Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA 1.6 DREAM MULTİDRİVE S Mİ YOKSA MEGANE 1.3TCE 140HP OTOMATİK Mİ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
19.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megane 1.3 turbo tabiki. Çağ dışı bir motora sahip ve zevksizlik abidesi tasarımlı Corolla ya para vermezdim şahsen.
  • tonodias kullanıcısına yanıt
    2001 model SMT li mr2spyder ım vardı.Gayet memnundum.Vites düşürdüğünde heel and toe falan kendisi yapıyordu eğer indiği viteste 2500 devir üstünde kalıyorsa.Çok hızlı mıydı ? Hayır sonuçta robotize ama gayet memnundum özellikle seri vites düşürürken yani ışıklarda duracağım da falan bütün herkes bir dönüp bakıyordu bu ne lan diye

Konu sahibi arkadaş içinde söyleyeyim eğer uzun süre binecekseniz Toyota alın yoksa Megane tercih edin ha şuda var herkes motora laf ediyor ama EDC de saatli bomba bunuda göz önünde bulundurarak tercih yapın derim..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kerotobil K kullanıcısına yanıt
    ekstrem durumlarda normal yakıt kaybı bunlar. kendimden örnek vereyim. dizel araç sahibiyim. şehir içi 5.5lt yakan araç yoğun trafikte 9-10 lt yaktığı oldu. şimdi bunu mu hesap edelim? mesaj atmak için atmayın.

bir diğer konu sorunsuz corolla. biri yazmış ‘corolla sorunsuz diğerleri arıza yapıyor yolda kalıyor’. toyota ‘az sorun çıkaran’ otomobil markaları listesinde dünyada ilk üçtedir. diğerleri mazda ve mercedes. bunun yanında dünyanın en çok satan otomobil markasıdır.. sallamak serbest nasılsa..

ayrıca corollanın son kasası iyi. bazı arkadaşlar galiba geride kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrna -- 8 Eylül 2020; 11:11:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TOYOTA COROLLA 1.6 DREAM MULTİDRİVE S Mİ YOKSA MEGANE 1.3TCE 140HP OTOMATİK Mİ?

TOYOTA COROLLA 1.6 DREAM MULTİDRİVE S Mİ YOKSA MEGANE 1.3TCE 140HP OTOMATİK Mİ? 2015 Corolla 1.6 Benzinli araç tüp yok.Istanbul'dayım. TOYOTA COROLLA 1.6 DREAM MULTİDRİVE S Mİ YOKSA MEGANE 1.3TCE 140HP OTOMATİK Mİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilay61 -- 8 Eylül 2020; 11:9:12 >

• smyrna kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunsuz listesinin başında Mazda ikinci sırada Mercedes üçüncü sırada Toyota var düzelteyim...

• redmaner kullanıcısına yanıt
    Ekran olsa ne olur olmasa ne olur hocam? Ne işlevi varki bunların? Tesla değil sonuçta bu Renault Toyota hoş ki Toyota'yı çok sevsemde multimedya da sınıfında en kötüsü net Toyota..

• toyota corolla arıza vermemesiyle ünlü doğru.

ancak 1.6 düz motorunda performans gerçekten yerlerde.

hele ki dip gaz yaptığınızda devir en sona kadar çıkıyor yüksek bir sesle ama hareket çok az.

megane ise gerek turbo motorla gerekse torkuyla corolladan daha çok performanslı.

toyota corollayı nasılsa satılır diye yapılmış bir araç gibi gördüm.

performans olarak kesinlikle megane.

hatta seçenekleriniz içine bence opel astra 1.4 turbo motoruda ekleyebilirsiniz.

onun şanzımanı da tam otomatik. sıkıntısızdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozoz15 -- 8 Eylül 2020; 11:12:18 >
  • Atmosferik alma kardeşim. Ben turbolu araçtan atmosferige geçtim sıfır alacağım için ama keşke turbo olsaydı diye çok söyledim. İki araç için bana göre segmentlerine göre çok büyük bir fark yok.
    Ayrıca konfor,ekonomi ve performans olarak Megane çok daha iyidir. Rampaları tirmaninca daha iyi anlarsın turbonun ne büyük keyif olduğunu. Ayrıca yeni nesil turbolu araçlara,yeni nesil LPG sistemleri çok uyumludur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smyrna kullanıcısına yanıt
    Sayım hocam, şehir içi 5,5 litre dediğiniz araç nasıl bir şehir onu anlamak istiyorum. Firmaların açıkladığı teknik verilerden bahsediyorsunuz sanırım.

