Şimdi Ara

Toyota Auris 4d4 M/M mi yoksa Peugeot 308 Hdi Auto 6r mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
7.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkisi arasında kararsız kaldım. Toyota tabiki daha kaliteli fakat otomatik olanında Hillholder ve ESP yok. Peugeot'ta ise standart. İşte canımı sıkan bu. Bu 2 si olsa hemen Toyota alcaktım. Peugeot 'un yol tutuşunu hakkında pek bir bilgim yok. Bir de Otomatik Şanzıman açısında bakılırsada hangisi daha iyi bilmiyorum.
    Sizce hangisi??

• @evren1

bu Auto 6r nasıl bir şanzımandır??test sürüşü yaptınız mı..
  • 308 daha iyi otomatikte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

308 daha iyi otomatikte.

ikiside aynı ama
    nasıl 308 daha iyi oluyor
  • http://forum.donanimhaber.com/m_11130624/mpage_9/tm.htm
    sayfaya bi bakmanızı tavsiye ederim.
  • ben 308in manuelini kullanıyoum ama auto6r kullanan arkadaşlar vites değişimlerinin auristen daha iyi olduğunu söylüyorlar.
    otomatikleştirilmiş manuellerde en önemli konu şanzımanın yazılımı ve peugeot bunu citroenle birlikte halletmiş görünüyor.
    karşılştırma yapacak olursak;
    auris 90 hp- 308 110 hp
    esp+hillholder 308 de standart.
    308 de direksiyondanki kollardan da vites değiştirebiliyorsun. (f1 şanzıman)
    308 in freneri daha iyi 100-0 37m.
    307 lere aklınız gitmesin 308 ler gerçekten çok sessiz.
    diğer taraftan auriste bir toyota eminimki gerçekten çok sağlam ve uzun yıllar binilebilecek bi araç.(bizdeki toyota corolla 210.000 km de ve halen sorunsuz kullanıyoruz araçta en ufak bi tıkırtı duyamazsınız)
  • quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

308 daha iyi otomatikte.

ikiside aynı ama

git test et utkucum :)
  • quote:

quote:

quote:

308 daha iyi otomatikte.

ikiside aynı ama

test etmedim ama peugeot ile toyotanın yarı otomatik şanzımanları ortak onu biliyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

308 daha iyi otomatikte.

ikiside aynı ama

test etmedim ama peugeot ile toyotanın yarı otomatik şanzımanları ortak onu biliyorum

hilholder yazilim farklari ile daha ii olmus

• Nasıl aynı? Ama birinde ESP ve Hillholder var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: evren1

Nasıl aynı? Ama birinde ESP ve Hillholder var?

onlar ek birer elektronik özellik,

şanzıman mekanizması, mantığı aynı
  • peugeot kimmiş yahu Allah aşkına... karşılastırmak bile hata.... TOYOTA TOYOTA TOYOTA...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

peugeot kimmiş yahu Allah aşkına... karşılastırmak bile hata.... TOYOTA TOYOTA TOYOTA...

güldürdün sadece...
  • ikisi arasında aman aman bir kalite veya başka bir fark yok sadece peugeot auto6r denilen sistem daha avantajlı ve 308 in 110 beygirlik dizel motoru söz konusu
  • sen gül dur aurisi kullandık peugeottan daha kaliteli olduğunu bililiriz... bir yere sakız ol peugeotla sanada gülerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

sen gül dur aurisi kullandık peugeottan daha kaliteli olduğunu bililiriz... bir yere sakız ol peugeotla sanada gülerler

uuu süpeer kaliteli sert plastik ön konsolunuz ve haşin delikanlı sert mmt vitesiniz ile kalite dolu şürüşler diliyorum. Auirsiniz içindeki kaliteye baka kalırken lütfen sizde bi yere sakız olmayın inşallah...
  • ya arkadaşlar böyle iğneleyici laflara gerek yok saçmalamayın lütfen

otomotvmhndsi

seninle 308 topiğinde konuştuk ben de aurisimi satıp 308 almayı düşünüyorum fakat sende bukadar abartma lütfen toyota GENEL anlamda peugeot dan çok daha büyük kaliteli bir otomobil üreticisidir. Peugeot 308 toyota auristen daha iyi olabilir ancak aralarında dağlar kadara fark yoktur.
  • nasıl iyi olabilir yahu Allah aşkına yapmayın arkadaşlar ben bir ford kullanıcısıyım olaylara daha objetif yaklaşıyorum fakat akrabamda olan auris alınalı tam 13 ay oldu ve araç 30000 de kullandık srdük biliyoruz ne olduğunu peugeotun her yeri araba olsa ne olur ya söyleyin bana at arabası attt... toyotanın yanında... sunu samimiyetle söylüyorun toyotanın yaptığı iç dizayn volkswagende bile yok birde motor büyük olsa iş bitecek tek hatası aurisin motor başka birsey değil... 2.2 si var diesel bu aracın fakat Türkliyeye yollanmıyor yakıt kalitesi yüzünden.

Lütfen mantıklı düşünün bence hiç bit Toyotayı satıp Peugeot alınmaz... peugeotun motoru kuvvetli olabilir ama sonuçta toyotanın üretttiği o 1.4 motor kadar dayanıklı değildir bunu bilmek lazım... şimdi arkadaş demişki sizde sakız olmayın falan filan... merak etme toyotanın gövdesi 4 tane peugeotu biçer yinede geçer bundan şüphen olmasın aracın kaportasında o kadar güzel bir global kaplama varki zaten bakınca kendini güvende hissediyorsun.. ayrıca oturma pozisyonu bakımından yüksektesin ve sanki bir jip kullanıyorsun aurisi sürerken... yani trafikte diğer araçlara tepeden bakıyorsun görüş üstünlüğün var...

şimdi bana atan tutan arkadaşa sözüm; araba kullanmak bazen yetenek işidir araba sürmekte önüne bakıp vites atmak değildir bence her an tetikte olmaktır şahsım adına konuşursam ben araba kullanırken önümdeki arabaya bakmam 3 araba öndeki arabaya bakarak sürerim çünkü tepkilerimi ona göre kontrol ederim... nickine otomotiv mühendisi yazıpta peugeotu üstün kılarsan yazık sana gerçekten sen bu işi çözememişsin senin için araç kalitesi demek şatafattan başka birsey değil demekki... neyse sana laf anlatmama gerek yok harcadığım vakte yazık...

HEPİNİZE İYİ MUTLU SÜRÜŞLER DİLERİM ARKADAŞLAR...

• bu otomobillerde emek var emek

ne toyota yı ne de peugeot u eleştirmek 2 tane ucuz kelimeden ibaret olamaz. eleştirilerimizde lütfen acımasız olmayalım
  • her emeğin bir haddi var utkucay... ben burada BMW ile VOLKSWAGENİ karşılastırsam Toyotayla Peugeotun karşılasması gibi herkes tepkisini ortaya koyar nedemek istedin anlayamadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.