
    Benim arac 2013 25000 km de ancak aracın ön takımlaarından ses geliyor. Yüksek bir kasise yan şekilde çıkınca gıcırtı sesi gibi. Bu sorun garantiye girermi? Ön takım garanti süresi veya şartı nasıl yardımcı olabilir misiniz...?

• asir55 A kullanıcısına yanıt
    Benim araçda 2013 model 25 binde, dediğiniz gibi bi ses hiç duymadım.kaput yükseklik vidaları ayarlı olmayabilir, kaput sarsıntı ile ses yapabilir. Kaputu kaldırıp altta göreceğiniz siyah vidaları çevirerek kaputun boşluksuz oturmasını sağlayın.
    fren balatalarından gelen bi ses olabilir. Benim Fren balatalarını 15 binde ses yaptığı için değiştirdiler garantiden. 100 ve üzeri hızda ıslık çalıyordu.
    Önce aracı yıkatın ,çamur taş vb bişey sürtüyor olabilir.amortisör körüklerini yıkama tabancası ile güzelce yıkayın. Yine devam ederse benim yaptığım gibi Sizde sesi video kaydı yapın servise gidin. Mutlaka çözülecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Benim araçda 2013 model 25 binde, dediğiniz gibi bi ses hiç duymadım.kaput yükseklik vidaları ayarlı olmayabilir, kaput sarsıntı ile ses yapabilir. Kaputu kaldırıp altta göreceğiniz siyah vidaları çevirerek kaputun boşluksuz oturmasını sağlayın.
    fren balatalarından gelen bi ses olabilir. Benim Fren balatalarını 15 binde ses yaptığı için değiştirdiler garantiden. 100 ve üzeri hızda ıslık çalıyordu.
    Önce aracı yıkatın ,çamur taş vb bişey sürtüyor olabilir.amortisör körüklerini yıkama tabancası ile güzelce yıkayın. Yine devam ederse benim yaptığım gibi Sizde sesi video kaydı yapın servise gidin. Mutlaka çözülecektir.

Teşekkür ederim. Benim ses tam olarak amortisör yaylandığı zaman oluyor. Tam bir gıcırtı sesi. Tamamen ön takım tabla veya gergi kolları veya amortisör. En kötüsü usta binince meletin bütün sesi kesiliyo videoda ses çıkmaz. Ama garantiye girermi acaba

Daha öncede bu tarz bir şey duymuştum. Yanılmıyorsam bunun ile alakalı bir bülten vardı. Birde motor kulaklarından ses problemi ile değişim yapılan vardı.

Hocam 4.3.1L yi yükledim ve evet sizin söylediğiniz gibi daha yeni haritaları yükleyebilmemiz için ücretli yazılım güncellemesi edinmek gerekiyor. Peki bu yüklemiş olduğumuz 4.3.1.L sürümü hangi tarihte yayınlandı acaba, şehir içi çok sorun değilde o tarihten bu yana şehirler arası yollar 119 eurocuk ödemeyi gerektirecek kadar değişikliğe uğramış mıdır sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: asir55

quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Teşekkür ederim. Benim ses tam olarak amortisör yaylandığı zaman oluyor. Tam bir gıcırtı sesi. Tamamen ön takım tabla veya gergi kolları veya amortisör. En kötüsü usta binince meletin bütün sesi kesiliyo videoda ses çıkmaz. Ama garantiye girermi acaba

siz kaputun boşluğunu alın, bayideki sıfır araçların bile kaputunda sallanmaya yetecek kadar boşluk var toyotada. %90 kaputtur o sesi yapan. kesilmez ise fren balataları bazen böyle sesler çıkartıyor. siz en iyisi servise kadar uğrayın. garanitilik bi durum anca üretim hatası, oda yılbaşı piyangosu kadar az ihtimal.

