Şimdi Ara

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
9.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi ben anlamıyorum bu aracın temizlik pislik orjinallik hatasızlık durumunu

Motorla uyumsuz karbüratörlü eski sistem 450 tl lik lpg takılmış arabanın anası ağlamış , sağ koltuk yırtık , debriyaj bitik , araç stop ediyor ,üstüne gitmiyo ,enjektörleri yemiş hala araç temiz diyorsunuz.

Yukarda bir sürü arkadaş yazmış lpg ile uyumsuzdur diye inatla gidip almışsınız. 7000 tl lik lpg kiti ile 450 tl lik lpg kitini sizde ayırabilirsiniz.

Bu kadar körü körüne alıcı olduktan sonra böyle araçları satan çok olur ne diyim daha..
  • Aynı aracı geçen hafta işyerinden bir arkadaşta sattı.Ankara'da LPG uygulaması yaptırdı.Bir kez 70 80 kmlik yolculuk yaptık hiç 160 hp gibi gitmiyordu.Taktırdığı LPG eski tip olandan.Sizede kolaylıklar versin Allah, inşAllah sorunlarınızı çözersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Hocam neden eksilediler veya eksiledim bilmiyorum ama okadar eksiyi görünce bir ekside ben atayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccc123 -- 20 Mayıs 2015; 8:49:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekskalibur

Aynı aracı geçen hafta işyerinden bir arkadaşta sattı.Ankara'da LPG uygulaması yaptırdı.Bir kez 70 80 kmlik yolculuk yaptık hiç 160 hp gibi gitmiyordu.Taktırdığı LPG eski tip olandan.Sizede kolaylıklar versin Allah, inşAllah sorunlarınızı çözersiniz.

Lpg'yi nerede taktırdı ve ne kadar süre kullandı acaba? Herhangi bir sorun yaşadı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykr

Amma yas tahtaya basmissin. Halbuki uyumsuz oldugunu yazmis bir kac arkadas. Hem lpg sisteminin sirali sisyem olmadigini anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

Aracin km si yuksek, motor yorgun. Bu yorgun halin ustune 3 yildir lpg kullabiliyor ki motor uyumsuzmus. Uyumsuz ve yorgun motora lpg napar: elinden geleni ardina koymaz. Ilk akla gelen subaplar, yataklari. Arac zor devirleniyor ve bagiriyorsa, istop ediyorsa, motor ozellikle sogukken fazla titresimli calisiyorsa ve ve ve... is daha da ileriye gitmisse rektefiye gerekebilir ki bu subaptan daha masraflidir.

Bir sure benzinde kullan, boluya git orda bi et ye gel, biseycigi kalmaz gibi oneriler mantikli mi?

Sanayiler kaliteli toyota ustasi kayniyordur. Yoksa yetkili servisler var. Lpg servisleri var.Hepsiyle capraz gorusun. Mantikli bir sonuc cikarir tedaviye baslarsiniz

Kokay gelsin.

Sirf d segmenti diye 250 bindeki lpg li araci almak yerine daha temiz bir c ya da b almak daha mantikli bence. Kirali olsa o km den sonra illa sorun cikaracak.

C sınıfı b sınıfı aracın da sorun çıkarmayacağını bilemezsiniz.

2001 avensis benzinli araç aldım, 198binde aldım, 212bin km ye geldim. 1 sene oldu. Antifriz olmayınca donan su radyatör borusunu çatlatmış, o da benim hatam. Onun dışında en küçük bir sorun yaşamadım.

2 ay önce 70binde corsa alan arabadan hiç anlamayan arkadaşım arıza çıkarıyor mu diye sordu bana. Ben de aldım alalı hiç çıkarmadı dedim sadece radyatör borusu vs dedim. Şaşırdı. Aldığı corsa arıza çıkarmış, 1700tl masraf tutmuş. Önceki polom sanayide her ay 200tl yiyordu dedi. Kendi aracımı ya da toyotayı övmek için demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Abimin toyotasının çıkardığı masraflar 6-7bini buldu. Önceki aracım 2006 daihatsu sirion(toyota sayılır) da bana çok masraf açmıştı, komple motor yemişti 100binde.

