Şimdi Ara

Toyota Auris Satin Aldim. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
19.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: compy

Merhaba,
    Ben de 47200 TL e 2010 Auris 1.4 D-4D ComfortPlus MMT 'i Alarm + Park Sensörü + Boya Koruma + Ön- Arka Tampon ve Yan kapı Koruma Bantları fiyata dahil şekilde satın aldım. Araç 24 Mayıs haftası gelecek.

Araca kasko yaptıracağım; hangi şirketi tavsiye edersiniz? Fiyatları nasıl değişiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam dostum,
    Ben AXA Oyak cıyım.. gerçi oyak kısmı kalmadı galiba artık AXA diyelim :)
    babamn oğlu değiler. ama 10 senedir axa ya sigorta yaptırırım, hiç beni üzmediler.. biraz pahalı olaiblirler. ilk kez yaptırcaksan 1500-2000 civarı olmalı diye tahmin ediyorum. ama anadolu sigorta sanırım daha ucuza yapar. Ak sigortadan da memnun olan var. aslında benim kuzen bu işi yapıyor ama isim ve telefon veremem rekama girer :) hehehe

• quote:

artık ÖTV indirimi yok; beklemek te safça olur... Dolayısıyla yeni oluşan fiyatlara göre karar vermek lazım... Honda Jazz benzinli Otomatik bile 38700 oldu.. 2007 de eski honda jazz i otomatik ES (full olanı) 30500 e almıştık..
    Yani firmalar bir şekilde temel araçlarının fiyatlarını yukarıya çekti ve piyasa yeniden şekillendi..

Arkadaşlar gerçekten fiyatlar çok uçmuş. insana kafayı yedirtir.. 1-2 ay önce 44-45 di yaf..
    geçen sene 35 di hatta sıfırı :( yine herkes el birliği yapsın kimse araç almasın fiyatlar düşsün derim ben :)
    bu arada niçin kimse ikinci el düşünmüyor? 3-4 aylık ikinci ele düşmüş araçalr var illaki temiz?
  • quote:

evet istanbulda hepsi anlaşmış gibi 47500 aşağısına inmediler.. Ben biraz daha kastım; istanbul dışına çıktım.
    Fakat gelecek araç kısıtlı olduğu için pazarlık yaptığım bayiye(istanbul dışındaki) aracın nerelere geleceğini söyledim. Bayiler kendi aralarında ,müşterilerini kaçırmamak için, araç takas edebiliyorlarmış. Fakat çok giden araçlar için verecek olan bayii genelde bende yok ayrıldı/satıldı gibi bahane uyduruyor.Aynısını yaptılar fakat ben gerçekten olduğunu tel ile konuştuğumu vs belirttim(ki istanbul bayisi araın olmadığını belirttikten 1 saat sonra ben kişisel olarak arayıp olduğunu tekrar teyit ettirdim); bir şekilde istanbuldan araç çekildi.. Ve sorun çözüldü:)

ben bu mesajdam tam olarak bişey anlamadım desem kızmassın dimi arkadaş ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Merhaba,
    Ben de 47200 TL e 2010 Auris 1.4 D-4D ComfortPlus MMT 'i Alarm + Park Sensörü + Boya Koruma + Ön- Arka Tampon ve Yan kapı Koruma Bantları fiyata dahil şekilde satın aldım. Araç 24 Mayıs haftası gelecek.

Araca kasko yaptıracağım; hangi şirketi tavsiye edersiniz? Fiyatları nasıl değişiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam dostum,
    babamn oğlu değiler. ama 10 senedir axa ya sigorta yaptırırım, hiç beni üzmediler.. biraz pahalı olaiblirler. ilk kez yaptırcaksan 1500-2000 civarı olmalı diye tahmin ediyorum. ama anadolu sigorta sanırım daha ucuza yapar. Ak sigortadan da memnun olan var. aslında benim kuzen bu işi yapıyor ama isim ve telefon veremem rekama girer :) hehehe

özelden mesaj atarsın killer arkadaş olmaz mı? sonuçta bende kasko yaptıracam ay sonunda. nasip kısmet işleri

• Adım adım şöyle oldu...