• Yakıt konusuna gelince : Peugeot 208 BlueHDi STOP&START (99 hp)veya Opel corsa 1.3 cdti veya Polo 1.4 TDI
    http://arabamkacyakar.com/en-az-yakan-dizeller

şöyle bir site var

Opel corsa 1.3 cdti aldım bende yaklaşık 300 tl ye 1400 km yol yaptım 60-70 km hızla cam açık

Ama megane dan uzak durun derim kronik sorunu var diyorlar sanayide filan çok megane tamire geliyor corollaya da sorunlu diyorlar ama bilmiyorum hiç bilgim yok o konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenthillDream -- 8 Eylül 2020; 11:39:1 >
  • @Moueson

Adamı nasıl küstürdüyseniz ilk gelmesi gereken konuya bile gelmiyor.
  • Zafer Durukan Z kullanıcısına yanıt
    Megane'a uyumlu sistemler ne kadar, 10-12 bin ?

• Corolla düşünen insan otursun bir araca. Bana göre hala çağı yakalayamamış adamlar. Ne olursa olsun benim içime sinmez..
  • Dizel Cliodan Benzinli megane'a geçince şok geçirmiştim. Donanım olarak sınıf olarak vs çok üstün bir araç kağıt üstünde beygir gücü olarak da üstün ama gel gör ki Dizel Clio keçi gibi kalkarken benzinli ve turbosuz megane bildiğin kaplumbağa.

Bu kıyaslama Megane kötülemek için değil turbosuz benzinli aracı gömmek içindir.

Kesinlikle turbosuz araca binmeyin. Üzülürsünüz. yazın camlar açık gidersiniz. klima açınca performans %40 düşüyor.

Megane konfor bakımından da tatmin edicidir.
  • redmaner kullanıcısına yanıt
    Bluetooth aux usb telefon bağlantısı vs meganeda mevcut. Toyota ekstra bir şey sunmuyor. Büyük ekran takıntısı olan varsa da servis garanti kapsamında 5bine dev ekran takıyor megane'a.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • interior designer kullanıcısına yanıt
    yok yok %40 değil %80 düşüyor performans

• renault bayisinden geliyorum ellerinde sıfır araçlar bitmiş ve en erken kasım ve aralıkta gelecekmiş. bu da beni korkuttu bir zam daha gelirse ülkemiz şartlarında bu defa araç almaktan vazgeçebilirim. toyotaya geçtim tekrardan ve gelecek ayın başında aracı teslim edebileceklerini söylediler.. konuya bir açıklık getireyim yılda sürekli 20-25bin km yapmıyorum şu sıralar çok fazla iş çıktı. genelde yıl içerisinde 15bin km’yi geçeceğimi sanmıyorum. ve tekrardan öyle uçmasını beklemiyorum araçtan. sıkıntıya sokmasın yeterli. dediğim gibi gayet sakin kullanıyorum. bu durumda tercihim corolla 1.6dream otomatik veya 1.6flame x-pack’ten yana olacak araç 10bine geldiğinde yakıttan memnun kalmazsam lpg düşünüyorum. toyota garantili lpg takabileceklerini söyledi. ve araca 7 yıl boyunca motor ve şanzıman garantisi verdi. ve tekrardan bir noktaya değinelim bu cvt şanzımanın arıza yapma olasılığı nedir? aracı sakin kullanacağım. beni 5 yıl boyunca idare edebilecek mi? ve aynı fiyat aralığında önerilebilecek farklı bir araç var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 8 Eylül 2020; 12:27:52 >

• ozoz15 kullanıcısına yanıt
    daha önce astra 1.4t otomatik kullandım gerçekten çok güzel bir araç fakat şehir içi 9lt’nin altına düşmüyor insanın ocağına incir ağacı diker.

• mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Bi sorun olmaz toyota cvt'sinde. Fabrikadan hatalı üretim olursa anca öyle.

Edc için 5 yıl idare edebilir mi sorusuna net cevap veremeyiz ama.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.