Şimdi Ara

Toyota Corolla 1.6 Sol Sedan (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
40.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ^Teacher^

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Corolla kullanicisiyim, kronik hiç bir sorunu yok. Atak ve tasarruflu bir araba, tavsiye ederim. Bulunduğunuz yerden, bilindik bir araç bulmaya çalışın. Servise sokun ekspertiz yaptırın, yasina göre çizikleri olabilir, kapı fitilleri çürümüş olabilir. Rot kolları, amortisör, disk ve balatalari da kontrol edin. Km ye göre baskı balata ister mi ne zaman değişmiş öğrenin. Trigger zaten zincirli, sorun olmaz. Yağını suyunu degistirip uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bulunduğum yerden pek denk gelmedi :(
    Bugün bu ilanını aradım araba temiz ama 30 bin istiyor.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-vvti-1-6-sol-69436485/detay
    25 bin dedim adam küplere bindi,teli kapattı.
    Galiba araba almayı tamamen rafa kaldıracam.

kesinlikle bu aracın ederi 25 civarı. kafasına göre 31 yazıyorlar. 2009 yılında dizel sıfır yeni kasa corollayı 2 tane arkadaşım 34'e aldılar. aracın motoru hatasız olabilir ama diğer kaporta ve işçiliği çok da iyi değil...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Corolla kullanicisiyim, kronik hiç bir sorunu yok. Atak ve tasarruflu bir araba, tavsiye ederim. Bulunduğunuz yerden, bilindik bir araç bulmaya çalışın. Servise sokun ekspertiz yaptırın, yasina göre çizikleri olabilir, kapı fitilleri çürümüş olabilir. Rot kolları, amortisör, disk ve balatalari da kontrol edin. Km ye göre baskı balata ister mi ne zaman değişmiş öğrenin. Trigger zaten zincirli, sorun olmaz. Yağını suyunu degistirip uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bulunduğum yerden pek denk gelmedi :(
    Bugün bu ilanını aradım araba temiz ama 30 bin istiyor.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-toyota-corolla-vvti-1-6-sol-69436485/detay
    25 bin dedim adam küplere bindi,teli kapattı.
    Galiba araba almayı tamamen rafa kaldıracam.

Fazla söylemiş ama aracın km çok çok az, eğer hatasız kazasız araçsa arada bir noktada anlaşın derim.
  • Yazdığınız arabayı 15 aralık 2003 te 0 km olarak 34 milyon liraya aldım. Tam 8 yılım doldu. Periyodik bakımlar dışında servise yolum düşmedi..Çok şükür DAHA AKÜSÜNÜ BİLE DEĞİŞTİRMEDİM.. 100.075 km deyim...Çok memnunum. Satmayıda düşünmüyorum. 2013 de ADAPAZARI GÜZELİ yeni kasa çıkarsa düşünürüm...Dediğim araba ADAPAZARLI COROLLA SOL 2004 başkası değil.. O kadar etmez şu kadar eder diyen arkadaşlar o arabada aksesuar neler var ? Bir incelesinler...Aynı aksesuarlı Corolla Elegant 2012 arabalar 45 - 55 bin lira arası.>>> Ve sigortası, kaskosu MTV si, servis bakımları bizim tam iki katımız..<<< JETTA , HYUNDAİ , RENAULT, FORD Ful dolu arabalrı en az 50 - 55 cıvarı... Bunlar maliyet değilmi ? Kullanma maliyeti..Hesap sadece benzin değil...Corolla SOL Her türlü konfora sahip dertsiz, problemsiz yıllarca kullanılacak 24 .000 - 30.000 arası bir araba..KONTAĞI ÇEVİR YÜRÜ...BAŞKA İŞİ YOK..Piyasada Pertten toplanmışlarına bile 18.000 Lira istiyorlar..... Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 5 Ocak 2012; 21:40:58 >
  • Hiç anlaşılacak bir tip değildi.
    Keyiften satılığa çıkarmış gibi.
    Uygun fiyata satsa hiç kaçırmam.
    Hatta birisi arayıp benim adıma pazarlık yapsın bakalım ne diyor
  • genelde pahali temizinide bulmak zor pert ve bel alti boyali ilani çok oluyor
  • değerli meslektaşım,
    bütçene uygun temiz bir sol corolla bulman biraz zor gibi.
    eğer illaki corolla demiyorsan, modelden feragat ederek honda civic düşünebilirsin.
    nerede olduğunu bilmiyorum ancak,
    batıda ve merkezde isen nissan almera veya primera düşünebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dietherbohlen