1) İstanbulda istediğim aracı aradım; buldum fakatbayiler ağızbirliği yapmışçasına en son 47500 e alarm +park sensörü verdiler..
    2) Bayilerin kullandığı yazılım sayesinde Türkiyede hangi şehirde nerde hangi aracın olduğunu yada geleceğini görebildiklerini öğrendim.
    3 )Bununla birlikte bayiler kendi aralarında araç değişimi yapıyorlarmış.. Bu bir nevi bayilerin kendi arasındaki dayanışması denilebilir.
    4) İstanbul dışında bir bayii ile konuştum ve pazarlık ypmaya başladım.
    5) Bayi ile aradığım özellikteki bir aracın fiyatı ve ek aksesuarları konusunda anlaştım. Fakat ellerinde olmadığı için araştıracaklarını söyledi
    6) Araç sadece 24 Mayıs haftasında 2 bayide olacaktı. Bunu onlar da gördü(anlaştığım istanbul dışındaki bayii) ve ilgili istanbul firmalarıyla bağlantıya geçtiler.
    7) Firmalar araç az olduğu için"biz bu araçlar için kapora aldık/söz verdik" vs gibi bahaneler uydurdular.
    8) Ben bunun yalan olduğunu belirttim ve ilgili istanbul firmalarını arayıp, bizzat kendim sordum ve araçların boşta olduğunu öğrendim
    9) Bu durumu anlaştığım firmaya bildiridim ve onlar tekrar bayiler arası araç değişimi için konuşmaya başladı
    10) Sonuçta araç takası gerçekleşti ve ben 47500 e alacağım aracı, şehir dışından daha fazla aksesuar ve daha düşük fiyat ile alabildim :))

Umarım faydalı olmuştur:) Hangi bayiden aldın vs gibi sorulara burada açık açık cevap vermek istemem; bu burada yanlış olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compy -- 16 Mayıs 2010; 14:11:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Merhaba,

Selam dostum,

özelden mesaj atarsın killer arkadaş olmaz mı? sonuçta bende kasko yaptıracam ay sonunda. nasip kısmet işleri

Selam umutsirvan,
    Dostum ben özel mesaj atamıyorum :( cep numaramı kaydetmiyorum hiç bir yere. sonra reklam sms leri yağıyor oluk oluk. ama sen özelden e postanı yollarsan ben ileitşim numaralarını veririm sana.
    saygılar.

• quote:

Adım adım şöyle oldu...

1) İstanbulda istediğim aracı aradım; buldum fakatbayiler ağızbirliği yapmışçasına en son 47500 e alarm +park sensörü verdiler..
    2) Bayilerin kullandığı yazılım sayesinde Türkiyede hangi şehirde nerde hangi aracın olduğunu yada geleceğini görebildiklerini öğrendim.
    3 )Bununla birlikte bayiler kendi aralarında araç değişimi yapıyorlarmış.. Bu bir nevi bayilerin kendi arasındaki dayanışması denilebilir.
    4) İstanbul dışında bir bayii ile konuştum ve pazarlık ypmaya başladım.
    5) Bayi ile aradığım özellikteki bir aracın fiyatı ve ek aksesuarları konusunda anlaştım. Fakat ellerinde olmadığı için araştıracaklarını söyledi
    6) Araç sadece 24 Mayıs haftasında 2 bayide olacaktı. Bunu onlar da gördü(anlaştığım istanbul dışındaki bayii) ve ilgili istanbul firmalarıyla bağlantıya geçtiler.
    7) Firmalar araç az olduğu için"biz bu araçlar için kapora aldık/söz verdik" vs gibi bahaneler uydurdular.
    8) Ben bunun yalan olduğunu belirttim ve ilgili istanbul firmalarını arayıp, bizzat kendim sordum ve araçların boşta olduğunu öğrendim
    9) Bu durumu anlaştığım firmaya bildiridim ve onlar tekrar bayiler arası araç değişimi için konuşmaya başladı
    10) Sonuçta araç takası gerçekleşti ve ben 47500 e alacağım aracı, şehir dışından daha fazla aksesuar ve daha düşük fiyat ile alabildim :))

Umarım faydalı olmuştur:) Hangi bayiden aldın vs gibi sorulara burada açık açık cevap vermek istemem; bu burada yanlış olur...

Hahahaha dostum süpersin yaa :)
    benim bir arkadaş ta böyle yapmıştı. ama 2000 senesinde opel astra almak için. istanbuldaki tüm bayiler o zamanlar 35 milyar vermişlerdi fiyat. cidden 35 milyar. o zaman öleydi opel astralar full. neyse sonra o edirne ve kocaelinden araştırdı. kocaelindeki bayi 33 milyar verince gitti ordan aldı. birde onlar 34 plaka yaptılar aracını arkadaşın :) süper..
    bu arada kasko için şunu söyleyim, size satan servis kaskosunu biz yapacağız derler ama siz kanmayın. bence fiyat alın, full mü diye sorun, yangın deprem terör hatta sel felakati için katiyen %75 i kabul etmeyin..
    kim daha iyi fiyat verirse ona gidin. sonuçta acenta sizi bağlamaz, firma önemli, misal AXA veya Ak sigorta gibi.. ama agenta da ilgilenen biri olursa işiniz daha kolay olur tabii o ayrı..
    ben mesajınızı aldım, kuzenime ileticem, size mail yollayacaktır, konuşursunuz :)
    saygılar..

