Şimdi Ara

Toyota Corolla 181.000 TL kampanyası 1 mart (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
13.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arac %41 termal verimlilige sahip cok iyi bir motor normal motorlarda bunun yüzde 33-35 oldugunu dusunursen cok iyi belki Yaris Hybrid deki 1.5 motor olabilir.Dolayisi ile motoru bence cok daha verimli bir motor...

Lpg ile isim olmaz.Biri yazmis Dizel Megane binecegime Corolla ya binerim demis.Ben her zaman Dizel Megane derim,ona binerim biniyorum da, sen 1.6 130Hp Dizel , 1.5 110Hp Dizel ya da 1.6 160HP Dizel e bin de farki gör.

Motor daha verimli,Lpg uyumunu bilmem isim de olmaz, 7-8Bin Otomatik Farki muhtesem onun disinda Megane ile kiyaslarsan benzer fiyatta ise mukayese edemezsin biri 140Bg 240 nm Tork Dizelden guclu arac digeri 123Bg 150 York 3 silindir Atmosferik Arac neyini mukayese edeceksin.

Honda Lpg de olsa bitti artik inanilmaz fahis olan servis,yedek parca fiyatlari varken ustune Turkiye,İngiltere de kapandi.Bundan sonra artik yedek parca Japonya dan gelir.Fahis olan fiyatlar daha da artar.İs artik Anadolu Holding in insafina kalir.Zaten göçük olsyindaki tutumundan sonra benim gözümde bitmişti.Ama Turkiye de cok fanatik bir Futu futu Vtec ciler var.Zaten Japinlarin en buyuk sorunu bu zayif distributorler,inanilmaz pahali parca,iscilik,servis ucretleri ...
    Burada genel olarak Zotating e katılıyorum.Toyota yi da diger Japonlardan ayiririm.Brnce yari yerli ya da yerli kabul edilebilur.

Sonuc olarak yeni motor cok daha verimli Lpg uygun degil bilmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Yok öyle bir şey.

Genel olarak fiyatlar artış trendinde ilerliyor. Kasım 2019'da 100,000 TL'ye aldığım 2015 model dizel-otomatik i30'a 195,000 TL'ye alıcı çıkıyor. Bu arabanın en ölü piyasası bile 180,000 TL'den aşağıya gitmez. Yani günün sonunda alan her daim kazançlı olmuş durumda. Senin dediğin durum ise faizlerin yükseldiği dönemde milletin terste kalmasından ibaret ki artık Türkiye'de araba almak bir bakıma yatırım yapmak oldu. Her yatırımın kazandırdığı gibi kaybettirdiği alanlar da vardır.

Mesela Ağustos 2020 öncesinde araba alanlar çok sağlam kâr ile aldıklarını elden çıkarttı ama almayıp bekleyenler en az 50,000 TL zararda kaldı.

Alıntıları Göster

Bazı konularda haklısın. Ben de bundan 6-7 ay öncesine kadar 'Araba almayın' diyenlerin yanlış düşündüğünü ve insanları yanlış yönlendirdiğini söyledim. Üç tane araba aldım Temmuzdan sonra. Aldığım arabanın biri 300 bin tl'lere satıldı ikinci elde, diğer üstünde 20 bin koydu (clio), bir diğer aracımda aynı şekilde 20-30 koydu. Ama şimdi baktığın zaman ikinci el tamamen gebermiş durumda. Benim yalandan favoriye aldığım bir dacia sandero vardı. İş yerine alacaktım. Eklediğimde örneğin 138 falandı ama şimdi 120'ye düşmüş durumda. Yani demek istediğim saçma sapan bir piyasa var. Şuan alan evet kar edebilir ama 6 ay sonra zarar da edebilir. Bu ülkenin ekonomisi her şeye açık. Ama net bir fikrim var ki bu ülkede ben ucuzlayan bir şey görmedim. Bir mal dolar artınca bir anda üstüne 30-40 bin tl koyarken, dolar en düşük seviyeye gelse dahi fiyatı düşmüyor.

Ben en çok bu pandemi döneminde forumdaki bazı çok bilmişlerin lafına inanıp, kanan ve araba almayan insanlara üzülüyorum. Adam konuyu açtığı hafta arabayı alsa 180-190'dı ama almadı. Araba oldu mu bir anda 290 :) Üstüne 100 bin koydu. Bu kısa sürede kim kime bu parayı verir. Bizim bir TG grubu var orada biri dolar aldı biri araba. Dolar alan zarar etti, araba alan kar etti.

