Şimdi Ara

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
9.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumların bazılarını atlayarak okudum ama LPG İle sorun yaşıyorsanız LPG'yi söktürün atın gitsin aracı yemiş Performansta düşük diyorsunuz 2.0 147 HP Manuel bir arac'ın kaltıktan kısa süre sonra 200 Km'yi görmesi gerek LPG Enjektörleri vs yemiş galiba aracın en son durumu nedir?
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    hocam boş verin herkes her şeyi anlamak zorunda değil zevkler tartışılmaz adam beğenmiş almış bu arabaların zaten 2.0 tüpe uyumsuz olduğunu bile bile almış arkadaş onun zevki illa passat mı almak lazım d sınıfı araç olarak bende aldım 2.0 d-4 çok memnunum bu kadar kötülemeyin adamın hevesini kırmayın yanlış anlamayın hocam sadece fikrimi söyledim
  • Aracı almadan önce LPG de sorun yapsa bile Benzinde kullanırım diye almıştım.

Uzun süredir Benzin de kullanınca araç kendine geldi biraz daha.Ama anlamadığım bir şey var.Araç torku alt devirde veriyor sanırım.Üst devirde cansız gibi halâ..
    Enistemde 1.6 sı var.Geçen yola çıktık birlikte. 2.0 farkı hissettiriyor ama 1.6 da çok iyi gidiyor.

Genel anlamda konfor,yol tutuşu vs çok iyi.
    Yalıtımıda çok başarılı.

Radyatörde delik var sanırım. Su kaybı yaşıyorum.230 liraya yeni radyatör alacağım yarın.

2.0 dizel düşünebilirdim de onlar genellikle yüksek model oluyor.Vergisi çok fazla maalesef..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boss___ B kullanıcısına yanıt
    Araçtaki en büyük sorun LPG.

Benzinde kullanmaya başlayınca araç gerçekten kendine geldi.
    Rektifiye gerek yok mesela..

Diğer harcadığım ufak tefek masraflara da üzülmüyorum,arabaya ne yaptırdığımı biliyorum çünkü..

Ucuza aldığımıda varsayarsak yaptığım masraflar benim için önemli değil.

Zevkime rahatıma düşkünüm.25-30 bin lira ya 2010 model Hyundai Accent Renault Clio alacağıma Avensis alırdım,Accord alırım,eski kasa passat alırdım, ki öyle yaptım zaten..

• trktlh kullanıcısına yanıt
    doğrusunu yapmışsınız hocam bende sizin gibi düşünüp avensis aldım gayet memnunum her arabada sorun olabiliyor sıfır arabalarda bile takmamak lazım güzel araba ben seviyorum güle güle kullanın aracınızı
  • boss___ B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • Kışın ben de antifriz koymayınca radyatör borusu çatlamıştı. 250tl ye değiştirdim.

Üst devirlerde motorun çok canlı olması lazım. 3100devri geçince benim araç şahlanıyor resmen. Tabii benim kasa daha hafif, onun da etkisi var. 1240kg.

Bence de lpg yi söktürebilirsiniz.

Yakıt tuketiminiz nasıl?

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Bana, alt devirler de daha canlı geldi.Belli bi deviri geçince şahlanma yok yani. Araç 1420kg hocam.Onun da etkisi olabilir.

Geçen maç trafiğine denk geldim.Dur kalk yapa yapa geldim eve.Ondan önce de fırına gidip gelmek ile kullandım sabahları.Bulunduğum mahalle de dik yokuş.Geri geri parkediyorum,bunun da etkisi var. 60krş yaktı şehir içinde bu kullanımda.

• 02.06.2015

Yedek parçacı dan Radyatörü aldım.Montajı yapıldı.Toplam 270 Liraya maal oldu bana.Bunlar da resimleri;

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]

Yapılan masraflara tekrar bakalım;

225.000KM; 

YAĞ ve YAĞ FİLTRESİ : 100 TL
    HAVA FİLTRESİ : 20 TL
    POLEN FİLTRESİ : 10 TL
    SAĞ TEKER AKS BAŞI DEĞİŞTİ : 170 TL
    SAĞ ÖN CAM KRİKO TAMİRİ : 130 TL
    SU RADYATÖRÜ DEĞİŞTİ : 270 TL
    ANTİFRİZ : 40 TL
    TOPLAM : 740 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 10 Haziran 2015; 13:01:49 >

• 10.06.2015

Araca antifiriz eklendi.40 Lira antifirize verdim.

Aracı biraz hor kullanmaya başlayınca çok fazla yakıyor.Dün depoyu fulledim,hesabımı yaptım.KM de 88Krş yakmış.Bundan önceki hesaplamam da 58Krş yakmıştı.Aslında pek fazla hor kullanmadım.Sonuna kadar zorlasam 100-120krş yakacak galiba

Oturduğum mahalle epey dik yokuş,en çok benzin parkederken gidiyor olmalı

Ama şunu söyleyeyim,D segmentinde ki Passat ve Mondeo 2.0 Benzinli araçlardan daha az yakıyor.