• çok iyi pazarlık teknikleri geliştirmişsin peki compy 47500 tl lik aracı sen kaça aldın ?
  • Aslında pazarlama tekniği geliştirmedim.. ben makul bir indirimle aracı almak istedim(47000 TL e alarm +park sensörü dahil); doğal süreçte akış böyle gelişti...

Yukarıda belirttiğim gibi aldığım fiyat ve özellikler --> 47200 TL e 2010 Auris 1.4 D-4D ComfortPlus MMT 'i Alarm + Park Sensörü + Boya Koruma + Ön- Arka Tampon ve Yan kapı Koruma Bantları fiyata dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compy -- 17 Mayıs 2010; 19:54:36 >
  • quote:

Aslında pazarlama tekniği geliştirmedim.. ben makul bir indirimle aracı almak istedim(47000 TL e alarm +park sensörü dahil); doğal süreçte akış böyle gelişti...

Yukarıda belirttiğim gibi aldığım fiyat ve özellikler --> 47200 TL e 2010 Auris 1.4 D-4D ComfortPlus MMT 'i Alarm + Park Sensörü + Boya Koruma + Ön- Arka Tampon ve Yan kapı Koruma Bantları fiyata dahil

selam compy şu an kullandığın bir aracın var mı?
  • ŞİMDİ BEN Bİ AURİS SAHİBİ OLARAK SİZE ANLATACAĞIM ÇOK ŞEY VAR.BEN 2011 MODEL AURİS ALDIM VE ARABAM A/T MODEL ARABA.ARABAMI ALIRKEN 0 KM ALDIM VE YANINDA NAVİGASYON,XENON,CAM FİLMİ GİBİ ÖZELLİKLERLE ALDIM VE BU BANA 46 MİLYARA MAAL OLDU.ŞİMDİ PERFORMANS DİYOSANIZ ARABA HARİKA DİCEK HİÇ BİRŞEY YOK BENİM ARACIM 1.6 MOTOR BENZİNLİ COMFORT EXTRA.ARABAMDAN ÇOK MEMNUNUM KONFOR OLSUN PRFORMANS OLSUN BAZEN BANA YOLDA KAFA TUTANLAR OLUYO :) ARABA O KADAR SERİKİ GAZA BASTIĞINIZDA SPOR BİR SES VERİYO VE YOLTUTUŞU SÜPER.MARMARİSE GİTTİM ALDIĞIMDA ARABAMLA VE AZAMİ HIZIM ÇOK BASAMAMA RAMEN 206 KM HIZ YAPTIM ARACIM 2 BİN KM AURİS ALIRKEN TEDİRGİN OLANLAR SAKIN YOLDAN SAPMAYIN BEN SAHİBİ OLARAK SÖLÜYORUM HİÇ PİŞMAN DEİLİM ÇOK GÜZEL BİR ARABA MARKA OLARAKTA BÜYÜK İŞLER YAPIYO TOYOTA KOSKOCA ENKA ŞİRKETİ BİLE TOYOTA ALIYO DAHA NE DİYİM SİZE TOYOTA BAŞKA MARKA BİLMEM EN AZ SORUN YAPAN ARABA VE ÇEVREYE KARŞIDA ÇOK DUYARLI YAKIT ÇOK İYİ BEN 1 DEPOYLA MARMARİSE GİTTİM PERFORMANS KONFOR HERŞEY NE ARARSAN 2011 AURİSTE ;)....

• Konuyu biraz hortlatıcak, ama sonuç ne oldu diye merak ediyorum. Ve bir de eğerki konu sahibi buralardaysa birşey sormak istiyorum, videoyu izledim, siz 1. viteste nasıl elfreniyle duruyorsunuz onu anlamadım, sürekli gitmeye ve kavramaya çalışan 1. vitesteki bir baskı balatalı arabayı elfreniyle durdurursanız, o balatının ısınmasını geçin, yanmamasına şükredin bence. Toyota fan değilim, alman arabasından vazgeçmem, bir arkadaşım için auris bakarken konunuza denk geldim, ama göz var nizam var, böyle bir araç kullanımı olamaz, N ye atarsınız, el freni çekersiniz, ya da frene basarsınız, öyle beklersiniz (hoş bunu da honda ve toyota larda şanzıman ısınmasına neden olduğu için, çoğu kimse, duran trafikte N (boş) ye atmayı tercih ediyor ayrı mesele), ama kusura bakmayın 1. viteste elfreniyle beklenmez hele ki yarı otomatik sürekli kavramaya çalışan bir elektronik sistemli baskı balata setiyle?

O bilirkişileri bilirkişi tayin edenleri önce bir bilgilendirmek lazımmış. Ama dediğimde yanılıyorsam, siz beni bilgilendirin, ki auris ile corsa arasında gidip gelen arkadaşımı bilgilendirebileyim...

Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.