• Bugün bayiye uğradım, alıp almamak konusunda ikilemde kaldım ama içerisi tıklım tıklımdı. Dün ve bugün günlük 20-25 arası araç sattıklarını söyledi, bence doğrudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sancar10

2018 kasım ayıydı, gene bir kampanya yapmışlardı, çok iyi hatırlıyorum; boşları 77+4 bin hurda, dolu advance otomatikleri de 106'ya bırakıyorlardı. Bizim forum sakinleri de gene aynı "çöp, atmosferik bla bla bla" diye aynı buradaki cümleleri sıralıyorlardı(tek farkı o zaman tok kapıcıların sesi daha çok çıkıyordu, şimdi sayıları azaldı). Daha sonra millet yana yakıla bayi bayi araba aradı. kendine ayırttığı arabaları üzerine almadan 3-5'e satanlar oldu.

araba ihtiyacı olan gitsin alsın, eli yüzü düzgün otomatiğin ikinci elini vermiyorlar o paralara üsteli sıfır faiz kampanyası var. motoru biraz zayıflamış da olsa 1.4 egeadan hala çok daha iyi yürür. uzun yolu ızdıraba çeviren egea'nın 1.3 mazotlusundan daha keyiflidir, abd'de satılabilen her araç gibi akıp gitme hissiyatı var bunun. şehir içinde ise ilk kademesi dişli olan yeni cvt büyük konfor. ha tüp takamazsın ama ben 1.6'sına benzinle biniyorum 7.1 ortalaması var 8 bindir, cebimi felan delmedi, bu motor yarım daha az yakar. 2026'ya kadar garantili araba binersin.

Hocam kendini kandırma şehiriçi değil 6.5, 7.5 bile yakması güç. Tabi siz şehiriçi diye ortalama hızı yüksek diyorsan başka.

• 1.5, 3 silindir olduğu için indirse ne olacak ki

1.6 4 silindir olmadıktan sonra hiçbir anlamı yok.

1.6 motoru kaldırarak sarı sitedekoi galerici spotcu al satçıların ekmeğine yağ sürdüler

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    ben biraz oyleyim maalesef. sorun cikarmasin isimi gorsun diye 1.6 vision aldim ama yuruyen peynir tenekesi koydum adini :) sesi mesi gectim de araba yalitimsizliktan resmen kabin zor isiniyor.ilk defa boyle bisi goruyorum tum corolla serileri mi boyle acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 2 Mart 2021; 19:53:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 highline 1.4 TSI act 140 bg golf sahibiyim. Hiç bir sıkıntım da yok.
    Bu araçtan 1.5 dream otomatiğe gecilir mi ?
    Golf tabiki bu araca göre baya üstün ama bir an aklıma geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih33yucel -- 2 Mart 2021; 21:33:58 >
  • fatih33yucel F kullanıcısına yanıt
    Golfu sifir mi aldınız ? Golfle deneyiminiz nasıl ? Memnun kaldığınız yönleri eksileri neler? Daha önceki kullandığınız araçlara göre yalıtım vs nasıl ? Çok soru sordum ama
  • 189 otomatik fiyatı sadece peşin alımda mi geçerli. 50 bini kredi kullanmak istesem 212 bine mi gelir yine liste fiyatı geçerli olmaz mı ???
  • netttt2627 N kullanıcısına yanıt
    2. El aldım ve 1.5 yıldır kullanıyorum.
    Sessiz ve yakıt tüketimi normal. Muğla bodrum da 6.5 litre ortalama ile dolaşıyorum.
    Şikayetçi olduğum bir yönü yok. Olsa olsa daha az yakmamasi olurdu.

Daha önce 2007 1.4 dizel Fabia ve 2010 1.6 LPG Auris kullandım. Hepsinden daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih33yucel -- 2 Mart 2021; 23:23:27 >
  • netttt2627 N kullanıcısına yanıt
    Nakit fiyat 189 ancak toyotadan kredi kullanarak almak isterseniz fiyat 206bin oluyor. Böyle saçma bir güya sıfır faiz kredi kampanyası yapmışlar.

Ancak dışarıdan bir bankadan kredi kullanırsanız 189 bine alabiliyorsunuz
  • Corolla yeni aracı çok iyi de yalnız yakıt olarak üzer gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Arac %41 termal verimlilige sahip cok iyi bir motor normal motorlarda bunun yüzde 33-35 oldugunu dusunursen cok iyi belki Yaris Hybrid deki 1.5 motor olabilir.Dolayisi ile motoru bence cok daha verimli bir motor...

Lpg ile isim olmaz.Biri yazmis Dizel Megane binecegime Corolla ya binerim demis.Ben her zaman Dizel Megane derim,ona binerim biniyorum da, sen 1.6 130Hp Dizel , 1.5 110Hp Dizel ya da 1.6 160HP Dizel e bin de farki gör.

Motor daha verimli,Lpg uyumunu bilmem isim de olmaz, 7-8Bin Otomatik Farki muhtesem onun disinda Megane ile kiyaslarsan benzer fiyatta ise mukayese edemezsin biri 140Bg 240 nm Tork Dizelden guclu arac digeri 123Bg 150 York 3 silindir Atmosferik Arac neyini mukayese edeceksin.

