Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA 1.6 DREAM MULTİDRİVE S Mİ YOKSA MEGANE 1.3TCE 140HP OTOMATİK Mİ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
19.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin 172torkun 4bin devire kadar. 4bin devirden sonra düşen bir torkun var. Bu devire kadar beygirin de düşük. 120beygirine daha 2bin var. 120 beygiri aldığın noktada düşük bir torkun var. Hacmi belli, 1.0.

Corolla 160nm torkunu 4400 devirde alır. Bu devirden 6400 devire kadar i20 ye göre bariz yüksek tork ve beygir üretir. Cvt ile de bunu en optimum noktaya sabitler, uzar gider. Kalkışta geçersin, 90 100'e kadar, sonra corolla sana baybay der.

Gönderdiğim videolara bakarsan 100den sonra corollanın bariz iyi hızlandığını görebilirsin.
  • Megane dizel kullandim. Yalitim olarak beklentimin ustundeydi. 120 ile giderken ufak bir ruzgar ve yol sesi vardi ama konusurken sesinizi yukseltmenize bile gerek olmayacak kadar. Corolla yalitim ve arka yaşam alani konusunda cok elestiriliyor. Ayrica prrformans olarak hangisi daha iyi sormussunuz. Sayilar bariz olarak hangisi daha guclu gosteriyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Megane corolladan cok daha kaliteli bir arac. Oldukca sessiz ve yumusak ayrica

. Corolla cok basit bir otomobil kesinlikle tavsiye etmem. Ne yalitim var ne kalite ne de konfor. Ayrica bu devirde 1.6 atmosferik motorla da ugrasilmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sen tüpçülerin palavralarına inanma. geçen ay 3 defa uzun yol yaptım, 130 un altına düşmediğim gibi 130-150 aralığında gidip geldim toplam 3000 km yol, yolda benim solumdan bir tane tüplü capon geçmedi, tüplünün gitmediğinden değil yürekleri yetmediğinden, ben dizelle canım istediğim gibi bastım ortalama yakıt tüketimim 6.9 lt klima açık, tüpçülerde o yürek yok. bakma burada palavra sıkıyorlar yok 140 la gittim 6lt yaktım ben gerçek hayata bakarım. doblolar bile tüplüleri solluyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

sen tüpçülerin palavralarına inanma. geçen ay 3 defa uzun yol yaptım, 130 un altına düşmediğim gibi 130-150 aralığında gidip geldim toplam 3000 km yol, yolda benim solumdan bir tane tüplü capon geçmedi, tüplünün gitmediğinden değil yürekleri yetmediğinden, ben dizelle canım istediğim gibi bastım ortalama yakıt tüketimim 6.9 lt klima açık, tüpçülerde o yürek yok. bakma burada palavra sıkıyorlar yok 140 la gittim 6lt yaktım ben gerçek hayata bakarım. doblolar bile tüplüleri solluyorlar.

Alıntıları Göster
    Yahu yuregi yetse bassa nolcak, gidemiyorlar ki

Sene olmus 2020, 150-160nm torkla 1.300-1400kg araclar taşınmaz... Anca idareten duz yolda goturur, ayagini herden keser hepsi bu.

Bu torklar 1000 kiloluk b segment araclarin torklari.

• Gunumuzde c segment bir arac 200, d segment bir arac ta 250nm den assa torkta olmamali. En asgari rakamlar bunlar.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    yok mesele o değil, iş arabalarını övmeye gelince uzun yolda bilmem kaç km yol yaptım 120-140 aralığında gittim ara sıra 180 e çıktım 6 lt lpg yaptım diye sallıyorlar anlamayan gariban da yiyor bu palavraları. neymiş devir çevirmeyi sevenlermiş, motor işe yaramaz demiyorlarda devir çevirmeyi seviyorlar. devir çevirince benzini nasıl içtiğini söylemiyorlar
  • Sene olmuş 2020, bu paraları gidip 1.6 atmosferik arabaya bağlamam. Sonradan lpg falan bir de, evlerden ırak..

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

yok mesele o değil, iş arabalarını övmeye gelince uzun yolda bilmem kaç km yol yaptım 120-140 aralığında gittim ara sıra 180 e çıktım 6 lt lpg yaptım diye sallıyorlar anlamayan gariban da yiyor bu palavraları. neymiş devir çevirmeyi sevenlermiş, motor işe yaramaz demiyorlarda devir çevirmeyi seviyorlar. devir çevirince benzini nasıl içtiğini söylemiyorlar
    140-150 KM ile gidip de 6LT LPG denen mereti yakmasının imkanı yok bence...
    Zaten S. İci 8.6 S. Dısı 5.7 falan ort. yakım tuketimi var diyor Fabrika verisi onlara 1-2 lt koyunca gercek tuketim ortaya cıkar.
    200 bin verip araba alıp butun garantiyi cope atıyorlar sırf LPG denen mereti takıcaz diye,Halbuki Dizel alan da Turbo benzin alan da direkt kullanıyor aracını garantili olarak...

