Şimdi Ara

Toyota Auris Satin Aldim. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
19.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umutsirvan

arkadaşlar bu arada ben bu forumun yabancısıyım bu rütbe olayı nasıl oluyor.
    bide porshe panarema ları emniyet kemeri hatası yüzünden geri çağrılmış dünyada hatasız araç yok fiyatı ne olursa olsun 45-50 bin paran var dizel olsun manuel olmasın dayanıklı olsun sorunsuz olsun ikinci eli güçlü olsun (auris ve astra clas.ııı) seçenekler bunlar, astranın yüzü eski, benim için auristen başka seçenek kalmıyor dostlar sizin bu şartlara uygun bildiğiniz bi araç varsa bana da söyleyin.

tiptronik teknolojisi çok ii değil zaten. olayı toyotaya bağlamamak lazım. benim hazmedemediğim ürünlerinin arkasında değiller. kabul etmiyorlar.
    neyse.

ne kadar çok mesaj atarsan o kadar çok rütben artıyor. bak bende er dim, çavuş olmuşum bile :)
    bende volvo olabilirsin. v40. dizelleri var. ikinci el. bu arada bişi sorcam. düz vites mi yoksa otomatik mi almayı düşünüyorsun? otomatikse işin zor. dizel olup tam otomatik olan bir hyundailer var, onlarda çok yakıyor evet bu doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 13 Mayıs 2010; 15:44:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: röpteşambır

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: röpteşambır

daha önce toyota da ankara da satış danışmanıydım. yaris,yeni corolla,auris v.s. modellerinin ürün eğitimlerine gittim.mmt ile bildiğim vardır.
    en sık yapılan yanlış yokuşda dengede tutabilmek için yarım debriyaj olayıdır.
    servis de yaklaşık 10000 km de balata bitirip şikayete gelen bayan sürücüyü bugunkü gibi hatırlıyorum.ablamız trafikte her durduğunda vites konumu E de ,el freni çekili halde bekliyormuş ( fren pedalına basmadan ). aslında burada aracı teslim eden danışmanın mmt yi tam anlamıyla anlatmaması da yanlış tabi.
    1.5 sene dizel yaris mmt kullandım kend aracımdı ve 32 000 de satmak durumunda kaldım.kullandığım süre içinde uyarı sesi ve balata kokusu gelmedi.dik yokuşlarda kalkarken de el freniyle kaldırırdım.

hoşgeldin röpteşambır arkadaş :)
    bende bir uzman bekliyordum. Sizler nasıl eğitim alıyorsunuz merak ediyorum? hepiniz farklı şey sölüyorsunuz. İsim vermicem, dirençliyim, ama nataş erenköy ü arayıp ordaki teknisyen arkadaşla konuşurmusun? Herhangi biri denk gelcek tabi şimdik bana eğitim veren gelmez muhtemelen. işalla o gelir. O arkadaşın dediği, elfreni çekik yada frene basma konumunda bekleyebilirsin. ikiside aynı :) şimdi sen olmaz öle diyosun :)
    Zaten mühendis Davut bey (servis teknisyeni dğeil kendisi, toyota dan benim aracı kontrol etmesi için yollanan mühendis) , artık isim verdim dayanamadım, boşa almak doğrusudur demişti. fren de olsa elfrenide olsa vites e yada m deyken baskı balata tamamen ayrılmaz demişti. eh bu ne perhiz bu ne laha turşusu :)
    bence aracı satarken birde 1000 saatlik kullanım dersi verseniz süper olcak :)
    bu arada bu abla kim? davayı kazanan abla mı? Ankara' lımıydı o?
    bu arada, yarisler biraz daha hafif sanrıım. o da ses ve koku olaynı hep ötelemiş olabilir mi? :)
    saygılar.

VİTES KONUMU E,M veya R de OLDUĞU ZAMAN, FRENE BASTIĞINIZDA DEBRİYAJ AYIRMA GÖREVİNİ YAPMAZ!!ANCAK ÇOK UZUN SÜRELİ BEKLEMELERDE VİTESİ BOŞA ALIP BEKLENMESİ SİSTEMİN RAHATLAMASI AÇISINDAN ÖNERİLİR.

araç dururken vites konumu e,r,m de ise frene basmak zorundasınız.frene basılı halde el frenini çekebilirsiniz tabi.yok boşta ise frene basmadan sadece el freni çekip de bekleyebilirsiniz.
    bahsettiğim bayan mahkemeye felan vermedi.
    1000 saate gerek yok. 1-2 günde alışırsınız.

ders için teşekkürler :)
    yok 1-2 günde alışılmıyor vallahi.. baya bi ders almak lazım kesin :)