Honda Lpg de olsa bitti artik inanilmaz fahis olan servis,yedek parca fiyatlari varken ustune Turkiye,İngiltere de kapandi.Bundan sonra artik yedek parca Japonya dan gelir.Fahis olan fiyatlar daha da artar.İs artik Anadolu Holding in insafina kalir.Zaten göçük olsyindaki tutumundan sonra benim gözümde bitmişti.Ama Turkiye de cok fanatik bir Futu futu Vtec ciler var.Zaten Japinlarin en buyuk sorunu bu zayif distributorler,inanilmaz pahali parca,iscilik,servis ucretleri ...
    Burada genel olarak Zotating e katılıyorum.Toyota yi da diger Japonlardan ayiririm.Brnce yari yerli ya da yerli kabul edilebilur.

Sonuc olarak yeni motor cok daha verimli Lpg uygun degil bilmem.
    Honda alıp servise giden var mı ?

Yıllardır kullandığı sorunsuz motor ve şanzıman. Herkes bakımını sanayide yaptırıp geçiyor. Zaten arabanın arıza veren bir yanıda yok.

Honda servisleri kan ağlıyor gelen yok diye
    Honda alan adam zaten sorunsuzluğu ve lpg si için alıyor. Toyota'yı da öyle.

• Çok performans beklentisi yoksa, ayağımı yerden kessin işimiz görülsün deniyorsa bu fiyatlara güzel seçenek.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Honda alıp servise giden var mı ?

Yıllardır kullandığı sorunsuz motor ve şanzıman. Herkes bakımını sanayide yaptırıp geçiyor. Zaten arabanın arıza veren bir yanıda yok.

Honda servisleri kan ağlıyor gelen yok diye
    Honda alan adam zaten sorunsuzluğu ve lpg si için alıyor. Toyota'yı da öyle.

Alıntıları Göster

"Honda servisleri kan ağlıyor gelen yok diye"

Aksine 10 binde bakim araligindan, 20 binde bir cvt yag degisim soygunundan ve asiri yuksek bakim ucretlerinden dolayi baya keyifliler 

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

2013 highline 1.4 TSI act 140 bg golf sahibiyim. Hiç bir sıkıntım da yok.
    Bu araçtan 1.5 dream otomatiğe gecilir mi ?
    Golf tabiki bu araca göre baya üstün ama bir an aklıma geldi.

8 yasina gelmis, sifirlayin gitsin

• Emisyon nedeniyle 1.6 motoru kaldırmaları iyi olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: autindustry

"Honda servisleri kan ağlıyor gelen yok diye"

Aksine 10 binde bakim araligindan, 20 binde bir cvt yag degisim soygunundan ve asiri yuksek bakim ucretlerinden dolayi baya keyifliler 

Alıntıları Göster
    İşte bende onu diyorum hocam. Çoğu insan aracı aldıktan sonra bakımını saniyede yaptırıyor. Garantiyi kimse iplemiyor. Nasıl olsa her şey kullanıcı hatası. O nedenle garantiyi bozuyor herkes.

HCF2 CVT yağı sanayide var. Aynı şekilde motor yağıda...

Honda alan adam sorunsuzluğu için alıyor.

Sorunsuz bir araba içinde hiçbir honda kullanıcısı gidipte bakıma 2000 TL vermez... Servis istediği kadar istesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Hocam kendini kandırma şehiriçi değil 6.5, 7.5 bile yakması güç. Tabi siz şehiriçi diye ortalama hızı yüksek diyorsan başka.

Alıntıları Göster

Herkes istanbul mezbelesinde oturmuyor. ortalama bir şehirde karma 7 litre gayet makuldür bu araç için.

Anlıyorum, ben de ilk bindiğimde bir ay hiç sevememiştim hatta diğer aracımdan corollaya geçince 1800-2500 devir arası lastiği patlak diye gidemiyor zannediyorum. ama kullandıkça kendine bağlıyor adamı. ufak ufak güzel noktaları var insan alışıyor, başka arabada olmadığında tahammül edemiyorum. cam temizleme aurası, elektrik tesisatı parazit voltajlar çekmediğinden aylarca soğukta yatırsan da aküyü yememesi, uzun yolda akma hissi, hiç kasmadan 130'la ilerleyebilmesi(bak 1.3 multijette, 1.0 turbolarda yok bu), dur kalklarda şanzımanın konforu, bel ağrıtmayan koltukları, konforlu süspansiyoru, kuvvetli motoru kasmayan kliması/ısıtması, gece fethiyeden korkuteline çıkarken verdiği "ben bozulmam" hissi... mesela arkadaşın arabayı kullandım bi ara, sabah ilk çalıştırdığımda sesi farklı çıkıyor, şanzımanı alet çantası gibi şakırdıyor... tabi tüylerim diken diken oluyor.

onun için diyorum araba lazım olan gidip alıyor zaten. hatta yarın bayiye git ana baba günü gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar10 -- 3 Mart 2021; 2:47:24 >

• fatih33yucel F kullanıcısına yanıt

Amaç 8 yaşındaki aracı sıfırlamaksa gayette geçilir. 8 yaşındaki golfün üstünlüğü de yoktur 8 yaşında e serisi deseniz geçilmez derim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.