değerli meslektaşım,
    bütçene uygun temiz bir sol corolla bulman biraz zor gibi.
    eğer illaki corolla demiyorsan, modelden feragat ederek honda civic düşünebilirsin.
    nerede olduğunu bilmiyorum ancak,
    batıda ve merkezde isen nissan almera veya primera düşünebilirsin.

Hocam haklısınız,temzi bir corolla bulmak zor,bir kaç tane buldum çok yüksek fiyat söylediler.
    Bursada çalışıyorum,Honda Civic'lere baktım onlar da çok ucuz değil,toyotayla piyasası aynı gibi.
    Son olarak araba almaya ilk olarak almera ve primera arayarak başladım.Denk düşmedi,son zamanlarda bakmadım işin açıkçası.
    Temizini bulsam direk talib olacam.
    Bir de arabasını gerçekten satmak isteyen çıkmıyor karşıma,bir fiyat koymuş isteyen alır gibisinden.
    Kısmet artık.
  • Arkadaşlar 2005 Nissan Primera Tekna 2005-06 modellinin piyasası nedir? Temiz,düzgün bir arabanın.
  • Corolla 1.6 Terra çok boş, Sol için ise piyasa olarak ederinden çok fazlasını istiyorlar.

2005 Terra 24, Sol ise max. 26 eder.

Bence Focus 2 hb ve sedan benzinlilere bakın.Bahsi geçen Corolla'dan çok daha iyi yol tutan, sürüş tepkileri iyi olan, daha güncel ve sağlam araçlardır.

Nissan'ı ise hiç önermem.
  • quote:

Arkadaşlar 2005 Nissan Primera Tekna 2005-06 modellinin piyasası nedir? Temiz,düzgün bir arabanın.

neden ford focuslara bakmıyorsunuz? iki arkadaşım bu sene 4 ay arayla 2005 model focus aldılar ve çok çok memnunlar.(Fiyat olarak birisi 23250 diğeri 23100 lira verdi) sorunsuz araçlardır ve ayrıca yedek parça fiyatları ucuzdur.Renault servisinde symbolün (parça fiyatları ucuz diye bilinir) triger seti 850 tlye değişirken arkadaşlarım focusun triger setini yetkili serviste 325 liraya değiştirdi.Corolla sorunsuz bir araçtır ama parça fiyatları tuzludur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 5 Ocak 2012; 12:23:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

quote:

Arkadaşlar 2005 Nissan Primera Tekna 2005-06 modellinin piyasası nedir? Temiz,düzgün bir arabanın.

neden ford focuslara bakmıyorsunuz? iki arkadaşım bu sene 4 ay arayla 2005 model focus aldılar ve çok çok memnunlar.(Fiyat olarak birisi 23250 diğeri 23100 lira verdi) sorunsuz araçlardır ve ayrıca yedek parça fiyatları ucuzdur.Renault servisinde symbolün (parça fiyatları ucuz diye bilinir) triger seti 850 tlye değişirken arkadaşlarım focusun triger setini yetkili serviste 325 liraya değiştirdi.Corolla sorunsuz bir araçtır ama parça fiyatları tuzludur...