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    2014 v2 güncellemesi ile geldi bana, denizlide çok bi değişiklik yok,istediğim yeri buluyor yine ama başka şehri bilmem.ben bunun içindeki türkiye dosyasını değiştirmeyi denedim bi ara olmadı.119 euro araçda hiç olmasa navigasyon, bu sisteme verilmez; sesli adres yazdırma yok, hızlı arama yok. 250-300 liraya cama al tak bi tane 7-8 inç navigasyon en kıral multimedya sistemide olur. ömür boyuda ücretsiz güncellemeli olur. ekranın aşağıda olasına oldum olası gıcığım zaten.

touch ekranı navigasyon antenini ,modülünü 1000 lira fiyatla satılığa çıkartıp ilanıda toyota türkiyeye göndericem. rezaletinizi görün diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 25 Mart 2016; 13:49:08 >
    Görüştüğüm kadarıyla Toyota servis çalışanları, müşteri temsilcileri vs. de bu konudan ciddi şekilde rahatsız ve bu durumun müşteri memnuniyetine ciddi zarar verdiğini toplantılarda bildiriyorlar ve Toyota'ya mail ediyorlar ancak müşteriler tarafından bir rahatsızlık belirtilmedikçe işleme alınmıyor çünkü nasıl olsa kabulleneceğimiz düşünülüyor. Ben Toyota ya bu konuda mailler atıcam, navigasyonlu araca fazla ödeme yapan yüzlerce kullanıcı da bunu yaparsa müşteri memnuniyetine oldukça önem verdiğini bildiğim Toyota markasının bu fiyaskoyu düzelteceğini düşünüyorum.

Forumdaki tüm arkadaşlardan özellikle navigasyonlu araç satın almış forumdaşlardan ricam, kazıklanmayı kabullenmeyip az bir vakit ayırarak Toyota'ya bu konuda mutlaka bir şikayet veya talep maili atmalırıdır.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Merhaba texjrwillerjr.Ben 50 yaşında, öğretmen, 1.4 corolla advence kullanıcısıyım.Mütavazi gelirimle ancak buna binebiliyorum.Tabi satılmasının kolay olması ve pirim yapması yazdığınız gibi almama neden oldu.Son cümlenizde " millet düşünmeden de mutlu"cümlesi pek yakışı kalmamış.Zaten geleceğimi düşünerek corolla aldım.Yani düşünüyorum=)))
    Arabamla sürüş yaparken çok mutluyum.Sizin nasıl nerede mutlu olduğunuz beni ilgilendirmez.Herkese yüce tanrı en iyisini nasip etsin. sanada.Mutluluğun kriteri Astra dururken corolla ya binmek mi?Müsade edersen mutluluğumu bölme..
    Sizin sorunun kaynağını buldum desem. Bültenin içeriğini kopyalıyorum.

DURUMUN TANIMI
    Bazı müşteriler direksiyon simidini çevirirken ön süspansiyon bölgesinden normal olmayan bir tıkırtı sesi
    duyabilir ve bunu bildirebilir.
    Bu durum bazı yük koşullarında çalışma sırasında sese neden olabilen ön süspansiyon desteğinin üretimi ile
    ilgilidir.
    ÜRETİM DEĞİŞİKLİĞİ
    Ön süspansiyon desteğinin üretim yöntemi değiştirilmiştir.
    PARÇA BİLGİSİ
    Önceki parça numarası Mevcut parça numarası Parça adı Miktar
    48609-02240 AYNI Ön Süs pans iyon Des teği Alt Grubu 1
    ONARIM PROSEDÜRÜ
    1) Ön Süspansiyon Desteği Alt Grubunu onarım kılavuzuna göre parçalarına ayırın.
    - SÜSPANSİYON > ÖN SÜSPANSİYON > ÖN AMORTİSÖR> SÖKME
    Onarım prosedürünü "15. Ön Süspansiyon Desteği Alt Grubunu Sökün" bölümüne kadar takip edin.
    2) Yeni Ön Süspansiyon Desteği Alt Grubunu onarım kılavuzuna göre takın.
    - SÜSPANSİYON > ÖN SÜSPANSİYON > ÖN AMORTİSÖR> TAKMA
    Onarım prosedürünü "7. Ön Süspansiyon Desteği Alt Grubunu takın" bölümünden sonuna kadar takip
    edin.

