Şimdi Ara

TOYOTA AVENSİS NASILDIR (ILANA BAKAR MISINIZ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süre binecekseniz kaçırmayın derim .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bu araç avensisin şimdiye kadarki en güzel ve en kaliteli kasası (t27 avensis sahibi olarak söylüyorum bunu) maşallah 12 yaşındaki araç hala taş gibi. Bu aracın tek sıkıntısı lpg uyumu. Zaten lpg ye uygun olsa bu fiyata bu aracı almanızda zor. Fazla km yapmıyor ve yakıt sizi zorlamazsa mükemmel seçim olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avensis bu kasayı 8 sene kullandı.1.6 olanları LPG uyumlu 2.0 larda LPG uyumu yok. İlla 2.0 araç alıp lpgde binecem dersen Honda accord yada peugeot 407 al derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Yakıt konusunda iyice emin olmadan almayın hocam.11L gibi yakıt tüketeceğini aklınızda bulundurun. Yakıtı çok geliyor diye LPG taktırmaya kalkmayin.Benim tavsiyem bu yönde..
    Bu arada farlar da daha önce kampanyadan değişmediyse ücretsiz değişim var.Para vermeden farları değiştirebilirsiniz.

Son olarak yetkili serviste bu aralar indirim var.Bir arkadaş, yağı filtreleri,bujileri,balataları ve şanzıman yağını değiştirmiş 390 lira gibi bir fiyat tutmuş. Haftaya benim de bakım zamanim geliyor,indirimden faydalanırım inşallah

Tüm yardımlarınız için çok sagolun hocam tavsiyelerinizi aklıma yazdım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Avensis bu kasayı 8 sene kullandı.1.6 olanları LPG uyumlu 2.0 larda LPG uyumu yok. İlla 2.0 araç alıp lpgde binecem dersen Honda accord yada peugeot 407 al derim.

Bu araca bakmamin nedeni donanımları ve kilometresi düşük olması hocam yoksa 2.0 motor derdim yok 1.6 yeter de artar bile tavsiyelrinz için sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Bence bu araç avensisin şimdiye kadarki en güzel ve en kaliteli kasası (t27 avensis sahibi olarak söylüyorum bunu) maşallah 12 yaşındaki araç hala taş gibi. Bu aracın tek sıkıntısı lpg uyumu. Zaten lpg ye uygun olsa bu fiyata bu aracı almanızda zor. Fazla km yapmıyor ve yakıt sizi zorlamazsa mükemmel seçim olur.

Haklısınız hocam pek tutulmayan model ki böyle fiyat verilmiş.

• Can Verip Nam Alırız kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, bu arada makyajlı kasa ile birlikte bazı kronik sorunlar halledilmiş sanırım. Extra olarak makyaj ile birlikte far sensörü+6 lı cd-mp3 çalar da eklendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can Verip Nam Alırız

quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Bence bu araç avensisin şimdiye kadarki en güzel ve en kaliteli kasası (t27 avensis sahibi olarak söylüyorum bunu) maşallah 12 yaşındaki araç hala taş gibi. Bu aracın tek sıkıntısı lpg uyumu. Zaten lpg ye uygun olsa bu fiyata bu aracı almanızda zor. Fazla km yapmıyor ve yakıt sizi zorlamazsa mükemmel seçim olur.

Haklısınız hocam pek tutulmayan model ki böyle fiyat verilmiş.

Zaten fiyatta artı bir indirimde yapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

birader Avensis D sıfında alınabilecek en uygun ve en güzel araçlardan biridir. D4 motor lpg uyumlu değildir. ancak uygun sıvı sistem var ise düşünülebilir ki sıvı sistem lpg fiyatları düşünüldüğünde bulaşma derim. motoru güçlüdür, araç donanımlıdır ve fiyatını sonuna kadar hakeder. LPG düşünüyorsan bunun yerine 1.8 CVT bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-bayandan-titiz-kullanilmis-kazasiz-deyiseni-yok-281090429/detay

Su araç nasıldır arkadaslar

• quote:

Hüseyin Usta'nın adını bende duydum fakat ne derece sağlıklı olur bilemem. Bir LPG ustası, italya da mühendisler D4 motor için LPG kiti üretmeye çalışıyorlar filan diyordu. Sene de 10.000 den fazla yapmıyorsanız LPG takarak macera aramayın hocam bence. Yetkili servis, benim aracımda LPG olduğu için ilgilenmediydi bile

Çok rahat, çok geniş araç. 2.0 ların bazılarında sanırım 200 limiti var hocam. Daha yukarısına çıkmıyor diye biliyorum, benim eski 2.0 da çıkmıyordu. 160 dan sonra aracın arkası yüksek olduğundan dolayı hafif bir omuz atma var.
    Bu araçların en büyük sorunu xenon farları.Farların içinde ki yansıtıcı dandik olduğundan dolayı, ampulün ısısına dayanamayıp nikelaj kısmı eriyor ve ışığı doğru dürüst yansıtamadığı için önünüzü göremiyorsunuz. Ya far açılıp yansıtıcı değişecek( bostancı da yapan usta var[600 tl çifti]) ya da çıkma far seti alacaksınız. Bu arada farlar yetkili serviste çok pahalı. Aynı sorundan muzdarip olduğum için servise gittim.İki adet far için 5.000 Lira gibi bir fiyat tutar dediklerinde geri döndüm hemen.

