Şimdi Ara

Toyota Avensis 2011 Model sürüş deneyimim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
23.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeni almış olduğum Toyota Avensis 1.6 2011 model aracım ile ilgili hem görüşlerimi hem de yapmış olduğum Ist-Antalya-Ist yolculuğunun sonuçlarını paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle bu aracı almadan önce Skoda SuperB ve Citroen C5 arasında çok gidip geldim. Gönlüm C5 de idi ama hakkında çok olumsuz yorum okudum. Skoda SuperB nin konforu ve iç tasarımı (Elegance in tabiki) beni çok etkiledi ama 1.4 TSI motorun o kasaya ağır geleceğini düşünen çok kişi vardı, benzin kullanımı ise ayrı bir dert. Ayrıca bakım masrafı ve eski arabamın Corolla olmasından dolayı sağlamlığını çok iyi bildiğim Avensis almaya karar verdim. Arabanın internetteki fotoğraflarına aldanmayın sakın, yakından görünce kesinlikle çok daha etkileyici bir otomobil. Kaslı bir gövdesi var. İçerisindeki işçilik kalitesi oldukça başarılı ama bir alman arabasındaki gibi ince detaylar beklemeyin.

Aracın sürüş konforu oldukça iyi, motor sesi sadece 2000 devir civarında geliyor ama aracın devri yükseldikçe ses gidiyor. Motor sesini almadığım için birkaçkez 4500 devirin üzerine çıktım. Ancak asfalt biraz bozuk olunca yol sesini biraz alıyor. Benim Corolla da ki en büyük sıkıntım motor sesiydi, Avensis de aşmışlar.Ayrıva aracın bluetooth üzerinden telefonu kullanabiliyor olması çok faydalı ve keyifli.

Performansa gelince, öncelikle ben performans derdi olan bir sürücü değilim ama bazılarının söylediği gibi güçsüz bir araç değil, gaza basınca makina gidiyor arkadaşlar. Antalya'nın çıkışındaki düzlükte TSI motorlu bir Tiguain ile küçük bir "yarış" yaptık. İlk hızlanmada benden birazcık iydi ama sonra yakaladım ve baya bir fark attım :) Yani bu makina TSI dinlemez arkadaşlar. Üstelik benim araba tıka-basa doluydu.

Benzin sarfiyatına gelince; Istanbul dan Antalya ya giderken maksimum 130-140 yaparak ama çoğunlukla 120 de, 3000-35000 devir arasında kullandım, ortalama 7.0 litre benzin tüketti, yani bir depodan az bir benzinle Antalya ya vardım. Bu arada araın hem bagajı hemde iç kabin doluydu, malum çocuk var :)
    Dönüşte ise biraz daha performanslı kullandım aracı zaman zaman 160 a çıktım ve genelde 130 km hız ile 3500-4000 devir arasında kullandım, ortalama 7.1 litre benzin tüketti. Şimdilik bukadar, ilerideki tecrübelerimi de paylaşmak paylaşırım

Cem

• Bu tecrübeyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler...Aracınız hayırlı olsun,güle güle kullanın...Allah kaza bela göstermersin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F35A24E11

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Corolla var bende de ve 100km/h üstü motor sesi gerçekten rahatsız edici. Avensis de bunun olmaması güzel. Aracın yol tutuşu ve direksiyon tepkileri hakkında görüşlerinizi almak isterim. Benim 2004 Corolla uçacak gibi gidiyor, yol tutuşu çok zayıf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerA.

Corolla var bende de ve 100km/h üstü motor sesi gerçekten rahatsız edici. Avensis de bunun olmaması güzel. Aracın yol tutuşu ve direksiyon tepkileri hakkında görüşlerinizi almak isterim. Benim 2004 Corolla uçacak gibi gidiyor, yol tutuşu çok zayıf.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle cok faydali oldugunu dusundugum paylasiminizdan oturu tesekkur ediyorum.
    Ben 1.33 Multimode Yaris sahibiyim. 1.8 Avensis multi drive ile 1.4 Passat DSG arasinda gidip geliyorum. Avensis 63400 Passat ise 68500 TL. Toyota dayanikli ama Avensis'in ikinci elinin Passat gibi olmadigini dusunuyorum.

Siz ne dusunuyorsunuz arkadaslar, sizce ne yapmali?

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

Kesinlikle cok faydali oldugunu dusundugum paylasiminizdan oturu tesekkur ediyorum.
    Ben 1.33 Multimode Yaris sahibiyim. 1.8 Avensis multi drive ile 1.4 Passat DSG arasinda gidip geliyorum. Avensis 63400 Passat ise 68500 TL. Toyota dayanikli ama Avensis'in ikinci elinin Passat gibi olmadigini dusunuyorum.

Alıntıları Göster
    İkinci el konusunda haklısınız...Ayrıca avensis bence görüntü konusunda hiç de D sınıfı bir araç görüntüsü vermiyor...

• Bence yeni passattan daha buyuk daha heybetli ve daha oturakli duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

İkinci el konusunda haklısınız...Ayrıca avensis bence görüntü konusunda hiç de D sınıfı bir araç görüntüsü vermiyor...

avensis 17 inch lastik ve hatları nedeni ile passat dan çok daha iyi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinman

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

avensis 17 inch lastik ve hatları nedeni ile passat dan çok daha iyi duruyor.