LPG denen meretin de Normalde Pompa fiyatı 4TL ama ne hikmetse 3.50-3.60 satılıyor.Zaten bu LPG denen Meret 4.5TL olsa 1 tane Tuplu araba kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Yahu yuregi yetse bassa nolcak, gidemiyorlar ki

Sene olmus 2020, 150-160nm torkla 1.300-1400kg araclar taşınmaz... Anca idareten duz yolda goturur, ayagini herden keser hepsi bu.

Bu torklar 1000 kiloluk b segment araclarin torklari.

Alıntıları Göster
    Aynen. Evin 2. arabası ‘16 jazz. 1200 kg 102 hp cvt var. Düz yolda OK de rampada saç baş yolduruyor bazen. A4 den geçince ara sıra alışmak zor oluyor. Artık atmosferik devri bitti eğer 2-3 litre değilse en azından.

• huso kullanıcısına yanıt
    Şu kadar yıldır forumdayım, 140 150gidip 6lt yakıyorum diyen lpg ci ben görmedim. Bu arkadaş da görmemiştir ama sırf kendini haklı çıkarmak için uyduruyor bir yerlerinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Senin 172torkun 4bin devire kadar. 4bin devirden sonra düşen bir torkun var. Bu devire kadar beygirin de düşük. 120beygirine daha 2bin var. 120 beygiri aldığın noktada düşük bir torkun var. Hacmi belli, 1.0.

Corolla 160nm torkunu 4400 devirde alır. Bu devirden 6400 devire kadar i20 ye göre bariz yüksek tork ve beygir üretir. Cvt ile de bunu en optimum noktaya sabitler, uzar gider. Kalkışta geçersin, 90 100'e kadar, sonra corolla sana baybay der.

Gönderdiğim videolara bakarsan 100den sonra corollanın bariz iyi hızlandığını görebilirsin.
    100 den sonra istersen 200 e fırlasın sen hayatında kaç kere o hızlara çıkıyorsun? Tek marifeti buysa zaten konuşmaya bile gerek yok.

Hayatının yüzde 90ı şehir içinde geçecek adam bana 100 den sonra şöyle hızlanıyor böyle hızlanıyor diyor ya şaka gibi.

Tamam otobanları kralı corolla. Geri kalanının ise kağnısı.

• Bu konu cok tutulmuş anlaşılan
    Bakin arkadaşlar şunu hepimiz kabul ediyoruz megane 1.3 turbo motor corolla 1.6 dan daha seri daha performansli eyvallah
    İyi de biz nasil bir ulkeyiz gelismekte olan degil mi
    Hani diyorsunuz ya yil 2020 olmuş hala cag dışı motor atmosferik 1.6 diye arkadaşlar bu araci alanlar lpg ile biniyor hem araci alirken 40 bin lira ucuza aliyor Megane a gore hem lpg takip megane dan az yakiyor Türk lirasınin degeri ortada dolar euro ortada siz neyden hangi cagdan bahsediyorsunuz ( corolla alip da lpg takmadan binenleri de ben anlamiyorum ama saygim sonsuz )
    Megane turbo motor alip surekli performans mi sergiliyorsunuz benzini bedava mi aliyorsunuz yoksa depoyu babaniz mi dolduruyor yada buyuklerden harclik alip mi aracla turluyorsunuz
    Corolla bu ulkenin gerçeklerine uygun fiyat performans aracidir sehir ici sehir disi uzmez atmisferik motorlar icinde Türkiye de en gelistirilmis olanıdır uzun yolda sollama esnasinda hic guven sarsmaz aracta sport modu ve ekonomik mod var ama vallahi billahi sport moda almaya gerek duyulmuyor
    Sonuc olarak isteyen butcesine gire istedigini alsin ama liramizin degerini yakit fiyatlarını ve yollarda surekli performans seegilemedigimizi unutmayalim! Her yer radar her yer eds zaten birbirimizi kandirmayalim uzmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 9 Eylül 2020; 19:48:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Ben bu arabaya 320 tork olan 1.6 turbo dizel araçtan geçtim. Onunla bile kafa kafaya gidecek bir araç senin 1.0 torkun bilmem Kac ile kapışmam bile.
    Tabi tabi kafa kafaya gider eminim :D

Kediye yavrusu Aslan görünürmüş misali. Rampalarda sizin kağnıların yanından yel gibi geçerken senin bu mesajını hatırlıyorum hep: D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 9 Eylül 2020; 19:52:5 >
  • Nereden biliyorsun %90ının şehir içinde geçeceğini? Yine uydurmalara başladın.