Xenon farı bostancıda ki usta da farın içini açtırıp hallettim, benimki makyajlı kasa olduğu için d4s tip ampuller ve beyni. Bunların fiyatları pahalı olduğu için iptal ettirip D2S tip ampul ve beyin taktırdım o yüzden 600 Lira tuttu.

Edit : Hocam birde savrulma sensörü sıkıntı çıkarabiliyor. ABS,VSC ve TRC devre dışı kalıyor. Temizletip sorunu halledenler var. Yenisi çok pahalı zaten. Xenon far ve savrulma sensörü dışında kronik bir sorunu yok.

Aracı alırsanız, yetkili servisi arayıp direksiyon mili ve airbag kampanyasından yararlanıp yararlanmadığınızı öğrenin. Ücretsiz değişimi var.

30 la giderken direksiyon milimiz kopmustu 1k ya yaptirmistik..Beles miydi serviste

• Hijacke-R kullanıcısına yanıt
    Şuan ücretsiz hocam.Siz yetkili serviste mi yaptırmıştınız? Olay ne zaman olmuştu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

birader bayandan deyince bir durup düşünüyorum. çevremde adam gibi araba kullanabilen kadın sayısı bir eiln parmaklarından az. geçen yağ arızası ışığı yanan arabayı kullanmaya çalışan bir bayan dahi gördüm, o lambanın ne demek istediğini bilmiyormuş. manuel vitesli araçlarda nasıl vites değiştirdiklerine de ilk elden şahit oldum. aracı nasıl kullandıklarına da be olsam bayandan lafını duyunca kaçarak uzaklaşırdım da alacaksam da çok çok iyi bir yere sağlam bir ekspertiz yaptırırdım.

İzmir'den bir arkadaşa baktırdım iyi değil dedi hocam araç için haklisiniz

• quote:

Rica ederim hocam, bu arada makyajlı kasa ile birlikte bazı kronik sorunlar halledilmiş sanırım. Extra olarak makyaj ile birlikte far sensörü+6 lı cd-mp3 çalar da eklendi.

İlandaki araç makyajlı kasa değil galiba değil mi?

Değil hocam.2007 den sonra makyajlandı.
    Makyajlı kasa şu;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-eskisehir-opel-den-2008-model-2.0-avensis-elegant-executive-272525014/detay

• quote:

Şuan ücretsiz hocam.Siz yetkili serviste mi yaptırmıştınız? Olay ne zaman olmuştu?

2013'te oldu,sanayide yaptirmistik

Ben dava acalim diyordum da yaş 18 olunca pek takmıyorlar :D Full orijinal arabada direksiyon mili koptu saka gibi..Viraj dönerken oldugunu dusunemiyorum ..

Bu arada konu sahibine onerim avensislerin önü fazla sürter,alırken öndeki o plasiğin sürte sürte erimemiş olmasına baksın..Birde airbag arıza ışığının yanmadigindan emin olsun..Bizde 2 gün yanıp 3 gün yanmiyordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hijacke-R -- 16 Mart 2016; 8:03:23 >
  • Hijacke-R kullanıcısına yanıt
    Keşke bi servise gideydiniz önce

Aynen önü alçak. En alçak olanlar 2.0 dizeller.Motor ağırlığından dolayı.Ben sürekli ön tamponu söküyom sürte sürte

• quote:

Değil hocam.2007 den sonra makyajlandı.
    Makyajlı kasa şu;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-eskisehir-opel-den-2008-model-2.0-avensis-elegant-executive-272525014/detay

Hocam bu araç çok tatlı gel beni al diyor resmenn maşallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hijacke-R

quote:

2013'te oldu,sanayide yaptirmistik

Ben dava acalim diyordum da yaş 18 olunca pek takmıyorlar :D Full orijinal arabada direksiyon mili koptu saka gibi..Viraj dönerken oldugunu dusunemiyorum ..

Bu arada konu sahibine onerim avensislerin önü fazla sürter,alırken öndeki o plasiğin sürte sürte erimemiş olmasına baksın..Birde airbag arıza ışığının yanmadigindan emin olsun..Bizde 2 gün yanıp 3 gün yanmiyordu..

Aynen hocam çoğu TOYOTA nin on tampon alçak zaten. Hani park ederken kic dışarda kalmasın diye kaldırım taşını altıma alayım dersin ya tamponun.. bunda öyle bir olay yok

Makyajlı kasalar biraz daha hoş duruyor.
    Ara sıra dizel excutive paket düşüyor satılık. Bende onları kovalıyorum

• Ön arka tamponu boyalı araç nasıl hatasız oluyormuş onu anlamadım..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.