Yani arıza çıkarma olayı km ile ya da yaşı ile çok ilgili değil bence.

Lpgye tam uyumlu olmayan bir araçla lpg ile ekonomi yapmaya çalışmak saçma bence. Yapacağın karı, edeceğin zararı benzine değil başka şeylere harcıyor, aracın tadını tuzunu, kendi keyfini bozuyorsun.

• Öncelikle,yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Aracın ufak tefek masraf açacağını biliyordum tahmin ediyordum zaten.Piyasa fiyatının da biraz altına aldım.

Hiç pişman değilim çünkü aracın neresine ne yaptırdığımı bileceğim,maximum 3-4 bin lira param gidecek.

Satılık,masrafsız denilen araçlardan daha da masrafsız olacak,neyi nasıl yaptırdığımı bileceğim çünkü.

YAĞ ve YAĞ FİLTRESİ : 100 TL (Aracı aldığımda yağın az kaldığını görmüştüm,mecburen değiştirdim.)
    HAVA FİLTRESİ : 20 TL(Yağ filtresi değişmişken değiştireyim dedim)
    POLEN FİLTRESİ : 10 TL(Sanayide iken gidip aldım,kendim taktım)
    SAĞ TEKER AKS BAŞI : 170 TL(Sol tekerden yokuşta sola çevirdiğimde hafif tıkırtı geliyordu.Bunun üzerine sağ teker aks başını değiştirdim.)

Araç LPG de iken stop ediyor,benzine aldığımda da çalışmıyor stop ediyor diyordum.O gün benzinde sürekli stop etti,sonraki günler hep benzinle kullandım.1 kere bile stop etmedi.Benzinde çok sağlıklı çalışıyor.Araç benzine alıştı sanırım

Baskı Balata için 500 Lira gibi bir rakam söylediler.Bunu vakit bulunca yaptırmam lazım.Yukarı da bir arkadaşın dediği gibi, aracın hızlı ivlenmemesinin en büyük nedeni olabilir.Baskı balata yaptıktan sonra aracın düzeleceğini düşünüyorum.Düzelmez ise rektifiye gerekebilir.

Sözün özü;

Baskı balata dahil araca 800 Lira gibi bir para harcamış olacağım,rektifiye şuan için kesin değil.

Aracın iç aksamların da,tavan lambasının düğmesi kırık,sağ kapının cam düğmesinin bir kısmı kırılmış.Sağ koltukta da ufak bir yırtık mevcut.Onun dışında ufak bir kusuru vs yok.İç kısma da 500 Lira harcayacağım diyelim.Toplam 1.300 Lira etti.Dış kısmında hiç bir kusur göremiyorum.Ufak tefek kılcal çizikler mevcut.Bakın kılcal diyorum,dikkat etmezsem göremiyorum bile,bunu da pasta cila ile yok ederler dediler.Pasta cila içinde 200-250 Lira gibi bir fiyat aldım.Aracın kuaförü ile birlikte Toplam edeceğim masraf maximum 2.000 Lira olacak.

Bunun dışında masraf çıkarabileceği bir nokta var mı sizce?

Aracı da en yakın zaman da bilgisayara sokturup başka yapılması gerekenler var mı diye baktıracağım..

LPG 37L lik simit tüp,çok fazla ağır değildir :)

EDİT : Bu arada aracın resmini çekmediğim için resim koymamışım,elimde olan 1 adet resimi paylaşayım dedim;

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 20 Mayıs 2015; 11:37:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Aynı aracı geçen hafta işyerinden bir arkadaşta sattı.Ankara'da LPG uygulaması yaptırdı.Bir kez 70 80 kmlik yolculuk yaptık hiç 160 hp gibi gitmiyordu.Taktırdığı LPG eski tip olandan.Sizede kolaylıklar versin Allah, inşAllah sorunlarınızı çözersiniz.

