Şimdi Ara

Toyota Avensis'in üretimi düşük talep yüzünden durduruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geleneksel kasa araçlardan (Sedan ve veya SW) belli başlı markalar dışında satan kalmayacak gibi..
    Herkes çılgın gibi SUV üretme ve satma derdinde. Hayır olsun sonu.

Toyota Avensis'in üretimi düşük talep yüzünden durduruldu

haber adresi

• Benim gözümde toyota teknik olarak yerinde sayan bir marka.
    1.33 motor olsun, 1.6 motor olsun bunlar çok ama çok uzun yıllardır herhangi bir gelişim göstermeksizin üretilip sunuluyor.
    Mesela millet 1.6 dizelden neler neler yapar oldu, bunlar 1.4 dizelde 90 beygire çakılı kaldı.

İnsanlar artık değişime daha açık, yeniye daha açık. Ancak Toyota eskileri geleneksel diye diye ve bunca yıldır üretmenin verdiği sorunsuzluk ile birlikte çok güzel isim yaptı. Bakalım bundan sonrası ne olur.
  • Habere gore avrupada avensis satis rakami mondeo’nun yarisiymis. Toyota belli pazarlarda iyi is yapmasa avrupada pek tutunamaz gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avensis de kaybolup gidecek demek ki

• Camry gibi D segmenti araban varken avensis üretmeye çalışmak akıllı insan işi değildi zaten. Getir camry'i avrupaya peynir ekmek gibi satar.
  • K@sToR kullanıcısına yanıt
    Avensis avrupa pazarına özel üretilen bir araçtır.
    Yani doğrudan avrupa pazarının beklentilerini karşılamak için tasarlanıp, teknik olarak da (Motor vb.) pazara göre sunulan bir modeldir.
    Camry ise büyük motorlu amerikan pazarının ağzına layık bir üretimdir.
  • Suvlar şehir hayatını biraz daha yaşanabilir kılıyor. Trafikte büyük avantajı var.

• Avensis sahibinin, dizel otomatik kombinasyonu olmadığı için tükenmeye mahkumdur, milletin istediği belli

• emindoner09 E kullanıcısına yanıt
    Dizel otomatiği vardı, 1.6lt değildi sadece. Dünyanın geri kalanında 1.6lt üstü motorları katletmiyorlar, biliyorsunuzdur sanırım? 2.2lt dizel otomatik en çok satan modelidir.

Zatan avrupa pazarı aşırı milleyetçi, üstüne birde D sınıfı crossover'lar tarafından işgale uğrayınca İngiltere'de bile üretim yapsan pek yapacak birşey kalmıyor. Gerçi Avensis de son derece silik, kimsenin hatırlamadığı sıradan bir otomobil o da ayrı konu.

Ben asıl millet yüksek diye çakma Suv'leri alıp alıp sonra trafikte aynı hizada gitmeye başlayınca ne olacak merak ediyorum. Daha da yüksekte oturma arzusu elektrikli traktör çılgınlığını başlatabilir.
  • matgab kullanıcısına yanıt
    Bir şeyi yapıyorsan tam yapacaksın.

Toyota avrupa için geliştirdi ama hiç önemsemedi, hiç ar-ge yapmadı. Makyajladı makyajladı durdu. Bu modele özel hiçbir şey eklemedi.

Avrupada dizel ve hibrit öne çıkar. Elindeki hibrit motoru bile koymadı. 1.6, 2.0 dizeline otomatik koymadı. 2.0 manuelini satmadı. Bizim ülkemizde çok talep görebilecek 1.6 versiyonlarına otomatik koymadı. Nasılsa para kazandırmıyor diyerek kendi eliyle bitirdi.

Yeni camry'e sw versiyon da çıkarıp üzerindeki motorlarla avrupada satışa sunsa avensis satışını katlar. Tasarımı güzel, sürüşü güzel, motoru şanzımanı güzel. Bunların hiçbirisi yok avensiste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 30 Mart 2018; 16:37:34 >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Benim gözümde toyota teknik olarak yerinde sayan bir marka.
    1.33 motor olsun, 1.6 motor olsun bunlar çok ama çok uzun yıllardır herhangi bir gelişim göstermeksizin üretilip sunuluyor.
    Mesela millet 1.6 dizelden neler neler yapar oldu, bunlar 1.4 dizelde 90 beygire çakılı kaldı.

İnsanlar artık değişime daha açık, yeniye daha açık. Ancak Toyota eskileri geleneksel diye diye ve bunca yıldır üretmenin verdiği sorunsuzluk ile birlikte çok güzel isim yaptı. Bakalım bundan sonrası ne olur.
  • bu geri kafalılıkla en değerli marka olmada daha geriye de gider.
  • D segmenti 1.6 dizel manuel ? Çoktan piyasadan kalkmalıydı geç bile kaldı Bu segmentte manuel vitesin tutmayacağını kendileride biliyordu zaten ayrıca Diğer 1.6 dizellere göre Torku çok aşağıda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Biliyorum ben kendi ülkem için söyledim, yatırımı elektrikli motorlara yapti, ileride meyvesini yiyecek bence. Fiyat listesinde her ihtiyaca göre elektrikli aracı var, Avrupa pazarı bunu güzelce kullanacaktır. Bizim gibi bir araç alırken bir aracta devlete almayan ülkeler yani.

• matgab kullanıcısına yanıt
    Toyota yerinde saymiyor aslinda ama bizim sacma vergi sistemimiz nedeniyle bize toyotanin en kotu secenekleri kaliyor.

Corollanin ideali 1.8 motor. Hibrit secenegi var 1.8 motor. Yeni 180hp 2.0hivrit duyurdular. Prius bizim gibi yakitin fahis oldugu bir ulkede nimet ama 1.8 motor. Rav4 2.5 hibrit motor.

Sansiman olarak toyota cvt sini gelistirdi, direct shift cvt duyurdu. Camry, rav4 gibi seceneklerde 8 ileri otomatik var.

Ama biz bunlari alabiliyor muyuz? Hayir Bize ne gidiyor? 1.6 altinda lpg li ya da dizel secenekler. Otomatik de isteyince 1.4mmt ve 1.6 cvt disinda secenek kalmiyor koskoca toyotadan.

• Bu gidişle D segmentinde sadece belli başlı markalar kalacak. Hadi Mondeo neysede Avensis'in yok olması açıkçası pekte kimseyi ilgilendirmez kanımca.

• geçen sene sıfır Verso bulamadık hiçbir satıcıda.

• Ben avensis almayı düşünüyorum, hep hayalimdi ve ancak alma fırsatım olmuşken araştırmaya başladım, tam birini gözüme kestirdim (2012 elegant extra 30.000 km 76.000 lira) bu esnada üretimin durduğunu öğrendim ve kafam karıştı.. Acaba piyasa fiyatını nasıl etkiler, 5 yıl sonra satmaya kalktığımda değer kaybetmiş olur mu?

• addim27 A kullanıcısına yanıt
    Hayalindeki araçsa neden 5 yıl sonrasını düşünüyorsun be hocam al tadını çıkar bu ülkede araba fiyatı ne zaman düştü ki hem kafaya takıyorsun

• Carmy kasasına Avrupalı modeller için üretilen motorları bir şekilde koysalardı başarılı olabilirdi diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 27 Mart 2019; 2:0:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

Camry gibi D segmenti araban varken avensis üretmeye çalışmak akıllı insan işi değildi zaten. Getir camry'i avrupaya peynir ekmek gibi satar.
    Zamanında camry’yi avrupada denediler ama tutmadı. Ne özelliği varmış camry’nin biz de öğrenelim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.