Haklısnız artık opel ve Focuslara bakıyorum.25 bine sedan olarak focusun hangi modelini alailirim.
  • hocam focus yada astraya o meblağları vereceğine, bursa da isen kesinlikle primera al derim.
    D segmentinin farkını donanımlarını karşılaştırarak rahatlıkla görebilirsin.
  • rastgele bikaç ilan seçtim hiçbir alakam yoktur araç veya sahipleriyle;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-ilk-sahibinden-cok-temiz-primera-69878333/detay#

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-nissan-primera-82-000-km-de-sahibinden-full-primera-30534030/detay

hangi astra-focus-civic-corolla yaklaşabilir bu araca? (önceki aracım 05 almera teknaydı ev aldığım için satmak zorunda kaldım) primerayı gayet iyi bilirim ve kesinlikle fiyatının ve ülkemizdeki önyargıların çok ötesinde bir otomobil. yedek parça bursa için sorun olmamalı(kaldı ki internette herşey bulunabiliyor artık), gerisi içinde, herhalükarda 25bin TL verilen araca kasko yaptırılacaktır, yani o da sorun değil. öyleyse aynı fiyata ağzına kadar dolu D segmenti bir otomobile binmek varken.

bu arada;
    @onder46 nissandan uzak dur yazmanızın nedenini sorabilir miyim?
  • quote:

rastgele bikaç ilan seçtim hiçbir alakam yoktur araç veya sahipleriyle;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-ilk-sahibinden-cok-temiz-primera-69878333/detay#

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-nissan-primera-82-000-km-de-sahibinden-full-primera-30534030/detay

hangi astra-focus-civic-corolla yaklaşabilir bu araca? (önceki aracım 05 almera teknaydı ev aldığım için satmak zorunda kaldım) primerayı gayet iyi bilirim ve kesinlikle fiyatının ve ülkemizdeki önyargıların çok ötesinde bir otomobil. yedek parça bursa için sorun olmamalı(kaldı ki internette herşey bulunabiliyor artık), gerisi içinde, herhalükarda 25bin TL verilen araca kasko yaptırılacaktır, yani o da sorun değil. öyleyse aynı fiyata ağzına kadar dolu D segmenti bir otomobile binmek varken.

bu arada;

Hocam bu İstanbuldaki arabaya baktım,temiz görünüyor,sizce ne kadara bırakırsa alınabilir?
  • Almeraların torku corolladan düşük diye hatırlıyorum..(Performansla alakalıdır)

Primera corollanın dengi olabilir.

2. el fiyatlarının yüksek olmasının sebebi döviz kurlarının uçmuş olmasıdır.

Türkiyeye araba veya parçaları dövizle giriyor.

Sıfırlar 45-55 milyara vurmuş durumda
  • almera da corolla gibi C segmentindedir. ülkemizdeki 2.nesil almeralar 1.5 98 bg'dir. corollaya göre bariz hantaldır(lpg sistemi ile 1350 kg civarı ağırlık).

primera D segmentindedir. segment rakiplerine bi göz atarsak model fiyat paritesinde ne kadar ulaşılabilir olduğunu görebiliriz; avensis,laguna,accord,mondeo,passat,mazda 6.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamyonlarkavuntaşır -- 5 Ocak 2012; 19:32:38 >
  • quote:

quote:

rastgele bikaç ilan seçtim hiçbir alakam yoktur araç veya sahipleriyle;

bu arada;

Hocam bu İstanbuldaki arabaya baktım,temiz görünüyor,sizce ne kadara bırakırsa alınabilir?

hocam inanın 2.el piyasasındaki en durgun sezon olmasına rağmen bu denli tok satıcı zihniyeti görülmüş bi durum değil. net bir fiyat veremeyeceğim raiç bedel konusunda, ancak içinize sinen her ne marka model olursa olsun kmsi düşük olana bir miktar fazla vermek her daim akılcı bi davranış olur.
  • Güncel
  • Hafta sonu kuzen aldı 2003 model LPG'li araçta gram boya yok 24.500'e anlaştılar. Ben olsam Avensis'e yönelirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Hafta sonu kuzen aldı 2003 model LPG'li araçta gram boya yok 24.500'e anlaştılar. Ben olsam Avensis'e yönelirdim.

Hakkaten pahalıymış bu.Ben 2005 gerçekten temiz bir tane buldum ama 30 bin istiyor.
    Bir de temiz bir arabadan ziyade temiz bir insana denk gelmek önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^Teacher^ -- 9 Ocak 2012; 15:49:17 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.