Lpg'yi nerede taktırdı ve ne kadar süre kullandı acaba? Herhangi bir sorun yaşadı mı?

Hocam arkadaşla konuşup sizi bilgilendiririm.

• quote:

quote:

Hocam Ankara Ostimde Güler oto gaz da taktırmış.6 ay kadar kullandı bu süre zarfında sorun yaşamadı bildigim kadarıyla.

• quote:

quote:

quote:

Hocam Ankara Ostimde Güler oto gaz da taktırmış.6 ay kadar kullandı bu süre zarfında sorun yaşamadı bildigim kadarıyla.

Çok teşekkür ediyorum ilginiz için.

• Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Çok beğendiğim ve almak istediğim bir araç. Başınıza olumsuz şeyler gelmiş ama bunları dert etmeyin, ikinci el araçlarda bu tür sıkıntılar olabiliyor maalesef. Lpg'yi muayeneye kadar bekletip muayene zamanı söktürürseniz extra masraf olmaz diye düşünüyorum.

Araç donanımı, kalitesi, konforuna göre çok uygun fiyat. Motor hacmine göre de fazla tüketmiyorlar kesinlikle. Bende bir önceki kasa, aynı motorlu benzinlisi var. Çekişinden, gidişinden, yakıtından çok memnunum. Çok yoğun trafik olmadığı sürece hacmine göre çok başarılı tüketimi var.

Benzinli kullanmak insanı psikolojik olarak olumsuz etkiliyor gerçekten ama uygun fiyata güzel araca biniyorsunuz bu açıdan bakınca fazla verseniz bile dert edilecek bir durum yok.

Benzin masrafını azaltmak için birkaç tavsiye vereyim.

1-Kart kampanyalarını takip edebilirsiniz. 300tl'ye 25tl gibi kampanyalar çok oluyor. Yaklaşık %8civarı bir indirim demek.
    2-Aracı daha sakin kullanmak. Ben yer yer basıyorum ama tüketimi arttıracak gereksiz hızlanma ve frenlemeden kaçıyorum. Daha güvenli, daha ekonomik sürüş oluyor.
    3-Varsa bir şirketiniz ya da güvenebileceğiniz yakınınız aracı şirket üzerine geçirebilirsiniz. Bu sayede aracın tüm masrafları gider gösterebilir, kdv ve gider vergisinden düşebilirsiniz. Benzin 4tl nin bile altına gelir.

Bu arada pasta cila önermem. Daha önce yaptırdım bir daha yaptırmayacağım. Ufak tefek çiziklerden bir şey olmaz, dert etmeyin. Pasta cilaya 250tl vereceğinize 1 aylık benzin parası yapın daha iyi.

Gelişmelerden haberdar ederseniz memnun oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 21 Mayıs 2015; 10:51:02 >

• Demiştim ben tüplü almasaydınız diye. Ayrıca o işkenceleri arabaya yapan adam kim bilir nasıl kullandı arabayı. Bir de 7 bin liralık diye yalan söylemiş. Size çok iş açacak o araba söyleyeyim ben. Subap eritmiş olabilir aracınız. Performans düşüklüğü vs. onu işaret ediyor.

• cesmuru kullanıcısına yanıt
    Birde şeyi sorayım,aracı ilk çalıştırdığım da rolanti de 2.000 devir ile çalışıyor belli bir süre.Sizce bu devir fazla değil mi

biraz bekleyince olması gereken yere yavaş yavaş iniyor.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam,

araç fiyatına göre oldukça dolu,bana çok masraf açacağını da düşünmüyorum ki alırken ufak tefek bu tür masraf açacağını az çok tahmin edebiliyordum.

2000cc ve 1.420kg olunca şehir içinde az yakmıyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Teşekkür ederim hocam,

araç fiyatına göre oldukça dolu,bana çok masraf açacağını da düşünmüyorum ki alırken ufak tefek bu tür masraf açacağını az çok tahmin edebiliyordum.

2000cc ve 1.420kg olunca şehir içinde az yakmıyor maalesef.

Sizin araç otomatik vites mi?