Alıntıları Göster
    Aracınız hayırlı olsun doğru seçim yapmışsınız.

• quote:

uzun sure kullanacaksanız avensis alın. 5 yıl icinde satacaksanız passat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

uzun sure kullanacaksanız avensis alın. 5 yıl icinde satacaksanız passat.

Alıntıları Göster
    1.6 avensis sahibiyim yaklaşık 4 aydır. aracım 3000km suan :) memnunmuyum evet. manuel vitese alışmak azor oldu ama iyi. önceki aracım 4d4 otomatik corolla.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfaturk

1.6 avensis sahibiyim yaklaşık 4 aydır. aracım 3000km suan :) memnunmuyum evet. manuel vitese alışmak azor oldu ama iyi. önceki aracım 4d4 otomatik corolla.

Alıntıları Göster
    toyota avensis 2,0 alsak yakıt tüketimi ne olur acaba, kullanan arkadaşlar yakıt tüketiminden memnunlar mı burada toyota avensis 2011 1.6'dan farkı %4 civarında diyor. Passat ve avensis arasında sçim yapanlar neden avensisi tercih ettiler?

• quote:

Orijinalden alıntı: respectrespect

toyota avensis 2,0 alsak yakıt tüketimi ne olur acaba, kullanan arkadaşlar yakıt tüketiminden memnunlar mı burada toyota avensis 2011 1.6'dan farkı %4 civarında diyor. Passat ve avensis arasında sçim yapanlar neden avensisi tercih ettiler?

Alıntıları Göster
    Arkadaslar tekrar merhaba,

Uzun gitgellerden sonra sonunda kararimi verdim. Avensis 1.8 Multidrive almaya karar verdim. Aractaki tek eksik oldugunu dusundugum Xenon farlari 300 tl'ye takiyorlar. Far yikama zaten var.

Simdi aklimdaki tek soru su: Sehir ici tuketimi 8.7 lt yaziyor. Acaba kullananlar ne degerleri aliyor? Kullanicilarindan yorum rica ediyorum.

Saygilar,

• quote:

Alıp satacaksan passat al. Yok 3-4 yıl binerim diyorsan avensis
  • quote:

Arkadaslar tekrar merhaba,

Uzun gitgellerden sonra sonunda kararimi verdim. Avensis 1.8 Multidrive almaya karar verdim. Aractaki tek eksik oldugunu dusundugum Xenon farlari 300 tl'ye takiyorlar. Far yikama zaten var.

Simdi aklimdaki tek soru su: Sehir ici tuketimi 8.7 lt yaziyor. Acaba kullananlar ne degerleri aliyor? Kullanicilarindan yorum rica ediyorum.

Saygilar,

Ben sehir ici 8,4 litre yakıyorum 1,8 Avensis ile
    Sehir dısı 7 litre oluyor
    Eğer sehir ici deli gibi basıp hiç önemsemez iseniz 9,9 litre en fazla
  • quote:

Avensis 1,8 alın derim
  • quote:

quote:

Avensis 1,8 alın derim

Alıntıları Göster
    Cok tesekkurler Cinman ve Alfaturk. Alip bu defa 3-4 yil binecegim. Kaporayi yatirdim. Bakalim kismetse aliyorum gumus gri Avensis 1.8 Multidrive. Elveda Yaris'im

• quote:

Cok tesekkurler Cinman ve Alfaturk. Alip bu defa 3-4 yil binecegim. Kaporayi yatirdim. Bakalim kismetse aliyorum gumus gri Avensis 1.8 Multidrive. Elveda Yaris'im

Beyaz alın
    Cok farklı griye gore
  • quote:

quote:

Beyaz alın
    Cok farklı griye gore

Alıntıları Göster
    Bizde Avensis alacaktık ama Auris almıştık. Fakat hala gönlüm Avensis' te.

Aracın bozuk yollardaki ses, süspansiyon ve iç kabindeki ses durumu nasıl acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: demon

Aracın bozuk yollardaki ses, süspansiyon ve iç kabindeki ses durumu nasıl acaba?

Avensis düz yolda nerede ise sessiz
    Bozuk yolda da fena değil
    Ben ziebart ses yalıtımı yaptırdım
    Araba tamamı ile sessiz oldu
    Mükemmel bir halde su anda
    Bu arada Avensis on alt bölüm aracın yani alt yarısı fabrika çıkışı ses yalıtımli zaten
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: demon

Avensis düz yolda nerede ise sessiz
    Bozuk yolda da fena değil
    Ben ziebart ses yalıtımı yaptırdım
    Araba tamamı ile sessiz oldu
    Mükemmel bir halde su anda
    Bu arada Avensis on alt bölüm aracın yani alt yarısı fabrika çıkışı ses yalıtımli zaten

Alıntıları Göster
    1.6 Avensis düşünüyorum. merak ettiğim bu aracın, istanbul gibi bir şehirde normal kullanım ile, full depo kaç km yapabileceğidir...? bilgilendirirseniz sevinirim birde şehirler arası.....? teşekkür ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.