hocam multimedya olsun navigasyon olsun otomobil markalarının hepsi milleti kekliyor. biri az diğeri çok bu tartışılır ancak sonuçta hepsi kekliyor.

orijinal sisteme en az 2000 bin tl istiyorlar ama çinden 1500 tl alınan android tabanlı sistemler kadar özellikli değiller. bakın kendi sistemlerinin işleri bittiği zaman ileride çindeki android tabanlı sistemler gibi sistemler çıkarıp milleti gene kekleyecekler. o zaman da çindeki satılan sistemler çok önde olacak...

teknolojiyi yavaş yavaş verip kat be kat kazanıyorlar...
  • Corolla aldığım için memnunum ama nedense life gibi boş donanım aldığım için daha memnunum. O ekran bende olsa ve bu kadar işe yaramaz olsa canım çok sıkılırdı...

En güzeli yuvaya uyumlu android ürün almak ya da orjinali bozmadan direk tablet alıp auxdan bağlamak.
  • zinoss Z kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam:

Mutluluğun kriteri yaşadıklarından kullandıklarından kızdıklarından sevdiklerinden aldığın her nefesten bir daha geri gelmeyecek her andan her metadan alabileceğin tüm doyumu almak için çaba sarfetmektir.Araba alırken kriterleriniz gereği bilinçli alıyorsanız zaten hiçbir şey sizi sinirlendiremez veya ekstradan mutlu da edemez.Ama bilinçsizce bir marka seçimi yapılıyorsa ve elle tutulur eleştirilere cevap verilemiyorsa buna rağmen eleştiren yeriliyorsa bu fanatizme girer ki fanatizim insanı seçim körü yapar. Ben toyota fanatiğiyim. Üretiminden satış sonrasına kadar kimse bir aracı toyota kadar iyi üretip takip edemez. Bu benim için böyle. Lakin en iyi araçları toyota üretmiyor. Corolla ile mutluluğun daim olsun ama aynı segmentteki diğer rakiplerinin ne sunduğundan da bilgin olsun. Neticede opel skoda vw fiat renault bu ülkede toyota gibi rağbet gören markalar illa toyota alınıp satılacak corolla konuşulacak diye bir durum yok. Bu foruma her Allahın günü corolla sahipleri de bakmıyor. Vw opel skoda ile toyota arasında kalmış insanlar da fikir ediniyor.
    Tex in demek istediği de bir fikir verirken aynı klasmandaki aynı segment araçların kıyaslanması ve eksiyse eksi denmesidir. 1.4 dizel corolla ben 50 küsür bin km bindim sene 2010 da. Şimdi 1.6 dizel astra biniyorum. Motor performans açısından çok ciddi fark var. Toyota artık 1.6 dizele geçmek zorunda. 1.4 dizele 90 bin tl civarı para vermek bana mantıklı gelmiyor ki ben fanatik toyotacıyım. 1.4 dizeli koyuyorsan da donanım döşeme konfor açısından bir şeyler daha ilave etmek zorunda. Bugün ben 75 bin tl ye aldığım 1.6 dizel business astrada 17 jant üzerinde gidiyorum. Çamurluk boşluğu olarak 18 jant olan corolla da sen nasıl 16 jant sunarsın en üst modelde bile diye sormak lazım. Bunları ben toyota bayi sahibi arkadaşım ile de tartışıyorum. Rakiplerin gerisinde kalmamak lazım. Sorunsuzluk ve servis kalitesi ile bir yerde tıkanacak bunu onlar da biliyor ve üst yönetime sürekli olarak bastırıyorlar. Bunu neticesi olarak 1.6 dizel üniteye moltimode şanzuman uyarlması yapılıyor şu an ama makyajlı kasaya gelmeyecek deniyor yeni kasa ile 1.6 dizeli gördüğümüzde sene 2018 olacak.O zaman neler gelir neler değişir bilemem ama büyük ihtimal bugünkü 1.6 dizeller arge il 160 beygir standart verirken toyota 120 beygiri geçmez diye tahmin ediyorum.