Bu arada yol bilgisayarı düzeldi.Artık doğru gösteriyor.LPG ye nazaran çekişte de değişiklik oldu zamanla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 10 Haziran 2015; 13:10:32 >
  • Nee çektin bee Bu arada iyi içiyor haberin ola Millet 400 HP Araçlar 80 Krş ancak yakıyor Yoksa sürekli kesicidemi geziyorsun
  • Yok be hocam,ben daha kötüsünü gördüğüm için birşey çektim sayılmaz,Allah çektirmesin.Yolda felan bırakmasın da beni yaptığım şu masrafcıkların hepsi helali hoş olsun.

Fırına bile her gün araç ile gidince böyle oluyor.Bulunduğum yer epey yokuş.Sürekli up uzun yokuşu tırmanıyorum 1.5 ton ile.Bence normal :)
  • Kardes arac ne durumda ?.. Bir kac sorum olacak size ustat ;bu araci dusunenlere halatavsiye edermisiniz?.. Sahibindendekilerin geneli lpg li hala lpg uyumu yokmu bu araclarin ?..

En cokta merak ettigim lpg kitleri artik beyinle irtibat halinde calisiyor mesela 3500 devir ya da 4000 gibi devirlerde otomatik benzine gecip deviri dusurdugumuzde lpg ye gecem lpg beyinleri mevcut bu tarz kitlerde bile sorun yasanirmi acaba ?..

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Kardes arac ne durumda ?.. Bir kac sorum olacak size ustat ;bu araci dusunenlere halatavsiye edermisiniz?.. Sahibindendekilerin geneli lpg li hala lpg uyumu yokmu bu araclarin ?..

En cokta merak ettigim lpg kitleri artik beyinle irtibat halinde calisiyor mesela 3500 devir ya da 4000 gibi devirlerde otomatik benzine gecip deviri dusurdugumuzde lpg ye gecem lpg beyinleri mevcut bu tarz kitlerde bile sorun yasanirmi acaba ?..

Yakıtından dolayı aracı sattım, şuan 2007 Makyajlı kasa 2.0 Dizel Avensis kullanıyorum.Dizellerin fiyatları da uygun..

2.0 Ex. Elegant ları tavsiye ederim lakin benzinde kullanılacaksa alınabilir.D4 motora LPG tamamen uyumsuz.Aracı ilk çalıştırdığınız da kısa bir süre gaz vermeniz gerekiyor LPG ye geçebilmesi için, yoksa stop ediyor.Uzun vadede çekişi gerçekten düşürüyor.Subapları eritiyor.LPG den ettiğiniz kar lar aracın masraflarına gidiyor.

Eğer benzinde kullanacaksanız Makyajlı kasa(2007 ve sonrası) 2.0 Ex. Elegant tavsiye ederim.Sınıfının en fulü bunlar çünkü.Makyajlı kasa ile birlikte Far sensörü,6 lı CD Changer gibi farklı özellikler var..

Benim size tavsiyem Dizelini alın.Benim aracım şuan 317.150 km de.12.000km den beri şahsıma zimmetli şirket aracı olarak kullanıyordum.Şirket satmaya karar verince kendi üzerime aldım Bu km ye kadar tüm bakımlarını yetkili serviste aksatmadan yaptırdım.Şuan motor ilk günkü gibi sağlıklı,yağ eksiltme,yakma gibi bir durumu yok.Km den ötürü şanzıman keçeleri eskidiği için çok az yağ kaçırıyormuş, yakın zamanda keçeleri yenileteceğim.

Satılık Dizellerin çoğu 200.000 km yi devirmiş, bu sizi korkutmasın hele yetkili servis bakımlı bir araç ise hiç korkutmasın.Arkadaşım da da aynısının 440.000 km de olanı var hala taş gibi :))

• Dizelin yakiti ne durumda ve fiyat araligi nedir ?.. Sahibindenden fiyat arastirmasi yapmak istemiyorum cunku orasi ucmus gitmis.

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Sakin kullanımda şehir içi 28-30 krş yakıyor,uzun yolda da 19-20 krş civarı yakıyor..

Ben Full bakımlı ve boyasız aracı 33.000 Liraya aldım şirketten.
  • Tskler...

• bunun 1.6 sını tam 11.5 sene kullandım, performansı dışında harika bi araçtı. istanbul içi ortalama 40 kuruş yakıyordu.

aracım buydu:

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]  Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]

• Muss@ kullanıcısına yanıt
    Ben de 2007 den beri Avensis kullanıyorum. Sizin araç neden 17 jant :) Bildiğim kadarı ile 1.6 lar da 17" jant yok.

• trktlh kullanıcısına yanıt
    ben sonradan aldım executive jantları, normalde yok tabi:)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.