Evet, az yakmıyor şehir içinde. Hatta yoğunluğa göre 12 - 13litrelere bile çıkabiliyor. Ama yoğun trafikte az yakan araç yok(hibrit hariç), dizel olsa bile en az 9 - 10 litre yakar. Önceki aracım benzinli 1.0'dı o da en fazla 2 litre daha az yakıyordu 2.0 avensisten. Uzun yolda daha fazla yakıyordu. Aracın motoru masraf çıkardı, 3500tl zararım oldu. Yapacağım ekonomi fazlasıyla geri gitti.

Eski bir aracın ekstra masraf çıkarmaması daha önemli benim gözümde. Geçen ay arkadaşım 2011 corsa aldı, alır almaz masraf çıkarmış 1700tl. Benim 8 aylık benzin masrafım. Böyle arızalar çıkarmadığı sürece benzine biraz fazla vermek zoruma gitmiyor.

Manuel vites hocam,yol bilgisayarında trafikte ortalama 13L gördüm,anlık tüketimi gösteren kısımda araç boşta iken 35L gösterdiği oluyor.Bu yol bilgisayarını nasıl düzeltebilirim ki?

Uzun yolda küçük motordan daha az yakar tabiki,toyota motoru sağlamdır,hatta vw daha çok arıza yapıyormuş toyota ya göre.
  • quote:

Manuel vites hocam,yol bilgisayarında trafikte ortalama 13L gördüm,anlık tüketimi gösteren kısımda araç boşta iken 35L gösterdiği oluyor.Bu yol bilgisayarını nasıl düzeltebilirim ki?

Uzun yolda küçük motordan daha az yakar tabiki,toyota motoru sağlamdır,hatta vw daha çok arıza yapıyormuş toyota ya göre.

Arıza konusunda vw ile toyotayı yan yana bile koymuyorum ben.

Sıfır alıp kısa sürede satmak için alt versiyon vw tercih edebilirim ama eski modellerde toyota hondayı vw'ye her türlü tercih ederim.
    Bende öyle düşünüyorum hocam.VW kullanan bir çok tanıdığım var,gerçekten Avensis,Accord gibi araçlara göre daha çabuk arıza çıkartabiliyor.

Bu arada, ilk mesaja araç ile ilgili bir kaç fotoğraf ekledim,yapılan masrafları da fotoğraflarıyla birlikte ekledim.
  • quote:

Bende öyle düşünüyorum hocam.VW kullanan bir çok tanıdığım var,gerçekten Avensis,Accord gibi araçlara göre daha çabuk arıza çıkartabiliyor.

Bu arada, ilk mesaja araç ile ilgili bir kaç fotoğraf ekledim,yapılan masrafları da fotoğraflarıyla birlikte ekledim.

Araç 5 ileri mi 6 ileri mi acaba?

Araçla ilgili izlenimlerinizi ve gelişmeleri aktarırsanız çok memnun olurum. Son viteste 120 ile giderken kaç devir çeviriyor? Yalıtımı, konforu nasıl?
    5 ileri hocam,

Araçtan memnunum tabiki, yalıtımı hakkında birşey diyemem,kişiden kişiye değişir.Konfor olarak memnunum,tek memnun kalmadığım kısım,yazın koltuklar terleme yapıyor

Arka kısım çok geniş ve rahat, aracı kullanmak yerine arkada oturup soğuk içeceğimi içmeyi tercih ederim :)

5. viteste kaç devir de gittiğini bilmiyorum hocam,vakit ve yol bulursam denerim,youtube da ki videolara da bakabilirsin.

• 01.06.2015

Araç su kaçırıyor,kaçağın nerede olduğunu bulamadım.Tamir edilmesi gereken diğer bir sorunum da bu maalesef.

Dün ve bugün bir kaç fotoğraf daha çektim.Mahalle de biri aynısının 1.6 sını almış

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]

Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR] Toyota Avensis 2.0 Elegant Nasıldır?[ALINDI][YAPILAN MASRAFLAR ve YENİ FOTOLAR]

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.