Kalkışta, şehir içinde atik olacağını zaten yazdım ama sen ısrarla kağnı dedin. Senin aracın 0 100 ü 10.5,corollanın 10.2 saniye. Yüksek hızda da senden iyi gidiyorsa bu araca kağnı demen senin niyetini, karakterini ortaya koyuyor.

Sana diyeceklerim bu kadar

• Cvt de spor mod saçma zaten. Spor modda performansı da daha düşüktür.

• Tupu taktırırım diyorsun da Garantimi cope atıyorumu pas geciyorsun.Herhangi bir sorunda LPG ci ile Firma arasında topac gibi donduruldugunu pas geciyorsun.Ne yaparsan yap motoru kuruttugunu pas geciyorsun.Tuketim bazında Benzinden %20 fazla yaktıgını pas geciyorsun.Olası teklemeleri ki Fab. Honda da oldugunu soyluyor kullananlar belli devirde pas geciyorsun.LPG nin bir NCAP testi yok bunu da pas geciyorsun.
    LPG nin normal fiyatından satılmadıgını pas geciyorsun.Normal fiyatından satılsa 4TL %20 Tuketim farkı 4.80 TL ye gelir.Ki LPG 1TL artsa 1 tane Tuplu kalmaz.Sadece Ben 3.30 dan alıyorum ben 3.60 dan alıyorum ki ne kadarı Butan ne kadarı Propan ne kadarı hava belli degil...

Herseye ragmen 40.000 fark soylemi de tam gercegi yansıtmıyor.Aynı aracın Manueli 184.000 Liradan baslıyor.Arada Manuelde 23.000 fark var.Ayrıca 1.2 Turbo da aynı paraya satılıyor Toyota da , demek ki Sedan Corolla da Turbo Motor olsa fiyat aynı olacak.Neden koyulmadıgı ise ilginc...

İs Egea ya gelince zaten bedavaya dolu 1.6Mjet DCT otomatik 180-185.000 e Dizelleri var.

Sonuc LPG 4TL den satılsa bile cok cazibesi kalmıyor.Hele ki 4.5 falan olsa dedigim gibi 1 tane Tuplu kalmaz.Tek arguman ben 3.30 dan alıyorum ben 3.60 dan alıyorum.

• Bu Toyota uzar, ucar soylemi nedir?Nereye ucuyorsun uzuyorsun oncelikle?Max gidebilecegin surat 132 ustunde ceza yerim diyorsan basarsın.
    uzayıp nereye uzuyorsun?Her araba 150 yi gorur zaten sen nereye zayacaksın 200 mu basacaksın?Hangi yolda basacaksın?Kac km boyunca basacaksın?Uzarken ne kadar yakacaksın?560TL yi yiyince ne olacak?Uzadıgına degecek mi?
  • huso kullanıcısına yanıt
    Megane seçiyorum, 2017 model olarak filtreliyorum. 700küsür 1.6 var. 23tane çağın teknolojisi 1.2 turbo var. Son 1 yıldır 1.6 satılmadığı, 1.3 turboları da bir dönem uygun sattığı için fena değil.

1.6 sadece Joy ve manuel olarak satıldı. Ona rağmen çağın motoru 1.2 turbo 130hp den kat kat fazla satmış. Çünkü ucuz, çünkü daha az masraflı, bakımı kolay, anlayan ustası çok, yedek parçası kolay. Lpg uyumlu, ikinci elde daha çok tutuyor. Nedeni çok. Lpg ye bu kadar takılmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Megane seçiyorum, 2017 model olarak filtreliyorum. 700küsür 1.6 var. 23tane çağın teknolojisi 1.2 turbo var. Son 1 yıldır 1.6 satılmadığı, 1.3 turboları da bir dönem uygun sattığı için fena değil.

1.6 sadece Joy ve manuel olarak satıldı. Ona rağmen çağın motoru 1.2 turbo 130hp den kat kat fazla satmış. Çünkü ucuz, çünkü daha az masraflı, bakımı kolay, anlayan ustası çok, yedek parçası kolay. Lpg uyumlu, ikinci elde daha çok tutuyor. Nedeni çok. Lpg ye bu kadar takılmayın.
    Girin Fan Club larına girin 40-50.000KM de devamlı subap yakıp devamlı yaptırdıklarını da okuyun.Sıfır arabayı garantiden cıkmasını da ekleyin.Neden Benzin ile gidemediklerini de sorgulayın.
    Ayrıca 1.4T,1.2T Reno bunları bence yapamadı.1.33 ise Mercedes in gelistirdigi bir motor sonucta Dizel alan aracına binip geziyor.Turbo alan binip geziyor.
    Muhendisleri taca acıp gidip LPG denen mereti taktırmakla ugrasmıyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.