Lafın özü buraya bakıyorlar, hep övünce bir şey olmuyor insanların kıyas yaptığını da bilsinler. Zara gelmez. Tex den rahatsız olduysanız bloklarsanız yazılarını görmezsiniz. Lakin tex araba bilmeyen boşa konuşan bir insan değil. Burda mustafa hoca da arada veryansın ediyor benim sözlerime esat bey de arada dokunduruyor ama bu tür eleştirileri bastırmak çokça olumsuz yorumla eleştirenleri yermek doğruyu değiştirmez.

Herkesi Allah a emanet ediyorum. Esen kalın.

• Arkadaşlar iyi akşamlar,

Lastiklerden fırlayıp çamurluğun içine vuran su ve kumların aşırı sesli olduğunu düşünüyorum. Hiçbir arabada bu kadar ses olduğuna tanık olmadım. Bu sesten benim gibi çok rahatsız olanlar var mı aranızda? Bununla ilgili hiç çözüm vs duyan var mıdır? Kış lastikleri çok taş topladığı için taşın sesi gelir ama tüm kum parçacıkları ve suyun sesi beni çok şaşırttı.

İyi forumlar,
  • Bildiğim kadarıyla ses yalıtımı yaptırılabiliyor. Motor sesi için ses yalıtımı sağlayan parçalar koyuyorlar, yol sesi için ise aracın altında belli yerlere ve çamurluk içlerine sıkılarak uygulandıktan sonra kuruyup kalan bir madde var.

Honda Civic'in spor modelinde fabrika çıkışı ses yalıtımı çok sorunlu olduğu için aracı satın alan herkes yaptırmıştı bir aralar oradan hatırlıyorum. Bunları boya koruma yapan Ziebart vesaire firmalar yapıyor bildiğim kadarıyla.

Not: Şimdi bunu yazarken bir baktım birisi komple 500 TL 'ye yaptırmış aracın hertarafı için ama biraz eski 2014 ten kalma yazı.
    Haklisiniz belkide, o zaman benim kosullarim icin benzin ideal diye duzelteyim

• sifir 1.33 life corolla ya da auris icin fiyat alan var mi yakin bir zamanda?

• quote:

Orijinalden alıntı: zinoss

Merhaba texjrwillerjr.Ben 50 yaşında, öğretmen, 1.4 corolla advence kullanıcısıyım.Mütavazi gelirimle ancak buna binebiliyorum.Tabi satılmasının kolay olması ve pirim yapması yazdığınız gibi almama neden oldu.Son cümlenizde " millet düşünmeden de mutlu"cümlesi pek yakışı kalmamış.Zaten geleceğimi düşünerek corolla aldım.Yani düşünüyorum=)))
    Arabamla sürüş yaparken çok mutluyum.Sizin nasıl nerede mutlu olduğunuz beni ilgilendirmez.Herkese yüce tanrı en iyisini nasip etsin. sanada.Mutluluğun kriteri Astra dururken corolla ya binmek mi?Müsade edersen mutluluğumu bölme..

hocam öncelikle ellerinden öperim. öğretmenler karşısında saygıda kusur etmem, tabiri caiz ise boynum kıldan incedir. melih dostum size cevap yazmış her satırı için imzamı atarım. allah mutluluğunuz daim etsin hocam. izninle birşey söylemek istiyorum hocam, bugün melihin 75 bine aldığı astra 70.000 e bulunabiliyorsa ve bu sadece opelde değil birçok markada yakalanabilecek bir fırsatsa , muadili toyota için 78.000 i gözden çıkarıp alternatif bakmamak bana çok düşünmek gibi gelmiyor hocam kusura bakma. ben araba düşündüğümde araba düşünürüm hocam yatırım değil. bunu bir iktisatçı olarak söylüyorum. arabanın verdiği keyfi, parayla ifade etmeye gerek yok. sen corolla ile mutlusun umarım daha da mutlu olursun. peki hocam param corollaya yetti dediğin zaman (örnek olsun diye) aynı paraya dizel passat alabilseydin, yada superb corolla alır mıydın? mesele bu kadar basit hocam.

• 
Sayfa: önceki 11221123112411251126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.