• ya da kia ceed de alınabilir. tam otomatik dizel.
    7-8 lt yakıtı var.
    not : yeni land cruiser prado nun 3.0 lık dizeli 8lt yakıt harıcıyor. :)
  • hyundai 4 otm. yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım zaten o marka bana ters. i30 a baktım içi çok kötü görünüyor en iyisi manuel bmw mi ne :)
  • otm istiyorum bende combo var manuel onu sıkı trafikte kullandığım zaman sol bacağım uyuşuyor resmen. eskden otm. vitese karşıydım ne öle acemi gibi diyodum ama rahatlığı çok iyi geliyor.
  • killer loop arkadaş auriste yakıt ışığı yandığında içinde kaç litre mazot kalıyor sen bilirsin :) 10 lt diye duymuştum ne kadar doğru acaba bide tavan spoyleri önerirmisin taktırmayı düşünüyorum. forum güzel bişeymiş ya kafana takılanı sor arkadaşlar hemen yardımcı oluyor hepinize gönülden teşekkürler...
  • quote:

otm istiyorum bende combo var manuel onu sıkı trafikte kullandığım zaman sol bacağım uyuşuyor resmen. eskden otm. vitese karşıydım ne öle acemi gibi diyodum ama rahatlığı çok iyi geliyor.

yok doğru dion. bende nefret ederdim otomatik arabadan. hanım da kullancak die aldık, yüzümüze bulaştı. çok youn trafikte olsa debriyajı yumuşak bi arabanın ki sorun yaratmaz bence. fiat ların debriyajları öldürür. dobloyu bilmem. linea canıma okudu benim.
    hyundai yumuşaktır bak. ford da öyle. eğer illa otomatik diyorsan kia da olablir bak öneri geldi? hiç bilmem ben o aracı ama?!
    i30 da ii gibi gelio bana? bilemicem tabi.. ama bence tüm karkaların sıfırlarını gidip test et derim :)
  • quote:

killer loop arkadaş auriste yakıt ışığı yandığında içinde kaç litre mazot kalıyor sen bilirsin :) 10 lt diye duymuştum ne kadar doğru acaba bide tavan spoyleri önerirmisin taktırmayı düşünüyorum. forum güzel bişeymiş ya kafana takılanı sor arkadaşlar hemen yardımcı oluyor hepinize gönülden teşekkürler...

açıkçası ışık yandıktan sonra hiç dibini görmedim. zati ışığın yanmasını beklemem ben. ama bak bu sabah yandı, yarın felan alırım hemen söylerim sana.. muhtemelen 8-10 lt kalıyor doğru. ama araçtan aracada değişir..
    valla ben aksesuar kullanmıyorum hiç. orjinali neyse aracın fabrika çıkışı o makuldür benim için.. bilen başka arkadaş vardır illaki burda..
    bu arada her zaman yanıt alamazsın valla.. bu foruma ve bana denk gelmişin :)
    birde canım sıkılıyor biraz, burda yazıyorum işte bi yandan ufak ufak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 13 Mayıs 2010; 16:22:05 >

• mazot olayını sormuştum bide unuttun sanırım :)
  • aurisi neden satıyorsun mmt den dolayımı sadece sorunun cevabıda geldi tşk.
  • quote:

mazot olayını sormuştum bide unuttun sanırım :)

söledim yaa? ışık olayı değil mi? başka bişi dahamı sordun ki?
  • 2011 Model Toyota Auris Makyajlı Fena Durmuyor

Toyota Auris Satin Aldim.
  • ışık olayıydı sağol
  • quote:

aurisi neden satıyorsun mmt den dolayımı sadece sorunun cevabıda geldi tşk.

satmıyorum. olayı yargıya taşıdım, sonucunu bekliyorum :)

tabi mmt. birde ön panel biraz fazla gıcırdıyor ama onun için çözüm önerdi burda arkadaşlar, kontrol ettim, cidden silecek altındaki plastik gıcırdıyor. servise sölücem yapsınlar.
    ama yeni kaalarda bu gıcırtıyı giderdiler yalıtım yaparak biliyorum onu...

yoksa iyi araba yalan yok. yol tutuşu, kaportası, frenleri, sağlamlığı iyi yani.. ben bu aracı 8 sene satmamayı planlayarak almıştım ama olay bu aşamalara geldi ne yazık ki
    :(
  • farlar farklı gibi bide yanda hybrid yazıyo türkiye satış fiyatı 80 bin olur artık en azından :o
    benim araç makyajlı beyaz olacak inşallah bekliyoruz ay sonunnu işte
  • valla beyaz araba severim ben. belki beyaz olduu çin gözüme güzel göründü? yoksa yeni makyajını beğenmedim valla aurisin :(
  • quote:

farlar farklı gibi bide yanda hybrid yazıyo türkiye satış fiyatı 80 bin olur artık en azından :o
    benim araç makyajlı beyaz olacak inşallah bekliyoruz ay sonunnu işte

aa? sen almışsın bile?
    ne aldın ki? hangi modelini aldın? kaça aldın ayıptır sorması?
  • abi (killer) ozaman sen hiç eaystronic e falan bulaşma bu seferde opelle mahkemelik olursun :) şaka bir yana ticari kaygılar kalitesizlii doğuruyor bence
  • yok yaf. opelle işim olmaz benim.. opel semem bir kere.. sadece eski astralar ve 2000 öncesi vektra yı severim bak.
    ben sw corolla almayı düşünüyorum. ama düz vites :)
  • kaporayı vermiştim araç siyahtı aslında 15 gün önceden mail atınca renk istediğin oluyormuş ben beyaz istedim çok tatlı görünüyor. 47250 mmt plus+lcd park sensörü (almayanı dövüyolar :) ) + xenon far
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.